IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Между другото от както започна сега за последно тази гръцка сага, най-лошо се движи точно ФТСЕ. Не като спадове - там естествено другите много по яко падат, но като синхронни движения фтси се представя най-зле. Аз си имам един навик да гледам едновременно няколко пазара в корелация как преминават някакви нива на подкрепи. Еврозоната се държи доста добре - пазарите искат да вървят нагоре - оптимизма всъщност все още е силен, в САЩ ефекта е минимален - все още не са излези от нормалния шум. А англичаните, на които най-не би трябвало да им пука - нито Гърция нито Пуерто рико ги засяга пряко, са се панирали и трошат подкрепи като невидели, а при тиковете нагоре няма никакъв ентусиазъм. Предполагам че има нещо вътрешно за Англия там - нещо лошо време ли, лятна депресия ли ги е обзела
    Не разбираш ли, че гледайки какво става сега с Гърция, референдумът в UK става ясен накъде ще отиде... Британското общество гледа какво става, казва си че всички евроидиоти са мъпети, а пазара дискаунтва, че май UK ще излиза от ЕС.

    Нямам препоръка
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Между другото от както започна сега за последно тази гръцка сага, най-лошо се движи точно ФТСЕ. Не като спадове - там естествено другите много по яко падат, но като синхронни движения фтси се представя най-зле. Аз си имам един навик да гледам едновременно няколко пазара в корелация как преминават някакви нива на подкрепи. Еврозоната се държи доста добре - пазарите искат да вървят нагоре - оптимизма всъщност все още е силен, в САЩ ефекта е минимален - все още не са излези от нормалния шум. А англичаните, на които най-не би трябвало да им пука - нито Гърция нито Пуерто рико ги засяга пряко, са се панирали и трошат подкрепи като невидели, а при тиковете нагоре няма никакъв ентусиазъм. Предполагам че има нещо вътрешно за Англия там - нещо лошо време ли, лятна депресия ли ги е обзела

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        Аз бях много позитивно настроен още от края на миналата година, но ревизирах виждането си. В Европа механизма за трансмисия на QE не сработи към капиталовия пазар, защото държавите са окупирали всички ресурси (crowding out) и пари не стигнаха до екуити за нужния ефект за трейдърите. Разочароващо.

        Нямам препоръка.
        Доста странно виждане за пазари порастнали с по 20% за 6 месеца. Ти какъв ръст си очаквал

        Коментар


        • Сега погледнах и основните европейски пазари - всички са над 200 MA без FTSE. Англичаните нещо им се е дръпнало ла..то от страх. Ама то там и тренда бе най-слаб по принцип.

          Коментар


          • Аз бях много позитивно настроен още от края на миналата година, но ревизирах виждането си. В Европа механизма за трансмисия на QE не сработи към капиталовия пазар, защото държавите са окупирали всички ресурси (crowding out) и пари не стигнаха до екуити за нужния ефект за трейдърите. Разочароващо.

            Нямам препоръка.
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              Ще си говорим към края на годината мисля. Макар че Q4 може да има и мощно обръщане в края.

              Нямам препоръка
              До като тренда е в сила важи той. Аз поне не бих отварял къси при такава силна подкрепа. Ако го пробие вече нещата стават други. И може човек да се замисли за къси. Но това ще се случи когато се случи. Още не е.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Сп500 два дена се спира на 200 дневната движеща се средна и се отласква нагоре. Това не изглежда като лош сентимент. Ако затвори под 2050 някой ден сентимента наистина ще е засегнат, но към момента възходящия тренд си е непокътнат.
                Ще си говорим към края на годината мисля. Макар че Q4 може да има и мощно обръщане в края.

                Нямам препоръка
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                  Още много път има надолу, може да е 10%, може и 20% да е. Гърция беше спусък, но вече не е важна, вредата в сантимента е нанесена. А и рейт хайк е надвиснал. Няма управия скоро.

                  Нямам препоръка
                  Сп500 два дена се спира на 200 дневната движеща се средна и се отласква нагоре. Това не изглежда като лош сентимент. Ако затвори под 2050 някой ден сентимента наистина ще е засегнат, но към момента възходящия тренд си е непокътнат.

                  Коментар


                  • Още много път има надолу, може да е 10%, може и 20% да е. Гърция беше спусък, но вече не е важна, вредата в сантимента е нанесена. А и рейт хайк е надвиснал. Няма управия скоро.

                    Нямам препоръка
                    Custodite sortem vestram

                    Коментар


                    • като гледам много са удължили индексите.току що се включих и аз само да няма изненади.по принцип щом всички купуват - пазара пада

                      Коментар


                      • Mного сте се умълчали бе, не споделяте къде бръмчите..

                        Аз кихнах снощния грек на +6% ( да се чудиш кви оптимисти има ) па с тея мъни си взех сантандер преди малко.
                        Плюс добра добавка на MLPL.
                        Скрил съм се в засада по ниското за вале 17 липс опции чи са евтинки, да видим ще дойде ли до мене..
                        Разглеждам и тези на MU-то и се ослушвам къде да застана на чакало ...

                        PS Nik5 , не бе ли ти мастъра по KORS...няма ли да спре да пада накрая, някакъв адвайз ?
                        Last edited by pipbel; 30.06.2015, 20:41.

                        Коментар


                        • 2,950% 03.09.2024 Bulgaria ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Бе психо психо, ама по добро извинение/повод трудно може да се намери за една хуубавка дълбока корекция.
                            Предпочитам да не падам под 1/3 кеш идните седмици/месеци.
                            То извинения за корекция винаги могат да се намерят. Корекциите винаги започват от там където ги няма И винаги свършват след като вече са започнали.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              С всичко това искам да кажа че Гърция наистина няма значение освен чисто психологическо. Ако решите да отигравате ефекта на гръцкия фалит от късата страна ще загубите. Този ефект е чисто психологически, а такива ефекти водят до волатилност - понякога голяма волатилност - но не създават трендове.
                              Бе психо психо, ама по добро извинение/повод трудно може да се намери за една хуубавка дълбока корекция.
                              Предпочитам да не падам под 1/3 кеш идните седмици/месеци.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Накрая всички ще дойдете на моето, даже и ИвМакс
                                Е чекай малко те си направиха 10% надолу последните седмици Ив макс не знам за какво се е панирал толкова ама аз съм ливъриджнат като банка и тези 10% надолу ако не внимавах щяха да ми унищожат капитала напълно

                                Коментар

                                Working...
                                X