IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Твоя воля

    Само ще кажа, че на Сити и Лимън мръсните ризи бяха в off-balance sheet entity-а, пък това което са правили е било неразбираемо за повечето хора. То и сега като обясняваш остава мъгла дори за интелигенти хора, камо ли тогава. Затова и тези неща бяха "невидими" за редовия инвеститор. Сега банките не могат да имат такива

    Ставаше въпрос за HSBC - как ги виждаш нещата ...цена ?
    ... въпреки, че ги наглеждам не бързам за вход - нещата бързо могат да загрубеят
    https://www.bnnbloomberg.ca/former-h...-law-1.1442740
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Трябва да си имала акции на 18 май, за да получиш дивидента. Изчакай няколко дни и ако няма, питай брокера.

      Имам ABBV, но взех на 75. Мисля, че не е никак добре да се купува сега. За Т писах малко по-долу. МММ е добра, но опитай да я вземеш малко по-евтино. Другите не съм ги гледал досега. Помисли и за данъците.
      Last edited by terziеv; 29.05.2020, 11:17.

      Коментар


      • За дивиденти гледам са добри и тия: T, GPC, EMR, ABBV и МММ.
        terziev, ти кога купи WELL? Да не би моите късно да съм взела, че още нямам дивидент
        Last edited by IvelinaJensen; 29.05.2020, 10:14.

        Коментар


        • Твоя воля

          Само ще кажа, че на Сити и Лимън мръсните ризи бяха в off-balance sheet entity-а, пък това което са правили е било неразбираемо за повечето хора. То и сега като обясняваш остава мъгла дори за интелигенти хора, камо ли тогава. Затова и тези неща бяха "невидими" за редовия инвеститор. Сега банките не могат да имат off-balance sheet entity-та. И от тази гледна точка балансите им са много по-прозрачни.

          Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Струва ми се, че прекалено се влияеш от прочетеното ...
          Коя банка какъв баланс има е най-строго пазената тайна в една държава ...Ако искаш питай в темата за ПИБ за конкретни големи експозиции
          Върни малко назад и прочети какви неща се пишеха за Citigroup ...за Лемъна да не говорим
          Случва се банки да затварят навсякъде ...Никой бизнес (акции) не е застрахован от спад ...дори този който харесваме ..
          И да не влизаме в спор колко са яки Амазон, Тесла и Фейса ...Като споменах балоняците - според мен те ще дадат по-малка възможност за печалба от банквия сектор в следващите 2-3 г. ....Все си мисля , че са по-лесно заменими от JPM или HSBC

          https://finance.yahoo.com/chart/C#ey...JjaGFydCJ9fX19
          Last edited by Money; 29.05.2020, 14:12.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            В случая с банките има обективни фактори. Американските са по-добре капитализирани и имат по-високо ROE. Европейските душа берат вече доста време, а сега май им забраниха и дивиденти да плащат. В Америка това едва ли ще стане освен ако пандемията не доведе до депресия, но не мисля да стане така. Особено пък ако се окаже, че при втората вълна може да не се затваря икономиката и примерно да се приложи японския и южнокорейския модел, тогава US банките ще дръпнат доста
            Струва ми се, че прекалено се влияеш от прочетеното ...
            Коя банка какъв баланс има е най-строго пазената тайна в една държава ...Ако искаш питай в темата за ПИБ за конкретни големи експозиции
            Върни малко назад и прочети какви неща се пишеха за Citigroup ...за Лемъна да не говорим
            Случва се банки да затварят навсякъде ...Никой бизнес (акции) не е застрахован от спад ...дори този който харесваме ..
            И да не влизаме в спор колко са яки Амазон, Тесла и Фейса ...Като споменах балоняците - според мен те ще дадат по-малка възможност за печалба от банквия сектор в следващите 2-3 г. ....Все си мисля , че са по-лесно заменими от JPM или HSBC

            https://finance.yahoo.com/chart/C#ey...JjaGFydCJ9fX19
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • В случая с банките има обективни фактори. Американските са по-добре капитализирани и имат по-високо ROE. Европейските душа берат вече доста време, а сега май им забраниха и дивиденти да плащат. В Америка това едва ли ще стане освен ако пандемията не доведе до депресия, но не мисля да стане така. Особено пък ако се окаже, че при втората вълна може да не се затваря икономиката и примерно да се приложи японския и южнокорейския модел, тогава US банките ще дръпнат доста

              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              И аз бих попитал каква е тая мания по всичко американско ? От всеки пазар може да се правят пари ....
              Отделно, че приемам нещата лично - не зареждам в Правецойл и не купувам американски коли
              Last edited by Money; 29.05.2020, 08:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                И каква е тази мания за HSBC и европейски банки. Ако толкова искаш банки, вземи големи американски.
                И аз бих попитал каква е тая мания по всичко американско ? От всеки пазар може да се правят пари ....
                Отделно, че приемам нещата лично - не зареждам в Правецойл и не купувам американски коли
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Стабилен баланс, Р/В около 0.4 , капитал над 12%, Обикновено преекспонират лошите новини + спирането на дивидентите и ... виждаме сегашната цена. И най-важното - колко ще е корав Тръмп с Китай.
                  Но както и да се развият събитията банката е важен мост за инвестиции в цяла Азия... едва ли ще го изгорят. Но кой може да каже кога ще удари дъното... Ти имаш ли предположение ?
                  ​​
                  Ако не бяха започнали пак протести в Хонк - Конг и само короната очитахме, бях казал 4.5 като добре за вход, сега ще има да се вдига много пушилка, накрая ще се разберат, но на мен около 3 ми харесва като цена.

                  Съгласен съмс Money за банките в САЩ, JP Morgan е номер 1, но цената позамина.

                  П.П.: В момента гледам как Тръмп погна социалните мрежи, разсърдиха го много от Twitter, не си поплюва, а FB взе да ми харесва, 3 млр. потребители влизат дневно, онлайн магазини правят и т.н., все хубави неща, но нека видим първо докъде ще стигне Тръмп и как ще им се отрази.
                  Last edited by k.o.; 28.05.2020, 23:22.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Ама не е лошо да прочетеш малко популярна литература за инвестирането

                    Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Todor Sabev, това го установих по трудния начин. Няма кой да ми даде акъл та затова. Кажи сега да продам ли шибаното олио.
                    А кои са правилните инструменти?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Аз лично дебна HSBC ...но поне още 5% надолу
                      И каква е тази мания за HSBC и европейски банки. Ако толкова искаш банки, вземи големи американски.

                      Коментар


                      • AM си има риск, но има и вероятност за едни +80% капиталова печалба. Ако мислиш, че това с ковида бяха глупости, бухай във WELL. Спиш си спокойно и свиркаш. Минимум 25% + още 5% дивидент. Прегледай какъв ти е балансът и помисли дали това ти стига. Ако бях ергенче и по-млад, щях да набутам и последната стотинка в пазара. Сега съм необосновано предпазлив.

                        What If You Prepared For A Bear Market And No One Came?
                        https://seekingalpha.com/article/435...nd-no-one-came

                        Голям кеф как някои инвестиционни гурота ядоха гуй, а цаците понапълниха торбичката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Много риск си поела с тази биофарма. Само на късмет е тук. То и при другите е на късмет, но тук е 50/50 за фалит. Повечето от останалите акции са твърдо нагоре, но малките фарма май ще са изключение. Препоръчвам твърди стопове, да си определиш предел на загубата. Взе ли си дивидента от WELL? Моят пристигна преди минути. Иначе вече е 51. Ако още държиш AM, значи си покрила доста от загубите.
                          Имам AM ама съм малко на плюс, че скъпи ги взех. Яд ме е че продадох WELL. Както и за още 7-8 датски където се минах още по-балъшки. Не съм получила никакъв дивидент от WELL, нямам идея защо и дали ще получа изобщо. Ще видим утре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            С какво толкова ти харесва, като буреносните облаци са вече над Хонк - Конг? Възможно е и доста под 4 да падне, там в момента и не се знае до кога, не е добро място за правене на бизнес.
                            Стабилен баланс, Р/В около 0.4 , капитал над 12%, Обикновено преекспонират лошите новини + спирането на дивидентите и ... виждаме сегашната цена. И най-важното - колко ще е корав Тръмп с Китай.
                            Но както и да се развият събитията банката е важен мост за инвестиции в цяла Азия... едва ли ще го изгорят. Но кой може да каже кога ще удари дъното... Ти имаш ли предположение ?
                            ​​
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Много риск си поела с тази биофарма. Само на късмет е тук. То и при другите е на късмет, но тук е 50/50 за фалит. Повечето от останалите акции са твърдо нагоре, но малките фарма май ще са изключение. Препоръчвам твърди стопове, да си определиш предел на загубата. Взе ли си дивидента от WELL? Моят пристигна преди минути. Иначе вече е 51. Ако още държиш AM, значи си покрила доста от загубите.

                              Коментар


                              • Ми как няма да скочи брента - 1 месец ме чака да продам. Поне продадох това, което купих днес на нищожен плюс. Ама не знам дали ще го има след удръжките - отдавна се канех да купя и продам сетификат в същия ден за да видя кви разходи прибират при положение, че не е пренощувал. Само 1000 парчета продадох, имам още 10 000 за зор заман
                                Ама сте много бавни в отговарянето и поех самоинициатива. Имах някаква неясно как попаднала в листа ми Aldeira (ALDX) и я препоръчваха отдолу за купуване като евтин Bioteck. Видях че върви нагоре писледните дни и си я закупих на късмет. Иначе отчети нямат, печалби нямат, продуктите им не са разрешени за продаване никъде по света. Риск от всякъде. Пък да видим смело и безотговорно до къде ще стигна. С мислене се видя че до никъде.

                                Коментар

                                Working...
                                X