IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

    Па написъл съм, до 5-8 години в белите държави част от газта ще е водород и вече работят хората.
    Дотук радиационните фенове една задачка с КПД не можаха да сметнат
    Пък от решението и се вижда, че единственото дето спасява АЕЦКозлодуй в момента, са наложени бюрократично/картелно с над 200% увеличени цени на метана....

    пп
    за водорода и сегашните тръби, има статии дори тук в Инвестор, смятай колко са в час и колко четат и разбират опонентите ми (не, не допускам че са платени подлеци)
    Хайде бе братчед, моля ти се , да ги тези източници натрии ни носовете за да видим кон боб яде ли и откъде изгрява слънцето. Кога да чакаме газовоза с демократичната газ дето писа че си го пазарил- на кукуво лято може би. А схемата с водорода сигурно на второто пришествие

    Коментар


    • Ай честито, и у джермънито за отрицателните цени на засчо не са чували:

      За момента германските граждани плащат за постепенното извеждане от експлоатация на ядрените мощности чрез по-високи цени на електроенергията и по-мръсен въздух


      Според Ауфхамер намаляването на производството на енергия от ядрени мощности ще се компенсира от въглищните централи в Германия, както и от вноса на електроенергия от съседни страни. В същото време цената за производство на електроенергия ще се повиши, наред с количеството емисии на серен и азотен диоксид, както и емисиите на въглероден диоксид. Увеличаването на отделените емисии, изразено в долари, би представлявало годишна сума в размер на 12 млрд. долара.

      Влияние върху емисиите на въглероден диоксид

      При първия сценарий, в който Германия извежда от експлоатация ядрените централи, количеството на въглеродните емисии ще се увеличи до 316,6 Mt годишно. Емисиите на серен диоксид ще нараснат до 151,7 kt годишно, а тези на азотния диоксид – до 213,4 kt годишно.

      При втория сценарий, при който Германия запазва ядрените си мощности, въглеродните емисии намаляват до 280,3 Mt годишно, а тези на серния диоксид и азотния диоксид се свиват съответно до 135,8 kt и 189,7 kt.

      Щетите от замърсяването на въздиха във финансово изражение биха достигнали 65,3 млрд. долара при първия сценарий и 56,6 млрд. долара при втория.


      https://www.investor.bg/evropa/334/a...ntrali-301162/
      Last edited by markov; 25.03.2020, 21:30.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

        Па написъл съм, до 5-8 години в белите държави част от газта ще е водород и вече работят хората.
        Дотук радиационните фенове една задачка с КПД не можаха да сметнат
        Пък от решението и се вижда, че единственото дето спасява АЕЦКозлодуй в момента, са наложени бюрократично/картелно с над 200% увеличени цени на метана....

        пп
        за водорода и сегашните тръби, има статии дори тук в Инвестор, смятай колко са в час и колко четат и разбират опонентите ми (не, не допускам че са платени подлеци)
        Зазчо ти кога ще се отделиш от мама и тате и ще започнеш да се издържаш сам?

        Коментар


        • Така е така е ...ще , ще ще и вервайте ми го ручаме вече 30 години.

          Резултата е печален, но предполагам тези любители на лос краварес толкова си могат , не вервам да са грантово мотивирани предатели.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Любопитен съм, когато цената на газа се промени отново нагоре ( т.е.до към 5-8 години), какво ще каже. Няма как газът да удържи дълго тези нива, щото има и едни други процеси, иде усилена декарбонизация и т.н...
            Па написъл съм, до 5-8 години в белите държави част от газта ще е водород и вече работят хората.
            Дотук радиационните фенове една задачка с КПД не можаха да сметнат
            Пък от решението и се вижда, че единственото дето спасява АЕЦКозлодуй в момента, са наложени бюрократично/картелно с над 200% увеличени цени на метана....

            пп
            за водорода и сегашните тръби, има статии дори тук в Инвестор, смятай колко са в час и колко четат и разбират опонентите ми (не, не допускам че са платени подлеци)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Това с отрицателните цени го слушаме от години. Ма не го виждаме.

              Лично аз мога да взема ел.енергия на месечна база зимаска за минус 34-35 хил.лева. От кога го чакам, да ми я достави, аз като добър самарянин ще приема ел енергията безплатно , даже сумата с минус ще му я оставя да си я прибира.....да захлеби щото явно е много арно момче....
              Дръвени философи и празни дърдорковци.Представям си го тоя като диспечер и няма ток щото няма слънце....Трябва да бъде готов за нахлуване на собственици на кравеферми в командната зала с вили и лопати да го видя къде ще бягга.Аман от посерковци дето живеят при мама и тате и празнословят и не са изкарали един лев през жалкият си животец

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Търси ти, аз не искам да търся. Твоите постове са като за перпетумобилето- всички знаят че съществува, ама никой не го е виждал.

                част от отрицателните цени на ток ги ръчкат в електролиза-Искаш да кажеш че някой производител си ползува тока за да направи нещо с него и няма затова ток на борсата с отрицателна цена - така ли е или нещо не съм схванал. Защото ако има ток с отрицателна цена моля ти се да ми продадеш няколко мегавата.

                И какво правят с тази електролиза- за какво са им електрони от + към -. Май си бягал от часовете повече отколкото е било необходимо. Да питам пак- сигурен ли си че не си завършил петър берон в русе- за недомаслените, на които им хлопа дъската
                Това с отрицателните цени го слушаме от години. Ма не го виждаме.

                Лично аз мога да взема ел.енергия на месечна база зимаска за минус 34-35 хил.лева. От кога го чакам, да ми я достави, аз като добър самарянин ще приема ел енергията безплатно , даже сумата с минус ще му я оставя да си я прибира.....да захлеби щото явно е много арно момче....
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Амииииии доколкото аз помня разнасяше хляб с БМВ и втора употреба електрическа кона- нали така беше. Дотук добре, ама да обясниш кога излезе електрическата кона, че и кога стана секънд хенд. Ей ти да не си рода с джамбазки- той така приказва, нахъсано, но нищо по същество. Бате пешо ти каза- откачи се от тока, реализирай една офгрид кочина и тогава пак ела. Тоооооооо добре да дойдеш, ама някой трябва да върти динамото докато пишеш, а такива абдали няма
                  Трябва да се приеме закон и на откачените да се забрани достъп до Интернет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    Търси търси, като ти дават наготово все не можеш го четеш, тъй ще се излагаш повече като навлезе още.
                    Подсказвам ти -част от отрицателните цени на ток ги ръчкат в електролиза (баш както съм писал преди години)
                    Търси ти, аз не искам да търся. Твоите постове са като за перпетумобилето- всички знаят че съществува, ама никой не го е виждал.

                    част от отрицателните цени на ток ги ръчкат в електролиза-Искаш да кажеш че някой производител си ползува тока за да направи нещо с него и няма затова ток на борсата с отрицателна цена - така ли е или нещо не съм схванал. Защото ако има ток с отрицателна цена моля ти се да ми продадеш няколко мегавата.

                    И какво правят с тази електролиза- за какво са им електрони от + към -. Май си бягал от часовете повече отколкото е било необходимо. Да питам пак- сигурен ли си че не си завършил петър берон в русе- за недомаслените, на които им хлопа дъската

                    Електролиза е физикохимичен процес, при който при преминаване на електрически ток през разтвор се получава отделяне върху електродите на съставните части на разтвореното вещество или на други вещества, получени при вторични реакции. Положителният електрод е анод, а отрицателният катод, положителните йони – катиони, а отрицателните – аниони.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                      Повере отдавна съм заложил, толко ли не помните
                      Амииииии доколкото аз помня разнасяше хляб с БМВ и втора употреба електрическа кона- нали така беше. Дотук добре, ама да обясниш кога излезе електрическата кона, че и кога стана секънд хенд. Ей ти да не си рода с джамбазки- той така приказва, нахъсано, но нищо по същество. Бате пешо ти каза- откачи се от тока, реализирай една офгрид кочина и тогава пак ела. Тоооооооо добре да дойдеш, ама някой трябва да върти динамото докато пишеш, а такива абдали няма

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Тогава ще си смени профила и пак ще дращи с други опорки...
                        Този е поне последователен. Затова и питам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Любопите съм, когато цената на газта се промени отново нагоре ( т.е.до към 5-8 години), каво ще каже. Няма как да удържи дълго тези нива, щото има и едни други процеси, иде усилена декарбонизация и т.н...
                          Тогава ще си смени профила и пак ще дращи с други опорки...
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Какво да оговоря на подобна идиотия?АЕЦ си работи къде ти газта или нещо си се объркал за реалностите.Та не разбрах какво си заложил.Откачи се от мрежата и давай на газ.Само не напъвай много да не се окаже че след газта излиза и кюмюр кафяв
                            Любопитен съм, когато цената на газа се промени отново нагоре ( т.е.до към 5-8 години), какво ще каже. Няма как газът да удържи дълго тези нива, щото има и едни други процеси, иде усилена декарбонизация и т.н...
                            Last edited by Pyramid; 24.03.2020, 16:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Какво да оговоря на подобна идиотия?АЕЦ си работи къде ти газта или нещо си се объркал за реалностите.Та не разбрах какво си заложил.Откачи се от мрежата и давай на газ.Само не напъвай много да не се окаже че след газта излиза и кюмюр кафяв
                              Разбрах.
                              Не разбираш въпроса, повече не се мъчи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                Повере отдавна съм заложил, толко ли не помните.

                                Нещо мълчание излъчвате на въпроса,
                                АЕЦКозлодуй как ще конкурира газ под 19лв./мвтч? Обяснете моля, защо ще купуваш с +20% (пък то темата е за това, а не че сметката към онгрида за 150кв апартамет ми е левче)

                                преди година се дуехте, къде такива цени,
                                пък сега в България вече газта е 26лв./мвтч с ясна посока, че ще пада още.(в сащ под 9usd/мвтч вече четвърти месец, в момента е 5usd)
                                Какво да оговоря на подобна идиотия?АЕЦ си работи къде ти газта или нещо си се объркал за реалностите.Та не разбрах какво си заложил.Откачи се от мрежата и давай на газ.Само не напъвай много да не се окаже че след газта излиза и кюмюр кафяв
                                Last edited by power grid; 24.03.2020, 13:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X