IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Не звучиш много убедително. Това че има по-големи шитове от някой шит не означва че трябва да си го купуваме Ще се повторя, но смятам че е добре да диверсифицираш позицията си с поне още две петролни компании.
    От доста време гледам това:
    https://www.google.com/finance?q=NAS...JNXcsAGe95GwBA
    Баланса им е слънце. само 20% дълг спрямо СК. Капиатализация 200 милиона при кеш и краткосрочни инвестиции 120 и 500 СК
    При петробраса са ясни причините за тези цени, но тук просто недоумявам защо е толкова евтино.
    Съгласен съм относно диверсификацията , но малките сондьори не ми вдъхват никакво доверие... Все пак е въпрос на личен избор ...Спрял съм се на RDS и STO , но ще изчакам за някоя новина да ги натисне още - нещо от сорта на "забавянето в Китай се ускорява" или "печалбата им спада" ...Но леко съм "притеснен", че може и да не се случи да видим ниските цени от последния месец ...
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Petrorbras:
      • CDS-cash basis is substantially positive. Pressure on the bonds
      • EM corporate spreads are unusually tight to sovereign spreads in many countries, suggesting that pressure has built on corporates to widen.
      • The skew (index spread minus the average constituent spread) is positive. This means
      • pressure has built on single-name sovereign CDS to widen.

      so what happened if intrest goes up

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Благодаря ти за мнението. Има вероятност да си преосмисля таргета...
        Истина е , че е много рискована... но сравнението ти с ЦСКА е прекалено ...Мамка му на Лупи
        Да , корупцията може да разруши всяка компания или държава - примери безброй.
        Вероятно кражбите в компанията са доста по-големи от изнесените данни ...и лайната тепърва ще изплуват.
        Но аз търся точно такива позиции - "нешлифовани диаманти" (какъв шаблон).
        С написаното от теб съм съгласен, но не и с логиката , че вероятно вече няма нищо за акционерите.
        Сега ще кажа нещо еретично - предпочитам да съм в PBR пред NFLX или TSLA
        Въпреки всичките си проблеми Браса има доказани залежи , разработени находища, увеличаващ се добив и добър паричен поток. И малко усилия при реформирането им ще им донесе добри резултати. Да не забравяме, че вероятността цената на петрола да се задържи под сегашните нива в следващите няколко години е много ниска. И кой в крайна сметка е прав в оценката си - фонд мениджърите купуващи 100 г. облигации на PBR (сякаш ще живеят 800 г като Йода ) или спекуланти аматьори като мен влизащи при изнасилени нива и за сравнително кратко (спрямо тях ) ...
        Не звучиш много убедително. Това че има по-големи шитове от някой шит не означва че трябва да си го купуваме Ще се повторя, но смятам че е добре да диверсифицираш позицията си с поне още две петролни компании.
        От доста време гледам това:
        https://www.google.com/finance?q=NAS...JNXcsAGe95GwBA
        Баланса им е слънце. само 20% дълг спрямо СК. Капиатализация 200 милиона при кеш и краткосрочни инвестиции 120 и 500 СК
        При петробраса са ясни причините за тези цени, но тук просто недоумявам защо е толкова евтино.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Проти, прегледах обосновката ти около позицията ти в Петробрас
          и откровено казано съм разочарован от нея.
          Приветствам смелостта ти да влезеш в сектор, който може би е на дъното на цикъла си, в страна в която само слуховете за оставка на правителството биха обърнали посоката на паричния поток на 180 градуса.
          Но дотам.
          Компаниите, които се замесят в корупционни скандали имат проблеми години след това.
          А компании в които се краде продължително - обикновено фалират.
          Просто е. Първите 6-месеца крадат изпълнителните директори.
          В края на годината заместниците им влизат в час.
          На втората година вече и средния ешелон си казва, ние да не сме по-глупави.
          И накрая - докато и пазачите си тръгват от работа с пълни лейки нафта, образно казано.
          Там вероятно вече няма нищо за акционерите.

          Евентуална смяна на политиката в страната в посока на бизнеса би подействало стимулиращо на пазара в Бразилия, но не и за теб.
          Защото със следващото правителство вече няма кой да пази лайната в тайна и те ще изплуват всичките.
          Ясно е, че може й да има някакъв прозорец в който може и да достигнеш таргета си, но пак повтарям. Много разочарован съм от обосновката ти.

          Колкото до емблемата "Петробрас"
          Разбира се, че е безценна. И затова ще отиде при емблемата на ЦСКА.
          И ще я платят следващото поколение инвеститори.
          Благодаря ти за мнението. Има вероятност да си преосмисля таргета...
          Истина е , че е много рискована... но сравнението ти с ЦСКА е прекалено ...Мамка му на Лупи
          Да , корупцията може да разруши всяка компания или държава - примери безброй.
          Вероятно кражбите в компанията са доста по-големи от изнесените данни ...и лайната тепърва ще изплуват.
          Но аз търся точно такива позиции - "нешлифовани диаманти" (какъв шаблон).
          С написаното от теб съм съгласен, но не и с логиката , че вероятно вече няма нищо за акционерите.
          Сега ще кажа нещо еретично - предпочитам да съм в PBR пред NFLX или TSLA
          Въпреки всичките си проблеми Браса има доказани залежи , разработени находища, увеличаващ се добив и добър паричен поток. И малко усилия при реформирането им ще им донесе добри резултати. Да не забравяме, че вероятността цената на петрола да се задържи под сегашните нива в следващите няколко години е много ниска. И кой в крайна сметка е прав в оценката си - фонд мениджърите купуващи 100 г. облигации на PBR (сякаш ще живеят 800 г като Йода ) или спекуланти аматьори като мен влизащи при изнасилени нива и за сравнително кратко (спрямо тях ) ...
          Last edited by Protokol; 17.09.2015, 10:00.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • пак ли намазахте филията от Петробраса баси тва ще ви стане любимата акция

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Как да не го послушаш-особено за PBR
              Проти, прегледах обосновката ти около позицията ти в Петробрас
              и откровено казано съм разочарован от нея.
              Приветствам смелостта ти да влезеш в сектор, който може би е на дъното на цикъла си, в страна в която само слуховете за оставка на правителството биха обърнали посоката на паричния поток на 180 градуса.
              Но дотам.
              Компаниите, които се замесят в корупционни скандали имат проблеми години след това.
              А компании в които се краде продължително - обикновено фалират.
              Просто е. Първите 6-месеца крадат изпълнителните директори.
              В края на годината заместниците им влизат в час.
              На втората година вече и средния ешелон си казва, ние да не сме по-глупави.
              И накрая - докато и пазачите си тръгват от работа с пълни лейки нафта, образно казано.
              Там вероятно вече няма нищо за акционерите.

              Евентуална смяна на политиката в страната в посока на бизнеса би подействало стимулиращо на пазара в Бразилия, но не и за теб.
              Защото със следващото правителство вече няма кой да пази лайната в тайна и те ще изплуват всичките.
              Ясно е, че може й да има някакъв прозорец в който може и да достигнеш таргета си, но пак повтарям. Много разочарован съм от обосновката ти.

              Колкото до емблемата "Петробрас"
              Разбира се, че е безценна. И затова ще отиде при емблемата на ЦСКА.
              И ще я платят следващото поколение инвеститори.
              Last edited by Tkilata; 16.09.2015, 22:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                както казваш - лосо за ЕМ
                Как да не го послушаш-особено за PBR
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • China probes top Citic Securities executives over insider trading
                  http://www.ft.com/intl/cms/s/0/1ae0b...#axzz3ltbLSPhY

                  ммм там не е Америката да им дават и бонуси и да им пляскат, сега тоя ше получи една лопата в кратуната и може да го пратят на почивка в Северна Корея там на Dealing Deska в някой лагер ......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    сте пострада компании от комодите сектора. както видя има доста фалити не само при енержи, но про ваглиста и всики CCC do BB.,

                    но вапроса zа мен е кои наи много в кратак перидо от време сте баде сма4кан, zастото това ми два допалнителен лост. и това са ЕМ. това zа мен е краткосро4ниа ефект.
                    както казваш - лосо за ЕМ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      тъй чек че ме занимава младежа, ок ти написа, че ако ФЕД вдигнели лихвите USA нямало да пострада, е ок а тоя дълг където имат, а тея шистовите им открития там как става обслужването там по тея дългове etc.

                      иначе аз съм

                      Iron Condor
                      -1900/+1880 @ Bull Put OCT 09

                      -2050/+2070 @ Bear Call OCT 09

                      и Вертикал

                      -2075/2100 @ Bear Call OCT 16

                      ако тръгне много на горе - лошо
                      сте пострада компании от комодите сектора. както видя има доста фалити не само при енержи, но про ваглиста и всики CCC do BB.,

                      но вапроса zа мен е кои наи много в кратак перидо от време сте баде сма4кан, zастото това ми два допалнителен лост. и това са ЕМ. това zа мен е краткосро4ниа ефект.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        ех тоzи VDAX го натиснаха днес. под 30, таке 4е смело в опции
                        тъй чек че ме занимава младежа, ок ти написа, че ако ФЕД вдигнели лихвите USA нямало да пострада, е ок а тоя дълг където имат, а тея шистовите им открития там как става обслужването там по тея дългове etc.

                        иначе аз съм

                        SPX
                        Iron Condor
                        -1900/+1880 @ Bull Put OCT 09

                        -2050/+2070 @ Bear Call OCT 09

                        и Вертикал

                        -2075/2100 @ Bear Call OCT 16

                        ако тръгне много на горе - лошо
                        Last edited by michaelis12; 16.09.2015, 14:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                          Ти такива тетрадки ли си ползвал?! Личи ти. А начина на писане е достатъчно показателен поне за едно от основните нива на интелектуалното развитие на индивида. И Нобелова награда за литература не дават.
                          Нобелова награда за литература
                          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D...83%D1%80%D0%B0

                          значи, когато аз съм ползвал тетрадки съществуваха само Персонални Компютри Правец 8М за ограничен кръг от гражданите на Народна Република България. Такива виртуози на българската демократична култура като нашите чалга звезди ги пращаха в Техникуми за Вътрешна Украса. (ТВУ)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                            Ти такива тетрадки ли си ползвал?! Личи ти. А начина на писане е достатъчно показателен поне за едно от основните нива на интелектуалното развитие на индивида. И Нобелова награда за литература не дават.
                            защо се паниш излизшно? такива коментари са на никому нужни. или пиши несто по темата, или отиваи да образоваш обществото.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              ало рибо, ние тука не сме да защитаваме Нобелова Награда по Литература, ако искаш ходи и обясни на децата то беше вчера поне да не си купуват тетрадки с Азис и Галена от там трябва да почнеш, а после вече за писането .... ай
                              Ти такива тетрадки ли си ползвал?! Личи ти. А начина на писане е достатъчно показателен поне за едно от основните нива на интелектуалното развитие на индивида. И Нобелова награда за литература не дават.

                              Коментар


                              • ех тоzи VDAX го натиснаха днес. под 30, таке 4е смело в опции

                                Коментар

                                Working...
                                X