IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тесла е на p/e 792, което изглежда леко височко

    Ама ако гледаме fwd 2023 p/e e 50.5 което е съвсем приемливо за large cap growth от типа на Тесла

    В смисъл оценката на Тесла далеч не е толкова налудничава, колкото изглежда на пръв поглед

    Третата колонка е reported EPS, последната е estimate
    FY 23 12/23 29.699
    FY 22 12/22 21.857
    FY 21 12/21 14.337
    FY 20 12/20 7.625
    FY 19 12/19 -3.603 0.2 -0.082
    FY 18 12/18 -4.35 -1.33 -1.411
    FY 17 12/17 -11.07 -8.66 -9.152
    FY 16 12/16 -5.03 -2.87 -2.956
    FY 15 12/15 -6.93 -2.3 -1.272
    FY 14 12/14 -2.36 0.14 0.576
    FY 13 12/13 -0.483 0.78 0.705
    FY 12 12/12 -3.69 -3.2 -3.18
    FY 11 12/11 -2.53 -2.21 -2.136
    FY 10 12/10 -3.04 -2.533 -2.358
    FY 09 12/09 -7.94 -1.59
    Last edited by Money; 28.07.2020, 15:50.

    Коментар


    • Pfizer EPS beats by $0.12, beats on revenue

      Бива! Дали има шанс да удари 40 или съм много алчен.

      Коментар


      • напълно подркрепям долния коментар ... непрекъснатото търгуване се нарича спекулация, не инвестиране ... рано или късно води до трагични резултати ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Тия 10 000 петролни сертификата дето ги въртях не особено успешно 3 месеца щото не се бях научила още и накрая ми писна и ги разкарах. Ако имах парите да ги купя преди 2 часа когато нафтата падна пред очите ми, но нямах нищо на плюс да продам за да я купя и сега да ги бях продала щях да спечеля за тия 2 часа около 2600 лева ей така, докато си готвя и си вечерям. Пречи ми се очевидно. Само грешни ходове правя напоследък и потъвам прогресивно. Не знам кво очаквате от мен - шефът на акциите като ме саботира аз съм безсилна.
          Това което описвате е хазарт.Силно Ви препоръчвам да не се занимавате със такива моментни сделки.Рано или късно ще се занулите........................Дано вече не сте развили зависимост................Хазарта води до такава.Успех.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Мога и съм го правила 4 пъти. И то на голяма загуба. И 3 от пътите ме е било яд, защото се оказало, че е грешка, която съм решила повече да не правя. Първият път ми донесе печалба, но то беше в началото, когато още ми работеше късметът. А сега направо ме унищожи. Поредния номер на гада беше да ме заблуди, че нямам свободен капитал. Сега чак видях че съм имала. Малко ама поне някоя крона щях да изкарам с него - изпуснах голям шанс за бързи пари. Знам, че ми се смеете, но аз съм напълно сериозна. От как свърши късметлийския период всичко се скапа. Тъкмо реша, че съм се научила от една грешка и направя друга, най-често по невнимание или заради разсейване.
            На борсата бързи пари няма . но за сметка на това има бързи загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Имаш голям проблем. Все още не можеш да продаваш на загуба.
              Аз този "проблем" го имам от над 10 години, но сефтето дойде с Wirecard, един уикенд ме изяде, където не затворих петък, а си бяха само за daytraiding. Обичайно до няколко месеца, определено под година излизам на +, но напълно осъзнавам, че през това време съм могъл с този замразен капитал да завъртя парици, все пак ако съм купил стойностна компания, знам, че все след някое тримесечие ще изплува, ако е показала някаква краткосрочна слабост. По - честите сделки могат да не са особено успешни, трупат и комисионни, само като си сметна моите в края на годината ми става лошо, изход на загуба бих направил само при рязка смяна на фундамента и ясни сигнали, че акцията има да ходи още много надолу.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Имаш голям проблем. Все още не можеш да продаваш на загуба.
                Мога и съм го правила 4 пъти. И то на голяма загуба. И 3 от пътите ме е било яд, защото се оказало, че е грешка, която съм решила повече да не правя. Първият път ми донесе печалба, но то беше в началото, когато още ми работеше късметът. А сега направо ме унищожи. Поредния номер на гада беше да ме заблуди, че нямам свободен капитал. Сега чак видях че съм имала. Малко ама поне някоя крона щях да изкарам с него - изпуснах голям шанс за бързи пари. Знам, че ми се смеете, но аз съм напълно сериозна. От как свърши късметлийския период всичко се скапа. Тъкмо реша, че съм се научила от една грешка и направя друга, най-често по невнимание или заради разсейване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  - шефът на акциите като ме саботира аз съм безсилна.
                  Явно ти трябва амулет-

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Тия 10 000 петролни сертификата дето ги въртях не особено успешно 3 месеца щото не се бях научила още и накрая ми писна и ги разкарах. Ако имах парите да ги купя преди 2 часа когато нафтата падна пред очите ми, но нямах нищо на плюс да продам за да я купя и сега да ги бях продала щях да спечеля за тия 2 часа около 2600 лева ей така, докато си готвя и си вечерям. Пречи ми се очевидно. Само грешни ходове правя напоследък и потъвам прогресивно. Не знам кво очаквате от мен - шефът на акциите като ме саботира аз съм безсилна.
                    Имаш голям проблем. Все още не можеш да продаваш на загуба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Тази седмица излизат отчетите на STOR и ADM. Казвайте разбирачите сега да продавам ли или да рискувам? Специално за STOR се притеснявам.
                      Разбирачът, който ти е дал идеята за тези да каже, що питаш нас?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение

                        Да, да , в началото на сесията беше така. Понеже сме коментирали, че трябва да е обратното - Dow да се качва, а Nasdaq да спадне, за да се запази някаква съпоставимост, иначе разликата стана огромна - Nasdaq надмина върховете от м.Февруари, а Dow е доста надолу все още.
                        Кой му пука играчорите какво са решили, нов атн пак тука, хеви метал работата...

                        PS Aма и зеления бая изплезил вече език
                        Last edited by pipbel; 27.07.2020, 21:24.

                        Коментар


                        • Тази седмица излизат отчетите на STOR и ADM. Казвайте разбирачите сега да продавам ли или да рискувам? Специално за STOR се притеснявам.

                          Коментар


                          • Тия 10 000 петролни сертификата дето ги въртях не особено успешно 3 месеца щото не се бях научила още и накрая ми писна и ги разкарах. Ако имах парите да ги купя преди 2 часа когато нафтата падна пред очите ми, но нямах нищо на плюс да продам за да я купя и сега да ги бях продала щях да спечеля за тия 2 часа около 2600 лева ей така, докато си готвя и си вечерям. Пречи ми се очевидно. Само грешни ходове правя напоследък и потъвам прогресивно. Не знам кво очаквате от мен - шефът на акциите като ме саботира аз съм безсилна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                              https://finance.yahoo.com/quote/AG?p=AG
                              https://finance.yahoo.com/quote/AU?p=AU
                              от март досега само са нагоре
                              незнам от къде намираш тези избушени казина NIO и др
                              https://finance.yahoo.com/quote/AG?p=AG беше 13.46 сега е 14.09 -> профит 4.68%
                              https://finance.yahoo.com/quote/AU?p=AU беше 32.52 сега е 37.77->профит 16.14%
                              За три дена само, ама мани, те са едни селски акции, не са модерни, някакви изкопаеми метали, друго си е да гониш дивото, има и съспенс, адреналин .....
                              Терзиев/Евелина, я ми кажете някоя от вашите купени акции, за тези три дена дето сте купили да има профит 16% за посл три дена ? Или средно 10%.
                              И колко време си отделихте да пресявате дивото, за тези три дена ?

                              Коментар


                              • Малко за разтуха

                                 

                                Коментар

                                Working...
                                X