IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Wereldhave слушах днес и conference call-а и новото което казаха там, е че въпреки че към полугодието like for like наемите са им леко нагоре ще приключат годината леко надолу откъм like for like наеми заради фалирали магазини, не е драматично но са по-зле в това отношение от klepierre и mercialys, които пуснаха резултати тая седмица, там има 1-2 дори 3% ръст.
    иначе положителното е че вече няма информация за това contingent liability в отчетите за данъчните във франция, щеше да е хубаво да ги питат дали всичко е приключило но предполагам към момента е отминала тая възможност да ги глобяват, те още и тогава бяха казали, че според тях всичко е наред.
    предполагам догодина ще свалят дивидента до размера на klepierre - 2.10 евро с цел да намалят дълга но от другата седмица имат нов шеф и може да се измисли и нещо по драматично като продажба на цяла държава ще видим =]
    иначе като наемна доходност сега wereldhave се търгуват някъде на 7.72%, klepierre 5.79%, mercialys 7.28% и unibail rodamco към 5,79%, covivio сигурно са на 4.4% или нещо подобно
    малко изненадващо се озоваха пак с 40% loan to value но в момента дългът е толкова евтин че не виждам проблем
    не съм мислил че толкова ще се влоши сентимента ама като гледам и при банките всичко е възможно явно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
      Wereldhave извади прилични резултати за полугодието, а акциите падат с 5%, някаква друга новина ли има? Изглеждаше оформено дъно, но май и под 20 ще ходи, голяма мъка за акционерите тук.
      Мислиш ли че е удачен момент за вход?

      Коментар


      • Wereldhave извади прилични резултати за полугодието, а акциите падат с 5%, някаква друга новина ли има? Изглеждаше оформено дъно, но май и под 20 ще ходи, голяма мъка за акционерите тук.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Следя ги само като цена. И аз мисля че ако дойдат лоши времена, подобни компании биха пострадали най-много. Дивидетната доходност е много добра, друг е въпроса дали ще се запази. Може да се спекулира с цената, но за дългосрочна инвестиция, аз лично бих се насочил другаде...
          Да, не са лоши на пръв поглед, краткосрочно могат да донесат още 10 - 20%, но са рискови за по - дълъг период и податливи на големи спадове. Не ги чувствам за покупка, но писах, да не би някой да е видял нещо повече в тях, понеже са ми от сравнително скоро в полезрението.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            Някой след ли Tui? Май отскача от дъното последната седмица, интересно е край тази компания, добра корекция от върха, но все пак идните години може да не са топ за икономиката в световен план и ваканциите да са последното, за което да си помисли масата потребители.
            Следя ги само като цена. И аз мисля че ако дойдат лоши времена, подобни компании биха пострадали най-много. Дивидетната доходност е много добра, друг е въпроса дали ще се запази. Може да се спекулира с цената, но за дългосрочна инвестиция, аз лично бих се насочил другаде...

            Коментар


            • Някой след ли Tui? Май отскача от дъното последната седмица, интересно е край тази компания, добра корекция от върха, но все пак идните години може да не са топ за икономиката в световен план и ваканциите да са последното, за което да си помисли масата потребители.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                IBEX35-Зелена вълна 10200
                Suerte
                Lobo махни се оттам да не се приземиш на 8200 от зелената вълна ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                  DAX под 10.000.- след 01.01.2020
                  Какво мислите инвестиралите тук??
                  горе-долу толкоз, на нещо около 9100/9300

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/sasht/337/a/...nagore-286050/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                      На какво се дължи този ръст от 6% при British American Tobacoo днес?
                      Предполагам, че на неочаквано добрия отчет на Филим Морис. Те са над +8% към момента в Ню Йорк.

                      Коментар


                      • На какво се дължи този ръст от 6% при British American Tobacoo днес?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Няма да е зле...че то при тия нива не може да се пълни ...
                          Но като се замислиш , кой преди 2 г. очакваше ефекта Тръмп ...Да не вземе в Европа да се появи ефекта Фон дер Лайен и тогава скъсяващите ще видят зор
                          ++++
                          съгласен съм с теб, но последните нива на индикаторите сочат спад...Така че доктора е майче прав...
                          Last edited by Toranaga; 17.07.2019, 12:39. Причина: Допълних...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                            DAX под 10.000.- след 01.01.2020
                            Какво мислите инвестиралите тук??
                            Няма да е зле...че то при тия нива не може да се пълни ...
                            Но като се замислиш , кой преди 2 г. очакваше ефекта Тръмп ...Да не вземе в Европа да се появи ефекта Фон дер Лайен и тогава скъсяващите ще видят зор
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • DAX под 10.000.- след 01.01.2020
                              Какво мислите инвестиралите тук??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Намираме се в тема ДАХ и това което съм написал е свързано с банките на ДАХ и МДАХ ,но това е празнословие за такива с по малко мозъчни гънки в тиквата а във ФоруМу стават все повече и повече с комата настъпила на БФБ....
                                Супер компетентен !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X