IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Запомни този цитат

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз всъщност не съм убеден че и волатилност ще има особено. Или по-скоро мисля че тази волатилност сега бе причинена от това. И е напълно възможно и само с това да се размине, а пазара само да си расте нагоре следващите месеци. Това ако не се издъни нещо друго - ама то винаги може да се издъни нещо, но и винаги може да не се издъни нищо за много дълго време
    Запомни този цитат твой.

    Няма по погрешен поглед на пазара ако го мисли в действителност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
      е браво на теб,доживях и аз,най големия антиакадемик дето е възможно да съществува,да бъда наречен педантична учителка
      ма да говориш,че при волатилност 50/50 има вероятност от 48...
      тук вече не говориме за семантична грешка в следстие на писане,както може да е при колегата ти
      имаме логическа верига.... тва не е правописна грешка,тва е грешка в следствие на НЕпознаване на материя
      щом това те кара да се чувстваш добре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        естествено че зная че се казва вероятност. Просто забележката ти беше като на педантична учителка и реших да не и обръщам внимание.
        е браво на теб,доживях и аз,най големия антиакадемик дето е възможно да съществува,да бъда наречен педантична учителка
        ма да говориш,че при волатилност 50/50 има вероятност от 48...
        тук вече не говориме за семантична грешка в следстие на писане,както може да е при колегата ти
        имаме логическа верига.... тва не е правописна грешка,тва е грешка в следствие на НЕпознаване на материя

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          БМВ казаха че има забавяне на продажбите, но Даймлер расте добре в китай.

          Това че не разбирам как дадена компания постига нещо и какви са шансовете да го постигне изобщо не означава че не оценявам мащаба на това което правят. И предпочитам да съм част от шоуто защото шоуто е изключително мащабно и само може да става още по лудо.
          Да, гледам, че и нашите специалисти в Мюнхен залагат основно на Даймлер, а не на БМВ.

          За корекция - когато ного хора мислят нещо, рано или късно част от тях решават да го сторят... остава само да намерят повод за това - или после анализаторите да измислят дори и поводът.
          Last edited by Императорът; 29.08.2015, 23:36.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Всички мислят че ще е скоро - то това е проблема. Ако всички мислят едно и също, то най-вероятно всеки и се е подготвил за него, а това пък означава че то няма да се случи.

            Голямата волатилност идва от неочаквани неща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Аз всъщност не съм убеден че и волатилност ще има особено. Или по-скоро мисля че тази волатилност сега бе причинена от това. И е напълно възможно и само с това да се размине, а пазара само да си расте нагоре следващите месеци. Това ако не се издъни нещо друго - ама то винаги може да се издъни нещо, но и винаги може да не се издъни нищо за много дълго време
              A aз си мисля че ще е скоро, септември и октомври по принцип са гадни за пазарите.
              За коледа ако вече са вдигнали лихвите всичко ще е калкулирано и прекалкулирано и ни чака яко рали.

              По принцип философията ми при здрава корекция е да пълня читави неща, от рода на цитираните по доле.
              Със спекулативни шитчета и контрарни плейчета ще се занимаваме в по скучни и спокойни времена.
              Не виждам голяма файда да стоя на 100% извън пазара понастоящем.
              Дела на това което ме интересува дългосрочно е около 40% от инвестираното на нисе. Имам възможност ако видя едни цени при тях от порядъка на 20 до 30% на червено да си ги утроя - учетворя.
              Това в акции. Ако ползвам липс опции по дъната - дори х 10-12 пъти мога да си увелича експозицията.
              Те само да ми паднат гилд, апъл, валеро и биогена на 70-80, 40 и 200$ пък ти да видиш...няма такъв кеф..

              Коментар


              • Аз всъщност не съм убеден че и волатилност ще има особено. Или по-скоро мисля че тази волатилност сега бе причинена от това. И е напълно възможно и само с това да се размине, а пазара само да си расте нагоре следващите месеци. Това ако не се издъни нещо друго - ама то винаги може да се издъни нещо, но и винаги може да не се издъни нищо за много дълго време

                Коментар


                • Всеки си има собствено усещане за риск. Така че предполагам че като не те кефят загубите си дейсваш според това.

                  Аз си избирам дългосрочни трендове. Това което отигравам се развива с години, понякога десетки години. До като ми дава растежи по-високи от тези на друго място не виждам защо да го сменям. Така че съвсем спокойно мога да бъда прав веднъж. Ако почне да се дъни и да расте по-малко ще мина нещо друго.

                  Сентимента е психология. А ако има психологическо състояние което да описва най-добре пазарите това е биполярно разстройство. Ама аз ако взема да се съобразявам с това и аз ще си докарам някакво разстройство Аз вече веднъж мисля че бях казвал - единствената причина да използвам сентимента е да играя срещу него.

                  Реалността - реалността е това което е вкарано в цените. Ако не знаеш с голяма степен на уверенос какво е вкарано в цената и какво не, значи всъщност не можеш да знаеш каква е реалността. Това че някой си мисли че нещо не е вкарано не означава нищо. то това е и най-голямата грешка на повечето хора които спекулират - смятат че са открили нещо което пазара не е вкарал в цената и съответно в последствие и другите ще го открият и то ще влезе в цената. И като влезе и те ще спечелят. Ами това е голяма заблуда. това което нормалния дребен спекулант си мисли че е открил, а пазара не го вижда пазара най-вероятно го е вкарал в цените много много отдавна. Или пък изобщо няма да го вкара скоро защото е нещо много далеч в бъдещето с много голяма степен на несигурност и съответно нетната му настояща стойност е незначителна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ти приказваш за фундамент ама всъщност се опитваш да ловиш сентимент. Какво като се вдигат лихвите - оценил ли си с точност до 2-3% как това ще повлияе на оценката на компаниите които те интересуват - не си. мислиш си че народа ще се шашне от вдигането на лихвите и ще разпродаде. Ама то може и да не стане така. Сещаш ли се миналата година като приказваха толкова много как ще се срине пазара като спрат КИ то. сещаш ли се какво стана. Пазара порастна с 15%. Трябваше сега този спад да стане че да се върне на нивата от тогава. И вече е отново над тях. Ако някой е продал в паниката преди спирането на КИ то в момента е с 20% пропуснати ползи - това за една година.

                    но това си е
                    +++

                    И аз мисля че е твърде пресилено да се говори че вдигането на лихви може да доведе до мечи пазар, дори и да е по агресивно от очакваното ( с много малко вероятност).

                    И колко много ще пострадат тия компании с нищожни дългове когато фед вдигне лихвите с великите 0.25....?

                    As of today, Gilead Sciences Inc's weighted average cost Of capital is 8.24%. Gilead Sciences Inc's return on invested capital is 86.06%
                    As of today, Biogen Inc's weighted average cost Of capital is 5.15%. Biogen Inc's return on invested capital is 36.55%.
                    As of today, Apple Inc's weighted average cost Of capital is 10.17%. Apple Inc's return on invested capital is 38.47%.
                    As of today, Valero Energy Corp's weighted average cost Of capital is 11.61%. Valero Energy Corp's return on invested capital is 21.04%

                    ПС Между другото бях чел преди броени месеци че участието на ритейлърите на уса пазара е близо до най ниските си нива за последните 10-15 години.
                    Така че мен най вероятно около рейт хайка ще видим една волатилност от макс 15-20% и дотам.
                    После отново climbing wall of worry...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                      ама наистина ти вярвам,че си вярваш
                      естествено че зная че се казва вероятност. Просто забележката ти беше като на педантична учителка и реших да не и обръщам внимание.

                      Коментар


                      • Ще почна отзад напред

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        носи огромна информация. За биотехнологиите е изключително важно защото аз поне нищо не разбирам от биотехнологии. нямам си нинаква идея до колко мога да вярвам на разработките на една компания или не мога. Те добре пишат някакви работи ама на мен ми изглеждат като на китайски. И единствения вариант да не се прецакам е като гледам дали хората които разбират или могат да си позволят на наемат хора, които разбират и те са вътре. Така ако има много институционални съм доста по-спокоен.

                        Същото и за другите сектори, но в много по-малка степен. Там в общи линии мога да разбера добре ли си управляват компанията или не.

                        А това че цената се била движила от 2-3% не ме интересува. Аз вече много пъти казах че мен корекции не ме плашат. До като това заради което съм в една компания важи значи и аз съм вътре - стига да не се появи още по-добра компания.

                        Аз съм прост човек, на мен ми стига да съм прав веднъж - когато съм избрал нещо. Ако почна освен това да избирам и кога да влизам и кога да излизам че да ловя някакви малки промени в стойността значи вече трябва да съм прав много повече пъти. Пък то достатъчно трудно е да си прав и веднъж.

                        Ти приказваш за фундамент ама всъщност се опитваш да ловиш сентимент. Какво като се вдигат лихвите - оценил ли си с точност до 2-3% как това ще повлияе на оценката на компаниите които те интересуват - не си. мислиш си че народа ще се шашне от вдигането на лихвите и ще разпродаде. Ама то може и да не стане така. Сещаш ли се миналата година като приказваха толкова много как ще се срине пазара като спрат КИ то. сещаш ли се какво стана. Пазара порастна с 15%. Трябваше сега този спад да стане че да се върне на нивата от тогава. И вече е отново над тях. Ако някой е продал в паниката преди спирането на КИ то в момента е с 20% пропуснати ползи - това за една година.

                        но това си е
                        Ще почна отзад напред,

                        1. 100 пъти предпочитам пропусната полза от колкото реализирана загуба, Ако можехме да хващаме всички ползи щяхме да се къпим в пари.
                        2. SPY - преди октомври миналата година беше 200 сега пак е 200. - Да ще кажеш биотехнологиите са повече но при положение че си ги продал навреме - сега е същото. Така че тези виртуални 20 % щеше - ако не си да ги направил - ако беше продал когато ти казах.
                        3. За QE - ей това въстановяване на пазара ме стресна най много и ме накара да дебна момента в който ФЕД станат по активни с лихвите т.е към края на март тази година и да продам всичко. Тогава разбрах че на пазара не му пука...защото точно тогава ФЕД казаха че лихвите няма да ги пипат в близко бъдеще и всички се успокоиха защото те са далеч по важни. Сега обаче ситуацията е с пъти по различна...първо защото лихвите са най важни и второ защото така и ли иначе няма QE.
                        4. ФУНДАМЕНТ - САНТИМЕНТ - Когато отидеш на ресторант - ядеш, когато отидеш на бар - пиеш. Това че ядеш в ресторанта и ти е кеф не означава че в бара като не ядеш не ти е кеф. Сиреч - фундамент - ок ама когато сантимента и реалността ще ти извадят очите трябва да си с торба на главата за да не си държиш на фундамента. Всяко нещо с времето си ...или играй според музиката. Оценката на компаниите не ме интересува в момента аз съм си избрал какво искам да купя отдавна - аз чакам момент в който пазара ще ги подцени.
                        5. Можеш да си позволиш да си прав само веднъж ако си Бъфет ...ама не си.
                        6. Относно институционалните инвеститори. - Знаеш че преди ИПО то търгувано на борсата акциите се предлагат първо на тях на много по добра цена. Тези пенсионни фондове купуват бая неща...по този начин ограничават риска едното като умре другото може да роди и пак да останат 2....Това че даден голям инвеститор притежава акции на на дадена компания която всички институционални също я имат не може да бъде основно решение за твоето влизане в нея но все пак ти си знаеш. На практика няма компания без институционално присъствие. Ако искаш наистина точна информация относно кой го е купил нещото...наистина поразгледай за компаниите които те интересуват подробно кой я притежава тази компания в интерактив. Ще ти бъде от полза ако не си го направил. Аз имам други източници по подробни и по актуално но и това е нещо. Аз го правя редовно.
                        6. Това че 2-3 процента движат цената може да не те интересува но аз ти го казах на база на твоето твърдение че Гилд се притежа много от големите т.е не се притежава от малките. Исках да кажа само че се притежава и от тях много.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Равновесиев: той заради туй Чичо Уорън не искаше да инвестира във високотехнологически акции - човекът си признаваше, че не разбира от такива работи и затова - тъй като не може да прецени дали една компания е секси или не - по-добре да не пъха своята гага. Подиграваха му се и му казваха: "динозавър", ама като се сринаха високотехнологическите - той бе тоя, дето се смееше.

                          Апропо - сега прегледах отчетите за полугодието на Даймлер и БМВ - ами не видях прогнозираният спад на продажбите и печалбичките заради ембаргото или т.нар. "китайска криза".
                          БМВ казаха че има забавяне на продажбите, но Даймлер расте добре в китай.

                          Това че не разбирам как дадена компания постига нещо и какви са шансовете да го постигне изобщо не означава че не оценявам мащаба на това което правят. И предпочитам да съм част от шоуто защото шоуто е изключително мащабно и само може да става още по лудо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Все тая как се нарича в действителност. Нали се разбираме
                            ама наистина ти вярвам,че си вярваш

                            Коментар


                            • Равновесиев: той заради туй Чичо Уорън не искаше да инвестира във високотехнологически акции - човекът си признаваше, че не разбира от такива работи и затова - тъй като не може да прецени дали една компания е секси или не - по-добре да не пъха своята гага. Подиграваха му се и му казваха: "динозавър", ама като се сринаха високотехнологическите - той бе тоя, дето се смееше.

                              Апропо - сега прегледах отчетите за полугодието на Даймлер и БМВ - ами не видях прогнозираният спад на продажбите и печалбичките заради ембаргото или т.нар. "китайска криза".
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                я,бгетовец,приемащ
                                критика.браво.
                                Асене,дръж се по -сполучливо,че знайш ли!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X