IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    arbeitmachtfrei май още не може да изтрезнее след удара с FE. Чудно ми е дали продължава с асансьора или е слязал на едно 25%
    ами, страх ме е да си отворя брокера, че ако си видя загубите от умрелия Intel ще разпродам всичко
    ...
    и това от компания, която е основна част от военно-разузнавателния комплекс на Сащ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      Има един филм, Тайните на Силициевата Долина, гледай те го.
      Така че, Теслата е друг вид компания, без значение икономически резултати, собствени капитали, параметри ....
      Точно. Tesla по принцип не трябва да се брои за частна компания. Това не я прави безрискова, но определено фалит е невъзможен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Прогнозите за компания като "Тесла" са пълен бъзик. Еле пък при счетоводство а ла Мъск. Все пак тук съм съгласен с мангиза.
        Има един филм, Тайните на Силициевата Долина, гледайте го.
        Така че, Теслата е друг вид компания, без значение икономически резултати, собствени капитали, параметри ....
        Last edited by hazard; 28.07.2020, 19:15.

        Коментар


        • arbeitmachtfrei май още не може да изтрезнее след удара с FE. Чудно ми е дали продължава с асансьора или е слязал на едно 25%

          Коментар


          • Цената на Тесла не е малоумна, но може като нищо да падне с над 50%

            Коментар


            • Прогнозите за компания като "Тесла" са пълен бъзик. Еле пък при счетоводство а ла Мъск. Все пак тук съм съгласен с мангиза. Затова ще се повторя.

              06.07.2020, 23:44:

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Посоката за TSLA е още нагоре и не е съвсем късно за хващане на влака. Нищо чудно да удари 3 хил. преди да се сурне надолу. Аз лично просто не мога да се счупя и да взема. Aко човек иска да прави пари от тренда, далеч повече потенциал имат FUV и SOLO. Накрая ще се окаже, че пирамидите не са направени с робски труд, а просто с неограничен кредит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                А имате ли предложения/предположения за позиции днес?
                Според мен в момента на NYSE няма наистина подценени неща за дългосрочно държане. Изключение са самолети, туризъм, нафта, имоти. Ако имах повечко налични, щях да вляза внимателно пак в ALK - една от най-ликвидните; и в OMAB - и товарни полети има. Другото са пилетата - PPC, където има юридически проблеми, но смятам риска за оправдан.

                В Европа обаче Леонардо е на наистина чудесна цена. Вчера цял ден зяпах и май няма отменени договори. Спира ме ниският гущер, не искам да обменям на този курс.

                Коментар


                • Така е, маркет тайминга е най-лесното нещо на света и всички го правят

                  Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Ако питаш мен всичко е спекулация - само дето едната е дългосрочна, а другата краткосрочна. Няма определена граница за период на държане на акцията, която разделя спекулация от инвестиране. За мен инвестиране е да купиш акции от емисия на strat-up с цел да финансираш бизнеса на предприятие, в което вярваш. Или ако купиш с цел да си подсигуриш старините и повече не се занимаваш. Ако извършваш каквито и да било сделки с дадена акция си е спекулация, без значение дали е веднъж дневно, веднъж месечно или веднъж на година. Трябва да си глупак за да не продадеш когато тръгне да потъва сериозно и има опасност да минеш на минус. Като гледам тук всички така правят - всеки си има мпо-дълготрайни и по-краткотрайни позиции и се грижи за тях. Че и шортват. Не знам... така ги разбирам нещата....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                    напълно подркрепям долния коментар ... непрекъснатото търгуване се нарича спекулация, не инвестиране ... рано или късно води до трагични резултати ..
                    Ако питаш мен всичко е спекулация - само дето едната е дългосрочна, а другата краткосрочна. Няма определена граница за период на държане на акцията, която разделя спекулация от инвестиране. За мен инвестиране е да купиш акции от емисия на strat-up с цел да финансираш бизнеса на предприятие, в което вярваш. Или ако купиш с цел да си подсигуриш старините и повече не се занимаваш. Ако извършваш каквито и да било сделки с дадена акция си е спекулация, без значение дали е веднъж дневно, веднъж месечно или веднъж на година. Трябва да си глупак за да не продадеш когато тръгне да потъва сериозно и има опасност да минеш на минус. Като гледам тук всички така правят - всеки си има мпо-дълготрайни и по-краткотрайни позиции и се грижи за тях. Че и шортват. Не знам... така ги разбирам нещата....

                    Коментар


                    • Мисълта ми е, че аз гледам на пазара като една "затворена система" от портфейли (тенджара под налягане) с една клапа - Феда

                      Ако Федът "купи" активи и даде пари в замяна, един или няколко портфейла става небалансирани. И хората, които ги управляват започват да търсят да вземат нещо по-готино от кеша, който не носи нищо. Тоя кеш не изчева, а почва да се прелива от един портфейл в друг докато цените на останалите активи се надуят толкова, че тези в които е кеша се кротнат и си кажа - колкото и да е кофти да държим кеш, по-добре така отколкато да купуваме супер скъпи активи. В момента обаче, в който цените на активите се катурнат дори и малко и кеша наостря уши. Съответно волатилността като цяло остава ниска

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Само да кажа... парите реално не отиват някъде и после да изчезнат. Като купиш акции парите отиват при продавача на акции

                      С което не искам да кажа, че увеличената ликвидност не вдига цените на активите и не намалява волатилността


                      То това е ясно...аз въпроса на 4д по скоро го разбрах като накъде ( към кои класове активи) най вероятно ще се насочат парите идните петилетки.
                      Last edited by Money; 28.07.2020, 16:35.

                      Коментар


                      • И аз имам 3 с доклади днес, рейтеона и алтриа добре, ама 3те Мта нещо май се дънят гледайки пренаркет трейдинга...

                        Коментар


                        • Не бих я взел и това не беше препоръка. Просто казвам, че цената не е безумна

                          За мене очевидният извод е, че Тесла не трябва да се шорти, но не и че трябва да се влиза дълъг

                          Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Вчера тая тесла, толкова се чудих , а тя се въртя около 1220 евро/1`434 usd/ и не я взех , а днес е 7% нагоре

                          Коментар


                          • А имате ли предложения/предположения за позиции днес?

                            Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Сега , като почне щатската сесия, очаквам да има хвърляне на книжа, от уплашени инвеститорчета и трябва да се подложи торбата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Тесла е на p/e 792, което изглежда леко височко
                              Ама ако гледаме fwd 2023 p/e e 50.5 което е съвсем приемливо за large cap growth от типа на Тесла
                              Вчера тая тесла, толкова се чудих , а тя се въртя около 1220 евро/1`434 usd/ и не я взех , а днес е 7% нагоре

                              Коментар


                              • Сега , като почне щатската сесия, очаквам да има хвърляне на книжа, от уплашени инвеститорчета и трябва да се подложи торбата.

                                Коментар

                                Working...
                                X