IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По темата: Нека ни обясни с думи прости Пешето, каква е разликата между цикъла на Карно и цикъла на Ренки, колко MW e номиналната топлинна мищност на 1 бр. ВВЕР 1000, и къде отива разликата между нея и подаваните в ЕЕС 1000 MW.

    Ха да видим, онзи, дето се смее, как разбира и как обяснява нещата. После, да обясни имат или нямат отношение една към друга ЕЕС и околната среда и как фактори от последната, лимитират първата. Имате право да НЕ ми вярвате но, ТОВА няма значение. Иокам да видим защо, аджеба, да (не)вярваме на Пешето, като дава (не)компетентни „оценки”.
    Че не е способен да изобретява, той сам се пихвали и твърди, че всички трябва да са (тъпи) като него като, съответно, се държи повелително. Един вид, „- АЗ няма да призная но, съм прост но, всички (трябва да )сте по-прости от мен”
    Да видим, освен мухи да събира, какво още може. Нещо полезно. Поне мъъъничко.
    Last edited by Pyramid; 01.04.2020, 18:25.

    Коментар


    • Дяволът е скрит в детайлите. А проблемът е, че големите „инхенероси” като Пешето - както и „икономистите” тук, гледат на Системи ... на парче. И, след като, на ниво парче, нещата някак се връзват... приемат - и ТОВА се е превърнало в ущърбен стереотип - нещата за „нормални ѝ неизбежни”. Да забележиш последното, не е нужно нищо особено, освен, пораснал или не, да не си спрял да си задаваш въпроси и да продължаваш да търсиш решения.
      Ние сме относително гъсто населена страна (допреди 30 години, средната гъстота на населението беше на едно ниво с Китай), а разстоянията между населените пунктове, са малки. Много електропроводи СН, от подстанциите, чак до селските трафопостове, вървят паралелно или почти, а големите генериращи мощности са на три автобусни спирки разстояние от градовете. Постоянните (или почти) загуби и преминаването на трасетата покрай и през населените места, са плюс в стратегията за Голямото Крадене от „Отпадъка”, т.к. тя се базира на обединяване енергийните комуникации и затварянето им в едно физическо пространство. Така, осезаем дял от загубите ѝ на маса села по пътя, може да се юрехвърлят като полезна работа към лрайните потребители, във вид на топлина. След, като цената на тока се формира на тоталния баланс разходи/приходи, едно ново перо в плюс на приходите е желателно и полезно. Та, вместо да кряка и да твърди глупости, нафуканият Пеше да бе помислил -твърди, отдавна е в енергетиката - как, аджеба, да я направи по-ефективна. Не видях нито дума по това, например, защо „трябва” да допускаме и търпим такова фантастично профукване на пари, като за ядрено гориво. След, като така или иначе, енергията Е отделена, тя ТРЯБВА да се използва ефективно и във всичките си безопасни форми. Нали не съм го пратил да гони неутроните и да завръща и тях...
      Така...аз вече споделих но, наистина, моят комплекс от мерки за енергийна е
      Ефективност, е представен в Китай на обсъждане и никой още от тях - имат хората доста повече АЕЦ от нас - не се е надул като някакъв тук сър, а хората мислят, смятат и т.н. Пък и не са на хранилка нито в Москва, нито във Вашингтон, ами в Пекин, така че...
      Иначе, да портретя: Имам си отлична диплома, със съответния преис-извлечение и съм готов да си ги премерим. Ама лично и веществено. Всеки си слага своята на масата, който не вярва, иде, пипа, души, проверява за истинност в архивите на техническия университет, и така. С нея бях приет на служба, десет копия съм прилагал, проверявана е от службите в МО (и не сега, при днешната Корупция, а преди 28 години, маса време, получавах много добра заплата с/у количество положен труд, да се чудиш, къде са „зяпали” всички).
      Last edited by Pyramid; 01.04.2020, 10:20.

      Коментар


      • Добре де, модератор. Извинява се, и се възцарява мир.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Многу е скъп ядрения ток.

          Едно време тока кат беше само то волтайци беше една евтиния, направо без пари.
          След като постройха тази новата ЕАЦ Козлудуй , направо ни загробиха .....плащаме непосилни цени заради нея.

          Или пък дъл не беше обратното ?
          Евтин е. Ама може и още по-евтин.
          Обаче.'
          Обаче, след изграждането на Белене, просто е нереалистично да очакваме същата цена оттам. Най-малкото, поради тези герберки кретени, АЕЦ още не е заработила (и не се знае изобщо, дали и кога) , и трупа още както пропуснати ползи, така и пропуснати амортизации.

          Коментар


          • Многу е скъп ядрения ток.

            Едно време тока кат беше само то волтайци беше една евтиния, направо без пари.
            След като постройха тази новата ЕАЦ Козлудуй , направо ни загробиха .....плащаме непосилни цени заради нея.

            Или пък дъл не беше обратното ?
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Ама да успокоим нашио „Хений”, Пешето:
              ДОПУСКАМЕ, че и той нещо е учил. Назубрил едни формули, преписал на изпитите, дали му диплома. Някак, с триста зора, ача му дали ОК.
              И още ги помни. 2*ОК.
              Браво, Пеше. ТИ спасяваш България.
              Ама не пожела да си ги премерим, нали? НА ЖИВО. СЪЗДАДЕНИТЕ ОТ ВСЕКИ ЕДИН НЕЩА.
              Аз, от своя страна, съм позабравил някои детайли от онова, което съм учил но, и не съм работил до тук 35 години. ОК. Пишем „слаб”2 на мен и 6+ - на Пешето. 3*ОК.
              Да, ама аз знам откъде да,си припомня, което съм забравил, докато Пеше не може дори да научи, как се решават проблеми, с които не се е сблъсквал. Той не разбра, как се трансформират загуби в полезна работа, как се модулира КПД и т.н и, изведнъж, го изпреварва някой по-възрастен, дето и фомули взел да забравя.
              ЩО ТЕЙ БРЕ, ПЕШЕ? НЕ БЕШЕ ЛИ ТИ „ХЕНИЯТ”?

              ​​​​​​
              Да не те хванал корона вируса

              Коментар


              • Ама да успокоим нашио „Хений”, Пешето:
                ДОПУСКАМЕ, че и той нещо е учил. Назубрил едни формули, преписал на изпитите, дали му диплома. Някак, с триста зора, ача му дали ОК.
                И още ги помни. 2*ОК.
                Браво, Пеше. ТИ спасяваш България.
                Ама не пожела да си ги премерим, нали? НА ЖИВО. СЪЗДАДЕНИТЕ ОТ ВСЕКИ ЕДИН НЕЩА.
                Аз, от своя страна, съм позабравил някои детайли от онова, което съм учил но, и не съм работил до тук 35 години. ОК. Пишем „слаб”2 на мен и 6+ - на Пешето. 3*ОК.
                Да, ама аз знам откъде да,си припомня, което съм забравил, докато Пеше не може дори да научи, как се решават проблеми, с които не се е сблъсквал. Той не разбра, как се трансформират загуби в полезна работа, как се модулира КПД и т.н и, изведнъж, го изпреварва някой по-възрастен, дето и фомули взел да забравя.
                ЩО ТЕЙ БРЕ, ПЕШЕ? НЕ БЕШЕ ЛИ ТИ „ХЕНИЯТ”?

                ​​​​​​
                Last edited by Pyramid; 31.03.2020, 21:21.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                  Къде са вашите числа за тръбичката измамник?

                  Кажете, Импотеций? Данни бяха качени, даже снимки от екран на SCADA -та.
                  Пък мнимото „инж.Пеше” сигурно знае, че водата след кондензатора, е около 90-95 С. Т.е, Преди него, парата сигурно е около 120-130, пък изтичащата в Дунава вода, ок.25-27С . РЕКА. Сега, като се замисля излиза, че системата може да мине даже и съвсем без термопомпа, сиреч, да скатае още 20-30% от собствените нужди. Каква „гадост”: „краде” от...отпадъка, трансформира елегантно загуби в полезна работа и, да, НЕ връща обратно вода към АЕЦ-а, а тръбата е само една, от централата към клиентите. Окончатеното кпд излезе между 75-95%, по памет, като - който знае физика, вижда - за работата си, консумира от 5 до 25%. ТЕ се плащат, останалото, като климатик, си е „откраднато” от онова, дето щедри разсипници като Пешето, спокойно пилеят като „нормално”' . Пилее при жабите 65%, било „нормално”'.
                  От такива и подобни малоумници, икономиката ни е на това дередже, а българинът вода гази, жаден ходи.
                  НЕКАДЪРЕН си, Пеше. И безотговорен..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Велики изобретателю каква е температурата на кондензата в кондензатора и каква е на охлаждащата вода на вход и изход от него.Айде велики изобретателю виж дано некъде намериш из нета някоя глупост...Що не вземеш да се гръмнеш че в която тем а се появиш отсякъде те гонят с бухалка .Ба си човека нахален лепкав няма отърване от такива.Хем неграмотно хем самочувствие.Пак питам ти осми клас имаш ли завършен
                    Осми клас ли? Два пъти по-сигурно от твойто „инхенерство”. Т.е., аз съм доказан а ти - мним.
                    Честито.
                    Last edited by Pyramid; 31.03.2020, 21:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Къде са ти числата, „инж.Пеше” ?
                      Къде са вашите числа за тръбичката?

                      Last edited by RUBLA; 31.03.2020, 20:54. Причина: Спазвайте добрия тон!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Къде са ти числата, „инж.Пеше” ?
                        Велики изобретателю каква е температурата на кондензата в кондензатора и каква е на охлаждащата вода на вход и изход от него.Айде велики изобретателю виж дано некъде намериш из нета някоя глупост...Що не вземеш да се гръмнеш че в която тем а се появиш отсякъде те гонят с бухалка .Ба си човека нахален лепкав няма отърване от такива.Хем неграмотно хем самочувствие.Пак питам ти осми клас имаш ли завършен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Я пак че нещо се обърка...Колко градуса казваш господин изобретател.Ти абер нямаш от цикъл на Ренкин и ако няма от интернета да прочетеш не пиши глупости.Явно водата сигур по вада или с цистерни ше я караш...и от София ше я връщаш в Козлодуй да се загрява.А бе велики изобретателю пии си лекарствата редовно.Пак питам ти с вода от топлия канал ли ше топлиш София.Само гледай зимата въпреки движението да не замръзне....И по добре направо след аеца прекарай Дунава през София...Ти си пълен смешник осми клас имаш ли завършен?
                          Къде са ти числата, „инж.Пеше” ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Мними„инж.Пеше”, водата влиза с 60°С, излиза малко по-топла. После, воднохимичният режим е за водата в контурите на ТЕЦ -а, не за охлаждащата.
                            И, трето, не видяхме твоите числа. Ти си пристрастен, прочее, и няма как да си обективен. Аз своите числа ги публикувах, а чувам, методът ми се обмислял от китайското ръководство за интегриране към китайските АЕЦ, май бяха с около 28 реактора общо.
                            Та, приказвай си, лошо няма но, ако ще твърдиш нещо, пускай числа. Щото олекваш.
                            Я пак че нещо се обърка...Колко градуса казваш господин изобретател.Ти абер нямаш от цикъл на Ренкин и ако няма от интернета да прочетеш не пиши глупости.Явно водата сигур по вада или с цистерни ше я караш...и от София ше я връщаш в Козлодуй да се загрява.А бе велики изобретателю пии си лекарствата редовно.Пак питам ти с вода от топлия канал ли ше топлиш София.Само гледай зимата въпреки движението да не замръзне....И по добре направо след аеца прекарай Дунава през София...Ти си пълен смешник осми клас имаш ли завършен?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              ...И кой го казва само.
                              Прочее, НЕ ВСИЧКИ задачи се решават с уравнения. Има и неравенства.
                              Въх, тук ме изненадА.
                              Вярно за неравенствата, ама те са след уравненията с едно неизвестно( они попълват числата в неравенството)
                              е го на, упорито нещеш/неможеш да си напишеш добива за 30г. в Твтч, та как да стигнем до неравенството. лв/твтч/газ <> лв./твтч/атом

                              Публиката чака в захлас колко са ти тотал за 30г. Твтч-сите атом.

                              Е Козлодуй за 30г. нямат 444твтч ток,
                              и цоцат по 800млн./год за <15,5твтч/год
                              кажи сега ти колко ще си по-ефикасен

                              пп
                              Alstom са им поръчани 27 водородни влака
                              В германия водородните влаци, вече са навъртели над 100х.км. някоя от Саксониите щяла да си изхвърля по случая дизеларките. Как им излизат сметките със скъпия водород (казват от електролиза )низнам и Ватин низнае
                              Last edited by satz; 31.03.2020, 19:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                                Разбира се десет години е недостатъчен срок за една тръбичка.
                                Удивлява че се изхвърляте да говорите за математика, а за тръбичката скромно мълчите. Покажете как пресмятате кпд на изделието си, и ще си върнете малко от изгубеното уважение на хората. Май не случайно ви наричат... знаете как.
                                Аз мога да им предложа да ми ги турат тея тръбички
                                И каквото докажат че съм спестил ще им го превеждам по сметка. Да сложат топломер ако искат
                                Ех даже и безплатен бизнес план им предложих.
                                Ама той е също толкова полезен колкото и хуйнята им - и за 100 години не могат да си избият вложените пари
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X