Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
    Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

ПС При тебе как са % те ?
    Баси. С разлика от 1-2 % моите тегла са същите. Яко. Нямам лостове.

Коментар

• Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

Добра доходност! Жълтото в акции на минни компании ли е ?
      Малко над 1/3 в 4 акции - paas,gold, nem, svm. Останалото в етфи.
      Всъщност жълтото не е само жълто, ами има и белезникаво. Съотношение от 2:1.

Няма хвалиш за доходност, ще урочасаш...

Коментар

• Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
        Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

Добра доходност! Жълтото в акции на минни компании ли е ?

Коментар

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Много умело го ребалансираш бътърфлай портфейла Да, чак сега ми става по-ясно какво правиш. До сега поглеждах с едно око

Добре, консервативния е 15% нагоре YTD. А агресивния как е? Да не е 25% нагоре YTD

Ако е така дай на лични да говорим за освоваване на нѐкое фондче на Уол Стрийт

Last edited by pipbel; 18.09.2020, 14:12.

Коментар

• По въпроса с Феда и неговите намерения за покупки... Точно това разочарова инвеститорите - липса на ясен сигнал какво точно ще прави Федът в повече от това, което прави сега

Риск: качване на лихвите по 10YR USTs и от там спад на тека и другите по-надути и ротация във стойност. Като се има предвид, че инфлацията едва ли ще тръгне нагоре кой знае колко, златото също е под въпрос

Investors vent their frustration over Fed’s balance sheet inertia

The Fed’s bond-buying programme currently involves purchasing $80bn of Treasury securities per month and $40bn of agency mortgage-backed securities. Having decided last month to pursue a new monetary framework in which it allows inflation to run above its 2 per cent target, expectations were elevated for a broader rethink of that strategy.

While the Fed did reframe the purpose of its purchases — from strictly an issue of market functioning to one tied to supporting the economic recovery — Mr Powell did not signal an imminent adjustment either in the scope or scale of the programme.

One cohort of investors had believed it necessary for the Fed to shift the focus of its purchases specifically to long-dated Treasuries in order to ensure borrowing costs remained low, while another subset thought a larger programme was warranted.

https://www.ft.com/content/91bd3435-...3-26eade1067bf
            Last edited by Money; 18.09.2020, 07:53.

Коментар

• Много умело го ребалансираш бътърфлай портфейла Да, чак сега ми става по-ясно какво правиш. До сега поглеждах с едно око

Добре, консервативния е 15% нагоре YTD. А агресивния как е? Да не е 25% нагоре YTD

Ако е така дай на лични да говорим за освоваване на нѐкое фондче на Уол Стрийт

Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

Тия нечувано ниски нива са отскоро, в Европа от колко вече години ги чуват, толкова са свикнали че вече не им прави впечатление...нито имат особени илюзии за лихвите.
              Пък и от какво да тръгнат да се качват по осезаемо освен главно заради инфлация извън контрол, а това зле за жълтото шъ дъ знайш...
              Ако пък е от бумтяща до прегряване икономика - то акциите ще ралят здраво.
              За бондовете съм взел мерки, последното ребалансиране към края на юли ги резнах повече от двойно.
              Сега ще видя къде ми е поста от нисе темата...a, eй го на

Коментар

Ако правилно разбирам правиш бътърфлай?

Не е ли тайната в златото и това, че лихвите по long-term bonds са на нечувано ниски нива?

Проблем: ако златото и бондовете паднат заради покачване на лихвите?

Asset Allocation
                • 20% Total Stock Market
                • 20% Small Cap Value QQQ
                • 20% Long Term Bonds
                • 20% Short Term Bonds
                • 20% Gold
                Тия нечувано ниски нива са отскоро, в Европа от колко вече години ги чуват, толкова са свикнали че вече не им прави впечатление...нито имат особени илюзии за лихвите.
                Пък и от какво да тръгнат да се качват по осезаемо освен главно заради инфлация извън контрол, а това зле за жълтото шъ дъ знайш...
                Ако пък е от бумтяща до прегряване икономика - то акциите ще ралят здраво.
                За бондовете съм взел мерки, последното ребалансиране към края на юли ги резнах повече от двойно.
                Сега ще видя къде ми е поста от нисе темата...a, eй го на

24.07.2020, 23:04
                Бях споменал преди време че чакам tlt да наближат 170$ за да направя ремонт на портфейла на малкия.
                169.7$ върши същата работа, заплюх си го днес да е денят понеже и жълтото е на топ, а и някои индекси също.
                Та намалих лтт двойно и кусур до желаните 10%, резнах малко и златото до 20, както и qqq do 16%, а отворих 4% нова позиция в смалкапвалю, досега ги нямах тия, а бътерфлая ги изисква по принцип.Както и съвсем лека добавка към типс та да закръглят 10%
                В резултат на горното кеша ми е сега е двойно спрямо желаните 10%
                Смятам да поизхитрувам малко ( само да не стане хитрата сврака с 2та крака ) и да допълня при следваща корекция/срив, смятам че най късно до изборите ще има такава.

След пълното ребалансиране би трябвало да изглежда така портфейла му 24/16/8/22/10/10/10 сп500/наско/сквалю/злато/лтт/типс/кеш

Гледам на малкия сметката му на 6.7% над февруарския връх ( от деня на Левски), а като цяло каквото държа на 9, дори оня ден бе минало 10%

Коментар

• Ако правилно разбирам правиш бътърфлай?

Не е ли тайната в златото и това, че лихвите по long-term bonds са на нечувано ниски нива?

Проблем: ако златото и бондовете паднат заради покачване на лихвите?

Asset Allocation
                  • 20% Total Stock Market
                  • 20% Small Cap Value QQQ
                  • 20% Long Term Bonds
                  • 20% Short Term Bonds
                  • 20% Gold

Коментар

• Е, да, но тука говорим за YTD, което един сравнително произволен период. Ако вземем последните 12 месеца, 2 или 3 години за мене ще е по-представително

Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

Щом си на плюс е супер Сега най вероятно ще върне пазара но след корекцията ще има още ръст мисля.

Коментар

А ти какво си сложил в тоз консервативен портфейл. Нещо ми се чини, че не е толкова консервативен
                      От 3.5г поне дузина пъти, ако не и две съм го коментирал.
                      Като в линка, никакъв левъридж. Само дето вместо scv ползвам qqq. И вместо stt 10% кеш и 10% tip.
                      В момента е близо 28% от моя.

https://portfoliocharts.com/portfolio/golden-butterfly/

ПС "Тайната" е в бруталния аутпърформанс при здравите корекции/сривове.

Коментар

Сега го сметнах, +2.6% YTD

DJIA е -2.9% YTD

Голям бой Еми с цели 5.5% го бия, не е малко това
                        Щом си на плюс е супер Сега най вероятно ще върне пазара но след корекцията ще има още ръст мисля.

Коментар

• Какво да се майтапя, тези шест акции така както са ми като тегла така са се представили. Какво да направим?

Мене YTD изобщо не ме притеснява. Особено като знам, че Виза (2.5х), HD (2.2х) и NKE (2.16х) и трите са на по над 2х за последните три години откакто съм ги взел, JPM (+84%) също са почти там за 6 години без да броим дивидентите. DIS дори не съм ги купувал, а ми ги дадоха като asset transfer и там съм с едни скормни 20% за 2 години, но и това не ме притеснява и съм убеден, че трябва да се държат

А ти какво си сложил в тоз консервативен портфейл. Нещо ми се чини, че не е толкова консервативен

Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

Maли, ма ти майтапиш ли се. Ми че то дори суперконсервативната пеперуда на малкия е на над 15% YTD.
                          Пък не е да няма и кеш, отделно и тип-четата са чат пат от тоя, кешовия род.
                          Last edited by Money; 17.09.2020, 19:22.

Коментар

DJIA е -2.9% YTD

Maли, ма ти майтапиш ли се. Ми че то дори суперконсервативната пеперуда на малкия е на над 15% YTD.
                            Пък не е да няма и кеш, отделно и тип-четата са чат пат от тоя, кешовия род.

Коментар

• С едно уточнение, че MSFT ги взех през март на $151. Но точно те са ми най-малката от тези позиции

Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

DJIA е -2.9% YTD

Коментар

• Да, и май някъде мярнах, че рейгингът им е смъкнат или ще го смъкнат съвсем скоро. Т.е. разходите им по обслужване на кредитите скача

XOM става за спекулация основно, но за някъква по-дългосрочна стратегия трябва да не се пипа там

Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

Така е, а и кешовите им потоци слаби, ще е чудо, ако го задържат и ще е с цената на големи заеми.

Коментар

Working...
                                X