IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Не 'ако' , а ЩЕ има .
    Пиша ти го от 1260 .
    Мързи ме да обяснявам , обаче , защо .
    Приеми , че ползвам твойте методи и още два .
    За мен въпроса не е въпроса докъде ще падне, а докъде ще литне до края на годината.
    Едно е да паднеш в дупка 20см, а съвсем друго е като скочиш, да скочиш нагоре с 5 метра

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      Илиев, това е сред най-намясто казаните неща тук. А сред твоите мнения - за мен със сигурност е сред най-смислените. Нищо лично - просто освен, че очакваш пътя в дългосрочен аспект за златото да е надолу, фен си на американски обигации според колегата. Ако наистина е така, ние наистина имаме диаметрално противоположни очаквания за предстоящите движения.

      За това което каза - прав си и е факт. До известна степен е умишлено това, няма да крия. Но и от друга страна - едва ли има техничиски приом, който не използвам в анализа си, като започнеш от фигури, индикатори, фибоначи и прочие. Ако обяснявам как стигам до определенено ниво, бих разводнил постовете си още повече, а и нямам излишно време. Още повече - на мен не ми е мисията в живота да убедя някого тук да ме слуша, за да се опитвам да доставям максимален брой "доказателства" , аргументации и обяснения. Всъщност, едва ли ще продължа да съм активен още дълго и тук. Искам да видя металът по пътя на таргетите си и ще спра с публичните си прогнози.Ако има пробив на 1200, бих казал и какво очаквам да е движението, въпреки че тогава особено едва ли ще се намери кой да го вземе предвид.
      За последните два месеца направих няколко основни прогнози тук:

      1. Ралито на златото от месец Януари - в тази тема
      2. Ралито при Дау - нямаше друг, който да каже че пробивът на 20000 ще е внушителен и имулсивен. Като някои дори и сега го отричат като такъв!
      3. Прогноза за Дакс, която се разигра в рамките на около час. С цел доказателство, че ТА е полезен, независимо от фрейма. По спомен потеницалът на трейда беше за 6-9% увеличаване на акаунта с 1-1.5% риск.
      4. Прогнозата за златото за идните 2-3 месеза - предстои да видим изпълнението

      За да бъда 100% обективен, няма как да не отчета, че над 1245 очаквах силното рали да започне и този район да не бъде пробит. В резултат отворих сравнително малка дълга позиция на 1248.00 и затворих при пробива обратно на 1244, с 4 точки загуба. Но както казах под 1244, веднага отворих хедж на основната ми дълга позиция от 1140, която даде каквото можа. Днес ще я махна, за да дам възможност на ралито да се развихри. Искам да отбележа, че тук споменавам малка част от основните и по-дългосрочните трейдове, които съм направил.

      Аз продължавам да твърдя, че не съм видял от никого тук някаква конкретика и нещо, което дори бегло да прилича на прогноза - още по-малко да говори за позиционирането си. Нещо, за което да каже "Да, сгреших", както аз направих 2 реда по-нагоре. Аз имам 4 основни и много конкретни прогнози за последните месеци, 3 от които са изпълнени и една предстои да видим. Сигурен съм, че 20 цента да паднем под 1200 и ще бъда масово заклеймен. За щастие мен това малко ме притеснява - първо, защото не е много вероятно да го видим и второ, защото не ми зависи много от едно оплюване във форум, където има мнения като /отворете произволна тема и прочететe произволно мнение, шансът да разберете е голям)



      Поздрави и успех
      Не 'ако' , а ЩЕ има .
      Пиша ти го от 1260 .
      Мързи ме да обяснявам , обаче , защо .
      Приеми , че ползвам твойте методи и още два .

      Коментар


      • на дневна -затваряме под ЕМА 200
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Трябва им контрол над океаните и съответно над търговските пътища. Без такъв няма как да станат хегемон.
          С океаните ще е трудно.............

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Форекс Мастъра е човека който преди доста години ми отвори очите на тема злато.Да е жив и здрав!!!Жалко че човек с неговите познания беше прокуден от форума от шепа платени драскачи.
            Не го прокудиха тия дето си написал други го прокудиха

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Мишов, пак си се въодушевил нещо, та чак позапенил......дори чайкофил си станал гледам
              Я речи туканка колко % си сегинка в GDXJ та да знайме сериозен ли си, или само си чешеш езика....
              50% физика и 50% шорт на скапания SPX индекс, ако всичко върви по план до летото Амин дай Боже да излезне индекса влизам на long call GDX 2019/Jan strike 36 с тва дет иам от индекса и ставам 100% в жълто тва ше е последния влак таз година кой иска да верва кой иска ньет. Ако стане всичко ок щи постна позицийте аз неам проблем с тва, а на жълтурите съм им мега фен те са бъдещето с пароците не е Рассия не е Сашш не е Гейропата ....
              За чайниците даже и една книжка чета на проф. Нако Стефанов - Китай. Социално-икономическо развитие от древността до наши дни
              Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 17:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                До известна степен е умишлено това, няма да крия. Но и от друга страна - едва ли има техничиски приом, който не използвам в анализа си, като започнеш от фигури, индикатори, фибоначи и прочие. Ако обяснявам как стигам до определенено ниво, бих разводнил постовете си още повече, а и нямам излишно време.[/B]
                Щом няма да видим никакъв анализ можеш да просто да пишеш така:

                Long gold @...
                Short gold ...

                Така ще губиш по-малко време в писане и ще имаш повече за числата на Фибоначи и друга нумерология.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Сигурен съм, че 20 цента да паднем под 1200 и ще бъда масово заклеймен.
                  Да, така е. Но не защото няма да си познал. Друга е причината поради която ще те разпнат на кръста

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Китай е на път да преобърне нещата.С влакове.И злато.
                    Трябва им контрол над океаните и съответно над търговските пътища. Без такъв няма как да станат хегемон.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      .....................
                      И чайниците ше каат мне не е верно ей го имаме злато като гарант за наща хартия източено от вас, та на ей тая база ше поскъпне .....
                      Мишов, пак си се въодушевил нещо, та чак позапенил......дори чайкофил си станал гледам
                      Я речи туканка колко % си сегинка в GDXJ та да знайме сериозен ли си, или само си чешеш езика....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        За мене недостатъкът е, че в това което пишеш няма абсолютно никакъв анализ дори според стандартите на техническия анализ. Примерно като кажеш, че 1210 ти се вижда да е подкрепа, барем кажи, че така го мислиш защото е 100 day moving average или нещо такова.
                        Илиев, това е сред най-намясто казаните неща тук. А сред твоите мнения - за мен със сигурност е сред най-смислените. Нищо лично - просто освен, че очакваш пътя в дългосрочен аспект за златото да е надолу, фен си на американски обигации според колегата. Ако наистина е така, ние наистина имаме диаметрално противоположни очаквания за предстоящите движения.

                        За това което каза - прав си и е факт. До известна степен е умишлено това, няма да крия. Но и от друга страна - едва ли има техничиски приом, който не използвам в анализа си, като започнеш от фигури, индикатори, фибоначи и прочие. Ако обяснявам как стигам до определенено ниво, бих разводнил постовете си още повече, а и нямам излишно време. Още повече - на мен не ми е мисията в живота да убедя някого тук да ме слуша, за да се опитвам да доставям максимален брой "доказателства" , аргументации и обяснения. Всъщност, едва ли ще продължа да съм активен още дълго и тук. Искам да видя металът по пътя на таргетите си и ще спра с публичните си прогнози. Ако има пробив на 1200, бих казал и какво очаквам да е движението, въпреки че тогава особено едва ли ще се намери кой да го вземе предвид.
                        За последните два месеца направих няколко основни прогнози тук:

                        1. Ралито на златото от месец Януари - в тази тема
                        2. Ралито при Дау - нямаше друг, който да каже че пробивът на 20000 ще е внушителен и имулсивен. Като някои дори и сега го отричат като такъв!
                        3. Прогноза за Дакс, която се разигра в рамките на около час. С цел доказателство, че ТА е полезен, независимо от фрейма. По спомен потеницалът на трейда беше за 6-9% увеличаване на акаунта с 1-1.5% риск.
                        4. Прогнозата за златото за идните 2-3 месеза - предстои да видим изпълнението

                        За да бъда 100% обективен, няма как да не отчета, че над 1245 очаквах силното рали да започне и този район да не бъде пробит. В резултат отворих сравнително малка дълга позиция на 1248.00 и затворих при пробива обратно на 1244, с 4 точки загуба. Но както казах под 1244, веднага отворих хедж на основната ми дълга позиция от 1140, която даде каквото можа. Днес ще я махна, за да дам възможност на ралито да се развихри. Искам да отбележа, че тук споменавам малка част от основните и по-дългосрочните трейдове, които съм направил.

                        Аз продължавам да твърдя, че не съм видял от никого тук някаква конкретика и нещо, което дори бегло да прилича на прогноза - още по-малко да говори за позиционирането си. Нещо, за което да каже "Да, сгреших", както аз направих 2 реда по-нагоре. Аз имам 4 основни и много конкретни прогнози за последните месеци, 3 от които са изпълнени и една предстои да видим. Сигурен съм, че 20 цента да паднем под 1200 и ще бъда масово заклеймен. За щастие мен това малко ме притеснява - първо, защото не е много вероятно да го видим и второ, защото не ми зависи много от едно оплюване във форум, където има мнения като /отворете произволна тема и прочететe произволно мнение, шансът да разберете е голям)



                        Поздрави и успех

                        Коментар


                        • дълго зло от зверския обем на 1222

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Да де, ама как ще поскъпне златото, като те всичко напечатано го тъпчат у дупката, къде са изгорели старите пари да я запушват.
                            Вместо да ги дадат на хората да си купят малко златце.
                            Хич не се заяждам. Това е като перпетум мобиле и още не мога да схвана къде му е слабото място
                            С тея кредити от въздуха чайките праят летища колкот София големи за 2 месеца, мостове, магистрали, отварят училища, заводи за нещо си, некви градове създават в пустинята от нищото "въздушен кредит" тва го нема никъде другаде по света с такава скорост. Туй праеше с печатницата ЕЦБ същото и ФЕДа само, че тънката разлика, че ЕЦБто и ФЕДа ги даваха на банките да си пълнят дупките от кризите дет сами си създават, а чайниците директни инвестиции и даат на некой да прай мост и той го прай, създават работни места и т.н.,а в Запада как е - печатат и напечатаното си стои в банките никой не зима кредити. Когато Запада започне да недоволства, а той е започнал бая да недоволства щото китайците са с една идея напред, влиза чичо ти гарант златото в играта. Запада ше кае стига сте печатили, че мноо пораснахте и ваще "пари не струват нищо" И чайниците ше каат мне не е верно ей го имаме злато като гарант за наща хартия източено от вас, та на ей тая база ше поскъпне .....
                            Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 15:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                              Да де, ама как ще поскъпне златото, като те всичко напечатано го тъпчат у дупката, къде са изгорели старите пари да я запушват.
                              Вместо да ги дадат на хората да си купят малко златце.
                              Хич не се заяждам. Това е като перпетум мобиле и още не мога да схвана къде му е слабото място
                              Единственото му слабо място е в човешката глава, хората да си въобразят, че някой път няма да запушат дупката и като се разбягат набързо ще се види колко е дълбока всъщност..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                начи първо не е виновен Виденов за тва дет бръщолевиш тоя нема абсолютно нишо обшо с тва дет си мислиш ти, но на тебе толко ти стига манерката, а те тея са 1.5 пъти по-големи от целио запад взети заедно барабар с циганите вътре ..... ми ко мое да им се случи, най-много да бройш и ти юани вместо гущери те тва ше се случи ......

                                P.S. аз лично не видим никакви проблеми като чайниците дават кредити в юани и да чакат после връщане в юани как праят Сашовците с долара и ако некой не върне кредита на Китайската банка тя ше си напечати оше толко по абсолютно същата схема как прайха в Сашшши и в ЕС, тва и баба ми го може в пияно състояние ....
                                Да де, ама как ще поскъпне златото, като те всичко напечатано го тъпчат у дупката, къде са изгорели старите пари да я запушват.
                                Вместо да ги дадат на хората да си купят малко златце.
                                Хич не се заяждам. Това е като перпетум мобиле и още не мога да схвана къде му е слабото място

                                Коментар

                                Working...
                                X