IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Единственото което може да предивзвика мечи пазар на развитите пазари е спукването на балона при облигациите. Но тези идиоти още ги купуват.
    тогава вече златото ще стане пак силно актуално поне за известно време
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Единственото което може да предивзвика мечи пазар на развитите пазари е спукването на балона при облигациите. Но тези идиоти още ги купуват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        не знам дали безумния поток инвестиции които се наляха и се наливат в китайската икономика не оказват влияние там са основно долари...
        Пари наливат регионалните правителства. В инфраструктура. Самия Китай като държава е доста слабо задлъжнял - да не кажа никак. А Китай няма проблеми да печата юани - това да не е Гърция

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Силно ме съмнява китайските региони да взимат дълг в долари. Не съм виждал данни за това и не съм сигурен че могат да се намерят, но съм почти напълно убеден че дълга им е в юани. В същото време ЕМ все още растят номинално доста над лихвите по доларовите им задължения така че дълга трудно може да мине за причина. единствената сълно задлъжняла страна е Корея, но и там това са си вътрешни задължения на гражданите

          А нетни комодити износители са само латинска америка и Русия, другите големи ЕМ пазари печелят от спада на цените. Особено Китай. Така че не мисля че точно тази теза има някаква истинска тежест.
          не знам дали безумния поток инвестиции които се наляха и се наливат в китайската икономика не оказват влияние там са основно долари...

          изпуснах яките къси щото търсех под вола теле...сега се хапя, но не ми се влиза къс точно сега в тази лудница...дето един от ФЕД да излезе и да кихне и пазара може да отскочи по 3% в двете посоки.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
            Problema e asian debt (they need to refinance a lot in usd). But falling fx and commodity will kill them. All is about credit
            Силно ме съмнява китайските региони да взимат дълг в долари. Не съм виждал данни за това и не съм сигурен че могат да се намерят, но съм почти напълно убеден че дълга им е в юани. В същото време ЕМ все още растят номинално доста над лихвите по доларовите им задължения така че дълга трудно може да мине за причина. единствената сълно задлъжняла страна е Корея, но и там това са си вътрешни задължения на гражданите

            А нетни комодити износители са само латинска америка и Русия, другите големи ЕМ пазари печелят от спада на цените. Особено Китай. Така че не мисля че точно тази теза има някаква истинска тежест.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Защото не му бе дошъл момента. Аз не съм на 100% че и сега е дошъл, но определено вече сентимента се прецака. Така че по-добре да си идва това. Но и днес 10 годишните амиракански към момента падат лихвите. Така че още няма потвърждение че лавината идва. Но ако британските се запазят с ръст предполагам че и американските ще почнат отговарят.

              А иначе тези работи с EM са просто смешни. Ако остане само това няма как да предивзвика нищо особено. Още повече че една година народа дърпа пари от там.
              Problema e asian debt (they need to refinance a lot in usd). But falling fx and commodity will kill them. All is about credit

              Коментар


              • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                Whad did i say June: you did laugh at me
                Защото не му бе дошъл момента. Аз не съм на 100% че и сега е дошъл, но определено вече сентимента се прецака. Така че по-добре да си идва това. Но и днес 10 годишните амиракански към момента падат лихвите. Така че още няма потвърждение че лавината идва. Но ако британските се запазят с ръст предполагам че и американските ще почнат отговарят.

                А иначе тези работи с EM са просто смешни. Ако остане само това няма как да предивзвика нищо особено. Още повече че една година народа дърпа пари от там.

                Коментар


                • And long itraxx asia, vix

                  Коментар


                  • fcx, x, vale keep the big short and lets add glencore

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      А и днес гледам британските 10 годишни лихви са 13 пункта над това от петък към момента. А в петък всъщност се случи нормалното за корекция лихвите да паднат. Днес вече растят. Американските лихви в петък паднаха минимално - за такъв червен ден. Така че облигациите вече трудно минават за сейф. Обаче още има балъци които не могат да схванат къде всъщност е проблема и все още купуват облигации. Там не се забелязва паника все още. А преди там да стане паника, то и спада при акциите ще е ограничен. Това HY където го гледаш си е екзотика. Като вземат да се сриват държавните ще стане веселото
                      Whad did i say June: you did laugh at me

                      Коментар


                      • А и днес гледам британските 10 годишни лихви са 13 пункта над това от петък към момента. А в петък всъщност се случи нормалното за корекция лихвите да паднат. Днес вече растят. Американските лихви в петък паднаха минимално - за такъв червен ден. Така че облигациите вече трудно минават за сейф. Обаче още има балъци които не могат да схванат къде всъщност е проблема и все още купуват облигации. Там не се забелязва паника все още. А преди там да стане паника, то и спада при акциите ще е ограничен. Това HY където го гледаш си е екзотика. Като вземат да се сриват държавните ще стане веселото

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е то това си бе на дневен ред от една година реално. Просто трябваше да му дойде момента. Ако днес затворят нагоре може и още да не му е дошъл, но като гледам морето от червено от сутринтта, май вече идва.
                          Timing is all in life.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                            Aaaa you woke up
                            Е то това си бе на дневен ред от една година реално. Просто трябваше да му дойде момента. Ако днес затворят нагоре може и още да не му е дошъл, но като гледам морето от червено от сутринтта, май вече идва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не ми изглежда само Китай да е виновен за това. По медиите плямпат за Китай, защото това е по-безопасното обяснение. Но реалния проблем е че в САЩ акциите са скъпи. Поне едни 20% над дългосрочните си коефициенти се търгуват, а идва вдигане и на лихвите. И народа почна да се притеснява че балона при облигациите ще се спука. От там е нормално и оценките да отразят новите дисконтни фактори, свързани с новите лихви. А това наистина може яко да прецака американския пазар. А пазарите са си свързани и ако САЩ вземат че влезат в мечи пазар - което е напълно възможно, то няма да има пощадени пазари и извън САЩ.
                              Aaaa you woke up

                              Коментар


                              • Не ми изглежда само Китай да е виновен за това. По медиите плямпат за Китай, защото това е по-безопасното обяснение. Но реалния проблем е че в САЩ акциите са скъпи. Поне едни 20% над дългосрочните си коефициенти се търгуват, а идва вдигане и на лихвите. И народа почна да се притеснява че балона при облигациите ще се спука. От там е нормално и оценките да отразят новите дисконтни фактори, свързани с новите лихви. А това наистина може яко да прецака американския пазар. А пазарите са си свързани и ако САЩ вземат че влезат в мечи пазар - което е напълно възможно, то няма да има пощадени пазари и извън САЩ.

                                Коментар

                                Working...
                                X