IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Да бе, точно така ще стане И кой ще им защитава интересите после. Сигурно военноморския флот на Сингапур състоящ се от 2 дървени сала с гребла ще защити интересите на американските корпорации в Китай примерно. Вярваш ли го? Тва също са услуги, мой човек, и за тях се плаща.
    Няма какво да го вярвам, Пфайзер се опита да стане английска корпорация, Аббви също се опита да стане английска, - само където съответно Астра зенека и шайр не им се вързаха. то не е въпрос на вярване а на реални факти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Не е съвсем така, защото тези пари не стоят в американски юридически лица. Стоят във фирми от ирландия, люксембург, сингапур, хонг конг.

      Естествено американското правителство може въпреки това да натисне. И тогава просто ще си загуби американските фирми. Както почна да се получава с фармацията. Там затегнаха нещата, но ако ги натегнат още малко и изведнъж най-големите фирми на света ще се окаже че не са американски.
      Да бе, точно така ще стане И кой ще им защитава интересите после. Сигурно военноморския флот на Сингапур състоящ се от 2 дървени сала с гребла ще защити интересите на американските корпорации в Китай примерно. Вярваш ли го? Тва също са услуги, мой човек, и за тях се плаща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Да бе, да. Знаем я и тази теза. Чиста данъчна измама. Не са решили, не са я спрели. В момента, в които правителството реши така вече не ги кефи, щото им се намаляват прекалено много данъчните постъпления и кеша трябва да се върне, хем ще си платят данъка, хем ще си останат и дълговете от байбака + лихвите, естествено.
        Не е съвсем така, защото тези пари не стоят в американски юридически лица. Стоят във фирми от ирландия, люксембург, сингапур, хонг конг.

        Естествено американското правителство може въпреки това да натисне. И тогава просто ще си загуби американските фирми. Както почна да се получава с фармацията. Там затегнаха нещата, но ако ги натегнат още малко и изведнъж най-големите фирми на света ще се окаже че не са американски.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Отново не е съвсем така. Финансират го с дълг, който издават срещу кеша им който стои от продажби извън САЩ. Защото ако този кеш в момента го върнат в САЩ ще трябва да му платят данъци по-високи от лихвите по дълга който взимат срещу него. А ако си стои в чужбина не плащат нищо
          Да бе, да. Знаем я и тази теза. Чиста данъчна измама. Не са решили, не са я спрели. В момента, в които правителството реши така вече не ги кефи, щото им се намаляват прекалено много данъчните постъпления и кеша трябва да се върне, хем ще си платят данъка, хем ще си останат и дълговете от байбака + лихвите, естествено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Кво се карате тука, все едно нещо зависи от вас. Повечето споменати работи са вярни, ама ако говорим за байбак финансиран със собствени средства.
            Недейте се прави на ударени, байбака в днешно време се финансира с дълг! Тва си е чиста кражба на акционера от мениджерите с цел да си увеличат възнагражданията.
            Отново не е съвсем така. Финансират го с дълг, който издават срещу кеша им който стои от продажби извън САЩ. Защото ако този кеш в момента го върнат в САЩ ще трябва да му платят данъци по-високи от лихвите по дълга който взимат срещу него. А ако си стои в чужбина не плащат нищо

            Коментар


            • Кво се карате тука, все едно нещо зависи от вас. Повечето споменати работи са вярни, ама ако говорим за байбак финансиран със собствени средства.
              Недейте се прави на ударени, байбака в днешно време се финансира с дълг! Тва си е чиста кражба на акционера от мениджерите с цел да си увеличат възнагражданията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Нали знаеш че ако има 1 М акции в обращение и компанията печели 1 М - ЕПС ще е 1. Ако си изкупи с половината от акциите и при същата печалба ЕПС ще е 2. А П/Е ще изглежда прекрасно и акциите и безумно евтини при положение че тя пак печели 1 М.
                Печалбата пак ще е един М , обаче, на теб вече ще ти се пада двойна печалба, от тази
                която ти се е падала бреди байбака
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • При поскъпване на кеша компаниите все по малко ще изкупуват свои акции и ще изчезне и тази подкрепа. Ако управлявам европейски фонд бих продавал Америка и купувал Европа с лесното евро без да си блъскам главата. Разликата ще бъде в известна степен помрачена от поскъпването на долара. Затова в личен план просто продавам еврото срещу долара и засега съм доволен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Не те знам какво имаш...аз само ти обръщам внимание.
                    А ти си знаеш какво имаш и защо го имаш.
                    Ми аз нищо не крия.
                    На тия съм се спрял лонгтерм и това ще пълня при всеки по сериозен спад, особено първите 3.

                    GILD, APPL, VLO, WFC, DAL, MGA, NSU

                    ПС Говорим за акции, естествено си харесвам отдавна и етф-и като например PJP, HQL,THQ, TAN и много още...но това е друга голяма тема.

                    Естествено и други може да присламча към горецитираната 7-ка на блейк ако пазара наистина изпуши още едно 10-15 % ....неслучайно те питах наскоро и за МММ например....но не само.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Ето това е което ви пуска по пързалката всички.
                      Дела ти в компанията има значение само и единствено ако взимаш дивидент. Иначе директната полза за акционерите е единствено от поскъпването на акциите блгародарение на байбака. Ако искаш радвай се на байбака....защото реално най голмиия клиент когато искаш да си продадеш акциите се оказва собствената компания но не акционерите в нея...а самата компания.
                      Да се радваш че компаниятя троши пари за покупка на акции можеш само и единствено ако искаш час по скоро да се освободиш от нея на по добра цена. То и затова като комапнията обяви байбака и всички отиват да купуват щото ще се вдигне с голям процент вероятност.

                      А другия огромен проблем е за който говориш а не осъзнаваш е точно на това на което се радваш....ниската лихва кара компаниите да няма смисъл да държат и инвестират пари. Високата лихва спира този процес...и го задълбочава защото когато дойде време да се правят инвестиции ресурса ще бъда по скъп и печалбата по малка.

                      Може би ти се един от малцината радващи се фундаментално на това как компанията в която си си вложил кинтите ги троши да унищожава акции а ти си инвестирал в нея не спекулативно да си вземеш печалбата а мислиш дългосрочно.

                      На това на което се радваш ти се радват месечните търговци които удрят и бягат.
                      Отново, не е така. Компанията струва колкото струват дисконтираните и очаквани парични потоци. Делът от този паричен поток се определя от броя на акциите. когато пада броя на акциите, всеки има право на по-висок дял. Дивидентите са частен случай на този процес.

                      Аз бих се притеснявал ако компанията инвестира просто за да си прави нещо кеша - без оглед на рентабиността на тези си инвестиции. Ако инвестира така че да си вдига възвращемостта бих ръкопляскал, но ако не успява да намери подобни печеливши проекти - което е нормално за компании които генерират по 10 милиарда кеш и нагоре на година, то намирам за съвсем нормално те да инвестират част от този свободен кеш, там където и аз съм инвестирал - в техни акции

                      Коментар


                      • Ето това е което ви пуска по пързалката всички

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Ти си се объркал за байбека. Обратно изкупените акции се унищожават. Което вдига делът в компанията на всяка една останала акция.

                        Печалбата на акция не включва некешовите разходи - като амортизациите. Но ако една компания си е вдигнала достатъчно капацитета тя няма нужда да инвестира толкова колкото преди. По този начин се освобождава паричен поток, който е бил насочван за инвестиране преди. Компаниите какво точно да го правят този паричен поток - да го държат на 0,25% ли. Много по-разумно е да го инвестират в проекти с висока рентабилност. Ако не намират такива проекти, то просто да го използват за дивиденти или за изкупуване на собствени акции. На мен това ми изглежда като супер разумно решение.
                        Ето това е което ви пуска по пързалката всички.
                        Дела ти в компанията има значение само и единствено ако взимаш дивидент. Иначе директната полза за акционерите е единствено от поскъпването на акциите блгародарение на байбака. Ако искаш радвай се на байбака....защото реално най голмиия клиент когато искаш да си продадеш акциите се оказва собствената компания но не акционерите в нея...а самата компания.
                        Да се радваш че компаниятя троши пари за покупка на акции можеш само и единствено ако искаш час по скоро да се освободиш от нея на по добра цена. То и затова като комапнията обяви байбака и всички отиват да купуват щото ще се вдигне с голям процент вероятност.

                        А другия огромен проблем е за който говориш а не осъзнаваш е точно на това на което се радваш....ниската лихва кара компаниите да няма смисъл да държат и инвестират пари. Високата лихва спира този процес...и го задълбочава защото когато дойде време да се правят инвестиции ресурса ще бъда по скъп и печалбата по малка.

                        Може би ти се един от малцината радващи се фундаментално на това как компанията в която си си вложил кинтите ги троши да унищожава акции а ти си инвестирал в нея не спекулативно да си вземеш печалбата а мислиш дългосрочно.

                        На това на което се радваш ти се радват месечните търговци които удрят и бягат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Пак питам. И ако не си - направи го. За компаниите които търгуваш...каква е абсолютната печалба след данъци и какво е ПЕ то за 5 годишен период.
                          Аз съм правил за абсолютно всички които искам да имам. И резултатите не са в полза на цените на акциите с много малки изключения като Епъл например които процентно имат относително много малък дял на байбак въпреки че е голям като абсолютна стойност.
                          За да можеш да кажеш какво стои зад ПЕ то...реално това е първото което трябва да направиш. Сигурен съм че не си го правил и съм сигурен че резултата ще те изненада.
                          Когато някой ти казва че печели и ще печели е добре да видиш колко наистина печели и с колко те лъже когато печалбата вместо да я инвестира я използва за закупуване на собствените си акции и подобряване на показателите или раздаване на дивидент, а още по лошо при някой когато взима заем за дава дивидент или купува акции.

                          Моето отношение към биотехнологиите е чудесно и аз съм първия който ще купи ГИЛД и т.н когато му дойде времето. Моето отношение е също така чудесно към около 75 компании в различни сектори от Щатите. И в момета в който реша да купувам ще преценя в кои 20 от тези 75 ще инвестирам дългосрочно.

                          Объркал си се за байбака нещо ми се струва. Като си изкупи акциите компанията не става по голяма...а просто харчи пари за да си подобри показателите и да подкрепя цената на акциите си. Това е вярно само когато раздава дивидент щото дава по малко дивидент което има пренебрижим ефект в сравнение с ефекта върху акциите им.

                          Нали знаеш че ако има 1 М акции в обращение и компанията печели 1 М - ЕПС ще е 1. Ако си изкупи с половината от акциите и при същата печалба ЕПС ще е 2. А П/Е ще изглежда прекрасно и акциите и безумно евтини при положение че тя пак печели 1 М.

                          Ако ти не си попадал на компания която надува цените си чрез байбак това означава че не си наясно с 80 % от пазара целия. Понеже тази година байбака на компаниите е одобрен в размер 750 милиярда годишно ако осъзнаваш за какво става въпрос. Най високия от предната криза насам.

                          До колко, кога и с колко ще вдигнат лихвата е божа работа. За пазара обаче е важна тенденцията не забравяй това.
                          Ти си се объркал за байбека. Обратно изкупените акции се унищожават. Което вдига делът в компанията на всяка една останала акция.

                          Печалбата на акция не включва некешовите разходи - като амортизациите. Но ако една компания си е вдигнала достатъчно капацитета тя няма нужда да инвестира толкова колкото преди. По този начин се освобождава паричен поток, който е бил насочван за инвестиране преди. Компаниите какво точно да го правят този паричен поток - да го държат на 0,25% ли. Много по-разумно е да го инвестират в проекти с висока рентабилност. Ако не намират такива проекти, то просто да го използват за дивиденти или за изкупуване на собствени акции. На мен това ми изглежда като супер разумно решение.

                          Коментар


                          • Не те знам

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Няма как да стане това, след като само 1 акция имам с най високо дивидент пейаут рейшио от 0.5, а средното за целия портфейл е 0.26
                            Но виж - за увеличаването им - пространство бол..
                            Не те знам какво имаш...аз само ти обръщам внимание.
                            А ти си знаеш какво имаш и защо го имаш.

                            Коментар


                            • Избягваш основния проблем

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              ПЕ то е лесен показател защото обединява много неща и ги прави лесно разбираеми. Реално всяко едно число зад ПЕ то отговаря на даден растеж на печалбата. Ако има достатъчно много ниски ПЕ та които предполагат спад на печалбите, а печалбите в същото време растят и се очаква да растят значи пазара е евтин. Ако ПЕ та са толкова високи че не отгавярат на очаквания растеж на компаниите значи пазара е скъп.

                              Знам ти твоето отношение към биотехнологиите, но какво мислиш например за Интел, Сиско, майкрософт, и епъл ще го сложа тук, автомобилните компании, големите американски банки, телекомите в САЩ, медиините и кино компаниите. Като сложиш и биотехнологиите - които може на теб да не ти харесват но ПЕ тата им определено не отговарят на супер растежите които правят и ето ти 2/3 от пазара който е между евтин и реално оценен.

                              Аз лично намирам за скъпи само петролните, ресурсните компании и тези свързани с интернет и социални медии.

                              Байбека няма значение. ти си купуваш част от компания, ако тази част става по-голяма поради байбека значи ти притежаваш все по-голяма част от бъдещите парични потоци. Или с други думи е напълно логично байбека да вдига цената. Друг е въпроса ако дадена компания го използва да помпа нагоре акциите си - но аз поне не съм попадал на такъв случай. Т.е. на скъпа компания, която в същот овреме прави байбек.

                              Лихвата ще я вдигат най-много до 2% и това ще продължи години. над 2% вече е рестриктивна политика - лихвата става по-голяма от таргетираната инфлация - като мине над това ниво човек вече може да се замисли да намали експозицията към акции.

                              Според мен лично американските компании си се представят изкючително добре в цялост. И това при стагнация в ЕС, Япония и развиващите се пазари. Ами като почне и ЕС да дърпа нагоре. А то ще стане следващите месеци до година. Всъщност аз смятам че и европейските компании се представят доста добре, за японските нямам наблюдения.

                              Пак питам. И ако не си - направи го. За компаниите които търгуваш...каква е абсолютната печалба след данъци и какво е ПЕ то за 5 годишен период.
                              Аз съм правил за абсолютно всички които искам да имам. И резултатите не са в полза на цените на акциите с много малки изключения като Епъл например които процентно имат относително много малък дял на байбак въпреки че е голям като абсолютна стойност.
                              За да можеш да кажеш какво стои зад ПЕ то...реално това е първото което трябва да направиш. Сигурен съм че не си го правил и съм сигурен че резултата ще те изненада.
                              Когато някой ти казва че печели и ще печели е добре да видиш колко наистина печели и с колко те лъже когато печалбата вместо да я инвестира я използва за закупуване на собствените си акции и подобряване на показателите или раздаване на дивидент, а още по лошо при някой когато взима заем за дава дивидент или купува акции.

                              Моето отношение към биотехнологиите е чудесно и аз съм първия който ще купи ГИЛД и т.н когато му дойде времето. Моето отношение е също така чудесно към около 75 компании в различни сектори от Щатите. И в момета в който реша да купувам ще преценя в кои 20 от тези 75 ще инвестирам дългосрочно.

                              Объркал си се за байбака нещо ми се струва. Като си изкупи акциите компанията не става по голяма...а просто харчи пари за да си подобри показателите и да подкрепя цената на акциите си. Това е вярно само когато раздава дивидент щото дава по малко дивидент което има пренебрижим ефект в сравнение с ефекта върху акциите им.

                              Нали знаеш че ако има 1 М акции в обращение и компанията печели 1 М - ЕПС ще е 1. Ако си изкупи с половината от акциите и при същата печалба ЕПС ще е 2. А П/Е ще изглежда прекрасно и акциите и безумно евтини при положение че тя пак печели 1 М.

                              Ако ти не си попадал на компания която надува цените си чрез байбак това означава че не си наясно с 80 % от пазара целия. Понеже тази година байбака на компаниите е одобрен в размер 750 милиярда годишно ако осъзнаваш за какво става въпрос. Най високия от предната криза насам.

                              До колко, кога и с колко ще вдигнат лихвата е божа работа. За пазара обаче е важна тенденцията не забравяй това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                При липсата на подобна либерална парична политика практически ще пострадат и трите. Но ако допуснем че цените на акциите пострадат краткосрочно...единсвеното от тези 3 неща което ще пострада дългосрочно е точно това на което се радваш ти най много а това са дивидентите.

                                Поздрави
                                Няма как да стане това, след като само 1 акция имам с най високо дивидент пейаут рейшио от 0.5, а средното за целия портфейл е 0.26
                                Но виж - за увеличаването им - пространство бол..

                                Коментар

                                Working...
                                X