IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Зависи от конкретният случай просто - понякога ти си прав, понякога: Равновесиев. Аз вярвам - и не без основание - в могъществото на моята компания - което описах... споменах ли за 1.9 ГБ управлявани активи?
    Много хора вярваха и в RBS когато бе с над 3 трилиона активи. Цената в момента е 10% от това което бе когато и вярваха а активите и са около трилион само

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Много съм ти задължен за разяснението относно късите и дългите позиции.
      Аз знам, че ти знаеш, обаче тези неща наистина много хора не ги разбират. Поне 5 човека в този форум са ме обявявали за луд заради това че правя разлика между къса и дълга позиция
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Не ти разбрах въпросът.
        Такива стратегии са за много пари,в най общият случай!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Все едно да не инвестираш в страната в която живееш - ако нещо се скапе ...
          Или може би и на планетата на която живееш ..
          Явно пазара те е шамарил здраво и в главата ти е само риск мениджмънт. Както казват специалистите .. имаш травма от детството (инвеститорското)
          Зависи от конкретният случай просто - понякога ти си прав, понякога: Равновесиев. Аз вярвам - и не без основание - в могъществото на моята компания - което описах... споменах ли за 1.9 ГБ управлявани активи?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Все едно да не инвестираш в страната в която живееш - ако нещо се скапе ...
            Или може би и на планетата на която живееш ..
            Явно пазара те е шамарил здраво и в главата ти е само риск мениджмънт. Както казват специалистите .. имаш травма от детството (инвеститорското)
            Аз почти не инвестирам в страната която живея

            То в главата на всеки първо и преди всичко трябва да е риск мениджмънт. След това като се движи в рамките задени от риск мениджмънта да се опитва да изкара възможно най-добрата доходност.

            Коментар


            • lol lot of bullshit here

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Stoyan Разгледай мнение
                Има ли икономисти да обяснят защо Дау имаше - 350 пункта гап вчера я +220 днес?
                Plunge Protection Team (PPT)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Личното ми мнение, и не само моето такова, е че е огромна грешка да се инвестира в това от което си вадиш хляба. Ако нещата се скапят ще загубиш и доходи и инвестиции. Аз не си купувам никакви акции на компании от сектора в който работя.
                  Все едно да не инвестираш в страната в която живееш - ако нещо се скапе ...
                  Или може би и на планетата на която живееш ..
                  Явно пазара те е шамарил здраво и в главата ти е само риск мениджмънт. Както казват специалистите .. имаш травма от детството (инвеститорското)
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Това което казваш е така но не е на практика нищо ново.
                    Не съм съгласен с преекспонирането ти на скъпия долар за американската икономика.
                    Тази теза лансирана в медиите широко не е състоятелна защото в америка пъвтрешното потребление е много силно....много много повече от европа и това е не само сега а винаги в миналото. Американсия износ който е зависим от долара не е ключов . Особенно при производството...има по същественно занчение за услугите но като цяло не е от определящо значение за цялата икономика. Виж по съвсем друг начин стоят нещата в Европа която като цяло е експортно орентирана и ниското евро и износа е ключов за цялата икономика.

                    Легендата че цената на сурвините се е сринала заради Китай или заради ниско търсене е абсолютна глупост. Това е легенда пак лансирана от медиите за да могат да намерят обяснение за абсолютно спекулативните игри и срива на сурвините и храните като цяло. В момента ситуацията се изкарва едва ли не като все едно че сурвините ще продължат да падат едва ли не ще станат без пари.

                    Натиска около сурвините е ключов за липсата на инфлация в щатите или всъщност единствената причина. Липсата на инфлация е единственното спасение за задържане на лихвите.
                    Играта е по проста ако погледеж цялата картина мащабно.

                    Евтини пари - силен долар - ниски сурвини - пазара на акциите в небесата.

                    Това е до тук 5 години играта - АКЦИИТЕ

                    Играта след покачване на лихвите ще е - Сурвините и храните нагоре, акциите надолу.

                    Идеята е да се задържат колкото може повече лихвите ниски за да могат да се развържат бавно акциите на играчите за да пострадат по малко..

                    Американската икономика си абсолютно прав че е най читавата и е много добро състояние...но същото не може да се каже в никакъв случай за цените на компаниите на борсата.

                    Хората имат склонност да забравят и да усещат всяка ситуация като даденост. Всички свикнаха 6-7 години пазара да върви нагоре и вече това е даденост. Мисля че този момент е свършил. Има два варианта. Или бавен мечи пазар или рязъка и много голяма корекция.
                    тотално бъркаш за суровините. Влез погледни отчетите на рио тинто, bhp, гленкор или който и да е друг голям производител на суровини и виж къде продават най-много - Китай. От къде им идваха растежите - китай. А защо растежите им идваха от Китай защото китай строеше инфраструктура с невиждани темпове.

                    От друга страна Китай инвестираше и в местни производители на суровини - от неефективни мини до неефективни стоманодобивни предприятия. И сега имат толкова много капацитет че могат да снабдяват целия свят. Но и целия отсанал свят има толкова много капацитет че може да снабдява целия свят.

                    Тези строежи на инфраструктура се финансираха от местни правителства, които пък имаха зад гърба си централното правителство. Сега централното правителство им казва - повече никакъв ръст на дълговете.

                    В крайна сметка последните години имаме рязък ръст на капацитета - и в световните минни компании и в китайските. И сега този капацитет стои ненатоварен. защото големия краен купувач забавя. Ако Китай забави още основния губещ ще са точно минните компании и ресурсите. За изчистването на този свръх капацитет ще са нужни десетилетия. Бичия пазар при суровините свърши. И ме съмнява да започне отново преди да се пенсионираме. единствения шанс е и Индия или пък другите развиващи се пазари изведнъж и те да започнат копират Китай. Ама те нямат кинтите на китай.

                    Суровините като група са умряла работа вече. отделни неща в тази група най-вероятно ще продължат да бъдат печеливши - може и да станат още по-печеливши, но голямата част ще правят просто едно състезание към дъното.

                    С петрола е същата работа. Шистовия петрол е буквално като чеп за бъчва. Вдигне се цената отваряш чепа и потича петрол. падне цената слагаш чепа няма петрол. това не е като конвенционалния петрол с огромни инвестиции и труден за нагласяне добив. Имаме едни огромни залежи - вече открити които при всеки ръст на цената почват да помпят. При всеки по-голям спад да спират. В даден момент това ще доведе до стабилност на цената на петрола на ниски нива. Но към момента те трябва да си плащат дълговете. И докато не си платят тези дългове или не бъдат купени от големи компании ще помпат петрол на всяка цена която им покрива променливите разходи. А очевидно те не са толкова много колкото се е очаквало. В началото приказваха че на 90 ще престанат да помпат - не се случи. След това на 60 - пак не се случи. вече е 40 и те продължават да помпат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Би трябвало да се шегуваш ако вярваш на изказаните от теб изречения че
                      Пазарът вкарва цялата налична информация, че пазара е рационален - е абсолютно безумие да го кажеш извинявай....или че се движи от отечетите и т.н на компанииите.
                      Ако беше пред мен щях да ти говоря с часове и да ти докажа нерационалнос - тук нямам време и възможност да кажа всичко.
                      Ако ти вярваш в рационалността на пазара искам само да доживеем момента в който бабака на компанните намалее което най вероятно няма да е далече в бъдещето и да тогва да ми отговориш на един прост въпрос .....кой ще купува правилно оценените акции особенно по сегашни цени.

                      Това което каза и на сън не би трябвало да го мислиш според мен.
                      Аз вярвам че пазарите са ирационални. Но човек не може да използва тази ирационалност, за да бие пазара. Нито психологическия и елемент нито чисто теоретичните слабости в CAPM. И аз мога да говоря часова за това как е невъзможно пазара да е рационален. Но е практически невъзможно устойчиво да се правят пари от това над пазара, освен ако човек не е много, много добър. А аз поне приемам себе си за средна ръка спекулант.

                      Коментар


                      • Има ли икономисти да обяснят защо Дау имаше - 350 пункта гап вчера я +220 днес?

                        Коментар


                        • Iv_max, прочетох внимателно три пъти отговора ти за суровините и не можах да видя нищо конкретно. Много емоции а емоционалната ангажираност пречи на обективните оценки. Имаше и намеци колко точни прогнози правиш, но същото ми го говореше и при петрол 65 долара. Сякаш много искаш да скочат, но освен, че цените са ниски и затова "трябва" да скочат няма други аргументи. За съжаление това, заедно с теорията за ограничеността не работят в продължителни периоди от време. Мога да дам пример как в продължение на 20 години петрола се е движил в рейндж някъде между 10 и 20 долара. През този период няколко милиарда туземци си качиха драстично стандарта но пак не се качваха суровините. Сякаш инвестиционният бизнес цикъл за който по-долу говори Алонсо е по-важен. В момента не виждам какво може да го пречупи.

                          Коментар


                          • Десетки причини

                            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Iv max, интересно ми е защо според теб суровините и особено петрола трябва да растат.
                            Десетки причини мога да изброя.

                            Като разбира се може да започнем с разсъждения защо сега са ниски .

                            Първо няма такова нещо като ТРЯБВА. Нищо не трябва, просто ще поскъпнат...а до къде ще поскъпнат зависи от много фактори.

                            В момента всички сурвини без изключения са спекулативно ниски и това би трябвало и децата да го разбират. Пазара е игра. Ресурсите са ограничени.

                            Разбирам на къде биеш, с някой може би с теб, сме говорили навремето по тези теми . Разбирам и какво ще ми кажеш...производството на петрол ще се увеличи, търсенето ще намалява заради всички неща които се върртят по медиите електроавтомобили, енергоспестяване и други глупости.
                            Ресурсите са ограничени. Населението се увеличава. Една трета от света е "развиващ се" с огромен потенциал за нарстване на потреблението след години. Само Индия ти е напълно достатъчна ако вдигне стандарта си на живот дори и с 20 %.
                            Темата е много дълга.
                            Има абсолютно обективни обстоятелства които доведоха до тези ниски цени към момента. Много голяма част от тези обстоятелства са сппекулативни. Играта е такава.
                            Факта че всички сурвини се търгуват в долари а долара е скъп с тенденция за поскъпване спрямо всички валути е един съществен фактор.

                            Цялата работа се състои да направиш опит да мислиш извън шаблоните и лесните обяснения които ти дават по модеиите и да мислиш много мащабно...да се опиташ да видиш цялата картина.

                            За петрола се вълнуваш...знаеш предполагам че запасите от петрол ( находищата ) в Щатите са забранени за разработка, тея години разрешиха отварянето и производството на маък процент от тях. Питаш ли се ако петрола ще става евтин и няма да е нужен поради какъв дявол щатите не продават петрол а внасят и го пазят?

                            Защото след десетки или стотици години който има останали ресурси ще контролира света и в щатите дори се смята за най голямото престъпление на държавната администрация отварянето ня няколко процента от кладенците.

                            Много фактори има за ниския петрол. Спекулативни, политически, икономически. Най глупавия фактор е ниското потребление и голямото предлагане.

                            Сигурно не знаеш....знаеш ли защо предните три дни познах за петрола че ще се въстанови дори и за кратко.Защото мога да си напиша домашното и да видя количеството на къси позиции които натискаха петрола цял месец надолу без значение търсенето и предлагането и беше повече от ясно зе тези позиции ще бъдат затворени ударно а те са огромни. Кой продава на късо петрола? И те все още не са затворени...но няма да се учудя ако сега падне пак до 38 и после стане 70 след един месец. И в това няма нищо общо с търсенето и предлагането а с правенето на пари.

                            Междувпрочем аз направих една прогноза - ако вдигнат лихвите - петрола ще стане и ще се задържи около 65-70.

                            Темата наистина е много дълга и те съветвам да се опиташ да не слушаш глупостите които говорят по медиите.
                            Ако слушаш анализаторите сурвините ще спадат....може би в крайна сметка ще ги дават без пари ...или ше ти дават пари да ги вземеш като отрицателните лихви......
                            Едно помни ако има нещо сигурно на този свят което никога няма да стане нула....то това са сурвините и всяко движение надулу има край и се обръща и става движение нагоре.
                            Last edited by Iv_max; 02.09.2015, 05:53.

                            Коментар


                            • Iv max, интересно ми е защо според теб суровините и особено петрола трябва да растат.

                              Коментар


                              • Само ако махнеш думата успешни

                                Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                                И на мен това ми беше най-голямата грешка от която загубих към $10 000. Оттогава и аз имам правило срещу успешни компании да не пускам къси (особено ако са и любимата компания на инвеститорите )
                                Само ако махнеш думата успешни - всичко ще е наред.

                                Коментар

                                Working...
                                X