IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И днес LLY пак нямат спирачка. Още +3.3%

    Радвам се, че и Zoetis (ZTS) най-накрая тръгнаха по-стабилно нагоре

    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
    Има и иронична асоциациа между прякор на президента и решението на FDA, може да финансират повторение на мандата...
    Тия LLY са яки - "LLY discovers, develops, manufactures, and markets". Остава само да си пият хапчетата и съвсем ще затворят цикъла.
    Аз LLY доста време мислех че са козметични магазини, дрогерии с тези двойно женски имена и ги прескачах.

    Коментар


    • Днес разкарах шита, който обмислях да продам. Sell AIG @ $52.50

      Прецаках се. И не само с това, че изобщо ги имам тези... но и можеше да продам на над $53. Ама каквото -- такова

      Сега вече с този кеш трябра да мисля какво да взимам

      LMT вероятно ще разкарам като отиде над $400

      Коментар


      • Е, не е като съвсем да няма логика, особено ако леченията, които разработват са сходни. Вероятността FDA да одобри и на Лилито се дига

        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

        И при мен доста скочи портфолиото заради алцхаймер лекарството.
        Не ми е много логично, че различните производители на тези лекарства скачат. Един вид щом FDA пуснала на един, ще пусне и на друг.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Да не остана голословен...
          И при мен доста скочи портфолиото заради алцхаймер лекарството.
          Не ми е много логично, че различните производители на тези лекарства скачат. Един вид щом FDA пуснала на един, ще пусне и на друг.
          Това навежда на мисълта че благоразположението на FDA е по-скоро функция на разполагаемите финанси отколкото на качеството на лекарството - a rising tide lifts all boats.
          Има и иронична асоциациа между прякор на президента и решението на FDA, може да финансират повторение на мандата...
          Тия LLY са яки - "LLY discovers, develops, manufactures, and markets". Остава само да си пият хапчетата и съвсем ще затворят цикъла.
          Аз LLY доста време мислех че са козметични магазини, дрогерии с тези двойно женски имена и ги прескачах.

          Коментар


          • Да не остана голословен...

            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            28.10.2020, 13:45

            Long LLY @ $131.71

            (Това е на истина, не във виртуалния портфейл . Можеше и на под 131 да го хвана, ама точно сега тези тъпаци ме бяха upgrade-нали като клиент и докато разбера как се прави с новия интерфейс... )

            Коментар


            • Имаше една статия във ФТ миналата седмица, която ако се обобщи накратко казва:

              Value vs growth, дрън-дрън...

              Ще пиша пак малко повече за това скоро

              Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Какво да решават - няма полупроводници. Не знам дали ти е минало през информационния поток, но цените на старите коли в US скочили, и дори и акциите на сайтове за стари автомобили скочиха.
              Между другото това нестандартно словосъчетание value автомобил ми носи като дивиденти нови прозрения:
              - value автомобил е този който ти върши работа в момента
              - growth автомобил е автономния автомобил от бъдещето.
              Предпочитанията на потребителите, производителите и инвеститорите между value и growth зависи от ... лихвите.
              Лихвите ниски - тръгнахме да правим автономни автомобили и хоп няма полупроводници.
              Проблемът - планетата не може да поддържа растежът предполаган от сегашните нива на лихвите.
              Ако питаш потребителите - ще искат още няколко земи да се въртят наблизо и да могат да прескачат и на тях - the world is not enough.

              Коментар


              • А теб защо те нямаше повече от седмица?

                Днес доста гущерчета от Eli Lilly. На +14% днес, поне за сега... не е зле. Общо +74.8% от 28 октомври 2020

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Тая тема що сте я изоставили бе момци...Как е , поодирате ли някое друго гущерче
                Last edited by Money; 07.06.2021, 22:36.

                Коментар


                • Тая тема що сте я изоставили бе момци...Как е , поодирате ли някое друго гущерче

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Най-оптимален... остави потребителите да решат
                    Какво да решават - няма полупроводници. Не знам дали ти е минало през информационния поток, но цените на старите коли в US скочили, и дори и акциите на сайтове за стари автомобили скочиха.
                    Между другото това нестандартно словосъчетание value автомобил ми носи като дивиденти нови прозрения:
                    - value автомобил е този който ти върши работа в момента
                    - growth автомобил е автономния автомобил от бъдещето.
                    Предпочитанията на потребителите, производителите и инвеститорите между value и growth зависи от ... лихвите.
                    Лихвите ниски - тръгнахме да правим автономни автомобили и хоп няма полупроводници.
                    Проблемът - планетата не може да поддържа растежът предполаган от сегашните нива на лихвите.
                    Ако питаш потребителите - ще искат още няколко земи да се въртят наблизо и да могат да прескачат и на тях - the world is not enough.

                    Коментар


                    • Най-оптимален... остави потребителите да решат

                      Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                      Говоря за нещо като value автомобил - според мен техническите дизайни би трябвало да сходими, да конвергират постепенно към най-оптималния дизайн, който е статичен.

                      Коментар


                      • Аз ви съветвам приятелски не само да спрете да говорите за електрически автомобили и технологии в темата, а и изобщо да изтриете досегашните си мнения. Рискувате да се появи онази дружинка, която осра Електрическите автомобили и още един куп нелоши теми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Едно време имаше само гуменки. Сега има маратонки за ходене, за бягане вътре, за бягане навън, за баскетбол, за тенис и т.н.
                          Освен това маратонките стават все по-скъпи защото имали еди какви си амортисьори и не знам какво си...
                          Не е ли същото?
                          Говоря за нещо като value автомобил - според мен техническите дизайни би трябвало да сходими, да конвергират постепенно към най-оптималния дизайн, който е статичен. В един момент стигаш до модел който просто няма как да стане по-добър, и спираш да го пипаш - don't fix that ain't broken.
                          За мен автомобила е средство за превоз. Функцията е ясна, от там нататък по-добър модел означава по-малко да се чупи, по-лесно да се поддържа, да е с по-малко части (всяка допълнителна част увеличава риска от дефект), да е по-евтин.
                          Разбирам че на някои това може да се стори скучно - те могат да си правят визуален тунинг допълнително, да си го рисуват, лепят картинки.
                          Относно перформанс тунинга - за какво ти е кола която вдига 260 при положение че макс можеш с 140 да се движиш?
                          Също очаквам в сектора да се случва нещо подобно както генеричните лекарства - след като минат патенти, да падне цената близо до стойността на материалите.
                          Или пък като дизайна на автомат калашников - доставя оловото бързо и евтино до целта, защо да го променяш?
                          Автономните автомобили всъщност ще бъдат доста скучни, вече имаше видео как едно момче спинка на шофьорското място. Което отговаря на предишен мой въпрос защо производителите им е толкова важно да вграждат развлекателни системи. Тръгне ли слух че са скучни, ще стане като астра зенека.

                          Коментар


                          • Едно време имаше само гуменки. Сега има маратонки за ходене, за бягане вътре, за бягане навън, за баскетбол, за тенис и т.н.

                            Освен това маратонките стават все по-скъпи защото имали еди какви си амортисьори и не знам какво си...

                            Не е ли същото?

                            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Винаги съм се чудил защо трябва колите постоянно да се променят и да стават по-скъпи и трудни за поддръжка.
                            Един отговор е защото е в интерес на производителите, но никога ли автомобилния пазар не е бил в полза на купувача?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                              https://www.sec.gov/edgar/searchedga...anysearch.html
                              въвеждаш тикер и цъкаш 10-Q за quarterly report
                              Жив и здрав да си! Благодаря отново!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                                jori, Ще споделиш ли, моля, как намираш в сайта на SEC отчетите на компаниите? Благодаря ти предварително!
                                https://www.sec.gov/edgar/searchedga...anysearch.html
                                въвеждаш тикер и цъкаш 10-Q за quarterly report

                                Коментар

                                Working...
                                X