IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Глупости. Ясно ли ти е какво е *carry trade?

    Ако искаш да спечелиш от разликата в лихвите в някоя валута и евентуално облигации в друга.

    Аз говоря за връзка между пазара на акции в щатите и корелацията с долара към тези две валути.
    Глупости, ама друг път! Що не си нарисуваш една графика за сравнение на $SPX и USD/JPY откакто Абе беше избран (забележи, не говоря за старта на QQE от BoJ) и ела пак да обясниш, че са глупости. Щях да ти я постна за улеснение, ама много е смотано качването на снимки тук, пък и да се понапрегнеш малко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Ако сте забелязали интересната корелация между курса на долара спрямо еврото и йената спрямо американския пазар ще видите че когато индексите падат в щатите долара отслабва спрямо тези две валути чуствително.

      Защо според вас се случва това?
      Когато инвеститорите излизат/ликвидират позиции на на американските фондови пазари те получават долари. В зависимост от стратегиите си, някои на пример се равняват по USDX обръщат доларите пропорционално в кошница от валути, други ги обръщат в "родна" валута. Така или инче в един кратък момент се изсипват голямо количество долари.

      Коментар


      • Глупости

        Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Това го знаят всички : carry trade
        Глупости. Ясно ли ти е какво е *carry trade?

        Ако искаш да спечелиш от разликата в лихвите в някоя валута и евентуално облигации в друга.

        Аз говоря за връзка между пазара на акции в щатите и корелацията с долара към тези две валути.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Ако сте забелязали интересната корелация между курса на долара спрямо еврото и йената спрямо американския пазар ще видите че когато индексите падат в щатите долара отслабва спрямо тези две валути чуствително.

          Защо според вас се случва това?
          Това го знаят всички : carry trade

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Невероятно, но Валето взима взятка срещу Standard & Poor's.
            На всичко коз ли играем
            предпо4итам бес коз. то4ките се удвойават и последната рака важи понекога доста

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
              други влизат вав Вале, в некаква бананова република и си обестават некви неста.
              Невероятно, но Валето взима взятка срещу Standard & Poor's.
              На всичко коз ли играем

              Коментар


              • Ако сте забелязали интересната

                Ако сте забелязали интересната корелация между курса на долара спрямо еврото и йената спрямо американския пазар ще видите че когато индексите падат в щатите долара отслабва спрямо тези две валути чуствително.

                Защо според вас се случва това?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Тия капути E.ON и RWE трябва да ги извадят от индекса Dax.
                  Само вървят надолу и дърпат индекса
                  Някога може да са били големи и значими, ама днес са загубили важността си.
                  други влизат вав Вале, в некаква бананова република и си обестават некви неста.

                  Е.ОН е пред промена и един от наи големите треидари в света
                  Отделно имам и много алтернативна енергиа.

                  Унипер, новате им фирма, сте поеме тежеста от4асти.

                  имат много добри хора, на медгмента е слаб.

                  РВЕ сте го духа.

                  но засто де не се слеат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                    ина4е интересните новини беха около ЕОН, но не ме изненадаха. сресту политиката не се варви
                    Тия E.ON и RWE трябва да ги извадят от индекса Dax.
                    Само вървят надолу и дърпат индекса
                    Някога може да са били големи и значими, ама днес са загубили важността си.
                    Last edited by Amsterdamm; 10.09.2015, 15:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Бе то и аз мислех така преди време...ма услажда се..
                      Само трябва да пипаш тънко и да внимаваш да няма голяма експозиция, аче волата на портфейла фърчи не само нагоре...

                      В момента съм на 14% от вложеното в тях и на 9% от целия портфейл.
                      Гледам да държа кеш минимум поне х 3 спрямо дела на опциите.



                      Анди - ти да не мислиш че съм им някакъв голям експерт, разни там гърцизми, ала-бала, не ме интересуват особено....не съм дей трейдър като ник5.
                      Тия са ми най краткосрочните, всички други са липс със срок ян 17-та.
                      Главно гилиъд ( 2-ра порция ), апъл и вале от сривовете преди 2-3 седмици.
                      не сам дей трейдър, не заблуждаваи народа, 4е сте кажат 4е играиа хазарт

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        По-добре да нямаш.

                        Купувай си истински акции.
                        Бе то и аз мислех така преди време...ма услажда се..
                        Само трябва да пипаш тънко и да внимаваш да няма голяма експозиция, аче волата на портфейла фърчи не само нагоре...

                        В момента съм на 14% от вложеното в тях и на 9% от целия портфейл.
                        Гледам да държа кеш минимум поне х 3 спрямо дела на опциите.

                        Убихте ме с тези опции, пусто никаква идея нямам от тях
                        Анди - ти да не мислиш че съм им някакъв голям експерт, разни там гърцизми, ала-бала, не ме интересуват особено....не съм дей трейдър като ник5.
                        Тия са ми най краткосрочните, всички други са липс със срок ян 17-та.
                        Главно гилиъд ( 2-ра порция ), апъл и валеро от сривовете преди 2-3 седмици.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Ами просто не ме кефят към момента и затова не барам.
                          Относно българският ми - благодаря ти за комплимента.

                          Пускай лонг


                          Само се шегувкам, не ми се сърди. Чета с интерес мненията ти.

                          хаха не са, дори го намирам за забавно.

                          оби4ам като ме подцениават (ер малак, ер голем, и кратко не знам каде се, та така)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                            Нищо лично, ама ти сериозно ли?
                            Абсолютно сериозно.
                            Радвам се, че вече можеш да се изразяваш и пишеш правилно на български език. Можело значи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                              но българският ти език е страхотен
                              Ами просто не ме кефят към момента и затова не барам.
                              Относно българският ми - благодаря ти за комплимента.

                              Пускай лонг


                              Само се шегувкам, не ми се сърди. Чета с интерес мненията ти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Съжалявам, ако въпросът ми те обижда, но ти имаш проблем с клавиатурата или никога не си изучавал български език?!?
                                По-добре пиши на английски или какъвто там език ти е познат, защото сегашния ти вариант на български е просто несериозен.
                                Нищо лично.
                                Нищо лично, ама ти сериозно ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X