IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тук само бързи действия в момента....купуваш -продаваш...чакаш когато малко се стръскат цените....ииии за 1-2 дни да си продал.....иначе от лакомия си мъртъв...
    аз все не мога да се наканя на комерца....
    само 2 пъти long алианц и дойче банк -нооо бързо закриванеее...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Изглежда нормално стрес теста и. Не се дъни, но и не е достатъчно над опасната зона при проблеми с гърция и италия. Т.е. най-вероятно нищо особено като реакция не би трябвало да има.
      Не знам, това за Гърция, Италия и отражението върху балансите на банките са градски легенди. Носят се слухове че половината дълг на Гърция вече е купен от заинтересовани на половин цена.

      За Италия, ако Комерц има проблем с тези книжа, то Сосиатето и Франция не знам къде трябва да са

      Едно умно момче, дето не следи пазара с такъв хъс като нас, рече че от цялата история Италия (частни капитали) ще намаже да изкупи евтин дълг.

      Щом в България държавата успя да го осъществи при необоснована паника, то за тях хич няма да е проблем

      Истинският риск е дали няма да има системна криза в Зоната, и според мен големите пари не искат такава!

      Поздрави.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Равновесие,
        от 4 юли е паднала с 30% защото нещо продаващите са чакали много негативно ,това не трябва да реагира означава че е вярно това което са чакали. така ли.
        Бъди реалист когато пада с 80/30 %/ цената е нормална а като опасенията не стават и излизат добри резултати остава на мястото Нещо си загубил връзка с реалноста на борсата или на БФБ си дегенерирал и отчиташ само лошите новини а добрите не реагираш.
        Поздрави!
        30% според мен не никаква особена реакция. За мен силна реакция при толкова волатилна акция е да премине 3,6 нагоре или 1,8 надолу в рамките на следващите три месеца. Това според мен в момента е малко вероятно - базирано само на резултатите на самата банка. За по-сериозно движение трябва да има достатъчно силни външни фактори.
        външните фактори обаче към момента са за спад в цената, особено при високата и експозиция към Италия. Но в същото време от къде да знам възможно е очакванията за банковия сектор като цяло да са били по-негативни, или пък стрес тестовете да са учудващо строги - аз лично не мога да преценя това. на мен лошия им сценарии ми се струва наистина прилично лош, в границите на реализма, но не и силно възможен. Освен в частта с дълговата криза на самите държави. където откровено е прекалено оптимистичен.

        От тази гледна точка е възможно движение и в двете посоки, като значително по-вероятно е да има тенденция надолу, наясно колко силна, докато поне Италия не бъде отписана като вероятна жертва на дълговата криза. Или пък ЕЦБ не се взема най-после в ръце и да почне да изкупува дълг на държави в по-значими размери.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Изглежда нормално стрес теста и. Не се дъни, но и не е достатъчно над опасната зона при проблеми с гърция и италия. Т.е. най-вероятно нищо особено като реакция не би трябвало да има.
          Равновесие,
          от 4 юли е паднала с 30% защото нещо продаващите са чакали много негативно ,това не трябва да реагира означава че е вярно това което са чакали. така ли.
          Бъди реалист когато пада с 80/30 %/ цената е нормална а като опасенията не стават и излизат добри резултати остава на мястото Нещо си загубил връзка с реалноста на борсата или на БФБ си дегенерирал и отчиташ само лошите новини а добрите не реагираш.
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Дано, нивата са ключови за големите играчи, ама борса

            Успехи!
            Продигал,
            всичко е за това че се изгониха старите акционери .Аз не знам какво трябваше да направи Мартин ,но и това не е...Бех бесен че не ме поканиха на 5,22 да участвам ,още повече когато измислиха комените на 4,25 а увеличението на 2,18 учетвори акциите.
            В тази акционерска компания са и големи акули ,спекуланти и уплашени бюргери и случайни хорица.
            Както първосигнално купуваха като мислеха за голем келепир и прекарани съакционери ,така и първосигнално продават виждайки как са прекарани предишните и не виждайки закрила от менинджърите . Няма го спокойният и верен акционерен състав .
            Според мен до сряда трябва да стигне 2,9 ако е верно това за паниката и алчността в тази акции...

            Коментар


            • Изглежда нормално стрес теста и. Не се дъни, но и не е достатъчно над опасната зона при проблеми с гърция и италия. Т.е. най-вероятно нищо особено като реакция не би трябвало да има.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Дано маркета реагира положително по бързо и рязко нагоре ,защото това 2,5 ще ми развали почивката
                Поздрави!
                Дано, нивата са ключови за големите играчи, ама борса

                Успехи!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  За тях беше ясно, както и че тестовете ще покажат стабилност в системата, но дори и аз не очаквах такива розови данни

                  Важно е че не си променят целите Комерца - годишна печалба, около сегашната им капитализация

                  Дано маркета реагира положително по бързо и рязко нагоре ,защото това 2,5 ще ми развали почивката
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • За тях беше ясно, както и че тестовете ще покажат стабилност в системата, но дори и аз не очаквах такива розови данни

                    Важно е че не си променят целите Комерца - годишна печалба, около сегашната им капитализация

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      абе стига с тези глупости за агентурите- както каза един пи4 от CoBa: Rating-Agenturen sind nicht perfekt. Aber letztlich sind sie wie ein Fieberthermometer. Sie messen das Fieber, sie verursachen es nicht. Man zertrümmert nicht das Thermometer, um die Krankheit zu kurieren
                      Commerzbank е в целия ЕС стрес-тест 2011

                      - Core-Tier-1-Quote in allen Szenarien deutlich über Anforderung der EBA - Strutz: ''Die Commerzbank erfüllt die deutlich strengeren Stresstestkriterien'' - Core Tier 1 коефициент значително при всички сценарии за искане на EBA - Strutz:''Commerzbank ясно отговаря на строги критерии за стрес-тест''

                      Die Commerzbank hat den Stresstest der European Banking Authority (EBA) wie erwartet bestanden. Commerzbank е стрес-тест на Европейски банков орган (EBA) са, както се очаква. In beiden Szenarien weist die Bank eine angemessene Core-Tier-1-Quote auf, die deutlich oberhalb der EBA-Anforderung von 5% liegt. И при двата сценария, банката публикувани на подходящо ядро ​​Tier 1 съотношение, което е значително над изискването EBA от 5%. Im ''Baseline-Stress-Scenario'' liegt die nach Maßgaben der EBA ermittelte Core-Tier-1-Quote bei 8,9% und im ''Adverse-Stress-Scenario'' bei 6,4%. В the''baseline''scenario, стреса, определени в съответствие с ядрото на EBA е Tier 1 съотношение е 8.9%, а в the''Adverse-стрес scenario''was 6,4%.

                      ''Die Commerzbank erfüllt die deutlich strengeren Kriterien des diesjährigen Stresstests'', sagte Eric Strutz, Finanzvorstand der Commerzbank. Commerzbank в съответствие с the''much по-строги критерии за тази година тест стрес,''казва Ерик Strutz, главен финансов директор на Commerzbank. ''Das zeigt, dass die Bank auch unter schwierigen wirtschaftlichen Bedingungen gut für die Zukunft aufgestellt ist. ''Това показва, че банката е също и при трудни икономически условия е добре позиционирана за бъдещето. Für das Jahr 2012 gilt unverändert unser ,Roadmap''-Ziel, vor regulatorischen Effekten und unter der Voraussetzung stabiler Märkte ein Operatives Ergebnis von mehr als 4 Milliarden Euro zu erreichen.'' За 2012 година е нашата непроменена, Пътната карта''цел, преди и регулаторни ефекти върху състоянието на стабилни пазари за постигане на оперативна печалба от повече от 4 милиарда евро.''

                      Das Ergebnis des Stresstests berücksichtigt bereits die im Juni 2011 abgeschlossene Kapitalmaßnahme zur weitgehenden Rückführung der Stillen Einlagen des Finanzmarktstabilisierungsfonds (SoFFin) und deren Auswirkung auf die Kapitalbasis der Commerzbank. Резултатите от стрес-тестовете вече се вземат предвид увеличението на капитала приключи през юни 2011 г. за богат рециклиране на мълчалив партньорството на финансовия пазар стабилизиране фонд (SoFFin) и тяхното въздействие върху капиталовата база на Commerzbank. Im Rahmen der Kapitalmaßnahme hatte die Commerzbank insgesamt rund 14,3 Milliarden Euro Stille Einlagen des SoFFin zurückgeführt, davon rund 3,3 Milliarden Euro aus freiem regulatorischem Kapital der Bank. Като част от корпоративни действия, Commerzbank е общо около 14,3 милиарда евро депозит обратно на мълчание SoFFin, от които около 3.3 млрд. евро безплатно регулаторния капитал на банката. Mit der Kapitalmaßnahme hat die Bank ihr Equity-Tier-1-Kapital nachhaltig und langfristig gestärkt und ist gut für Basel III gerüstet. С увеличението на капитала, на банката укрепи своя капитал Tier 1 капитал и трайно и е добре подготвен за Базел III. Per 31. Към 31 März 2011 liegt die nach Maßgabe der regulären Meldevorschriften ermittelte Core-Tier-1-Quote auf Pro-forma-Basis bei 9,7%, die Equity-Tier-1-Quote bei 9,0%. Март 2011 е определен в съответствие с Tier редовното отчитане изисквания Основни едно съотношение на проформа база е 9.7%, на собствения капитал Tier 1% в съотношение 9.0. Dabei sind das Ergebnis des ersten Quartals 2011, die Einmalzahlung an den SoFFin und die Transaktionskosten der Kapitalmaßnahme mit eingerechnet. Ето, резултатите от първото тримесечие на 2011 г., еднократно плащане на SoFFin и разходите по сделките на мярка за рисков капитал е включен.

                      Unter https://www.commerzbank.de/de/hauptn...re/aktuelles_2 /Aktue lles.html finden Sie weitere Informationen zum EU-weiten Stresstest 2011. Под https://www.commerzbank.de/de/hauptn...re/aktuelles_2 / ток lles.html Можете да намерите повече информация за целия ЕС 2011th стрес тест

                      Pressekontakt: Armin Guhl +49 69 136 42764 Maximilian Bicker +49 69 136 28696 За контакти: Armin Guhl +49 69 136 4276 4 Максимилиан


                      Моля за коментар.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        9 милярда Италиански дълг

                        Излиза Мудис и казва 'аууу тва Берлусконито мноу зле....

                        хоп ето ти цена с 15% надолу за 2-3 дни.

                        голяма перверзия стана с тези рейтингари, но ЕС сме си виновни, че ги търпим
                        абе стига с тези глупости за агентурите- както каза един пи4 от CoBa: Rating-Agenturen sind nicht perfekt. Aber letztlich sind sie wie ein Fieberthermometer. Sie messen das Fieber, sie verursachen es nicht. Man zertrümmert nicht das Thermometer, um die Krankheit zu kurieren

                        Коментар


                        • 9 милярда Италиански дълг

                          Излиза Мудис и казва 'аууу тва Берлусконито мноу зле....

                          хоп ето ти цена с 15% надолу за 2-3 дни.

                          голяма перверзия стана с тези рейтингари, но ЕС сме си виновни, че ги търпим
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            незадоволителен въпреки "минаването" най-лесния начин да се определи отношението към съответната банка е като се види как върви цената и следващия понеделник.
                            Дали
                            Last edited by prodigal; 15.07.2011, 19:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              не мисля, че ще има проблем със стрестестовете...
                              проблем би могло да има ако италия задълбае, но при настоящия тест не мисля, че е поставян на въпрос голям риск в италия.

                              резултатите как ще ги пуснат "минава/не минава" или ще има детайли за всяка банка?
                              Зависи какво разбираш под детайли. При предишния стрес тест имаше малко отгоре информация но не беше кой знае какво. сега се говореше че ще пускат и пълна информация за позициите в държавни дългове по страни. Но точно германските банки бяха против и не знам последно какво решиха.
                              Пак казвам самият факт че една банка минава този стрес тест изобщо не означава че всъщност минава проверката на пазара. Резултата може да бъде разглеждан като незадоволителен въпреки "минаването" най-лесния начин да се определи отношението към съответната банка е като се види как върви цената и следващия понеделник.

                              Коментар


                              • не мисля, че ще има проблем със стрестестовете...
                                проблем би могло да има ако италия задълбае, но при настоящия тест не мисля, че е поставян на въпрос голям риск в италия.

                                резултатите как ще ги пуснат "минава/не минава" или ще има детайли за всяка банка?
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X