IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Подрани. Ще се види, когато излезе на пазар.
    Разбира се десет години е недостатъчен срок за една тръбичка.
    Удивлява че се изхвърляте да говорите за математика, а за тръбичката скромно мълчите. Покажете как пресмятате кпд на изделието си, и ще си върнете малко от изгубеното уважение на хората. Май не случайно ви наричат... знаете как.

    Коментар


    • Днес, 15:09
      Този коментар от national power е изтрит от aleks262
      Причина: Заяждане
      Модератор, не успях да видя дали Пешето случайно не се е объркал да пусне малко числа. Да видя, колко съм в грешка, примерно. Ето, аз казвам, че ядреният ток би могъл още да поевтинее, той се бунтува, твърдейки, че такова животно нема, а ние не му виждаме доводите.
      При това, забелязвате ли, че с него споделяме една гледна точка а, именно, че ядреният ток не е чак толкова (да не кажа хич) скъп и, че цените навсякъде се набримчват от лакомия.
      ТОВА, май и той не го забелязва.
      Last edited by Pyramid; 31.03.2020, 17:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        факти:
        - уравнението АЕЦБелене е с много неизвестни!
        - на атомните фенове им е над възможностите уравнение с едно неизвестно
        ...И кой го казва само.
        Прочее, НЕ ВСИЧКИ задачи се решават с уравнения. Има и неравенства.
        Last edited by Pyramid; 31.03.2020, 18:39.

        Коментар


        • факти:
          - уравнението АЕЦБелене е с много неизвестни!
          - на атомните фенове им е над възможностите уравнение с едно неизвестно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power
            Зазчо ако мислиш че те вземам на сериозно в голяма заблуда си...Пиши глупостите на воля...Ти отдавна си загубил връзка с кораба майка.
            Ама сте си лика - прилика и двамцата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
              Вие специално се видя колко струвате с тръбичката.
              Подрани. Ще се види, когато излезе на пазар.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                Прибирам се у дома отварям и в темата само откачалки...Имам чувството че съм попаднал в сектор Енергетика на Карлуково.Един измамник рационализатор кара вода с температура 30 градуса по Целзии от Козлодуй в София да я отоплява...Че и сметки даже бил правил???Интересно ми с каква температура ще пристигне водата в София?А същият този дали е чувал думичките Водно химичен режим на съоръженията в ТЕЦ?Другия идиот громи АЕЦ щото баща му уредил далаверката с 30 киловата фотоволтаик...но не се откачва от мрежата..Най разумното което модератора може да направи е просто да ликвидира темата...
                Мними„инж.Пеше”, водата влиза с 60°С, излиза малко по-топла. После, воднохимичният режим е за водата в контурите на ТЕЦ -а, не за охлаждащата.
                И, трето, не видяхме твоите числа. Ти си пристрастен, прочее, и няма как да си обективен. Аз своите числа ги публикувах, а чувам, методът ми се обмислял от китайското ръководство за интегриране към китайските АЕЦ, май бяха с около 28 реактора общо.
                Та, приказвай си, лошо няма но, ако ще твърдиш нещо, пускай числа. Щото олекваш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                  ..разумното което модератора може да направи е просто да ликвидира темата...
                  иии колко Твтч за 30год. още ли го смяташ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    ...прибирам се, значи, у дома. Хапвам ,насам, натам. И влизам тук. Очаквам, да са ме разбили с числа, а не с подмятания и неподплатени с числа плювки.
                    Ядец, няма.
                    Сигурно ще да е - мисля си - поради щото, тези двамцата, нещо са ме я заобичали, я са осъзнали, как стоят нещата.
                    ...Или смятат, смятат, смятат и утре (макс.вдругиден), и двамата, НЕнаправили за цял живот и половината от това, което скромната ми персона досега, ще тръшнат на масата едни тежки сметки и, като ме почнат, щетрябва да се съгласявам с тях, че„Те такова животно нЕма.”

                    ...Да, бе. От колко време ги гледам - нищо на търкалета. Кой колкото струва.
                    Вие специално се видя колко струвате с тръбичката.

                    Коментар


                    • Прибирам се у дома отварям и в темата само откачалки...Имам чувството че съм попаднал в сектор Енергетика на Карлуково.Един измамник рационализатор кара вода с температура 30 градуса по Целзии от Козлодуй в София да я отоплява...Че и сметки даже бил правил???Интересно ми с каква температура ще пристигне водата в София?А същият този дали е чувал думичките Водно химичен режим на съоръженията в ТЕЦ?Другия идиот громи АЕЦ щото баща му уредил далаверката с 30 киловата фотоволтаик...но не се откачва от мрежата..Най разумното което модератора може да направи е просто да ликвидира темата...

                      Коментар


                      • ...прибирам се, значи, у дома. Хапвам ,насам, натам. И влизам тук. Очаквам, да са ме разбили с числа, а не с подмятания и неподплатени с числа плювки.
                        Ядец, няма.
                        Сигурно ще да е - мисля си - поради щото, тези двамцата, нещо са ме я заобичали, я са осъзнали, как стоят нещата.
                        ...Или смятат, смятат, смятат и утре (макс.вдругиден), и двамата, НЕнаправили за цял живот и половината от това, което скромната ми персона досега, ще тръшнат на масата едни тежки сметки и, като ме почнат, щетрябва да се съгласявам с тях, че„Те такова животно нЕма.”

                        ...Да, бе. От колко време ги гледам - нищо на търкалета. Кой колкото струва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Офф,
                          за 30год. колко Твтч в ток и колко Твтч в топло ще доставиш от атом? Колко пари за тази доставка ще поискаш, за да я осъществиш.(общата сума, онази в мЕлярди) при 0 лихви, 0 инфлация на строеж/подръжка/заплати/горива, 0 аварии и въпще сичко ти е на 6

                          8лв. също е под 80лв. - та ко може нещо по-точно, понеже ме няма в локумите

                          пп
                          газта в Чехия вече е около 14лв./мвтч (оно пак е под 80лв./мвтч )
                          за загубите - има доклад, че е спестена мощност от 200Мвт чрез намаляване на загубите пренос с 1% (това е достатъчно за неможещите числата, да сметнат какви са максималните загуби в системата) чакаме отговора на можещите подсказка - загубите в БГ са над средните за ЕС
                          Бе ти не видя ли простите сметки? Свободно!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Гледам пак си изкарал торбата с лъжите. Я кажи след 5 години колко ще е газта??
                            За да каже, трябва да знае...ама как, като прости сметки не му се удават?
                            Мъка, мъка, МЪКА !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Офф,
                              за 30год. колко Твтч в ток и колко Твтч в топло ще доставиш от атом? Колко пари за тази доставка ще поискаш, за да я осъществиш.(общата сума, онази в мЕлярди) при 0 лихви, 0 инфлация на строеж/подръжка/заплати/горива, 0 аварии и въпще сичко ти е на 6

                              8лв. също е под 80лв. - та ко може нещо по-точно, понеже ме няма в локумите

                              пп
                              газта в Чехия вече е около 14лв./мвтч (оно пак е под 80лв./мвтч )
                              за загубите - има доклад, че е спестена мощност от 200Мвт чрез намаляване на загубите пренос с 1% (това е достатъчно за неможещите числата, да сметнат какви са максималните загуби в системата) чакаме отговора на можещите подсказка - загубите в БГ са над средните за ЕС
                              Гледам пак си изкарал торбата с лъжите. Я кажи след 5 години колко ще е газта??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                При 750 [MW] топло, 5 ,год за строеж, ок 2,4 ,млрд - под 80 лв/,[MWh]
                                Офф,
                                за 30год. колко Твтч в ток и колко Твтч в топло ще доставиш от атом? Колко пари за тази доставка ще поискаш, за да я осъществиш.(общата сума, онази в мЕлярди) при 0 лихви, 0 инфлация на строеж/подръжка/заплати/горива, 0 аварии и въпще сичко ти е на 6

                                8лв. също е под 80лв. - та ко може нещо по-точно, понеже ме няма в локумите

                                пп
                                газта в Чехия вече е около 14лв./мвтч (оно пак е под 80лв./мвтч )
                                за загубите - има доклад, че е спестена мощност от 200Мвт чрез намаляване на загубите пренос с 1% (това е достатъчно за неможещите числата, да сметнат какви са максималните загуби в системата) чакаме отговора на можещите подсказка - загубите в БГ са над средните за ЕС
                                Last edited by satz; 30.03.2020, 18:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X