IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Не за купуване, а за продаване. Trailing stop му викат.
    Да, така може. Не съм те разбрал.

    Коментар


    • Не за купуване, а за продаване. Trailing stop му викат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Няма какво да му си притесняваш. Слагаш следваща поръчка с начална цена от сорта на 5,20 и следване разстояние 2-3 еврака. Гарантираш си печалбата и използваш времето за лов на други печалбоносни обекти.
        Аз не правя така.
        Купувам още акции, само ако цената падне с поне 20% и според колко свободен кеш имам, но конкретно в този случай, бих купил на не по-малко от -35%.

        Когато започнах на борсата (преди 6 месеца) всичките ми пари бяха в една акция. По-късно ги разделих в две и сега вече са 10.
        Съжалявам много, че не си оставих 50 бр. Рено на хубавата цена, ама така е - грешки на растежа.

        В момента държа около 30% кеш и така се чувствам по-спокоен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

          А дано!

          Не бързам да се радвам, защото и преди да купя бяха стигнали 5.6 и върнаха.

          В четвъртък купих на майтап едни нечувани (от мен), но за тях ще пиша в американската тема.
          Няма какво да му си притесняваш. Слагаш следваща поръчка с начална цена от сорта на 5,20 и следване разстояние 2-3 еврака. Гарантираш си печалбата и използваш времето за лов на други печалбоносни обекти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            И много правилно направи с Elior. Другата седмица отива на 6. Така и не слезе под 4,80.
            А дано!

            Не бързам да се радвам, защото и преди да купя бяха стигнали 5.6 и върнаха.

            В четвъртък купих на майтап едни нечувани (от мен), но за тях ще пиша в американската тема.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
              В крайна сметка реших да не ги бавя повече. Купих 200 бр. на 5,05.
              И много правилно направи с Elior. Другата седмица отива на 6. Така и не слезе под 4,80.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Имам същата дилема за Даймлер, но към момента реших да си ги задържа. Цената падна много освен заради ковид кризата, и заради митата на Тръмп. Сега с новия президент, ръста може и да продължи. Освен това следва логичния въпрос, ако кеширам Даймлер, къде да вкарам кеша? Все въпроси които всеки си задава най-вероятно.
                Дръж го. !!! Къде е Монти? Без него темата не е същата. Липсва ни-

                Коментар


                • Legioner, не би трябвало твоите акции да са Актив на брокера. Актив на брокера трябва да са неговите си акции (ако има такива). Твоите акции счетоводнио трябва да се водят отделно, както и на всички други клиенти като теб. Т.е. да не се смесват активите на брокера и активите на клиентите. Дори най-добре е един брокер да няма свои позиции, а да е чист посредник, който да обезпечава технически процеса на достъп. Като получава комисионни. Ако те интересува до какъв разме са гарантирани инвестициите в ценни книжа, това е друг въпрос. Трябва да се гледа законодателството какво казва. ИМА Фонд за компенсиране на инвеститорите в ценни книжа. Мисля, че у нас е 90% от стойността на вземането , но общо до 40 хил.лв за непрофесионални инвеститори. Но ако един брокер не заема свои позиции, не би трябвало да фалира, освен ако шефа не открадне парите и не зачезне за Карибите да речем.
                  Last edited by ПИЧ; 01.12.2020, 12:11.

                  Коментар


                  • С евтин международен брокер нищо не е на твое име. Има други начини, но на мен са ми скъпи, не съм задължавал и съответно не съм компетентен. Ако има евтин начин, бих искал да го науча и аз.

                    Коментар


                    • Здравейте колеги,

                      Имам желание да се включа в търговията с ЦК на DAX.
                      Интересува ме това, че сме в ЕС дали позволява на нашите брокери да опрерират директно с DAX и релно дали при покупка на ЦК ще водя директо с моето име в техния Централален депозитар. Не съм сигурен дали си задавам правилно въпроса, но да идеята ми е дали ЕС ни дава максимална сигурност за парите който инвестираме. В другата тема за инвестици в акци на NYSE ако си спомням правилно беше писано, че твоите акции са актив на българския ти брокер и ако той фалира не е ясно какво става. Надявам се в ЕС и DAX да няма такива филми.

                      Коментар


                      • Един коментар на Красен Станчев във в-к Дневник ми направи впечатление.
                        Нови данъци ни гласят Брюкселските бюрократи. Ето извадка:
                        Click image for larger version

Name:	image_15428.jpg
Views:	1
Size:	13.2 КБ
ID:	3683196

                        А тук е линка към цялата статия https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/11/27/4144470
                        Last edited by ПИЧ; 27.11.2020, 17:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Успех ти желая. Според мен сделката и така си е много добра, но ще трябва да държиш, ако искаш резултат. Просто в Париж няма толкова пари и завъртането става доста по-бавно.
                          Благодаря!
                          Ще държа докато/ако станат поне 10. Ако паднат, няма да компенсирам. Кеша го пазя за Рено-то, че те са много палави. Другите автота като паднат с 2%, при Рено са 5%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                            В крайна сметка реших да не ги бавя повече. Купих 200 бр. на 5,05.
                            Успех ти желая. Според мен сделката и така си е много добра, но ще трябва да държиш, ако искаш резултат. Просто в Париж няма толкова пари и завъртането става доста по-бавно.

                            Коментар


                            • В крайна сметка реших да не ги бавя повече. Купих 200 бр. на 5,05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                                Гугъл знае. Дай някой линк!
                                Aве, с гуглето е урболешката https://investir.lesechos.fr/traders...00-1936892.php

                                Иначе добре - 20% надолу и няма да дават дивидент. Което аз предпочитам и което го приемам за плюс в ситуацията. Т.е. спадът не отговаря реалното положение, но кой знае колко балон е преди това било. Oбемите обаче не са високи. Ето днес, един слон разтовари и направи 90% от оборота.

                                Ще пасувам, ако и да мисля, че е добра идея. Нямам евраци, които се чудя къде да мушна. Даже напротив, взел съм повечко дълг - това е моят инфлационен хедж. Ако падне до 4,25 (изобщо не го вярвам), ще видя дали мога да вляза и с колко.

                                Но наистина поздравления, че сложи компанията в темата.

                                Коментар

                                Working...
                                X