IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    И ще става все по хубаво.
    Хахо,бате,умната,май ще слагаш кафявите гащи,много е брутален тоя дакс,ако хване пътя,имаме да затваряме гап на 8500

    Между другото,де го анди?
    И той беше купил американски сип.....
    Е как де го,бре
    Не се напрягайте,мечките.Пак сте във възторг.Временно явление
    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Благодаря за отговорите, ще разгледам подробно твоите ЕТФ-и и тези на Пип /на пръв поглед ми изглеждат на такива/, въпреки че търсех нещо различно. Златото смятам да използвам след първия си зелен милион , засега не намирам какво толкова да "застраховам"!
      Тези шорт ETF съм чел че не ги препоръчват за държане за повече от ден - тракват дневна доходност но при наслагване на няколко дни не били ефективни. На късо не е добре защото плащаш дивиденти, заемане на акции. По-добре както казваш алтернативни активи.
      Освен злато, можеш да пробваш дългови инструменти (без corporate junk) но чак когато падне цената/скочи доходността.
      Също компании добиващи суровини или utilities. Utilities (газ, ток) са си скъпи в момента, точно защото инвеститорите търсят сигурност. Поради същата причина и SP500/large cap вървеше нагоре а Russel 2000/small cap падаше.

      По принцип като се оправи пазара на труда в САЩ и потребителите станат уверени трябва да поскъпнат имотите и consumer discretionary, битова техника, автомобили.

      Златото според мен ще скочи рязко поне $100-$200 като се появи инфлация, Фед няма да са вдигнали още лихвите.

      Т.е. държиш кеш (краткосрочен дълг), злато, суровинни компании и чакаш да купуваш евтино акции при срив.
      Според мен няма да има голям срив повече от 200-300 на SP500 и бързо ще се възстанови, а просто златото ще скочи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        И ще става все по хубаво.
        Хахо,бате,умната,май ще слагаш кафявите гащи,много е брутален тоя дакс,ако хване пътя,имаме да затваряме гап на 8500

        Между другото,де го анди?
        И той беше купил американски сип.....
        Хемилио аз съм ОК, зареждам дълъг ДАКС при всеки спад.
        Мисля че 9000 ще го пробва и после нагоре, но и до 8500 може да стигне, аз мога удържа.
        Надявам се да си изкярил от този спад и да си имал къси.
        Аз ДАКС-а го карам само на дълги, къси имам на други индекси.
        Но това си е голям спад, не съм го очаквал.

        Коментар


        • Шитнах и последните 2% SDS
          Добавка на TAN - добри новини от Китай.
          Реализира се засадата на 38.25 на RIG, дано утре да извадят доста кофти отчет, та да се скине поне още гущер, пак ще добавям.
          На 48 се облизвам вече блажено за ESV, не е далеко.
          33 ми е средната на SDRL, опъва се нещо, ма дано поне дотам да паднат и те за добавка, отказва ли се как бъде 12% дивидент...
          Обичкам си ги и 3-те дрилъри, готини суинг трейдове стават, докато си ми кихат междувременно 8% чист дивидент

          RSXJ също тоже се очертава да си го гушна доволно под 30, ха дано...

          Коментар


          • И ще става все по хубаво.
            Хахо,бате,умната,май ще слагаш кафявите гащи,много е брутален тоя дакс,ако хване пътя,имаме да затваряме гап на 8500

            Между другото,де го анди?
            И той беше купил американски сип.....
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Абе да ми се махаш от тука с тия къси .гад мръсна приближаваме се
              Last edited by the architect; 05.08.2014, 21:41.

              Коментар


              • Архитекте скъсяваш ли

                Коментар


                • Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
                  Виж тези като за начало, и търси Bear ETF, Leveraged ETF, etc. Има x1, x2, x3

                  http://www.direxioninvestments.com/etfs
                  Благодаря за отговорите, ще разгледам подробно твоите ЕТФ-и и тези на Пип /на пръв поглед ми изглеждат на такива/, въпреки че търсех нещо различно. Златото смятам да използвам след първия си зелен милион , засега не намирам какво толкова да "застраховам"!
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • я пак мога си зема на 9090, миналия път пак беше такова усещането, все едно всичко ще пропадне, ма сипа беше 1815

                    Коментар


                    • въх чи резко - някой да не са го нюкнали някъде, бе.. пепел ми на езика
                      До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                      Коментар


                      • тоя дип ко да го правим

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Момчета, отдавна ме гложди един въпрос, на който не мога да намеря отговор:
                          Вие забелязали ли сте някой търгуван инструмент /било той суровини, метали, държавни дългове и т.н./, който да е обратнопорпорционален на стойността на акциите? Питам, защото не ми се търгува на къси, а в същото време искам по някакъв начин да хеджирам или да печеля от спадове при компаниите. Питам ви, тъй като явно се интересувате повече от глобалните пазари и може да ми помогнете с опита и знанията си.
                          Виж тези като за начало, и търси Bear ETF, Leveraged ETF, etc. Има x1, x2, x3

                          http://www.direxioninvestments.com/etfs
                          life is simple and clear when you make the right choices

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Момчета, отдавна ме гложди един въпрос, на който не мога да намеря отговор:
                            Вие забелязали ли сте някой търгуван инструмент /било той суровини, метали, държавни дългове и т.н./, който да е обратнопорпорционален на стойността на акциите? Питам, защото не ми се търгува на къси, а в същото време искам по някакъв начин да хеджирам или да печеля от спадове при компаниите. Питам ви, тъй като явно се интересувате повече от глобалните пазари и може да ми помогнете с опита и знанията си.
                            Да кажат умните батковци, аз нямам още и годинка на нисе ( чрез IB ), ала туй поне на мене ми върши добра работа. Даже и да не си седесарче може и на тебе да помогне.
                            http://finviz.com/quote.ashx?t=sds

                            ПС Аз не бих влязъл в капана на златото като хедж....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Момчета, отдавна ме гложди един въпрос, на който не мога да намеря отговор:
                              Вие забелязали ли сте някой търгуван инструмент /било той суровини, метали, държавни дългове и т.н./, който да е обратнопорпорционален на стойността на акциите? Питам, защото не ми се търгува на къси, а в същото време искам по някакъв начин да хеджирам или да печеля от спадове при компаниите. Питам ви, тъй като явно се интересувате повече от глобалните пазари и може да ми помогнете с опита и знанията си.
                              В 90% от времето посоката на акции/индекси е в обратна посока на златото
                              До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                              Коментар


                              • Момчета, отдавна ме гложди един въпрос, на който не мога да намеря отговор:
                                Вие забелязали ли сте някой търгуван инструмент /било той суровини, метали, държавни дългове и т.н./, който да е обратнопорпорционален на стойността на акциите? Питам, защото не ми се търгува на къси, а в същото време искам по някакъв начин да хеджирам или да печеля от спадове при компаниите. Питам ви, тъй като явно се интересувате повече от глобалните пазари и може да ми помогнете с опита и знанията си.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X