IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Да разбираме, че оттук нагоре ще добавяш къси позиции дори да снитгне 1450?
    Пак не разбрал .
    В по предишния си пост съм написал , какво - що.
    Имам още една дълга и микро къса.
    Ама , а чети де .
    Нема да досаждаме на другите с повтаряне.
    А ти купи ли в петък ?
    За ралито " което като мине 1305 никой не трябва да застава на пътя му " !!

    Коментар


    • Да разбираме, че оттук нагоре ще добавяш къси позиции дори да снитгне 1450?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        БАЦЕ, просто съм с впечатлението че си ми в опозиция почти през цялото време от началото на годината. Моята позиция от самото начало е са голямо рали, ти си ми в опозиция, ралито се случва, ти ликуваш...но нищо, просто впечатление, създало се у мен, нищо повече.

        Басът беше насочен именно към мен. Пак става смел, защото сме до голяма съпротива, която не му се вярва да се предаде. Не ти се вярва и на теб. Просто металите си вършат прекрасно работата и ви карат да вярвате в неща, които обикновено не се случват, включително че 1500 е недостижимо ниво тази година или ниво, което има само 10% шанс да бъде достигнато, както казваш ти.
        Аз казвам: докато сме над 1300, 1500 има много големи шансове да се достигне преди края на годината.
        Просто ралито ще бъде със събитие и ще ви се струва "късмет" - я ураган, я ракета, я някоя още по-голяма глупост.
        Няма да се изненадам, ако на вероятната задаваща се корекция от поне 1000 точки Дау, и препишат Ирма.
        А ти БАЦЕ, сигурно ще ликуваш пак, нищо че казваш "индексите няма да тръгнат (надолу) за едни 1000 точки"...

        Имаш няколко грешници - неволни ли са (не можеш да четеш ли ) , нарочно ли са ?
        1. До 1360- 1400 - никога не съм казвал че няма да стигнем . Не четеш ли че съм затворил дългите си.
        2. 1500 - както пишеш че му давам 10% - никъде не съм споменал .
        1450 съм казал за 10%. хи-хи
        1500 нямя да го видим тази година .
        3. Къде ме търсиш мен , да си обяснявам движения на графиката с фундамент - пак нещо грешно вменяваш.
        Та така !
        ГОЛЕМО РАЛИ НЕ ЧАКАЙ !
        И ... не съм ти опозиция от тук нагоре !
        ти си опозиция на МЕНЕ !! За надолу !
        И от колкото по високо почне да пада -
        толкова по ниско ще стигне .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          да коригира малко, че да вемем по още някоя и друга кесия
          Нали знаеш, като започнеш да имаш тези настроения, какво обикновено значи това.

          Коментар


          • да коригира малко, че да вземем по още някоя и друга кесия
            Last edited by bertram; 09.09.2017, 20:26.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • БАЦЕ, просто съм с впечатлението че си ми в опозиция почти през цялото време от началото на годината. Моята позиция от самото начало е са голямо рали, ти си ми в опозиция, ралито се случва, ти ликуваш...но нищо, просто впечатление, създало се у мен, нищо повече.

              Басът беше насочен именно към мен. Пак става смел, защото сме до голяма съпротива, която не му се вярва да се предаде. Не ти се вярва и на теб. Просто металите си вършат прекрасно работата и ви карат да вярвате в неща, които обикновено не се случват, включително че 1500 е недостижимо ниво тази година или ниво, което има само 10% шанс да бъде достигнато, както казваш ти.
              Аз казвам: докато сме над 1300, 1500 има много големи шансове да се достигне преди края на годината.
              Просто ралито ще бъде със събитие и ще ви се струва "късмет" - я ураган, я ракета, я някоя още по-голяма глупост.
              Няма да се изненадам, ако на вероятната задаваща се корекция от поне 1000 точки Дау, и препишат Ирма.
              А ти БАЦЕ, сигурно ще ликуваш пак, нищо че казваш "индексите няма да тръгнат (надолу) за едни 1000 точки"...


              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                БАЦЕ, като те слуша човек и на 1150 да бяхме отишли пак щеше да ликуваш по същия начин като сега. Чудна работа, е твойта.

                Мишо, да не си зает да харчиш изкараното от златото. Когато казваш "пътят е един - надолу" и активът, по който правиш изказването направи рали 12% за 2 два месеца, е най-добре да млъкнеш. Глупостите само ще стават явни за все по-голяма аудитория.

                Корелацията с лихвите може да има само в нечия промита (или целяща да промива) кратуна.
                За корелация с долара може да се говори по-сериозно през последните години, и точно таза корелация има потенациал да се пропука.
                И ти май приказаш колко да кажеш нещо.
                Верно не може човек да ти разбере първия абзац , ако преди това е прочел предишното мое съобщение.
                Ликувам си защото затворих 4 дълги.
                на цена която бях казал че пазара ще достигне
                По-натам съм написал какво съм предприел и накъде ще ходи цената според мен.
                Кажи какво не разбра ще го напиша бавно пак с големи букви.
                До 1355/ 1365 бях за up тренд.
                Казвам че от тези цени ще започне down Trend. - 70 %
                20% оставям на възможноста да достигне
                върха от 07.2016 и даже леко да го "фейкне"
                И - надолу !!
                10% оставям да достигне 1450.
                И - надолу !
                Никой от трите варианта не се вписва в
                "" Рали на което не трябва да заставаш на пътя"
                Или поне това описваше 20-30 пъти
                И индексите няма да тръгнат сега за " едни 1000 точки" , както написа . Ще видиш
                Last edited by БАЦЕ; 09.09.2017, 18:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  За мене е добър момент за облог 3:1, че златото няма да стигне $1500 до 23:59 часа на 31 декемрви 2017
                  Ти четеш ли кой какво пише?
                  Защо цитираш (каниш мен за бас) , като аз твърдя от няколко месеца същото
                  Кани exxa

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Корелацията с лихвите може да има само в нечия промита (или целяща да промива) кратуна.
                    За корелация с долара може да се говори по-сериозно през последните години, и точно таза корелация има потенациал да се пропука.
                    E, не бих се изразил толкова саркастично, но все пак корелация от 28% за последните 40-45г си е почти за пренебрегване като прогностична.
                    Златото като падаше над 20г до началото на века заедно с лихвите - що за корелация бе ?
                    В по ново време за 2г от 2004 до 06 феда (след 16 рейт хайка) вдига лихвите от 1 на 5%, а златото за това време - към 70% нагоре..
                    То и сега се очертава подобно дежавю - за 9 месеца и 3 рейт хайка злото нагоре 17-18%, а акциите и бондовете само 9%.

                    По важни и значими изглеждат корелациите с типс-четата и долара/йената.

                    Коментар


                    • БАЦЕ, като те слуша човек и на 1150 да бяхме отишли пак щеше да ликуваш по същия начин като сега. Чудна работа, е твойта.

                      Мишо, да не си зает да харчиш изкараното от златото. Когато казваш "пътят е един - надолу" и активът, по който правиш изказването направи рали 12% за 2 два месеца, е най-добре да млъкнеш. Глупостите само ще стават явни за все по-голяма аудитория.

                      Корелацията с лихвите може да има само в нечия промита (или целяща да промива) кратуна.
                      За корелация с долара може да се говори по-сериозно през последните години, и точно таза корелация има потенациал да се пропука.

                      Коментар


                      • Нямам никакво време напоследък, но вижте, че лихвите по 10г. облигации падат и падат. Доларът нагоре. Вдигането на златото е логично при тези обстоятелства. Няма никакви "счупени" корелации.

                        Пак мога да повторя, който очаква лихвите да падат още, може да очаква и златото да се качва. Според мене, обаче, е около 80% вероятно нещата да се обърнат и лихвите да отидат нагоре към 2.3%, дори по-нагоре. Също и в Европа лихвите ако тръгнат нагоре, като цяло, няма да добре за златото. От една страна добре, защото еврото ще се вдигне още, но високтие лихви по безрисковия дълг прави златото по-малко интересно.

                        Също така, по-високи лихви в Европа означава по-малко кери трейд с американски дълг и от там по-високи лихви по 10г ДЦК и в САЩ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                          Що бре , аз ликувам
                          4 дълги от различни нива - затворени на 1354. Оставих само една още.
                          Минимален обем - отворена къса на 1355.
                          Дотук , всичко по моя план .
                          Чакаме вече късите.
                          Като , разбира се , цената може и да тества върха от 07 ,2016 , може даже и да го ''фейкне'' , но Пътя е Надолу .
                          Предполагам , че дори и 1450 не си имал предвид , - говорейки за ''РАЛИ'' - а много , много нагоре , нали ?
                          Няма , обаче да е сега.
                          Индексите трябва още един път да качат - при което златото ще ходи надолу .
                          И чак тогава - догодина , например - ще дойде Ралито .
                          Ама вече ще е ''Ралито на Баце''
                          За мене е добър момент за облог 3:1, че златото няма да стигне $1500 до 23:59 часа на 31 декемрви 2017

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                            Не знам доколко тия урагани в САЩ и земетресението в Мексико от тая сутрин няма да подлеят яко вода на долара, а златото да тръгне още нагоре.
                            Тази година имаше доста водни процедури

                            Едни подливаха вода (както си се изразил по отношение на долара), но течеше и успореден процес на приказки и коментари, от които евентуално трябваше да се разбере, че доста вероятен сценарий е меко излизане от процеса на QE при еврото. Ако използвам твоята символика - другият воден процес може да се оприличи на наливане в тенджерата на еврото с голямото канче )

                            ОБАЧЕ!
                            От Франкфурт идват сигнали, на този етап са още неофициални, че изглежда има планове политиката да се промени.

                            За повече информация, четете:
                            https://www.bloomberg.com/news/artic...rules-j7arxruc

                            https://www.bloomberg.com/view/artic...about-the-euro

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Темата е тиха.
                              Никой не ликува, жалко. Явно и този път металите са свършили това, което умеят най-добре - да правят обратното на това, което очаква масовката.

                              Та ето какво се случи след пробива над 1306, това "измислено" от мен ниво
                              А какво се случи от "измислената" от мен подкрепа 1200-1207, ами едни прилични 12% за 2 месеца, като ралито започна точно от 1206!
                              Да сме живи и здрави, да си измисляме както се казва

                              В момента златото е почти на 1350, а доларът наближава МНОГО силна подкрепа! Макар да няма особени проблеми златото просто да продължи да расте, а доларът да започне обратен ракурс, това не е предпочитаният за мен вариант. Има потенциал за отдръпване при златото, като подкрепата е 1300-1310 /вече 100 долара над това, което беше преди 2 месеца/. При достигане на подкрепата, вече може да се покажат по-сериозни признаци на счупване на корелацията, тъй като златото следва да откаже по-нататъшно потъване и ще започне ново мощно рали докато доларът също ще продължи поскъпването.

                              Все пак ви напомням прогнозата на БАЦЕ. За мен тя остава малко вероятна до пробив на 1295. Дори ако трябва да избирам между долара и златото, по-склонен съм да приема, че доларът ще счупи сериозната подкрепа и ще продължи да поевтинява, отколкото, че златото ще направи ново дъно. Това чертаят графиките в момента!
                              Но в идеалния сценарий - наистина можем да видим сериозно счупване на корелацията. Наясно съм колко смело е това очакване - почти колкото да очакваш рали, когато "посоката е една - надолу".

                              П.С.
                              Нивото не е лошо за хеджове, но отново минимални! Вероятностите са изненадите оттук насетне да са в посока "Север".
                              Що бре , аз ликувам
                              4 дълги от различни нива - затворени на 1354. Оставих само една още.
                              Минимален обем - отворена къса на 1355.
                              Дотук , всичко по моя план .
                              Чакаме вече късите.
                              Като , разбира се , цената може и да тества върха от 07 ,2016 , може даже и да го ''фейкне'' , но Пътя е Надолу .
                              Предполагам , че дори и 1450 не си имал предвид , - говорейки за ''РАЛИ'' - а много , много нагоре , нали ?
                              Няма , обаче да е сега.
                              Индексите трябва още един път да качат - при което златото ще ходи надолу .
                              И чак тогава - догодина , например - ще дойде Ралито .
                              Ама вече ще е ''Ралито на Баце''

                              Коментар


                              • Не знам доколко тия урагани в САЩ и земетресението в Мексико от тая сутрин няма да подлеят яко вода на долара, а златото да тръгне още нагоре.

                                Коментар

                                Working...
                                X