IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    този начин на игра ще ти изпили нервите. Всеки път когато алианц вземе да пада ще се чудиш дали пада заради пазара или заради нещо което е само за нея. най накрая ще продадеш при някой срив и само дето си ги държал. Я ще си на печалба, я не.
    Хайде, поне индиректно ме познаваш. Трудно се поддавам на паникьорство, камо ли пък да продам на дъното на срив. Дори се ядосвам на себе си, че началото на Осма не се паникьосах.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
      Импе,колко фабрики и заводи имаш или колко клиента имаш, като Алианц!!!
      Не ти разбрах въпросът.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Имам, но не е на промоция, а при стандартни условия като за всички клиенти.


        Стратегията ми е проста - един водещ фонд (Interglobal - инвестира в най-могъщите 50 компании на света) с тежест около 44% и останалото - широка дивесификация в Европа, Азия, Източна Европа, включително балансиран фонд и фонд в облигации.

        На външните пазари ще действам по сходен начин - една водеща компания (коментираната) - с 40-50%, останалото - умерена диверсификация.

        Впрочем и на БФБ действам по сходен начин - но с две (засега) водещи компании - Трейдингът и Златният Жабок.
        този начин на игра ще ти изпили нервите. Всеки път когато алианц вземе да пада ще се чудиш дали пада заради пазара или заради нещо което е само за нея. най накрая ще продадеш при някой срив и само дето си ги държал. Я ще си на печалба, я не.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Имам, но не е на промоция, а при стандартни условия като за всички клиенти.


          Стратегията ми е проста - един водещ фонд (Interglobal - инвестира в най-могъщите 50 компании на света) с тежест около 44% и останалото - широка дивесификация в Европа, Азия, Източна Европа, включително балансиран фонд и фонд в облигации.

          На външните пазари ще действам по сходен начин - една водеща компания (коментираната) - с 40-50%, останалото - умерена диверсификация.

          Впрочем и на БФБ действам по сходен начин - но с две (засега) водещи компании - Трейдингът и Златният Жабок.
          Импе,колко фабрики и заводи имаш или колко клиента имаш, като Алианц!!!

          Коментар


          • Екстра доходност от избор на портфейл се прави по три начина начина или през избор на акции. Или през избор на риск игране с бетите на позициите и на портфейла според очакванията на пазара. Или с маркет тайминг.

            маркет тайминга според доста хора е невъзможен. Или поне е невъзможно да се прави устойчиво за дълъг период от време и да носи екстра доходност над индексите. Една камара спекуланти постоянно се опитват да правят това - и аз поне не съм чувал за някой който да е успявал за дългогодишен период. Още повече че е доста изтощително занимание - чисто психически.

            Алфата - или изборът на акции е също изключително труден - той се отплаща много по-често по пътя надолу когато портфейла пада по-малко пазара и много по-рядко по пътя нагоре. Ако някой редовно бие пазара по пътя нагоре то той най-вероятно просто поема много по-висок риск.

            Игрането с бетите е горе долу най-лесния вариант. Като върви нагоре пазара човек взима акции с по-висока бета, като върви надолу с по-ниска бета. То е пак като маркет тайминга, но грешките не се заплащат толкова сурово. Пък и преливането може да става постепенно.

            Това ако човек цели капиталова печалба. Силно ме съмнява някой да може да се подготви за това да прави маркет тайминг. Висока алфа трудно достигат дори и професионални мениджъри с по 10-20 години опит. А това с бетите си е просто здрав разум и контрол над емоциите - което пак няма как да се знае дали ще се получи без човек да рискува наистина пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
              Импе ,имаш инвестиционна застраховка на промоция!!!Знам!!!
              Имам, но не е на промоция, а при стандартни условия като за всички клиенти.


              Стратегията ми е проста - един водещ фонд (Interglobal - инвестира в най-могъщите 50 компании на света) с тежест около 44% и останалото - широка дивесификация в Европа, Азия, Източна Европа, включително балансиран фонд и фонд в облигации.

              На външните пазари ще действам по сходен начин - една водеща компания (коментираната) - с 40-50%, останалото - умерена диверсификация.

              Впрочем и на БФБ действам по сходен начин - но с две (засега) водещи компании - Трейдингът и Златният Жабок.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                С ЕТФ няма да се занулиш. Никога не бих предложил нещо което е по-висок риск като има по-нисък риск. Не играеш на маржин, търгуваш рядко и влизаш на части през месец или през тримесечие. И ако пазарите вървят нагоре ще правиш пари, ако не вървят нагоре най-вероятно ще загубиш по-малко отколкото ако избереш отделни компании.
                Знам ги!!!Но аз съм със силно агресивен инвестиционен профил!!!Мисла,че ме разбра!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Така или иначе съм сторил нещо подобно - инвестиция във фондовете, управлявани от специалистите на Алианц - хем с доста повече гъвкавост и възможности за диверсификация - плюс това - възможност за причиняване на болка на г-н горанов.
                  Импе ,имаш инвестиционна застраховка на промоция!!!Знам!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    Ами за такива дръти като нас,важното е дали ще купиш 5 минути по-късно!!!Или по-рано!!!
                    Дългосрочно: нямам предвид 38 години.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ако просто си вземеш един етф на ДАКС ще изкарваш горе долу същата доходност като от Алианц, но с доста по-малък риск. От кризата насам реално разликата между доодността на алианц и дакс е минимална и разликата в движенията им е минимална. Или с други думи с Алианц ще носиш целия риск на дакс, но допълнително риска на алианц и същевременно този екстра риск няма да ти се отплаща.
                      Така или иначе съм сторил нещо подобно - инвестиция във фондовете, управлявани от специалистите на Алианц - хем с доста повече гъвкавост и възможности за диверсификация - плюс това - възможност за причиняване на болка на г-н горанов.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Равен,знам че е така!!!Много време вече се боря!!!Не става въпрос за прецакването!!!От ден на ден човек проумява много неща!!!Естествено,че няма никаква сигурност!!!Говорим да е в рамките на допустимото и да не те занулява!!!
                        С ЕТФ няма да се занулиш. Никога не бих предложил нещо което е по-висок риск като има по-нисък риск. Не играеш на маржин, търгуваш рядко и влизаш на части през месец или през тримесечие. И ако пазарите вървят нагоре ще правиш пари, ако не вървят нагоре най-вероятно ще загубиш по-малко отколкото ако избереш отделни компании.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Не зная - ще има още трусове и сладки промоции - мисля по-скоро. А и в по-дългосрочен хоризонт е все едно дали си купил нещо качествено днес или преди два месеца.
                          Ами за такива дръти като нас,важното е дали ще купиш 5 минути по-късно!!!Или по-рано!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            Равен,знам че е така!!!Много време вече се боря!!!Не става въпрос за прецакването!!!От ден на ден човек проумява много неща!!!Естествено,че няма никаква сигурност!!!Говорим да е в рамките на допустимото и да не те занулява!!!
                            Точно това имам предвид. Затова ти викам: умерена диверсификация, могъщи компании, неспекула, но: инвестиция.

                            Ще занулиш само ако катаклизъм унищожи човечеството, но тогава сам ти ще си прекалено зает със собственото си озъбване, за да имаш време да се ядосваш за акции.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              За компания като Allianz това е трудна работа, макар да разбирам какво имаш предвид

                              А и нали знаеш, че основните ми инвестиции са на БФБ и в секси метали и това надали ще се промени драстически в скоро време.
                              Ако просто си вземеш един етф на ДАКС ще изкарваш горе долу същата доходност като от Алианц, но с доста по-малък риск. От кризата насам реално разликата между доодността на алианц и дакс е минимална и разликата в движенията им е минимална. Или с други думи с Алианц ще носиш целия риск на дакс, но допълнително риска на алианц и същевременно този екстра риск няма да ти се отплаща.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Никога няма да си сигурен. Пазарът е постоянно различен. Ако си помислиш че си го разбрал значи пазара ще те прецака. Най-вероятно този тренд, тази игра или пък просто насочването на пари към нещо вече свършва или поне най-сладката част е минала.
                                Не зная - ще има още трусове и сладки промоции - мисля по-скоро. А и в по-дългосрочен хоризонт е все едно дали си купил нещо качествено днес или преди два месеца.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X