IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    пише 50,52% за 2 месеца и половина от как съм на борсата.
    terziev, за LP 37% данък печалба ли трябва да плащам? Ми то за датските ми е 42% та все в гъз. Дивидентни ако ще вземам е за да си ги държа години. Ама май изпуснах момента ако наистина нафтата скочи утре както казваш.
    По-сложно е, дал съм ти линк по-долу. ОТ LP-тата не е точно данък дивидент, защото се водиш партньор, а не просто акционер.

    Данък за дивиденти от САЩ не ти е 42%, а в пъти по-малко!!! Това е далаверата с американските акции. http://internationaltaxtreaty.com/do...C-Aug-1999.pdf

    Само да ти напомня, че AM карат газ, а не нафта. Честно казано методът с монетата не е толкова лош в този случай.

    VZ e нисък риск / среден дивидент / малко възможност за ръст. Бих предпочел Т, ако ще го давам американски пенсионер.

    допълнение - ако махнем данъчните простотии, WES е най-добре от всички обсъждани. Спокойно могат да отидат над 20 долара.

    допълнение 2 - аве, като се замисля... наистина няма чак толкова голямо значение в какво ще сложиш. Посоката е само нагоре, стига да не уцелиш някой случаен фалит. Аз залагам на по-малките компании, защото акциите им имат повече възможност за ръст.
    Last edited by terziеv; 07.06.2020, 23:38.

    Коментар


    • VZ (Verizon) ми се струват добре. Как мислите (сори ако сте ги коментирали ама или не помня или не съм го видяла)

      Коментар


      • Долната графика е на S&P 500, включваща всички акции съставляващи индекса без GMAFIA stocks.
        Горната графика е на GMAFIA stocks- Google, Apple, Amazon, Microsoft, Intel, Facebook.
        GMAFIA- 207% ръст за 5 год. Всички други- 29%.
        Кои са най- облагодетелствани при пандемия, когато хората си седят вкъщи? Точно те.

        Да добавя и Нетфликс +444% ръст за пет години
        Attached Files
        Last edited by hazard; 08.06.2020, 00:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Колко ти е доходноста с тая търговия, колко ти показва платформата на твоята банка, от нач на годината примерно
          пише 50,52% за 2 месеца и половина от как съм на борсата.
          terziev, за LP 37% данък печалба ли трябва да плащам? Ми то за датските ми е 42% та все в гъз. Дивидентни ако ще вземам е за да си ги държа години. Ама май изпуснах момента ако наистина нафтата скочи утре както казваш.

          Коментар


          • Ми толкова ми е акълът. Два месеца се въртя около BSM и да пропусна, че са MLP. Как да е, АМ до миналата година е била MLP, но сега е нормална компания. Съветвам те да не взимаш MLP, a ако все пак вземеш - да не го търгуваш, а да го дръжиш. Но истинско държане - година две три. Аз се нахендрих с ET и ми взима 37% от дистрибуцията, но дори и така не е никак зле. Фармата ти е супер стабилна, но не особено перспективна.

            Утре Брент със сигурност ще мине 45, а много вероятно да стигне 52. Не съм анализатор, просто видях с колко скочиха цените след решението за ограничаване на добива. Мисля, че след това ще пада.

            Но най-добре вземи пилетата. Точно да видя дали ми работи третото око, без лично да се моря.

            пп. при нафтовите потенциалната печалба е по-висока. Съответно и рискът е по-висок.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              И аз съм изумена от смелостта, с която харча пари. Сега обаче взех да се колебая между WES и BSM. Или пък да налея още в АМ. На коя бихте заложили?
              Колко ти е доходноста с тая търговия, колко ти показва платформата на твоята банка, от нач на годината примерно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                Не става Херца. Ако си падаш по комара огледай ипотечни щатски фалит макар, че последните дни обраха движенията за нагоре и сега вече не са толкова атрактивни, но с добър късмет може да направиш бързи 100-200% или да загубиш всичко Риск Премия си заслужава- По принцип сега е времето според моето скромно мнение ако имаш позиции да започнеш да си касираш лекинка полекинка печалбите- Никога не търси да нацелиш върха или дъното-
                Някой анализатори дават 50 долара на барел....за утре? Възможно ли е?Гледам новини ,че и саудитците са дигнали с по 5+ долара ....ако е верно тази информация....

                Коментар


                • видях го месото ама не дават дивидент. BSM заради дивидента го мисля. Нещо не мога да се ориентирам - BSM и WES не са ли еднакви относно данъците (LP са и двете)? Нищо не отбирам от икономика, сори. Идеята ми беше да продам нефтени сертификати и да купя дивидентни акции. Ама не мога да си сметна от кое ще спечеля повече в крайна сметка. И съм на ръба да разкарам Novartis щото от как съм го взела съм все на червено и ми дразни окото. Ама трудно продавам като съм на минус и поради това тъпча на едно място 2 месеца вече.
                  Last edited by IvelinaJensen; 07.06.2020, 12:33.

                  Коментар


                  • Защото не ги държиш в ръка, а са само някакви светлинки на екрана.

                    WES е най-добрата, но вече не е толкова евтина. Аз я взех на 3, а погледни цената сега. За нея и за АМ съм писал по-назад в темата. Виж възраженията на pipbel. BSM e в пряка връзка с цената на петрола, но дава и дивидент. В понеделник обаче BSM ще скочи яко и го пиши бегало.

                    Има едва врътка обаче. При WES данъците са убийствени https://www.andersentax.co.uk/non-am...-partnerships/

                    По-добре вземи месото, за което писах вчера.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Аз пък на WES съм хвърлила око ама още се помайвам.
                      И аз съм изумена от смелостта, с която харча пари. Сега обаче взех да се колебая между WES и BSM. Или пък да налея още в АМ. На коя бихте заложили?
                      Last edited by IvelinaJensen; 07.06.2020, 11:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Малко останаха на ангебот, но явно има. Наличните ги вкарах в петък, но ако в понеделник някоя от позициите удари стоп, ще се включа в PPC https://finance.yahoo.com/quote/PPC?p=PPC Цената е такава заради разследване на картел. Няма начин в кризата съдиите да разсипят компанията.

                        Другата чуденка са NIO https://finance.yahoo.com/quote/NIO?p=NIO Компартията явно ги подкрепя, а от историята знаем, че комунизъм без електрификация не може.

                        Оне бензин, Оне виагра??
                        Започне ли, да се търси игла в купа сено, наближаваме макса Е има още време дотогава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Аз пък на WES съм хвърлила око ама още се помайвам.
                          Смела си- Харесваш ми. Човечеството обича смели хора-

                          Коментар


                          • Аз пък на WES съм хвърлила око ама още се помайвам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              https://www.bloomberg.com/news/artic...lion-in-assets

                              Прави се на майстор и го е яд, че аматьорите печелят.

                              От Херц в момента могат да се направят страшни пари. Много хора вече направиха, но си е огромен риск. Компанията е във фалит.
                              Като TEPCO TYO: 9501 Играл ли си я. Помниш ли бедните жълти пожарникари, които гасиха реактора, целия свят им ръкопляскаше докато ги гледаше по мейнстрим медийте и с бира в ръка ги съжеляваше за секунда- И никой не искаше и да чуе за могъщата ядрена компания на изгряващото слънце. Но имаше хляб там, точно когато беше най-тежко, а гайгеровия броя отчиташе астрономически стойности. Ама имаше и Практикер там нещата стояха по друг начин- Нямаше гама лъчение, но впъреки това..................................

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                не схванах, малко съм тъпичка - това сериозно ли го каза или на майтап?
                                Не става Херца. Ако си падаш по комара огледай ипотечни щатски фалит макар, че последните дни обраха движенията за нагоре и сега вече не са толкова атрактивни, но с добър късмет може да направиш бързи 100-200% или да загубиш всичко Риск Премия си заслужава- По принцип сега е времето според моето скромно мнение ако имаш позиции да започнеш да си касираш лекинка полекинка печалбите- Никога не търси да нацелиш върха или дъното-

                                Коментар

                                Working...
                                X