IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    На мен това ми е мнението за германците още от 2011 когато оакаха нещата като свързаха в едно лихвите по държавните облигации и банките, добре че бе Драги да ги измъкне от кашата. Тогава ако знаех пък как съм ги псувал в този форум

    И въпреки това аз никаква криза не виждам. Силно ме съмнява и мечи пазар да стане. Това си е нормална корекция, която поне в европа се случва горе долу всяка година. Ама ти като си инвестирал само в САЩ дълго време и си се разглезил. Малко скочи волатилността и се приближи до нормалната и вече глобални кризи
    Не бе, то като си на 100% кеш и си е абсолютно нормално подсъзнателно по черно от реалността да ги виждаш нещата....ала за доста неща е прав, просто хиперболизира..

    Коментар


    • ))

      Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
      plati si i ste ti sell na tailor made product for your risk-return profile
      Колко искаш.

      Коментар


      • На мен това ми е мнението за германците още от 2011 когато оакаха нещата като свързаха в едно лихвите по държавните облигации и банките, добре че бе Драги да ги измъкне от кашата. Тогава ако знаех пък как съм ги псувал в този форум

        И въпреки това аз никаква криза не виждам. Силно ме съмнява и мечи пазар да стане. Това си е нормална корекция, която поне в европа се случва горе долу всяка година. Ама ти като си инвестирал само в САЩ дълго време и си се разглезил. Малко скочи волатилността и се приближи до нормалната и вече глобални кризи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Изход искам...не потвърждение на опасенията ми.
          plati si i ste ti sell na tailor made product for your risk-return profile

          Коментар


          • Изход искам...

            Първоначално изпратено от VDAX
            ako 4etes istoria, ste znesh, 4e vsi4ki takawi sajuzi ruhvat, kato nai silnia initira towa. towa ste e Germania rano ili kasno.
            Изход искам...не потвърждение на опасенията ми.

            Германия няма как да иницира подобно нещо защото това е еиднственото което крепи германия на върха. Ниското евро благодарение на куците икономики около нея. Свърши ли далаверата с ниското евро - германския експорт ще отиде на майната си и съответно Германия самата. Спасиха Гърция и я спасяват главно заради това.
            Last edited by Iv_max; 04.09.2015, 12:39.

            Коментар


            • Добро утро

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Е то това е проблема че германците си мислят че им е добре и не потребяват. А като не потребяват и като пречат на другите да си стимулират икономиките, скоро няма да има кой да им потребявd и техните стоки.

              не стават така нещата, държавите износителки хем да държат еврото слабо, което удря държавите вносителки, хем да пречат на държавите вносителки да си стимулират икономиките както намерят за добре.

              Добре че са франсетата че да озаптяват онази лелка Меркел че ще вкара цяла европа в голяма депресия иначе.
              Добро утро Равен, в пряк и преносен смисъл.

              Добро утро щото сега ставам и добро утро че чак като се обърна каруцата почна да се усещаш че европа не е най доброто място за инвестиции както подобно твърдеше преди време.

              Европа направи огромна грешка с Гърция че не и помогна да фалира а закърпи положението временно и остави напрежението за още една две години и най вече без ясна переспектива.
              Фед направи огромна грешка че остави лихвите непроменени когато трябваше да ги промени миналата година и да не позволи пазара да се вдигне с 15-20 % средно без никаква причина.

              Сега и двете места за инвестиции за нищо не стават , не виждам ползен ход, и всеки ход вече ми се струва че ще е погрешен от тук натам.

              Ето така стават световните финансови кризи. Уж на майтап...погрешни решения с цел замазване на положението временно и на финала всички се усещат че нещата са сговнясани бая.

              Уж пазара в щатите беше правилно оценен според разбирачите...сгеа не смее да мръдне над 200. Щото всички разбраха че цяря е гол...проблема е че все по дълбоко го осъзнават. И точно в този момент ако вдигнат лихвите всички ще се панакьосат и ще стане страшно. Стане ли страшно в щатите....в и без това никак нелициприятното положение е европа ще повлече европа с пълна сила. Срива на европа ще утежни положението в щатите лавинообразно и т.н.
              И ето ти криза - подобна на предишните ей така на майтап без повечето хора да се усетят.
              Ако пък ФЕД не вдигне лихвите - само ще отложи неизбежното....или ще го отложи до като балона се оформи ала китай.

              Европа се крепи едва - едва. Огромен дълг у всички без никаква идея да се връща особенно от Франция....тенденция за нарстване на този дълг без абсолютно никаква - за намаляването му. Абсолюто разрушена инвестиционна среда защото закъсняха с QE с има няма 3- 4 години поради тежката бюрокрационна среда за взимане на решения в европа като цяло която сами си я направиха. Нещата около Русия в които Европа под диктовката на САЩ преиграха нимоверно с тези санкции и затрудниха адски въстановяването си. И точно в този момент - нова криза ще ебе майката на всичко за много време натам. Нова криза в Европа на практика ще означава ситуация близка до фалит за много държави Гърция, Франция, Испания, Италия и т.н всички почти без Германия. Увеличи ли се риска от фалит у някоя държава след Гърция - това означава край на балона при държавните облигации повсевместно.Което само ще удари последния пирон в ковчега.


              До като преди 4 месеца предвиждах корекция....после ми се оформи вероятен мечи пазар сега всичко започва да ми прилича на глобална криза.

              Много искам някой да ми даде аргументи как ще се избегнат подобни мрачни сценарии които описвам? Защото аз все по малко виждам възможен изход.

              Или някой да ми каже къде вижда възможностите да се избегне това което се очертава като се опита да не си заравя главата в пясъка като щрауса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Всяко решение на кризите в европа, което германците са подържали въпреки останалите държави се е оказвало ужасяващо.
                Е тия два пъти съсипаха Европа, свикнали им сме. Някава страшна некадърност блика от немците ......

                Коментар


                • Като сме почнали на тази тема.

                  Всяко решение на кризите в европа, което германците са подържали въпреки останалите държави се е оказвало ужасяващо.

                  Всеки изход от криза в европа се е появявал когато фактите и французите, притиснат германците да се отметнат от простотията която им е била в главите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VDAX
                    Mnogo ni e dobre bate. Pitai tapite franceta
                    Е то това е проблема че германците си мислят че им е добре и не потребяват. А като не потребяват и като пречат на другите да си стимулират икономиките, скоро няма да има кой да им потребявd и техните стоки.

                    не стават така нещата, държавите износителки хем да държат еврото слабо, което удря държавите вносителки, хем да пречат на държавите вносителки да си стимулират икономиките както намерят за добре.

                    Добре че са франсетата че да озаптяват онази лелка Меркел че ще вкара цяла европа в голяма депресия иначе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VDAX
                      You stimulate the supply side, but demand is still weak due to structural inefficiencies. Aide
                      Структурни неефективности дължащи се на селяндурите в Берлин, които още си живеят в 19 век и протестанската етика като основа на капитализма.

                      Коментар


                      • Всички споменават намалено потребление. А от къде идва намаленото потребление? Нали кацата е без дъно?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                          Абе Импе, ти откакто излезе на глобалната сцена прокле наред всички развити пазари и те съвсем се капичнаха от твоите клетви

                          Вземи обърни плочата, че без да се усетиш, до един месец ще ни вкараш в мечи пазар
                          Ми тъкмо ще си пазаруваме на ниски нива.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Опасна, опасна колко да е опасна. като сложиш много е опасна, като сложиш малко не чак толкова. Пък аз нямам навика да слагам много на опасни неща
                            А и желязцето, за разлика от петролецът - използва се ногократно.

                            Направиш го на релси, хъхряците очешат релсите, дават ги за скрап - ако искаш купувай и пак прави релси, та хъхряците пак да ги чешат и така - колкото си искаш.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ма то шанхай е затворен би Импе
                              Още ли празнуват нещо, което други са направили, проклетидаса?

                              И на мен ми се стори, че нивото на индексът и промяната са същите както вчера например, ама още бях сънен и не го осмислих.

                              Тогава това е още по-позорно за другите дръпнатоочковци - нали Китай им пречеше и ги плашеше, сега чий ги плаши?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ма то шанхай е затворен би Импе

                                Денят започва добре - със смях
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X