IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кофти сценария:

    Проблема е че капиталовата и адекватност при сценариите от стрес теста може да се окаже много малко над необходимия минимум. Дори и всъщност да го мине. което обаче при кофтия гръцки сценарии и при реализиране на загуби и от италиански ДЦК - нещо което този стрес тест не покрива или поне не е ясно до колко покрива. то капиталовата и адекватност може да се окаже доста под минимума. И да последва второ спасяване. Или с други думи втора частична национализация. В този случай какви точно клонове или каква дългосрочна стратегия има банката няма никакво значение за настоящите акционери. тъй като те ще си имат отново големия батко за ортак. Т.е. че банката няма да я оставят да фалира това е ясно, но въпроса е все пак на каква част от капитала ще отговоря една акция след евентуално второ спасяване. Поради тази причина и има прекалено много и прекалено сериозни рискове, които всъщност са донякъде извън контрола както на смата банка, така и на който и да било друг. самата сериозност на тези рискове натиска цената на тази банка от месеци насам. За това и цената и всъщност не се движи в синхрон с тази на други европейски банки, а има изключително стабилен тренд надолу. Просто тук риск след риск се реализират или им се увеличава вероятността за реализация.

    както написах отгоре това е песимистичния сценарии. банката не минава теста или е прекалено малко над него и дълговата криза в европа се задълбочава. В този случай и всичко надолу е възможно за цената на акцията.

    Коментар


    • следете BASF i Linde top blue chips

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        не че искам да ви разбивам илюзиите но комерцбанк е между най-рисковите в европа


        поне такова е масовото мнение.
        всички са се съсредоточили върху гръцката и италианската експозиция на банката и някак си покрай ушите им минават :
        - много силно първо тримесечие с изглед за второ
        - набран много капитал и върнат заем на меркел ( така дет се вика при зор може да се вземе нов) като този върнат заем им спестява много разходи за лихви.
        - приключи обединението на комерца и дрезнер на ниво системи
        - започва съкращаване на клонове, където са близо един до друг
        - най-гъстата клонова мрежа в Германия (мотора на ЕС)
        - отчетен ръст в един от важните сегменти бизнес клиенти средно ниво.

        Факта,че наблюдаваме такива екстремно ниски нива в Комерца се дължи според мен на това, че на практика в момента и се сменя 'кръвта на банката' или...по друг начин казано акционерите.
        Старите са супер недоволни от разводняването на капитала, а на тяхно място идват нови със съответните очаквания...

        Блесинг го изядоха с парцалите заради бруталните увеличения на капитала, но имам усещането, че след време ще кажат, че е спасил банката в ключов момент. Ако не го беше направил при текущата дългова криза и евентуално влошаване на ситуацията банките в евроба ще имат огромна нужда от капитал и в такава среда едно увеличение за милярди ше мине мнооого по-трудно ..ако въобще мине. Не случайно хиените от Дойче го правиха миналата година.

        Поздрави

        ПП сори, че ям буквите, но е от топлото време и бирата
        Last edited by bertram; 14.07.2011, 22:35.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Е, втората по големина банка в Германия на смешна капитализация, ще поемем риска

          Пък ако стане, нали ни стискаш палци

          ПС хич не е препоръка, позицията е много спекулантска!

          с тези опции дето сам осте пове4е мога да го отнеса

          Коментар


          • Аз стискам палци всички големи банки да се представят добре. Не ми се чака още една година с потиснат растеж в европа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              не че искам да ви разбивам илюзиите но комерцбанк е между най-рисковите в европа
              Е, втората по големина банка в Германия на смешна капитализация, ще поемем риска

              Пък ако стане, нали ни стискаш палци

              ПС хич не е препоръка, позицията е много спекулантска!

              Коментар


              • не че искам да ви разбивам илюзиите но комерцбанк е между най-рисковите в европа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Някъде четох ,че утре в 6 часа ще излезнат стрестестовете .Въпроса е дали сутринта или вечерта и доколко е вярно това при положение че маркета ще работи ако е вечерта.
                  Поздрави!
                  След сесията, ние сме си отличници и не е дерт, въпросът е как ще замаскират големите латинос.

                  Предполагам че като цяло ще им го начукат на агенциите и да се молят Меркел, Берлускони и Саркози да ги няма някак

                  Весеки един от тях е тегав, ама да ги караш зорлем да правят съдружие срещу теб.., е интересна идея

                  Коментар


                  • 18 часа централно европейско време. 19 часа българско

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Коректно мнение, остава да видим и развитието.

                      Поздрави
                      Някъде четох ,че утре в 6 часа ще излезнат стрестестовете .Въпроса е дали сутринта или вечерта и доколко е вярно това при положение че маркета ще работи ако е вечерта.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        След стрес тестовете ще се види на къде е средносрочния тренд. Ако падне повече от банковия сектор ще е надолу. В противен случай са възможни и двата варианта. Печалбите тук в никакъв случай няма да са бързи, освен ако не играете за малко, реалистичния изход нагоре е около 3,2, оптимистичния 3,6. За надолу обаче песимистичния е 0. А напълно реалистичен около 1,8. От тази моя гледна точка риск възващаемост при тази банка не си заслужава.
                        Коректно мнение, остава да видим и развитието.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • След стрес тестовете ще се види на къде е средносрочния тренд. Ако падне повече от банковия сектор ще е надолу. В противен случай са възможни и двата варианта. Печалбите тук в никакъв случай няма да са бързи, освен ако не играете за малко, реалистичния изход нагоре е около 3,2, оптимистичния 3,6. За надолу обаче песимистичния е 0. А напълно реалистичен около 1,8. От тази моя гледна точка риск възващаемост при тази банка не си заслужава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз мисля, че и по тази позиция много отдавна ти бях писал че тренда е надолу, и тогава не ми повярва. Все едно той най-добрия учител е собствения опит.
                            Да и позволява да се прави неприличен профит.

                            Та накъде е тренда по тази позиция сега, според теб?!

                            Ние си казахме средните на отворените позиции. Цена на затваряне е 2.585.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                              4 милиарда грацки и 9 милиарда италиански
                              Не е малко!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Ти защо влезе в ИХБГ. Същото и аз. Преди няколко седмици прадавах на 3,20,после купувах под 3 ,после продавах на 3,13 и сега изненада акцията се срина на 2,5 от 3,19. Чакаме нагоре да тръгне ако всичко е нормално от раз и с 10 % най малко.Пада като испанска и италианска банка това е интересното .Дойче банк има 6% спад а тук над 25 %.
                                Поздрави1
                                Аз мисля, че и по тази позиция много отдавна ти бях писал че тренда е надолу, и тогава не ми повярва. Все едно той най-добрия учител е собствения опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X