IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
    Low Euro = deflation= failure of qe.
    Неща май си се пообъркал

    Аз бих казал че QE се прави преди всичко за да сваля еврото. Така че по-скоро скъпо евро=дефлация= провал на QE.

    когато валутата ти се засилва това ти сваля цените на вносните стоки и ти създава дефлация.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
      Low Euro = deflation= failure of qe.
      = more QE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Интернет и IT технологиите направиха (и продължават в същато посока) нещата "по" и "повече" :
        - по-бързи сделки
        - по-големи обеми
        - по-големи дългове
        - по-неочаквани обрати
        -повече участници на пазара
        -повече възможности за печалба
        ........

        Така, че вторачвайки се върху миналото ..... губиш фокуса върху настоящето
        Момчетата от Магурата знаеха, че да имат успех трябва да измислят нова врътка Хващам се на бас, че младежите от GS нямат толкова stress experience....
        Преди НГ бях писал на pipbel , че на ЕМ (ресурсните компании) напролет ще бъдат на промоция. Сега си го мисля са щатските - за към края на годината....
        Ма то настоящото и да го фокусирам и да не го фокусирам няма да ми каже бъдещето От много вторачване в настоящето най-много да стана късоглед

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          е
          то еврото да пада пък
          ти чакай да ти излизат късите в европейски акции
          Ще излезат - надявам се Евро-долар е много по-слабо зависимо от Гърция отколкото акциите. не съм особено убеден че ще има каквато и да било сериозна реакция на курса евро долар дори и при фалит на Гърция. Може и да има разбира се, но личнот оми мнение е че няма да има. лесно може да се види че от както нещата в гърция взеха да се изострят - някъде април май - индексите в европа падат ама на еврото му е през оная работа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            1996 грийспън като излезе и каза че насдак е балон и кво направи нищо - 4 години след това бяха най-добрите растежи на индекса. 1999 и началото на 2000 една камара хедж фондове между които и най-добрите тогава, бяха яко къси на насдак - какво направиха - затвориха - някой от тях буквално броени седмици преди балона да се спука.

            А в моменат оценките в САЩ са си разумни - има малко повече оптимизъм в тях но изобщо не може да се говори за балони.
            Интернет и IT технологиите направиха (и продължават в същато посока) нещата "по" и "повече" :
            - по-бързи сделки
            - по-големи обеми
            - по-големи дългове
            - по-неочаквани обрати
            -повече участници на пазара
            -повече възможности за печалба
            ........

            Така, че вторачвайки се върху миналото ..... губиш фокуса върху настоящето
            Момчетата от Магурата знаеха, че да имат успех трябва да измислят нова врътка Хващам се на бас, че младежите от GS нямат толкова stress experience....
            Преди НГ бях писал на pipbel , че на ЕМ (ресурсните компании) напролет ще бъдат на промоция. Сега си го мисля са щатските - за към края на годината....
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Low Euro = deflation= failure of qe.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Аз с еврото не се занимавам, приказвам за акции.
                е
                то еврото да пада пък
                ти чакай да ти излизат късите в европейски акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Равен, правилно ли те прочетох?
                  Смяташ, че фалит на Гърция е равносилен на дълго евро незабавно?
                  Аз с еврото не се занимавам, приказвам за акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    То проблема бе че явно тази новина е сттигнала до някои, но реално нищо се съобщаваше за това в никоя от основните медии в продължение на близо половин час. И аз поне почнах сериозно да се колебая да не би пък да се разбрали. Обблигациите също реагираха и доходността по гръцките падна с 12 пункта, което съвсем ми засили желанието да затворя всичко късо в европа. Но след това направи шипа реших че ако мине над него стабилно тогава ще затворя, не го мина тръгна надолу и чак тогава изкараха и в други медии тази глупост и се успокоих - стори ми се неправдоподобна. Но мина още близо час преди да отрекат партенката.
                    Равен, правилно ли те прочетох?
                    Смяташ, че фалит на Гърция е равносилен на дълго евро незабавно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Абе и аз очаквах същото,но ме стигна!!!Явно доста айляк пари има!!!
                      То проблема бе че явно тази новина е сттигнала до някои, но реално нищо се съобщаваше за това в никоя от основните медии в продължение на близо половин час. И аз поне почнах сериозно да се колебая да не би пък да се разбрали. Обблигациите също реагираха и доходността по гръцките падна с 12 пункта, което съвсем ми засили желанието да затворя всичко късо в европа. Но след това направи шипа реших че ако мине над него стабилно тогава ще затворя, не го мина тръгна надолу и чак тогава изкараха и в други медии тази глупост и се успокоих - стори ми се неправдоподобна. Но мина още близо час преди да отрекат партенката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И аз го псувах яко, добре че очаквах волатилност и стоповете ми бяха много далечни.
                        Абе и аз очаквах същото,но ме стигна!!!Явно доста айляк пари има!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          20% растеж става скъп на пе над 40. ти като искаш си чакай евтини оценки - след 10-20-30 години може и да ги дочакаш
                          Tака си е.
                          От основните биотехи няма ни един на PEG над 2, повечето са около 1.5
                          А някои дори ( от които имаме бол ) се търгуват на под 1 при ре 11-13 и ев/ебитда 9 дори и след ралито си...тоест 20-30% по евтино и от на Ив любимците дето са безумно евтини за него
                          A са много по важни, то като си умрел сал до разни префърцунени джаджи ще ти е..

                          Та така де, още много мивки има за къртене понеже са много невярващите...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            Ако днес някакъв пиклив вестник-парцал ми изпи десет бутилки мастика,по-добре да си играя на националната лотария!!!
                            И аз го псувах яко, добре че очаквах волатилност и стоповете ми бяха много далечни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не скочи заради това - някакъв немски второразряден вестник публикува партенка че ЕС ще удължат споразумението с Гърция и без ЕС и гърция да се разбрали. От това скочиха фючърсите в европа след затварянето на пазара там. после това се оказа партенка, но най-вероятно ще реагират утре пазарите.
                              Ако днес някакъв пиклив вестник-парцал ми изпи десет бутилки мастика,по-добре да си играя на националната лотария!!!

                              Коментар


                              • 1996 грийспън като излезе и каза че насдак е балон и кво направи нищо - 4 години след това бяха най-добрите растежи на индекса. 1999 и началото на 2000 една камара хедж фондове между които и най-добрите тогава, бяха яко къси на насдак - какво направиха - затвориха - някой от тях буквално броени седмици преди балона да се спука.

                                А в моменат оценките в САЩ са си разумни - има малко повече оптимизъм в тях но изобщо не може да се говори за балони.

                                Коментар

                                Working...
                                X