IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    В момента съм къс - какво очакваш да ти кажа - какво ще правя след един месец ли
    Опасна е играта с желязото, по опасна и от петрола . Причината за спада е ясна - свръхпредлагане и намалено потребление. Но докога - за разлика от олиото е по-трудно заменимо
    Аз пък от снощи съм леко дълъг - само за проба ...
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Дръпнатооките простаци пак дръпнаха надолу, проклетидаса - пак ли ще се оправдават с Китай, при положение, че шанхаецът пада всъщност най-малко?
      Ма то шанхай е затворен би Импе

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Много ясно - нали само пада
        Говори ми в бъдеще време , please
        И аз понякога съм майстор на късия разказ, ...но не и когато става въпрос за пари ...
        В момента съм къс - какво очакваш да ти кажа - какво ще правя след един месец ли

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Дръпнатооките простаци пак дръпнаха надолу, проклетидаса - пак ли ще се оправдават с Китай, при положение, че шанхаецът пада всъщност най-малко?
          Абе Импе, ти откакто излезе на глобалната сцена прокле наред всички развити пазари и те съвсем се капичнаха от твоите клетви

          Вземи обърни плочата, че без да се усетиш, до един месец ще ни вкараш в мечи пазар

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Аз това го шортя ама явно има и хора дето са дълги
            Много ясно - нали само пада
            Говори ми в бъдеще време , please
            И аз понякога съм майстор на късия разказ, ...но не и когато става въпрос за пари ...
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Само се шегувам. Щото всичко опира до посоката - нагоре или надолу (бинарна му работа ). Но всеки има различни пътища до достигането на верния отговор.
              Absolutno nepravilno. Options are not binary outcomes

              Коментар


              • Дръпнатооките простаци пак дръпнаха надолу, проклетидаса - пак ли ще се оправдават с Китай, при положение, че шанхаецът пада всъщност най-малко?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  аноне,тва не е нито линейно,нито диференциялно уравнение
                  дистрибуцията се изчислява е бел кърв,тая част от математиката я наричат статистика-нито е аритметика,нито е калкюлъс
                  а тва,че много хора ( и ти) бъркат пробалистична варияция с диференциране ,наистина не мога да ти кажа ,защо.
                  Само се шегувам. Щото всичко опира до посоката - нагоре или надолу (бинарна му работа ). Но всеки има различни пътища до достигането на верния отговор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Здравей, Асене! Винаги съм се възхищавал на умението ти да представиш едно линейно уравнение като диференциално.

                    Поздрави и успехи!
                    аноне,тва не е нито линейно,нито диференциялно уравнение
                    дистрибуцията се изчислява е бел кърв,тая част от математиката я наричат статистика-нито е аритметика,нито е калкюлъс
                    а тва,че много хора ( и ти) бъркат пробалистична варияция с диференциране ,наистина не мога да ти кажа ,защо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                      call overwriting prasi li?

                      az v monentam karam na bull spreads
                      отдавна не.
                      не защото не искам,а защото нямам свободни 130 000 $ ,че да ми разрешат.
                      ако ти имаш достъп до такъв трейд,в момента мисля,че рейшио бекспреад е много добра игра.
                      ако смяташ,че маркета ше катери,купуваш един кол леко ОТМ и срещу него продаваш 2 кола дълбоко ОТМ в същия месец.

                      иначе булспредовете не са лоша идея в момента,ако си ги разположил правилно,спрямо вертикалното скйу,при промяна в ИВ може и скйуто да измени благоприятно и да изтискаш 10% - 20 % повече профит при познаване на движение

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                        не смятам,че в време за календари-все още имплайт волатилити е прекалено висока за мен.а дори и да се качи още,да не подценяваме маркет мейкърите- ще увеличат бакуардейшъна в търмс ъф страктчър,демек ще оскъпят близките опции повече от далечните- и при познаване ,няма да изцедиш максимално спреда.
                        а при падане на ИВ, календара е лонг вега - ще ти изляде част от делтата.
                        календари според мен требе да се използват само при "мързелив" маркет,с ниско ИВ
                        Здравей, Асене! Винаги съм се възхищавал на умението ти да представиш едно линейно уравнение като диференциално.

                        Поздрави и успехи!

                        Коментар


                        • Stocks have been unnerved this afternoon by a JPM piece authored by
                          Marko Kolanovic, head of global deriv that says half to slightly more than half
                          total technical sales have been completed, mostly by Volatility Targeting funds,
                          half by CTAs and similar risk parity trades. He ests about $100B selling remains
                          to be sold in the next 1-3 wks, which will be accompanied by rising vols and
                          downside price risk.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                            не смятам,че в време за календари-все още имплайт волатилити е прекалено висока за мен.а дори и да се качи още,да не подценяваме маркет мейкърите- ще увеличат бакуардейшъна в търмс ъф страктчър,демек ще оскъпят близките опции повече от далечните- и при познаване ,няма да изцедиш максимално спреда.
                            а при падане на ИВ, календара е лонг вега - ще ти изляде част от делтата.
                            календари според мен требе да се използват само при "мързелив" маркет,с ниско ИВ
                            call overwriting prasi li?

                            az v monentam karam na bull spreads

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                              nekaw gotin calendar spread da keas?
                              не смятам,че в време за календари-все още имплайт волатилити е прекалено висока за мен.а дори и да се качи още,да не подценяваме маркет мейкърите- ще увеличат бакуардейшъна в търмс ъф страктчър,демек ще оскъпят близките опции повече от далечните- и при познаване ,няма да изцедиш максимално спреда.
                              а при падане на ИВ, календара е лонг вега - ще ти изляде част от делтата.
                              календари според мен требе да се използват само при "мързелив" маркет,с ниско ИВ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                браточка,никиту5 иска да ти каже, не че трейдва във волатилен маркет ( както ти си мислиш ) ,а че трейдва волатилността на предполагаемата волатилност.
                                не е нужно да си на всяка манджа мерудия.
                                ако не разбираш кво ти говори,питай го,щот тва са неща,който в твоя свят не съществуват
                                nekaw gotin calendar spread da keas?

                                Коментар

                                Working...
                                X