IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Да. Уникална инвестиция е. За дългосрочно държане ххаххххххххххххххххххх
    не схванах, малко съм тъпичка - това сериозно ли го каза или на майтап?

    Коментар


    • Инфлация няма да има скоро. Лихвите по 10г облигациите ще си останат ниски. Не ги виждам над 3.5% и след пет-шест години.


      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      През оценките на облигациите, през евентуално затягане на паричната политика и повишената цена на капитала, през падане на профит маржините- всичко, което досега надува пазара.. Иначе не само златото, а и всякакви суровинни компании би трябвало да свършат работа.

      Коментар


      • Хаха, да навява неприятни емоции в България, ноооо.....

        вчера пак бяха яко нагоре +12.85%


        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Мишо, КТБ абревиация .....камон ман...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Забелязахте ли HTZ ?
          Да. Уникална инвестиция е. За дългосрочно държане ххаххххххххххххххххххх

          Коментар


          • Забелязахте ли HTZ ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

              Ти скоро някоя кредитна карта на мужа не си ли занулила
              Или някой заем от любовника да си дръпнала
              За съжаление мъжът ми не дава да му ползвам картите - голяма циция е в общи линии. За любовници да не говорим - никой нищо не дава братче. Цял живот сама с тези две ръце се оправям и винаги давам повече отколкото получвам. Заемите ще си ги връщам, ама ми е трудно като продам да изчакам 3 дни за да мога да изкарам парите от депото - сърбят ме ръчичките и моментално купувам нещо друго. Днеска наистина е особен ден. Дали няма след днешното ликуване утре да ревем обаче.
              terziev, нищо не вали, по-добре от мен го знаеш. Намазваме заради кризата, а не заради късмет или трейдинг заложби. Не спирай работата щото радостта ще е кратка. Аз пък почвам да скучая в нас и въпреки че не изнемогвам за пари, почвам да се чудя ква работа да си измисля, че това лежане не е на добро - загубих всякакви трудови навици. Установих, че ме е яд за глупостите, които свърших не толкова защото пропуснах сериозни печалби, а защото се представих доста непрофесионално, чувствам се лузър, а това чувство мъчи перфекционистите, които искат всичко да е направено по най-добрият начин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                къде го видя това тоя премаркет и т.н. Дай линк
                Ти скоро някоя кредитна карта на мужа не си ли занулила
                Или някой заем от любовника да си дръпнала

                Коментар


                • Ще се повторя, но най-големият ми късмет беше март, че с дейтрейдинг успях да си върна загубите и излязох на 0, докато повечето бяха на минус десетки проценти до средата на април. Ако така продължава ще трябва да давам комисион на pipbel - STOR и CXW са ми втори и четвърти по абсолютна доходност, а ALK е абсолютен шампион по %. AM продължава да ми е най-големият банкомат.

                  Наблъскал съм консервативни стопове, но съм наясно, че при един афтермаркет гръм ще ям дървото. Пут опциите не ми изглеждат рентабилни, защото повечето ми позиции са по 2-3 хил. Късите фондове... честно казано не виждам смисъла - все едно да залагам едновременно на червено и черно. Ще зануля, но ако искам да съм на нула, защо изобщо играя. Дори един 50% спад ще ме остави на +година и половина от моите заплати. Тъй де, от стотиците часове дзверене по сайтовете, поне нещо да изкарам.

                  Ако пък изгърми системата, никакви хеджове няма да ме оправят. Злато и имот лесно се национализират. Като цяло съм изключителен песимист в дългосрочен план, но защо да не се повозя и аз малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Сори да ти кърша еуфорията, ама това са едни от най опасните думи които може да чуе човек по борсите.
                    Или продавай една част или се хеджирай задължително !

                    Другия вариант е да си борсов гений...ще те изучаваме и следваме неотлъчно в тоя случай. Ма не стой на тая кълка де...
                    Една година след като почнах на БФБ вече изчислявах кога ще се пенсионирам и колко камъни ми трябват за това. 14 години по-късно още работя, макар че според плановете за това време трябваше да съм се пенсионирал няколко пъти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Сори да ти кърша еуфорията, ама това са едни от най опасните думи които може да чуе човек по борсите.
                      Или продавай една част или се хеджирай задължително !

                      Другия вариант е да си борсов гений...ще те изучаваме и следваме неотлъчно в тоя случай. Ма не стой на тая кълка де...
                      Защо да са опасни?
                      Последните месеци централните банки по света наляха огромни и колосални количества вентилаторни пари в обръщение.
                      Тея безумно много пари трябва да се налеят някъде...
                      Годишната доходност на депозитите е нула, на имотите е малка, на дълговите книжа - отрицателна; нормално е хората да се юрнат да купуват акции точно сега... резултатът е, че босите скачат като полудели и всички печелят яко...
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                          . Честно да ви река, вече нямам никаква мотивация да ходя на работа. Парите от въздуха валят.
                          Сори да ти кърша еуфорията, ама това са едни от най опасните думи които може да чуе човек по борсите.
                          Или продавай една част или се хеджирай задължително !

                          Другия вариант е да си борсов гений...ще те изучаваме и следваме неотлъчно в тоя случай. Ма не стой на тая кълка де...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение




                            pipbel, за BABAта нищо не казваш. Сега разбирам за GEO. Определено щях да съм там, ако ги знаех. Отбелязвам си ги.
                            Много се туткат, нищо, ще им дойде реда. Довчера ми бе най голяма позиция, ма днес гледам JD ги изпреварило, VLO пък изтласкало ябълката от 3то място...

                            GEO са 1ви братчеди на сивича бе, пак пандизчии.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                              . Парите от въздуха валят.
                              . С такъв пазар .
                              Е това вече не е на добре

                              Коментар


                              • Последен шанс за феновете на ETF-и и тези, които нямат време да следят цените. В Ръсел, в Ръсел...

                                Коментар

                                Working...
                                X