IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    Мишо, че тези печатат повече от Виденов бе, какво ще им се случи при един златен стандарт?
    начи първо не е виновен Виденов за тва дет бръщолевиш тоя нема абсолютно нишо обшо с тва дет си мислиш ти, но на тебе толко ти стига манерката, а те тея са 1.5 пъти по-големи от целио запад взети заедно барабар с циганите вътре ..... ми ко мое да им се случи, най-много да бройш и ти юани вместо гущери те тва ше се случи ......

    P.S. аз лично не видим никакви проблеми като чайниците дават кредити в юани и да чакат после връщане в юани как праят Сашовците с долара и ако некой не върне кредита на Китайската банка тя ше си напечати оше толко по абсолютно същата схема как прайха в Сашшш и в ЕС с еврото, тва и баба ми го може в пияно състояние ....
    Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 14:26.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Който държи океаните той контролира света. Който контролира света държи почти всичкото злато и съответно определя дневния ред в света на финансиите. Всичко останало са бръщолевения.
      Китай е на път да преобърне нещата.С влакове.И злато.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        China's Banking System Hits $33 Trillion, Overtaking The Eurozone As World's Largest

        http://www.zerohedge.com/news/2017-0...worlds-largest

        ей ти и още нещо което се е случило през 2016г. ..... както вече писах поне 100 пъти заплахата за мощта на финансовия Запад е Китай ....

        P.S. после колегата Илиев без да се обижда ше смята Китайски юани и бондове както прай сега с Американските ....
        Мишо, че тези печатат повече от Виденов бе, какво ще им се случи при един златен стандарт?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          За мене недостатъкът е, че в това което пишеш няма абсолютно никакъв анализ дори според стандартите на техническия анализ. Примерно като кажеш, че 1210 ти се вижда да е подкрепа, барем кажи, че така го мислиш защото е 100 day moving average или нещо такова.
          Който държи океаните той контролира света. Който контролира света държи почти всичкото злато и съответно определя дневния ред в света на финансиите. Всичко останало са бръщолевения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Какво е станало 2016?
            China's Banking System Hits $33 Trillion, Overtaking The Eurozone As World's Largest

            http://www.zerohedge.com/news/2017-0...worlds-largest

            ей ти и още нещо което се е случило през 2016г. ..... както вече писах поне 100 пъти заплахата за мощта на финансовия Запад е Китай ....

            P.S. после колегата Илиев без да се обижда ше смята Китайски юани и бондове както прай сега с Американските ....
            Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 13:21.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Няма значение какво мислят отделни хора, важното е какво мисли масата. Едно време е имало църква, защото масата е имала нужда да бъде зомбирана с църковни приказки. Ако бях централен банкер щях и аз да държа злато, ако този факт зомбира хората и ги държи спокойни. Никой няма полза от това човешката глупост да избухне в революции, войни и т.н.
              ако обясниш на простите като мене в какво човек да държи вложен труд и загубено време в нещо ценно, което запазва стойността си във времето и което се държи в различно от банка (която може да фалира и ти гарантира, че има в наличност 10% от твойте вложени пари) или някоя дигитална простотия която няма да откраднат - евала !!
              Но ти не можеш да го обясниш това нещо защото си продукт на Запада който е сменил матриците в мозъците на човекоподобните, че парите трябва да са в банка, а това е грешно и сме го виждали вече сопорнайсе пъти какво се случва с банките.
              "Парите" или по-скоро обещанията които издават банките, обикновенните хора нямат власт над тях и те биват систематично ограбвани чрез манипулации от лихви, инфлации и т.н.
              Златото се приема от всички за ценнен метал/пари, който не може да се манипулира от издателя т.е. природата. Там слава Богу евреите/банкстерите нямат власт и няма и да имат.
              Аз не мога да си представя, че ще си доверя моето загубено време и труд за препитание на нещо което е създадено от хора (долар евро ала бала), които манипулират, крадат и бъзикат непрестанно моят труд и време.

              Искам също и да чуя доводи при безкешово общество когато банката наложи такси над акаунтите на вложителите какво правят хората тогава, когато биват насила ограбвани ?! Какво става когато правителството / банкерите запорират сметките на хората заради някакъви си политически протести, как се препитават хората тогава, как търгуват по между си и как не губят това което имат ?!? - Няма доводи няма и да има.
              Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 13:13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                Мишо ти отричаш златото каква е причината Сащ МВФ франция италия германия ... да имат златни резерви
                Няма значение какво мислят отделни хора, важното е какво мисли масата. Едно време е имало църква, защото масата е имала нужда да бъде зомбирана с църковни приказки. Ако бях централен банкер щях и аз да държа злато, ако този факт зомбира хората и ги държи спокойни. Никой няма полза от това човешката глупост да избухне в революции, войни и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Може би недостатъкът на това, което представям аз е, че не мога да дам страхотно и консперативно звучаща теория или новина, която ще предизви движението. Просто защото знам, че каквото и да стане - ще се намери "перфектната" причина, която да го обясни.
                  За мене недостатъкът е, че в това което пишеш няма абсолютно никакъв анализ дори според стандартите на техническия анализ. Примерно като кажеш, че 1210 ти се вижда да е подкрепа, барем кажи, че така го мислиш защото е 100 day moving average или нещо такова.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Аха, Голдман Сакс са отхвърлили игото на наднационалните елити
                    Голдман Сакс преставляват Ротшилда те фактически са доста мощни в световен план финансови магнати (господари на света), но има и други които са не по-малко мощни ирачи като JP Morgan те представляват Рокафелерови и други мощни фамилии. Но тези чудеса не са само някакви си банки те по-скоро са оръжия и инструмент за управление. Мисля най-мощните са BIS в Basel (Bank of Intermational Settlements) - Swiss.

                    Наднационалните елити когато бяха заендно, вървеше раотата да ама от как самите САЩ като държава/територия пострадаха от глобализацията (разходи за безмислени войни, обедняване на хората вътре в Империята) се получи разцепление вътре в световния елит и от тогава е видимо за всеки кьорав, че в Запада не върви и не върви дори върви към разпад.....

                    Edit: Са болшинството народ тука явно не разбират или не искат да разберат, че истинската реална заплаха за финансовия Западен Елит е финансовата мощ на Китай не на Русията, тя е западна губерня и не може да бъде световна финансова сила въпреки запасите си тонове от злато и всякакви безкрайни ресурси, но е военна световна сила която може да накланя доста везните в световен план. Без военната мощ на пияндурите от Масква, китайците трудно ще са финансова световна мощ, но веднъж станат ли такава със собствена военна сила ... еееее тогава Запада е чао ....
                    Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 12:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Мишо ти отричаш златото каква е причината Сащ МВФ франция италия германия ... да имат златни резерви
                      Цитирайки страните с големите златни резерви кажи нещо за Израел ... Какви резерви имат и защо не са в списъка на първенците - пари ли нямат да си купят злато
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Вие двамата работите в Тавекс вероятно затова толкова разпалено защитавате физическото, аз питам Мишо Илиев
                        4D Преди време писа че работя
                        в Тавекс.Не работя там.Работя с тях.Защитавам физическото злато защото според мен е най-големия съхранител на стойност.Далече от ръцете на мръсни политици и банкери .За всеки който иска да остави нещо на внуците си или правнуците си физическото злато е една от двете алтернативи.Имот е другата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                          Вие двамата работите в Тавекс вероятно затова толкова разпалено защитавате физическото, аз питам Мишо Илиев
                          ми аз съм на над 1000км. разтояние от Тавекс, а за Мишо ти Илиев пари са американските бондове, което са пълни глупости, независимо за кои бондове на която и да е държава да става въпрос.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Какво е станало 2016?
                            ми чичо ти Тръмп е станал президент, който се опитва да върне САЩа към суверенна господстваща държава
                            Last edited by michaelis12; 07.03.2017, 12:55.

                            Коментар


                            • Вие двамата работите в Тавекс вероятно затова толкова разпалено защитавате физическото, аз питам Мишо Илиев

                              Коментар


                              • Аха, Голдман Сакс са отхвърлили игото на наднационалните елити

                                Коментар

                                Working...
                                X