IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Point of view Разгледай мнение
    Последно време не се говори за скока на дълга на margin - интересни данни са излезли в последния месец ... дали не сме в ситуация като 2000 и 2007 г

    https://youtu.be/ARQIvaI6WE8
    Добро попадение, погледни отделно, индикатора на Бъфет и индикатора на Блумберг за суровини към СИП500 (по долу) .
    Баси, и BIS как точно е преценил лебедовия тайминг за другия понеделник Дали ;;

    Click image for larger version

Name:	up.JPG
Views:	1
Size:	52.5 КБ
ID:	3774048


    * Лъжливия ФЕД само за три месеца промени мнението си за инфлацията, добавяйки един процент, две повишавания вместо един и скъси времето до 2023г, което пак всичко е оптимистична лъжа.

    Коментар


    • Много точно попадение на Morgan Stanley, близо до истината сметната от Money



      Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      08.05.2021, 14:20

      Според мене допускането, че EPS-а ще расте с 12.6% в следващите 5 години и после ще падне на 3% за двайсет години напред е невероятно песимистично

      Аз лично на predictable growth бих му сложил малко по-малко, примерно 10.5% но за 15 години напред и без да пипамe нищо, intrinsic value става $508. За мене това е окей и всъщност преценката, че става дума за качествена growth компания значи един стабилен растеж от над 10% за над 10 години напред

      Честно казано 3% за terminal growth ми се вижда малко, освен ако този termianl growth не е за 100 години напред


      Коментар


      • Жори, помниш ли смятахме NPV на UNH преди месец-два. Сега гледам в терминала Morgan Stanley са изпляскали price target от $515 за UNH, доста над всички други прогнози и много близо до моя estimate, дето го направих малко на око и с помощта на твоя NPV калкулатор

        Коментар


        • Мисля да взема още UNH

          Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Преди два дена Креймър твърдеше, че предпоследната седмица на юни винаги става спих... Дано да е така, че доста кеш натрупах

          Коментар


          • Преди два дена Креймър твърдеше, че предпоследната седмица на юни винаги става спих... Дано да е така, че доста кеш натрупах

            Коментар


            • А, супер. Забравил бях, че вече имаш и е ставало дума за допълване

              Е, да, то и аз примерно не бих допълнил Adidas или SPGI, че са ми много големи. NVDA сериозно го мислех тогава, ама не падна достатъчно...

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Имам си я отколе време...дори напоследък станала най тежкия ми картон гледам, благодарение на пърформанса.
              Май по спомен някъде близо до 400 бях навит за добавки, естестествено не слезе толкова.
              А да беше - не съм 100% сигурен че щях да добавя.
              Има един психологически праг дето не знам как се преодолява, трудно се правят добавки на двойно-тройни цени от средната, ще ми се да е още по близичко...
              Eй на сега и с JD примерно имам същия проблем. Хем шитнах една част на близо 3 цифри и трябва я възстановя, хем знам че е подценено на 70, на 60 да не говорим, ма пусто...като ти е 28 средната - все му се види скъпо на човек...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Пип, и тебе ли те е яд, че не взехме NVDA овреме? Мръщихме се на $475 си спомням. Виж какво стана...

                Щяхме да направим +60% за няма и 4 месеца...
                Имам си я отколе време...дори напоследък станала най тежкия ми картон гледам, благодарение на пърформанса.
                Май по спомен някъде близо до 400 бях навит за добавки, естестествено не слезе толкова.
                А да беше - не съм 100% сигурен че щях да добавя.
                Има един психологически праг дето не знам как се преодолява, трудно се правят добавки на двойно-тройни цени от средната, ще ми се да е още по близичко...
                Eй на сега и с JD примерно имам същия проблем. Хем шитнах една част на близо 3 цифри и трябва я възстановя, хем знам че е подценено на 70, на 60 да не говорим, ма пусто...като ти е 28 средната - все му се види скъпо на човек...

                Коментар


                • Последно време не се говори за скока на дълга на margin - интересни данни са излезли в последния месец ... дали не сме в ситуация като 2000 и 2007 г

                  https://youtu.be/ARQIvaI6WE8
                  Last edited by Point of view; 18.06.2021, 13:34.

                  Коментар


                  • Като гледам обаче сега настроенията, лихвите по 10г USTs за сега няма да се качват. Добре е за златарите, но не е никак зле и за акциите. Един вид, очаква се more of the same, ама с още по-ниски лихви от последните 12 години

                    Лично аз смятам, че това ще се промени и държавите разходи ще извадят щатската икономика от реанимацията. Остава политическия риск консервативната неолиберастия с анти-растежните политики да успее да саботира набирането на "escape velocity"
                    Last edited by Money; 18.06.2021, 12:10.

                    Коментар


                    • Едно нещо много ме радва, разкарах AIG и те се сринаха след това... сега на $49.26

                      Често става обратното с продажбите

                      Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Днес разкарах шита, който обмислях да продам. Sell AIG @ $52.50

                      Прецаках се. И не само с това, че изобщо ги имам тези... но и можеше да продам на над $53. Ама каквото -- такова

                      Сега вече с този кеш трябра да мисля какво да взимам

                      LMT вероятно ще разкарам като отиде над $400

                      Коментар


                      • Пип, и тебе ли те е яд, че не взехме NVDA овреме? Мръщихме се на $475 си спомням. Виж какво стана...

                        Щяхме да направим +60% за няма и 4 месеца...

                        Коментар


                        • За суровините... може и да има дългосорчен растеж и то главно заради превключването на икономиките към зелена енергия и изграждането на съответана инфраструктура. Плюс, че традицонната инфраструктура също иска ъпгрейд. А вероятно и възникващите пазари ще консумират повече ресурс, ако продължат да "възникват", като тука вече не става дума за Китай. Трябва други да почнат да възникват

                          Но тези трендове понеже не са съвсем сигурни, най-добре е да се заложи на най-сигурното, което е индустриални метали. При тях е най-сигруно, че ще има по-дългосрочен тренд нагоре

                          А аз лично и на тях няма да заложа, де

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dengi Разгледай мнение
                            Явно някой много натиска в тази посока, Байдън трябва да избута поне година година.
                            https://on.rt.com/ba26
                            Фарма индустрията в САЩ се свежда до група корупционери, които преопаковат произведени в Китай реактиви и химикали. Пари се изкарват, като заложиш на биофармата с най-добри връзки с FDA и Бялата мафия. Неслучайно и Файзер се отказа почти напълно от собственото производство и мина на биофармация и "иновации". Неслучайно шефче е солунски евреин.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                              И при мен доста скочи портфолиото заради алцхаймер лекарството.
                              Не ми е много логично, че различните производители на тези лекарства скачат. Един вид щом FDA пуснала на един, ще пусне и на друг.
                              Това навежда на мисълта че благоразположението на FDA е по-скоро функция на разполагаемите финанси отколкото на качеството на лекарството - a rising tide lifts all boats.
                              Има и иронична асоциациа между прякор на президента и решението на FDA, може да финансират повторение на мандата...
                              Тия LLY са яки - "LLY discovers, develops, manufactures, and markets". Остава само да си пият хапчетата и съвсем ще затворят цикъла.
                              Аз LLY доста време мислех че са козметични магазини, дрогерии с тези двойно женски имена и ги прескачах.
                              Явно някой много натиска в тази посока, Байдън трябва да избута поне година година.
                              https://on.rt.com/ba26

                              Коментар


                              • Та мисълта ми е, че това разделение е малко изкуствено. Реално Гугъл си бяха силно подценена компания през по-голяма част от времето от 2015 насам. При очаквания растеж на печалбите + ниският риск този растеж да не се реализира, Гугъл си бяха buy. А преди шест месеца бяха screaming buy, за което даже бях писал

                                Идеята е, че висококачественият растеж е всъщност систематично подценен. Казвал съм го и преди

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Value vs growth, дрън-дрън...

                                Коментар

                                Working...
                                X