IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имате ли обяснение защо се случва всичко това ОТНОВО? Предполагам пак е работа на невидимия враг, дето обърка всичко

    Коментар


    • Е те тва е - че от как съм се родила тълпата е на една страна, Я съм на другата - феноменът Черната овца е измислен за мен. Нещо все ми пречи да правя квото правят всички и то не е само защото принципно смятам повечето хора за глупави, а щото все ми е кеф да направя нещо smart и да съм различна И то не толкова ми кеф - просто това си ми е природата и не моА избЕгам от себе си

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        Това да продаваш като тръгнат надолу иска специална психика
        Гледам, че всички така правят, та едва ли е толкова трудно.

        WFC и STOR вече радват някой друг. Със здраве да си ги ползва.

        Коментар


        • Не знам що тоя Fortum се сурна по нанадолнището - в него ми беше надеждата. Това да продаваш като тръгнат надолу иска специална психика, която не притежавам - аз съм от тия дето люскат стената с глава докато не счупят второто. Но пък ако ще гледам положително, днес една фирма (на мъжа ми разбира се ) ми предложи да и инвестирам парите и да ми плаща процент (някой ми е повярвал хора представете си). Та може би сега е моментът (тия дни като се обърне тренда, не баш днеска разбира се) да приема офертата.

          Коментар


          • Явно днес ще закриваме позиции. Който иска да бори тренда. Ще оставя Фортум и може би високо дивидентните.

            Коментар


            • Малките от GDXJ няма как да ги обхванеш, но не разбирам каква е далаверата да държиш GOLD, NEM и отгоре GDX. Така се е случило или има някаква стратегия?

              GDXJ ми беше първата щатска акция евър, но я разкарах с +10-15%, като видях колко изостава от пазара. В ретроспекция го оценявам като много правилно решение.

              за тех и туризъм ще се подърпам още малко. То аз и за теслите се дърпах.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                https://en.wikipedia.org/wiki/2010_flash_crash

                Бая форуми съм чел, че трябва да се избягват, защото освен всичко и самите брокери си прецакват клиентите. Ако навляза навътре, ще го мисля. Засега акълът ми стига да зачавча ignore open auction и дивидентните да ги следвам по-отдалеч. Няма да се обидя, ако пратиш линкове, където са добре обяснени нещата.

                Иначе при мен днес е сеч. -3,50% - компенсира за над +5% оня ден. Прекалил съм с REITовете.
                Забелязах аз че доста афинитетно ти е с рейтовете..
                Ми намекнах ти аз да си вземеш техи ( поне индекса), ма ти йок та йок.
                Днес те и тенекетата ми оправят деня.
                Ticker
                Change%
                PAAS 5.23%
                NVDA 4.40%
                GDXJ 4.34%
                MSFT 4.18%
                GDX 3.58%
                JD 3.06%
                BTI 2.96%
                AAPL 2.78%
                NEM 2.41%
                GOLD 2.36%
                BABA 1.75%

                Коментар


                • terziev, разбирам те за валутата щото аз търгувам с датски крони, които при всяка сделка се обръщат във и от долари. Не знам как да си направя сметка в долари и се набутвам здраво при всяка транзакция. Все се заричам повече американски акции да не пипам и все повече пипам. И на мен ми се струва че FLS още ще падат. То и WELL като гледам ще падат още и падат - за кво бързах да ги купупам Хората топръв ще си продават техните сигурно, но аз съм все наопаки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Стоповете са нож с 2 остриета, едно от най любимите занимания на маркет играчорите е да им виждат сметката
                    https://en.wikipedia.org/wiki/2010_flash_crash

                    Бая форуми съм чел, че трябва да се избягват, защото освен всичко и самите брокери си прецакват клиентите. Ако навляза навътре, ще го мисля. Засега акълът ми стига да зачавча ignore open auction и дивидентните да ги следвам по-отдалеч. Няма да се обидя, ако пратиш линкове, където са добре обяснени нещата.

                    Иначе при мен днес е сеч. -3,50% - компенсира за над +5% оня ден. Прекалил съм с REITовете.

                    Last edited by terziеv; 10.06.2020, 22:31.

                    Коментар


                    • Обобщавам статията от линка: Бъфет < активните фондове < магарета

                      Извод - ако приемем, че съм магаре (не го оспорвам) и следвате моята стратегия, имате повече шанс, отколкото ако вървите след Бъфет. Не съм нагъл, статистиката е такава. Просто при тях едни +20% са милиарди, а при мен триста четиристотин долара. Още повече според статията на pipbel съм почти в пика си на борсова врачка.

                      IvelinaJensen , FLS изглеждат много много добре. По всяка вероятност обаче ще паднат още малко и тогава ще е по-подходящо за вход. Проблемът за мен е валутата. DKK ми е екзотика.

                      Последното ми напомня, че не успявам да изтегля директно долари от интерактив към револют. Дребнаво е малко, но ми се свиди таксата за обмен, особено при по-малки суми. Има ли някой, който да го е сторил успешно и безплатно?
                      The average fund manager can take pride in this: Over the past 10 years, he or she has surpassed the returns of investing legends Warren Buffett and Carl Icahn.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        terziev, затова не слагам стопове - така и така кисна на компа нон стоп.
                        Стоповете са нож с 2 остриета, едно от най любимите занимания на маркет играчорите е да им виждат сметката

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          То понеже "експертите" ги избират по-добре от магаретата. Бъфет от акъл изгори милиарди с авионите, Icahn се осра с Херц https://finance.yahoo.com/news/billi...021355414.html Продаде на 70 цента, а цената качи до над 3!!! Сметни го.

                          Много ми е интересно какъв етикет би турнал на човек, който изостава от магаре по ROI? И как така става, че разни магарешки фондове тип VTSMX редовно бият "експертите" по доходност.
                          Той дедо сам си го прави последните години, никой не му е виновен че е станал за бъзик на ритейла. То да бяха само авиолиниите дето им начерта дъното, поредица от други грешки направи, за една част дори си призна.
                          Изпусна и дъното по коледа 18та, сега пак нищо, как ли се чувства натъпкан до ушите с кеш след това рали.....

                          Наскоро пуснах тука един линк към едно проучване, напълно верен изглежда извода му че дъртаци след 70-75г нямат място на борсата, най добре да си гледат спокойно пенсията и старините. Дедо Айкан и той бая въздърт веке...

                          Коментар


                          • Нафтата тръгна нагоре и почти всичко я последва.
                            terziev, затова не слагам стопове - така и така кисна на компа нон стоп. Пък аз не можах да прежаля рано продадените WELL и си ги купих пак. Добре че е нафтата да ми пази парите и да продавам от нея като нещо ми потрябва. Питаше кво да купиш. Има едни датски FLS. Правят циментови фабрики - мъжът ми е работил за тях и е строил заводи по цял свят. Сега тъкмо паднаха и мисля да си купя от тях
                            Last edited by IvelinaJensen; 10.06.2020, 21:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              От март насам и магаре да избира акции, все на + ще е
                              То понеже "експертите" ги избират по-добре от магаретата. Бъфет от акъл изгори милиарди с авионите, Icahn се осра с Херц https://finance.yahoo.com/news/billi...021355414.html Продаде на 70 цента, а цената качи до над 3!!! Сметни го.

                              Много ми е интересно какъв етикет би турнал на човек, който изостава от магаре по ROI? И как така става, че разни магарешки фондове тип VTSMX редовно бият "експертите" по доходност.

                              Коментар


                              • ALK удари стопа и се продаде 41,8 - 58% печалба за позицията. Не е зле за по-малко от месец, но все пак ме изненада леко неприятно. Очаквах спад и след това ръст, затова сложих уж безопасен трейлинг от 9 долара. Благодарско, pibbel. Мисля да взема отново, ако падне под 38.

                                Някоя по-изгодна сделка виждате ли тази седмица? Да не е свръхспекулативна, защото нямам енергия да следя нонстоп пазара или да треперя уикендите. Финансовите доста върнаха днес, но вече имам WFC.

                                Коментар

                                Working...
                                X