IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И кое в крайна сметка изстреля Тесла в небесата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      До колко според теб е добра сделка?
      Taргета ми е 35-37 ( иска се търпение), пък на колко ще пълниш - си е твой избор, при късмет може и да ти върне едни 30% при някоя корекция/маркет срив, ала и на тия нива си е добре за отваряне на позиция.

      ПС Разбира се, всичко това са сметки без кръчмаря, казва се ДТ, загуби ли наесен - което докъдето стигнало, доста неща ще се кешират ( без жълтото), може и тук.
      Last edited by pipbel; 02.06.2020, 20:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        https://marketrealist.com/2020/06/wh...long-term-buy/

        To от тия нива и трипъл може си направи, ама втори дабъл ( = квадрипъл) ще ми стигне, за първия ми трябват още само гущер и половина.
        Почти същото се отнася и за рояла.
        До колко според теб е добра сделка?

        Коментар


        • https://marketrealist.com/2020/06/wh...long-term-buy/

          To от тия нива и трипъл може си направи, ама втори дабъл ( = квадрипъл) ще ми стигне, за първия ми трябват още само гущер и половина.
          Почти същото се отнася и за рояла.

          Коментар


          • Не разбирам защо "благодарение напъните на Тръмп" обезсмисля сериозния (все още) потенциал за печалби. Все едно някой от продалите март да се обяснява как всъщност не бил загубил, защото ковидът не се брои.

            Писал съм го няколко пъти тук, но ще повторя - с група младежи правихме борсова симулация. В началото повечето нямаха дори бегла идея какво означава акция от компания. Акаунтите на 3/4 от тях в момента са на сериозен плюс. Сигурно половината от участниците "взеха" "Тесла" на 450. Ходи да обясняваш на хората, които по същата логика вкараха истински пари, как милионите печалба не важат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Хората с кеш могат да си налеят чаша вода и да извадят калкулаторите.
              Не е точно така, някои поразпродадоха на около 2950 и бе вероятно разумна постъпка. Сега е горе - долу върхът на вълната, да не чакаш СИП 4000, то ако годината завърши на 3400-3500 ще е цяло чудо и то благодарение на напъните на Тръмп за преизибиране. Идва отпускарско време, ще поспихне еуфорията, ще почнат да кешират, за да има за "плис-плис".
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Дам, имам го предвид. Затова и гледам да правя разни други движения между преводите с "Револют", но не съм сигурен колко файда има и дали пак няма да ме лопнат. При все това, за наистина сериозни суми определено не си заслужава гимнастиката. Отново обаче благодаря за конкретните съвети. Хубаво е някъде да ги обединим. Кои според теб са по ларж и примижват понякога?

                Просто да напомня какво предупредих за OLN и го предупредих преди 12%. Аз пропуснах да яхна вълната, защото тази кучка BABA не се продаде навреме. Ще почна и аз да мразя китайците.

                KB на pipbel също летят. Хората с кеш могат да си налеят чаша вода и да извадят калкулаторите.
                Last edited by terziеv; 02.06.2020, 17:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                  Ще е изневиделица Армагедона
                  Нааа. Не си чел "Поправките". Още можеш да наваксаш. Не ми се търси дали по нета има превод на български.

                  The correction, when it finally came, was not an overnight bursting of a bubble but a much more gentle letdown, a year-long leakage of value from key financial markets, a contraction too gradual to generate headlines and too predictable to seriously hurt anybody but fools and the working poor.

                  Коментар


                  • KO, говорим на един език. Все пак не разбирам защо си мислиш (не си само ти), че борсите са отражение на икономиката. Според мен човек трябва да приеме, че двете неща нямат нищо общо и ще постигне нирвана, дзен и даже кеф. Червените лампи светят и при мен. Още не мога да повярвам колко си докарах последните няколко месеца и не ми се ще да си остана с виртуалните печалби. Повече обаче ме е страх от геополитически рискове и мизерии от страна на брокер и банки, отколкото от срив на пазара, заради неблагоприятна икономическа обстановка. Като гледам как суек като мен може да печели от борсите и почвам съвсем да не вярвам в капитализма.

                    Иначе няма нищо лошо в това да следваш тълпата. Защо ви е страх от това, че всички правят така. Обратното е доста неблагоразумно и често опасно. Освен ако не се смяташ за нещо като Наполеон, Александър Велики или най-малкото имаш достъп до кредит с отрицателна лихва.

                    ---

                    Изглежда днес пак ще катерим. Последен шанс за Ръсел ЕТФ-и, който го влече паразитното "инвестиране". За OLN няма нужда от аплодисменти, че и днес ще има катерачи с двуцифрен процент. Не мога да проумея защо чак толкова нагоре са магазинните рейтове. Насред бунтове, които палят и трошат магазини.

                    Коментар


                    • Ще е изневиделица Армагедона

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Този известен лаг, ако вземе продължи година две, ще си изпуснал хиляди. Ванга ми рече, че посоката на щатските борси е само нагоре. Пари ще се печатат до откат. Собствеността ще се концентрира във все по-малко на брой хора. Прецакани са тези, които работят за заплата. В Европа и САЩ те ще стават все по-малко и всичко, произведено с работна ръка, ще става по-скъпо. В Западна Европа по-скоро ще умрат от глад, отколкото да почнат да работят. Условията в Европа за правене на легален частен бизнес ориентиран към пазара са невъзможни. Кешът ще трябва да се набута някъде, а ако нямаш десетки милиони, единственото подходящо място е борсата. Хау!

                        И все пак нещо за борсата - сигурните "инвестиции" са в храна. Там ADM са ми фаворит, ама не ви ги препоръчвам както преди, защото изпуснахте добрите цени. Спекулациите / големите печалби в суровини. Аз в началото играх с ASM - пълен боклук, но играе много и може да докара страшни печалби / загуби.
                        За пазарът на труда е така за съжаление, картинката в САЩ и Европа добре я описа също.

                        То като дойде момент, когато всички са инвестирали със споделен оптимизъм, не остава кой да дойде и да вкара свеж кеш, за да вдигне цените. На БФБ имаше подобна вълна от надъхани инвеститори преди 3-4 години, нови никове, които зачезнаха за кратко, след което борсата захаби и продължи да отмира. Тогава предприех първи стъпки за ориентация на семейният портфейл към други пазари(след пропиляни годни на БФБ), трябваше да бъдат и по - радикални.

                        Капиталовите пазари в момента са глухи и слепи за всичко случващо се около тях, всеки се напъва да не изпусне възстановяването и се купува без много мисъл. Безброй негативи и единствен + в подкрепа на ръст, който е печатенето на пари. Още няма 10% и сме на нови върхове при СИП, а икономическата ситуация не е тази, която бе през февруари. Захлебил съм, но много червени лампи светкат.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          Доста добър индикатор е, като се появят повече и нови инвеститори, че трябва да се увеличи кеша за сметка на акциите... Дори с известен лаг, изчерпва се потенциалът за ръст, това важи доста силно в момента и за златото.
                          Този известен лаг, ако вземе продължи година две, ще си изпуснал хиляди. Ванга ми рече, че посоката на щатските борси е само нагоре. Пари ще се печатат до откат. Собствеността ще се концентрира във все по-малко на брой хора. Прецакани са тези, които работят за заплата. В Европа и САЩ те ще стават все по-малко и всичко, произведено с работна ръка, ще става по-скъпо. В Западна Европа по-скоро ще умрат от глад, отколкото да почнат да работят. Условията в Европа за правене на легален частен бизнес ориентиран към пазара са невъзможни. Кешът ще трябва да се набута някъде, а ако нямаш десетки милиони, единственото подходящо място е борсата. Хау!

                          И все пак нещо за борсата - сигурните "инвестиции" са в храна. Там ADM са ми фаворит, ама не ви ги препоръчвам както преди, защото изпуснахте добрите цени. Спекулациите / големите печалби в суровини. Аз в началото играх с ASM - пълен боклук, но играе много и може да докара страшни печалби / загуби.
                          Last edited by terziеv; 02.06.2020, 14:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah

                            Не е задължително. Не мога да повярвам че трябва да го пиша във форум инвеститорите, но това всеки залагач и покер играч го знае.
                            1. Използвай "муле" - родителите ти / много близки приятели.
                            Благодаря за кристално ясното обяснение стъпка по стъпка. За някои може и да е вариант.

                            Не бих го препоръчал за сериозни суми. Аз със сестра ми съм се съдил. При една преждевременна кончина да не говорим. Ако си мислите, че лесно ще дръпнете цял акаунт на починал човек, може да го добутате даже и до затвор.

                            Затова и направих отделен акаунт на жената. Отделен е, въпреки че от гледна точка на таксите ни излиза по-скъпо. Идеята е, че при смърт, тя няма да има проблем с нейните си пари. Плюс това не е никак лесно да го дръпна изцяло по моя сметка. IBKR не ни позволиха съвместен, нищо че по принцип го има и този вариант.

                            А за Revolut, Paypal, Skrill.... момчета, вие сериозно ли. При първия превод над 10 хил. и ще трябва да вадите кофата с мастило, че да пишете обясненията. Давайте, щом сте любители на силни усещания. Бай дъ вей - почти без изключение персоналът на скрил у нас ползва Revolut. Знаят си стоката.
                            Last edited by terziеv; 02.06.2020, 14:41.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от representjah

                              Не е задължително. Не мога да повярвам че трябва да го пиша във форум инвеститорите, но това всеки залагач и покер играч го знае.
                              1. Използвай "муле" - родителите ти / много близки приятели. Отваряш им сметките, верифицираш ги с лични карти, и utility bill.
                              2. Виртуални портфейли (скрил, пейпол), виртуални Ай-бани (револют, трансферайз) отново на тяхно име. Отново верифицираш.
                              3. Настройваш един рутер в Бг с ddwrt. имаш си личен VPN - сигурен у надежден.
                              4. Попълваш им декларациите онлайн със ПИК номер в България. Плащаш си данъците като примерен гражданин на Републиката.
                              5. Всички са щастливи.

                              Трябва да изпълниш всички условия и да ги следваш безупречно. Започваш с номер 3. Ти движиш целия процес, има малко разправии в началото, но......... понякога си заслужава.
                              Не всеки е играл покер последните 10 г., технически е над средното ниво и знае тази врътка. Хубаво разясни, работещ начин е.

                              Единствено за "муле" трябва да си 100% сигурен в човека, ако е по - възрастен е възможно да почине, да се появят наследници в лицето на братя, сестри, втора жена евентуално и т.н. Донякъде може да се ограничи този проблем със завещание, но си е все предпоставка за ядове.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Доста добър индикатор е, като се появят повече и нови инвеститори, че трябва да се увеличи кеша за сметка на акциите... Дори с известен лаг, изчерпва се потенциалът за ръст, това важи доста силно в момента и за златото.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X