IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Докато ме наричаш със странни имена няма да се разберем . Когато се научиш да общуваш на нормален неагресивен език ще си поговорим. Не дай Боже да грешиш в прогнозите си. Как ли ще го приеме твоето его е друга загадка за форума.

    Обобщаваме,

    Прогноза на Баце: таван 1450 максимум долара за унция. Догодина плюс минус 250 долара до края на лятото. Залогът е приет.


    Моля и други да заповядат. В добрите стари английски традиции на облозите трябва да измислим и какво става ако прогнозиращият не познае. Например Баце си изяжда вратовръзката и не ме нарича Роси. Не че ми дреме. Довиждане, господа, време е за шоу . Иначе ще умрете от скука в тая тема.
    Само че....Роске , никой не те е назначавал , нито за конферансие нито за букмейкър .
    А дори и да греша ще загуби само портфейла ми .
    Егото - не !! Това не е точна наука , макар и всеки да защитава модела си .
    Но все пак , само с теб , съм готов на облог .
    Ще направя това което си предложила , ако загубя .
    НО , ако спечеля ? Мога ли да разчитам на една услуга от теб ? . Без ръце ?
    Не че си някаква хубавица . Наближаваш 50-те и си доста мургава , но те така - за адет !
    Айде, довиждане ти Роске '68
    Иди си общувай с неагресивните тъпаци в друг форум и се моли златото да удари 1451 $

    Last edited by БАЦЕ; 13.09.2017, 15:26.

    Коментар


    • Като са ви толкова ясни цените защо не направите по-някоя сделка на "сигурно"? Дори мога да ви финансирам срещу скромна лихва, така или иначе сделката ще е сигурна защото цените са ясни - и вие доволни и аз доволен.

      Коментар


      • Аз даже казвам, че над 1400 зелени няма да го видим до края на годината. Догодина - божа работа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

          Не дава Повече от 1450 - забележи ! И то - 10 % ,въобще да го докоснем !
          1500 - няма шанс да го видим , въобще .
          В предишни си постове май си разменихме ''реплики'' ....и то по повод мое обяснение ,
          Ти говореше за '' Ралито на Ексс ''
          Аз ти казах , че няма да го бъде . Фалшиво е ! Ще тъпчем в плюс-минус 200-250 $ до догодина , края на лятото .
          Тогава вече идва ''Ралито на Баце ''
          Сега ме разбра , нали Росе ???
          Докато ме наричаш със странни имена няма да се разберем . Когато се научиш да общуваш на нормален неагресивен език ще си поговорим. Не дай Боже да грешиш в прогнозите си. Как ли ще го приеме твоето его е друга загадка за форума.

          Обобщаваме,

          Прогноза на Баце: таван 1450 максимум долара за унция. Догодина плюс минус 250 долара до края на лятото. Залогът е приет.


          Моля и други да заповядат. В добрите стари английски традиции на облозите трябва да измислим и какво става ако прогнозиращият не познае. Например Баце си изяжда вратовръзката и не ме нарича Роси. Не че ми дреме. Довиждане, господа, време е за шоу . Иначе ще умрете от скука в тая тема.
          Last edited by Selena; 13.09.2017, 14:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Честно казано тази година до края е горе-долу ясна. Абсолютна загадка е поне за мен е идната година. Моля споделете прогнози за цената на златото. Мисля, че краткосрочно е прав този, който не дава повече от 1500 долара за унция. Дългосрочно обаче ми се струва, че 2018 ще торба с изненади.
            Не дава Повече от 1450 - забележи ! И то - 10 % ,въобще да го докоснем !
            1500 - няма шанс да го видим , въобще .
            В предишни си постове май си разменихме ''реплики'' ....и то по повод мое обяснение ,
            Ти говореше за '' Ралито на Ексс ''
            Аз ти казах , че няма да го бъде . Фалшиво е ! Ще тъпчем в плюс-минус 200-250 $ до догодина , края на лятото .
            Тогава вече идва ''Ралито на Баце ''
            Сега ме разбра , нали Росе ???

            Коментар


            • Честно казано тази година до края е горе-долу ясна. Абсолютна загадка е поне за мен е идната година. Моля споделете прогнози за цената на златото. Мисля, че краткосрочно е прав този, който не дава повече от 1500 долара за унция. Дългосрочно обаче ми се струва, че 2018 ще торба с изненади.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                БАЦЕ, ние на някакво състезание ли съм с теб, че не разбирам?
                Затваряше си позициите злато от 1212 на 1250, а продължаваме да виждам как затваряш дълги и на 1300, 1320 и 1350. Вече говориш и за 1400 - пак ще затваряш дълги тогава. Както и да е.
                За златото бях казал - подкрепа 1200-1207 за целия мечи пазар, 1306 - съпротив, чийто пробив ще доведе аксерелация на тренда.
                Както и да въртиш и да мажеш, трудно ще го докараш по-добре от това, което съм казал - пазарът досега го изигра съвършено!

                Дау - ралито действително леко ме учуди, но такава възможност реално съществуваше. Най-вероятният сценарий за момент е фейк пробив на върха или негов тест. Но вероятностите определено накланят в полза на корекция, а тазседмичното рали основно ще допренесе с това да увеличи шансовете корекцията да е още по-рязка и плашеща. Внимавайте, защото можем да говорим за 1000+ точки спад Дау в рамките на броени дни. Едва пробив на 22500 ще направи този вариант по-малко вероятен.
                Нещо си се объркАл със ед, и мн. ч , както с прогнозките
                Ако искаш и на състезание може да минем
                На мен няма да ми е трудно
                И хич не ми се иска Мишо да излезе прав , като те нарича манипулатор ...
                Я покажи къде съм написал за затворени дълги на 1300 , 1320 , 1350 ?
                На 1354 -да - имам . И толкова . Сега имам само къса от 1355 и съм го написал тогава!
                А глаголи ''въртиш и мажеш '' са по-подходящи за теб
                Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                трудно ще го докараш по-добре от това, което съм казал - пазарът досега го изигра съвършено!
                Тук вече става много грубо и малко смешно
                Каза : ''При пробив на 1305 , ще се разрази РАЛИ , в което трудно ще може човек да се включи ( без или с малки корекции), а пък да му заставаш на пътя - Абсурд ( да влизаш контра )
                Ами, че то . още малко и ще се върнем пак на същото ниво , бре !
                Кое е съвършеното ??
                А аз казах :
                Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                До 1355/ 1365 бях за up тренд.
                Казвам че от тези цени ще започне down Trend. - 70 %
                20% оставям на възможноста да достигне
                върха от 07.2016 и даже леко да го "фейкне"
                И - надолу !!
                10% оставям да достигне 1450.
                И - надолу !
                Никой от трите варианта не се вписва в
                "" Рали на което не трябва да заставаш на пътя"
                Или поне това описваше 20-30 пъти
                Дау - ето така е по-нормално , когато се учудваш на казаното от теб
                Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Дау - ралито действително леко ме учуди, но такава възможност реално съществуваше.
                Със забележката , че никъде не си спомена , '' че такава възможност реално съществуваше.''
                На 9 .IX Каза :
                Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Няма да се изненадам, ако на вероятната задаваща се корекция от поне 1000 точки Дау, и препишат Ирма.
                А ти БАЦЕ, сигурно ще ликуваш пак, нищо че казваш "индексите няма да тръгнат (надолу) за едни 1000 точки"...
                А то взе че направи НОВ исторически връх ( sp500)
                За което предупредих , също на 9.IX..
                Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                И индексите няма да тръгнат сега за " едни 1000 точки" , както написа . Ще видиш
                Сега вече, ще тръгнат надолу , НО пак мисля че няма да направят '' 1000 точки '' .
                Та така , ехх
                Кой се '' върти и маже '' ???
                Last edited by БАЦЕ; 13.09.2017, 09:53.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  To хубаво цитираш, ма защо само част от поста ми..
                  Да важна е реалната, и съм го казал за типсовете като нейна проекция, а не 10г дцк както твърдиш ти.
                  Но не е догматично важна. Златото се влияе мултифакторно.
                  Като как ще обясниш почти трикратното покачване на златото 2003-2007 след като реалната лихва седи на едни нива ?

                  https://fred.stlouisfed.org/series/WFII10
                  Всичко е мултифакторно. Просто при златото, ако говорим за период от 6 месеца или година, според мене реалната лихва по 10г. ДЦК на САЩ и курса на долара са определящи.

                  Иначе дългосрочно, златото ще се качва, защото е ограничен ресурс и добивът му става по-скъп. Но този ефект може и да се прояви след доста години. Ако злато сега беше евтино премерно под 800 долара, нямаше да мисля, че реалната лихва е определяща.
                  Last edited by Misho ILIEV; 13.09.2017, 01:11.

                  Коментар


                  • БАЦЕ, ние на някакво състезание ли съм с теб, че не разбирам?
                    Затваряше си позициите злато от 1212 на 1250, а продължаваме да виждам как затваряш дълги и на 1300, 1320 и 1350. Вече говориш и за 1400 - пак ще затваряш дълги тогава. Както и да е.
                    За златото бях казал - подкрепа 1200-1207 за целия мечи пазар, 1306 - съпротив, чийто пробив ще доведе аксерелация на тренда.
                    Както и да въртиш и да мажеш, трудно ще го докараш по-добре от това, което съм казал - пазарът досега го изигра съвършено!

                    Дау - ралито действително леко ме учуди, но такава възможност реално съществуваше. Най-вероятният сценарий за момент е фейк пробив на върха или негов тест. Но вероятностите определено накланят в полза на корекция, а тазседмичното рали основно ще допренесе с това да увеличи шансовете корекцията да е още по-рязка и плашеща. Внимавайте, защото можем да говорим за 1000+ точки спад Дау в рамките на броени дни. Едва пробив на 22500 ще направи този вариант по-малко вероятен.

                    Коментар


                    • новият ми анализ Teranga Gold - Why Is Everyone So Disappointed By The Banfora Feasibility Study?

                      https://seekingalpha.com/article/410...sibility-study
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Пип, важна е:
                        - реалната лихва,
                        - по 10г. американски ДЦК.

                        Федът, че е вдигал 17 пъти лихвата няма значение. В същото време лихвата по 10г. облигации леко пада, ако не се лъжа. Нямам никакво време тези дни и седмици за обстойни обяснения и double checking.
                        To хубаво цитираш, ма защо само част от поста ми..
                        Да важна е реалната, и съм го казал за типсовете като нейна проекция, а не 10г дцк както твърдиш ти.
                        Но не е догматично важна. Златото се влияе мултифакторно.
                        Като как ще обясниш почти трикратното покачване на златото 2003-2007 след като реалната лихва седи на едни нива ?

                        https://fred.stlouisfed.org/series/WFII10

                        Коментар


                        • А догодина цената в долари може да е доста по-интересна ...
                          http://www.silverdoctors.com/headlin...t-four-months/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            БАЦЕ, просто съм с впечатлението че си ми в опозиция почти през цялото време от началото на годината. Моята позиция от самото начало е са голямо рали, ти си ми в опозиция, ралито се случва, ти ликуваш...но нищо, просто впечатление, създало се у мен, нищо повече.

                            Басът беше насочен именно към мен. Пак става смел, защото сме до голяма съпротива, която не му се вярва да се предаде. Не ти се вярва и на теб. Просто металите си вършат прекрасно работата и ви карат да вярвате в неща, които обикновено не се случват, включително че 1500 е недостижимо ниво тази година или ниво, което има само 10% шанс да бъде достигнато, както казваш ти.
                            Аз казвам: докато сме над 1300, 1500 има много големи шансове да се достигне преди края на годината.
                            Просто ралито ще бъде със събитие и ще ви се струва "късмет" - я ураган, я ракета, я някоя още по-голяма глупост.
                            Няма да се изненадам, ако на вероятната задаваща се корекция от поне 1000 точки Дау, и препишат Ирма.
                            А ти БАЦЕ, сигурно ще ликуваш пак, нищо че казваш "индексите няма да тръгнат (надолу) за едни 1000 точки"...


                            еххи , а слагай некакви , горе-долу , времеви рамки .
                            Щото , ''попринцип'' те индексчетата все некогиш ше паднат 1000 точки ( дау) ,
                            ама да го обявиш и на другия ден да рипнат с 200 точки - както ти казах - е малко..... хихи
                            Сега вече от тук , може и да падне - пак 200 точки хихи . Другите 800 ти ги оставям за домашно .
                            А Ралито ? Как е , баце ? Струва ми се , че си влезнал у бокса с болида и нема да отлепиш
                            Айде , жив и здрав и се пази от падащи индекси ......и Ирма

                            П.П Колко пък да е страшна тая Ирма

                            Click image for larger version

Name:	DJbwx10X0AEHLuk.jpg
Views:	1
Size:	84.6 КБ
ID:	3236921

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              В по ново време за 2г от 2004 до 06 феда (след 16 рейт хайка) вдига лихвите от 1 на 5%, а златото за това време - към 70% нагоре..
                              Пип, важна е:
                              - реалната лихва,
                              - по 10г. американски ДЦК.

                              Федът, че е вдигал 17 пъти лихвата няма значение. В същото време лихвата по 10г. облигации леко пада, ако не се лъжа. Нямам никакво време тези дни и седмици за обстойни обяснения и double checking.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                Ти четеш ли кой какво пише?
                                Защо цитираш (каниш мен за бас) , като аз твърдя от няколко месеца същото
                                Кани exxa
                                Екса каня. На него искам да му отмъкна паричките

                                Коментар

                                Working...
                                X