IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Какво може да обърне тренда ли? На първо четене се сещам за данъчни и всякакви други регулаторни промени, и инфлация. И двете не ми звучат като нещо малко вероятно в тази обстановка..
    Ще съм ти благодарен да обясниш как инфлацията ще срине борсите и на какво да заложим в такъв случай - освен злато.

    Коментар


    • Какво може да обърне тренда ли? На първо четене се сещам за данъчни и всякакви други регулаторни промени, и инфлация. И двете не ми звучат като нещо малко вероятно в тази обстановка..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ми от 29 май тия WFC са +14.5% нагоре, а дивидента е над 7%.

        HBAN са +16.98 от тогава

        JPM само +8.6%


        А колко направиха през това време европейските банки, които не биваше да пипаме ...
        п.с. както казваше Монти при предишната евро драма - идва време, когато банките почват да растат по 5% на ден... Друг е въпросът колко продължава...Аз слязох рано от влака, возих се само две спирки
        Last edited by Protokol; 05.06.2020, 13:39.
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Изблиците на Тръмп по посока Китай и другите, влияят на борсите, но определено не определят общата посоката. Интересува ме по-дългосрочния тренд накъде е. Според ме е само нагоре, като лятото може да има флуктуации някакви, но не нещо сериозно. Хората с пари няма какво да си правят парите и бухат в борсата. Хората без пари може от глад да умират и това пак да не се отрази на цените на акциите. Политическият риск е от хората, които са готови съзнателно да разрушат борсата, света дори, но не и да допуснат дори минимално несистемни играчи. Днес на "Витошка" ще има шествие Black Lives Matter, без майтап.

          Обмислям късия фонд, но предпочитам някоя midcap компания на чичо Валю. Не ги разбирам нещата, но да държа две противоположно позиции към момента ми се струва нерентабилно. Икономиките продължават да се отварят, хората свалят маските. Има място за ръст. В круизите обаче не мога да се накарам да сложа пари и това е.

          Май само нафта, туризъм и финанси са все още на далавера. Нафта имам бая - добив и доста транспорт (рафинерии и търговия - нъц); финанси нямам и май там ще се оглеждам днес. Обмислям и някой по-стабилен сектрор и се въртя и около NTR.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Смяташ, че следващите месец два ще има голям спад? Дори да не е мартенското сгромолясване, а някаква сериозна корекция?
            Ами замисли се - какви са любимите теми на Тръмп, които скапват пазара и кога за последно се е произнесъл по тях ?
            1. Китай (Huawei, Хонконг, митата ...)
            2..Европа (митата, валутен курс, разходи за отбрана..)
            3. Иран, Сирия, Мексико , Саудитска Арабия, Израел,
            ... списъкът е много дълъг...и все отнякъде ще изскочи пиле... вероятността да е черно е доста голяма
            А насреща има едни надежди за бързо възстановяване и нищо друго. Всъщност за последното не съм прав - има яко напечатани пари...
            Относно последното - не ми е ясно какво ще правят ония които не могат да си го позволят ... Всички без САЩ, Европа, Китай и Япония
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Смяташ, че следващите месец два ще има голям спад? Дори да не е мартенското сгромолясване, а някаква сериозна корекция?
              Идат избори...а и да няма големи корекции хедж винаги си требе.

              PS Mеците доскоро бяха 2 и кусур пъти повече от биковете, вече аха аха се изравнили, има още вътък за нанагоре май, ама не много.... съмнява ме лятото да видим АТН.

              https://www.aaii.com/sentimentsurvey?


              Last edited by pipbel; 05.06.2020, 11:28.

              Коментар


              • https://www.marketwatch.com/story/wa...?siteid=yhoof2

                Изглежда доста истина има в това.
                Напълно обяснява защо дедо последните дузина години върши доста грешки и едва едва съумява да следва индекса, да го бие изглежда мисия невъзможна.

                Коментар


                • Смяташ, че следващите месец два ще има голям спад? Дори да не е мартенското сгромолясване, а някаква сериозна корекция?

                  Коментар


                  • що не взехте Kontoor Brands (KTB)?
                    Мишо, КТБ абревиация .....камон ман...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Идеи, предложения... Изпускаме асансьора.
                      Ето списък с тези, дето дебна. Вече не са на разпродажба и затова търся нови идеи.
                      Поогледа ли се малко, та ние сме там дето бе коледното рали преди броени месеци.
                      Tая песничка нали я знаеш, especially for you...
                      Tа баш за такива като тебе де са ол ин и специално за тебе имам няколко добри идеи ( 2 и 3 пестят доста $ понеже спомена че ти са кът)

                      https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SH&ty=c&ta=1&p=d
                      https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SDS&ty=c&ta=1&p=d
                      липс путове на какъвто индекс/акция си избереш


                      ПС Някой да се съмнява какво ще стори пазара ако осъзнае че тая деменция ( Джоменция ) има шанс да спечели ?

                      https://www.youtube.com/watch?v=kAav...ature=youtu.be



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Карнавалите са яко надолу премаркет. Глътнали са още дълг.
                        къде го видя това тоя премаркет и т.н. Дай линк

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Продължава биченето ...... the sky is limit ....
                          Това с биченето е пределно ясно, ама твойто си е жив спам. Идеи, предложения... Изпускаме асансьора. WFC изглежда стабилно, ако и да няма много потенциал и никак да не ми се нрави компанията.

                          Ето списък с тези, дето дебна. Вече не са на разпродажба и затова търся нови идеи.



                          Карнавалите са яко надолу премаркет. Глътнали са още дълг.
                          Last edited by terziеv; 05.06.2020, 09:37.

                          Коментар


                          • Продължава биченето ...... the sky is limit ....

                            Коментар


                            • Ми от 29 май тия WFC са +14.5% нагоре, а дивидента е над 7%.

                              HBAN са +16.98 от тогава

                              JPM само +8.6%

                              Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Всъщност ти като гониш хем голям дивидент, хем капиталова печалба може би трябва да поразгледаш американски банки. JPM, WFC, HBAN примерно. Или KBE етф-а, за по-сигурно - кошница от банки.

                              Европейските не бих ги пипал.

                              Коментар


                              • Ми не го взехте това, а то хвърча доволно вчера. +6.53%

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Абе вие дневните спекуланти що не взехте Kontoor Brands (KTB)? Па и най-вероятно има още да скачат

                                Коментар

                                Working...
                                X