IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
    to copy: we are "doing God's work."

    Lloyd Blankfein

    sega im ebah maikata yes
    6% от петък насам, направо ги трепя

    Коментар


    • to copy: we are "doing God's work."

      Lloyd Blankfein

      sega im ebah maikata yes

      Коментар


      • China cuts benchmark interest rates

        Коментар


        • Стига с политически глупости. Нещата са доста прости. Периодично се редуват бичи цикли на суровини и финансови активи. Някъде през 2011 завърши бичият цикъл на суровините и започна този на финансовите активи. Ясно се вижда от графиката тук http://www.bloomberg.com/markets/commodities От тогава борсите са на около +70 процента а суровините на минус 40. През последната година срива при суровините се засили и повлече слабите икономики от развиващите се пазари. Най-силно пострадаха Бразилия и Русия, където светлина не се вижда. Реално погледнато възстановяването на САЩ води до няколко разнопосочни резултата. На първо място те са двигателя на световното икономическо възстановяване и дърпат напред останалият цивилизован свят. За съжаление се появяват и странични проблеми. На първо място това е силният долар. Той е благословия за Европа, защото засилва износа, но е проклятие за третият свят от БРИКС, защото от там се изтеглят огромни капитали обратно в САЩ. В момента суровинните икономики са в колапс а запада уверено върви напред. Моето виждане е, че сме пред прага на общият срив на БРИКС след който няма да се възстановят и от догодина тази абревиатура няма да се използва никъде. Както миналата година се разпадна ОПЕК така ще се случи и с тази разнородна сбирщина от всякакви несвързани с нищо икономики. Според мен след евентуалният срив в Китай ще има масови стимули и ще влязат в дългосрочен период с много слаб растеж подобно на Япония. Реално погледнато всички силно надценяват влиянието на Китай върху световната икономика. В момента се случва гигантско преразпределяне на сили и активи в полза на запада. Вече се вижда как през последната година производството се връща обратно в САЩ и ЕС. Докато в Европа промишленият сектор расте в Китай се свива. Периода на екстензивен ръст в Китай приключи а те не са способни да създадат интензивна икономика. Конкурентноспособността спада и единственият шанс да има производство е обезценка на труда, но това ще свие вътрешният пазар. Лично аз очаквам корекция на запад, след което ще излязат по-силни от всякога и срив в определени емърджинг маркетс от който ще се възстановяват цяло десетилетие. Така погледнато за мен европейски и американски акции са без алтернатива. Предпочитам България защото добре познавам пазара и компаниите, но съм изкарал малко пари и навън. Вчера купувах с около 1/3 от лимитите си. Естествено това не е препоръка за нищо а лични очаквания на които съм заложил доста пари. До момента се движим по график вече няколко години и не виждам какво може да обърка схемата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Хуу де, дай да поразсъждаваме малко. Поправи ме, ако някъде сгреша.

            Себестойност на арабския петрол около 20 долара, на места съм чел и че на 10 долара могат да го вадят и да са нула на нула.
            Иран имат огромни резерви. Само шистите сдухаха, щото при тях цената е около 40-45 долара. Имаме свръхпроизводство и всеки ден се трупат милиарди барели. Никой не иска да намалява помпането, защото от това ще му намалеят допълнително приходите.

            Таааа, що да отиваме на 100 долара, освен по политически причини - да възродим Русия + шистаците + Венецуела ?
            Еми ти разсъждавай, но нещата на бензоностанциите нема се променят, а тея петролните компании оперират в момента амааа също кат златарите на батерии. Кат беше златото 2ойка, всеки се пише фирма за злато и почва да копа там, смъкнаха му цената айде всички нерентабилни чаос. Сега златото ше хои пак на горе. Същото е и с петрола, всички някви измиленяци и шистаци (тея само в Сашш ги има) друг не иска да си трови земята, фалиргат лапат тоягата, стават и заминават.
            И петрола по живо по здраво пак е на горе, отделно вече, че в най-скоро време нема да се продава само в долари, той даже вече не се продава само в долари. Всеки петроладжия взимаше долари, вкарва им ги в борсата купуват си US бондове и онея си печатат, всеки кой иска петрол, треа си купи долари. Нема го вече тоя филм, свърши манната им небесна там. Са ше им се наложи да побачкат малко в Империята ако не искат да изпушат една лула на мира с дедите си

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Таааа, що да отиваме на 100 долара, освен по политически причини - да възродим Русия + шистаците + Венецуела ?
              Не. Да възстановим демокрацията в най-ретроградната монархия в света.

              Тази година до момента в Саудитска Арабия са екзекутирани повече хора отколкото са екзекутирани от джихадистите на ислямска държава! Крайно време е да се очовечи режима в Рияд, който е прекия спонсор на хаоса в района на Близкия Изток.
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Хуу де, дай да поразсъждаваме малко. Поправи ме, ако някъде сгреша.

                Себестойност на арабския петрол около 20 долара, на места съм чел и че на 10 долара могат да го вадят и да са нула на нула.
                Иран имат огромни резерви. Само шистите сдухаха, щото при тях цената е около 40-45 долара. Имаме свръхпроизводство и всеки ден се трупат милиарди барели. Никой не иска да намалява помпането, защото от това ще му намалеят допълнително приходите.

                Таааа, що да отиваме на 100 долара, освен по политически причини - да възродим Русия + шистаците + Венецуела ?
                Аз мисля: дано петролът остане евтин, това е изгодно за цялото световно икономика, с изключение на тия, дето разчитат на добивът на.

                Да му мислят разните камилари - руснаците не ги мисля - това е сгодно и за тях в дългосрочен план: те имат научният, интелектуалният, човешкият потенциал да се превърнат в стабилна икономика небазирана на добивът на горива. Досега я караха по най-лесния начин, нека да си стъпят на краката както трябва. Ще преживеят няколко тежки години, ама няма начин.


                Иначе днес на пазарите най ме кефи как мачка Червената армия.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • При шистите цената допълнително ще намалява, а количеството ще се увеличава. Въпрос на развитие и внедряване на технология, която неизбежно поевтинява.
                  А иранците имат олио да изпържат света за следващите няколко "петилетки".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Мастъра само се чуди коя тема да оси...ра.
                    Един доста притеснен от развитието на пазарите член на форума, който очевидно е болен от политическа диария, не се устиска и се изпусна в темата. Аз само посочих, какво е сторил. Явно на модито не му хареса моята чувствителност на зловонни пропагандистки миризми и побърза да ме изтрие.
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      що да го сменя петрола нема го подаряват, чек да видиш за ко ше стане на въпрос .... на равновесния му се присънват 20$ ама май ше стане кат на еврото парапета перипета мурафета, та от там за по преко на 1.30 и замалко парапет
                      Та и нефта от замалко на 20$ и изведнъж в мъглата се появяват 100$+
                      Хуу де, дай да поразсъждаваме малко. Поправи ме, ако някъде сгреша.

                      Себестойност на арабския петрол около 20 долара, на места съм чел и че на 10 долара могат да го вадят и да са нула на нула.
                      Иран имат огромни резерви. Само шистите сдухаха, щото при тях цената е около 40-45 долара. Имаме свръхпроизводство и всеки ден се трупат милиарди барели. Никой не иска да намалява помпането, защото от това ще му намалеят допълнително приходите.

                      Таааа, що да отиваме на 100 долара, освен по политически причини - да възродим Русия + шистаците + Венецуела ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът
                        .....а американското миризливци имат право ли?
                        Не

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е то и когато приказвах за 40 пък той беше над 100 приказвахте че ми се присънва Пък гледай как сънищата стават реалност
                          за мене петрола е strong buy са кат изпофалират всички арапски каиши и Империята ше го попуши, фалираха Венецуелата, са Саудията и после останалите и арее да видиме тогава колко ли ще са горивата ..... щото на Голдмъна са ги присърбяли мъдете и само ебават цените, според бюджетите на тея 90-100$ им отърва, ако не е тоя случай то нема се купуват/продават петроли в долари и черта и тва е ебаго у долара и оня трол къде и тая тема налазил с лъка
                          Last edited by michaelis12; 25.08.2015, 11:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Всяка държава допуснала на своята територия военни бази на агресивния военен блок нато вече не е суверенна държава. Превръща се в най-обикновена колония на Фашингтон.

                            нато е най-обикновена група за рекет срещу протекция.
                            Разбирай - никой няма право се защитава, срещу агресивните диваци от североизток (доказано, след като вече анексираха територия на съседи и то не едни!)
                            Ако решите да обедините усилия за защита на по-малките страни наоколо, срещу империята на злото, то автоматично ставате цели на ядрените ракети на диваците.

                            И....ходи си пиши простотиите в темата за руслямистан вече, тука е NYSE.

                            Коментар


                            • Мастъра само се чуди коя тема да оси...ра.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Всяка държава допуснала на своята територия военни бази на агресивния военен блок нато вече не е суверенна държава. Превръща се в най-обикновена колония на Фашингтон.

                                нато е най-обикновена група за рекет срещу протекция.
                                Не е допуснала, а е избрала.
                                Не е агресивен, а е защИтен.
                                Суверенна си е, няма причина да не е.

                                да, смени си го...
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X