IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Пачему се пише когато е сарказъм
    мчи 10Гвтч батерия е под 1.8млр.лв, за колко се изплаща писах, та казваш по-добре същите пари да забием за три пъти по-дълъг срок?

    паралия явно си, само що си на смени не ми е ясно
    има по-прост начин да усвоиш и пренесеш атомната ти топлинна енергия, ама да се наблюдава преоткриването на колелото винаги е забавно.
    Сега, какво правим с кпд-то на същата батерия и броя работ н и цикли заряд-разряд?
    И как подобна батерия, връща за повторна употреба отпадна енергия?
    Относно „по-простия начин” - допускам. Опиши, приложи, получи си Нобеловата награда. Азсе сетих за този, преди 13 години, прокарвам него. Стигнах до премиера на Китай, разглежда се.
    Last edited by Pyramid; 02.04.2020, 18:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
      Брейй колко интересни неща съм изпуснал...
      Загубите по трасето с кой закон се определят? Закона на Ома, както казваше един даскал в (Е)ТУЕС-а. Пък в него - съпротивлението, се оказва че е свързано с температурата на жицата. Загубите ще станат не 15%, ами доста повече, ако почнеш да топлиш кабела с 80 градуса (които е ясно, че няма как да извадиш безопасно от охлаждането на реактор)
      Добър опит. Наистина. Само, дето говорим за закона на Джаул-Ленц. Съвсем кратък отговор гласи: „Леко преоразмеряване, и си щастшив”. Ното разликата в ремпературите е „чак Такава”, нито е рядко срещана подобна темп. на работа.
      Опозицията ти ми хареса, понеже, е по същество.. Благодаря за критиката, ТАКА се прави. И.има какво да се направи по този въпрос.
      Следващощия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Не се казва "пачему", а "зачем"....
        Пачему се пише когато е сарказъм
        мчи 10Гвтч батерия е под 1.8млр.лв, за колко се изплаща писах, та казваш по-добре същите пари да забием за три пъти по-дълъг срок?

        паралия явно си, само що си на смени не ми е ясно
        има по-прост начин да усвоиш и пренесеш атомната ти топлинна енергия, ама да се наблюдава преоткриването на колелото винаги е забавно.
        Last edited by satz; 02.04.2020, 17:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          ИЗОБЩО НЕ Е НИТО ТРУДНО, НИТО СКЪПО, НИТО ПРОТИВ НЯКОЙ ФИЗИЧЕСКИ ЗАКОН
          Брейй колко интересни неща съм изпуснал...
          Загубите по трасето с кой закон се определят? Закона на Ома, както казваше един даскал в (Е)ТУЕС-а. Пък в него - съпротивлението, се оказва че е свързано с температурата на жицата. Загубите ще станат не 15%, ами доста повече, ако почнеш да топлиш кабела с 80 градуса (които е ясно, че няма как да извадиш безопасно от охлаждането на реактор)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            И пачему всичко това,
            във времена в които слънчев ток започват да ползват за отопление просто щото е по-мързеливо ...

            1Гвтч батерия вече е 100млн.$ и се изплаща за 3-5год. тръбите дето мечтаеш колко ще струват и кога ще се изплатят?
            Не се казва "пачему", а "зачем". Едното е в смисъл "поради каква причина", а другото "с каква цел".
            И после, с тази "1 GWh батерия", ще съхраниш енергията от такава "играчка", пренасяна за макс.2 /два/ часа. А ЕДНА година има поне 8764 часа. Нека работи "само" 8000 от тях, и знаменитата батерия, може да си я завреш - знаеш, къде.
            Цената- около 2 - до 3 милиарда лв., изплащане за около 10 години, ако смяташ само парите от продажби. Фантомните потоци изобщо не са ти ясни, нито ползата за цялата икономика. Вие сте свикнали да гледате в чуждите копанки, ама себе си отстрани-ниц. Голям проблем, че още някой щял да спечели-производители, инсталатори, работници, край тях-семействата им и т.н. Да не се "минете". Идиоти. ТАКА се прецаква икономика. От ТУК идват кризите, всичките глад, мизерия, безработица. АМАН.
            Това сте дребните хора: Мислите на дребно, мечтите ви са дребни, "далаверата" ви включва само вас и то-на парче... Лика-прилика сте си с "инж.Пеше"-то. Заслужавате се един друг. Вземете се и се обичайте, 'баси.
            Last edited by Pyramid; 02.04.2020, 15:52.

            Коментар


            • И пачему всичко това,
              във времена в които слънчев ток започват да ползват за отопление просто щото е по-мързеливо ...

              1Гвтч батерия вече е 100млн.$ и се изплаща за 3-5год. тръбите дето мечтаеш колко ще струват и кога ще се изплатят?

              Коментар


              • Supertrader, ти схвана ли изобщо, че става дума да се ползват няколко мегавата директно РУ СН на централата, за да се доведе топлата вода, като пътьом, тази вода, поглъща топлинните загуби и ги трансформира в полезна работа? Платено от клиента, разбира се.
                ИЗОБЩО НЕ Е НИТО ТРУДНО, НИТО СКЪПО, НИТО ПРОТИВ НЯКОЙ ФИЗИЧЕСКИ ЗАКОН. И е ефикасно, т.к.прибира отпадна енергия, и я оползотворява. И енергетиката НЕ Е само ЕЕС, И ТРЯБВА ДА СЕ ОТЧИТАТ И ИЗПОЛЗВАТ тези „загуби” чрез поглъщане от транспортирания носител (вода). Примерно, плащаш 120, пускаш с водата от охлаждането 500, по пътя, поглъщаш 100, губиш 20, докарваш 580>>120, и - готово. И си на далавера, понеже за500-те изобщо не се бъркаш.
                Има и още, ама не сте чели...а кухото Пеше „знаело”'.
                Видяхме го, колко „знае” и „може”, бедния. НИЩИЧКО създадено не може да покаже, и само вряка, сякаш го онождат.
                Last edited by Pyramid; 02.04.2020, 03:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                  Чак такава откачалка не бях виждал
                  Всяка сутрин я гледаш в огледалото.

                  Коментар


                  • national power, има софтуери с които това се пресмята лесно и точно и сметките ще покажат че е възможно и изгодно а той се е хванал точно за това; Намерил е пропуск в програмата, тя просто трябва да се донапише за топлина от АЕЦ да не пресмята въобще - да изписва съобщение че не може.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Pyramid, да се използва отпадната топлина и да се отведе на стотици километри растояние сериозно ли го мислиш. Тези централи се строят до реки не случайно защото се набляга на сигурно охлаждане и особенно такова за аварийна ситуация и то не може да се усложнява от гледна точка на сигурността. Сигурен съм че ако загрееш вода в Козлодуй и я пуснеш по тръбопровод с много добра термоизолация в София ще може да стигне сравнително топла, но това е само на теория защото на практика е много по удачно да построиш централата направо в София и да спестиш от тръби с толкова добра термоизолация и енергия за пренос на водата на стотици километри.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Чак такава откачалка не бях виждал

                        Коментар


                        • Как можахъ!?!
                          Ами то, с рециркулация, ще харчим по-малко, ще спаднат продажбите на Електро Разбойническите Предприятия,
                          И ПЕШЕТО, ТОКУ-ВИЖ, ОСТАНАЛ НЕ САМО БЕЗ БОНУСИ, АМИ И БЕЗ РАБОТА.

                          -Разбрахме сега извора на цялата ярост.

                          Коментар


                          • Да се върнем към темата и да попитаме Пешето кога е по-евтин токът: С или без рециркулация на енергията?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                              На тебе да обяснявам ти ме разсмиваш...то бива простотия и невежество ама всяко нещо си има граница..
                              ...КАЗА, АМА С НИЩО НЕ ДОКАЗА...
                              „Те ТАКОВА животно нЕма.”

                              Не на мен трябва да докажеш, Пеше. На останалите във форума. Аз имам свидетелство от уважаван колега тук, що за птица си. Рече ми „- Остави го този, нищо не става от него.”
                              Last edited by Pyramid; 01.04.2020, 19:22.

                              Коментар


                              • На тебе да обяснявам ти ме разсмиваш...то бива простотия и невежество ама всяко нещо си има граница..

                                Коментар

                                Working...
                                X