IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    тоя "синтетичен бонд" няма нищо общо с синтетичен бонд
    тва не е дългов дериватив,а екуити дериватив и е нищо повече от 2 годишен шорт пут на АКЦИЯТА,чийто примиум е представен като дивидент , а на 60 евро пута киква ин в асайнмънт.за тва "бонда" ти дава акцийки,в случай,че пробие страйка си
    разбира се, 4е зад вески инструмент от подобен вид, седи комбинациа от опции или други деривати. НО за да не си изложен на вси4ки рискове сварзани с тези деривате, един инвестор може да купи целиа пакет. тогава праисинга е бинарен резултат: или, или.

    разбира се банката касира за това комисионна, но купува4а полу4ава хибридна форма на далг с висок купон, кам силен ундерлаинга и може да купи ундерлаинга на ниска цена безда губи купона, ако пута при падеж е кикнат.

    сам знаес 4е има стотици подобнис структури. има хилади такива инструмент. това e za lazy investor с о4акване и които не зане да упрввлева отеделнте легови, засто като 4уе гриикс и се нааква.

    by the way: ти си от малкото тук с които може да се води нормален разговр
    Last edited by VDAX; 12.09.2015, 09:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
      уважавам хора с конкретни идеи. ти откои си?

      просто се опитвах да изложа, 4е вместо да 4акас кво сте направи ФЕД, има много по добри на4ине за неопитни инвестори като Iv_max да инвестират.

      пример: синтети4ен бонд варху Даимлер, които ти дава 8% на година и 1000 евро главница след 2 години, ако Даимлер не е под 60 евро на датата на падеж. ако е под 60 евро ти полу4авас, акции на Даимлер на саотвентната цена вместо 1000 евро. 8% са гарантирани.
      тоя "синтетичен бонд" няма нищо общо с синтетичен бонд
      тва не е дългов дериватив,а екуити дериватив и е нищо повече от 2 годишен шорт пут на АКЦИЯТА,чийто примиум е представен като дивидент , а на 60 евро пута киква ин в асайнмънт.за тва "бонда" ти дава акцийки,в случай,че пробие страйка си

      Коментар


      • Ейпъл няма как да падне до 60 кинта, Анонов, освен ако реалностите във високотехнологическият свят не се променят изоснови. Тия мишове, които бягаха от ябълките на краткотрайното дъно (май на около 90 евро) - сега дали не се чувстват доста неловко?

        Има правота в думите на Ив, че малки инвеститори може да се панират в един момент и краткотрайно да сринат акцията - големите ще им излапат избяганите акцийки.


        За ФЕД - не мисля, че дори да вдигнат лихвите, това ще е с някаква значима цифра - просто няма да смеят да причинят хаос и паника по пазарите - отделно - подобно решение вече е калкулирано до голяма степен - след излизането от китайската криза пазарите продължават да се усукват около едни сравнително ниски нива като фльорца около пилон - играят го умряла лисица един вид. В четвъртък ще разберем това - разбира се при вдигане на лихви ще има спад, но няма да е драстически, според мене.
        Last edited by Императорът; 12.09.2015, 00:00.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          И да и не. С цена не мога да се ангажирам но има няколко истини между които е и факта че епъл е в портфолиото на много на брой инвеститори.

          Всичко зависи от това дали ще има движение от ФЕд и кога...и също така как ще реагира пазара. Това на практика никой не знае. Едно е ясно има много напрежение. Но всичко е възможно в щатите. Не бих се учудил на нищо.
          Аз все пак предпочитам яснота пред хазарт. Ще видим спокойно как реагира пазара и след това. Нищо кой знае какво няма да изпусна.
          Иве,аз пък не предпочитам яснотата пред хазарта!!!

          Коментар


          • И да и не.

            Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
            Аз купих на 101,сега ми е притеснено с решението на ФЕД в четвъртък.Имам достатъчо кеш да купя и на 60 ,ама не вярвам че ще се получи тази цена при този кеш който епъл имат
            И да и не. С цена не мога да се ангажирам но има няколко истини между които е и факта че епъл е в портфолиото на много на брой инвеститори.

            Всичко зависи от това дали ще има движение от ФЕд и кога...и също така как ще реагира пазара. Това на практика никой не знае. Едно е ясно има много напрежение. Но всичко е възможно в щатите. Не бих се учудил на нищо.
            Аз все пак предпочитам яснота пред хазарт. Ще видим спокойно как реагира пазара и след това. Нищо кой знае какво няма да изпусна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Добре....

              По медиите удобно или от глупост проускат един много важен факт около епъл.
              Всички медии са леко разочаровани след като епъл не представиха новия звездолет който може да лети за два часа до друга звезда.
              И след като няма звездолет...всичко друго - какво пък чак толкова.

              А истината е. Епъл представиха новия ИПАД про. Клавиатурата и молива. Това е с възможността на компютър. Сега се сети за обявеното им сътрудничество миналата година с ИБМ. Сети се и ИБМ какъв дял имат в медицинския софтуер...да оставим другите..ретайл системите и т.н. Всички си мислят кой знае какво - нов ипад....
              Това ще стане стандарт ( заедно с ИБМ ) за медицинската техника, диагностика и т.н Това е нов свят за епъл....до сега беше крайния потребител - сега ще хванат най бързо развиващата се индустрия - медицината.
              .
              +++
              Съгласен, доста потенциал има в тая област.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Точно така. Абсолютно си прав. И аз не съм купил. Защото съм убеден че ще има много по добър момент.
                Но ако дойде момент в който пазара тръгне надолу първите след шока които ще започнат да се въстановяват това са компаниите в които има смисъл да си дадеш парите.
                Аз купих на 101,сега ми е притеснено с решението на ФЕД в четвъртък.Имам достатъчо кеш да купя и на 60 ,ама не вярвам че ще се получи тази цена при този кеш който епъл имат

                Коментар


                • Точно така

                  Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Ами то половината от търговията е тайминга. Може и да си прав, но защо "умните" пари да инвестират в тази възможност при акция на 110 долара сега, като могат да го направят след известно време на примерно 60 или по-малко?

                  Тук малко си уишфъл тинкинг.
                  Точно така. Абсолютно си прав. И аз не съм купил. Защото съм убеден че ще има много по добър момент.
                  Но ако дойде момент в който пазара тръгне надолу първите след шока които ще започнат да се въстановяват това са компаниите в които има смисъл да си дадеш парите.

                  Коментар


                  • модеартора: дискриминирасти подхварлани приемата, ама некои като ги варне триете, . кои ти е шеф?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Добре....


                      Това не може да стане за няколко месеца ккакто искат "инвеститорите" но който не може да види потенциала на епъл и продължава да смята екосистемата която бавно изграждат за мода....той просто не вижда по далеч от носа си и го интересува само цената на епъл на другия ден.
                      Ами то половината от търговията е тайминга. Може и да си прав, но защо "умните" пари да инвестират в тази възможност при акция на 110 долара сега, като могат да го направят след известно време на примерно 60 или по-малко?

                      Тук малко си уишфъл тинкинг.

                      Коментар


                      • Добре...

                        Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Логиката ти е ок, но... Пропускаш факта, че цялото световно потребление не е концентрирано в USA и макар да е невероятно като обем е според мен изконсумирано като растеж - що се касае за AAPL
                        Виж ако накарат часовникът им да лекуват диабет докато го носиш е друга бира
                        Добре....

                        По медиите удобно или от глупост проускат един много важен факт около епъл.
                        Всички медии са леко разочаровани след като епъл не представиха новия звездолет който може да лети за два часа до друга звезда.
                        И след като няма звездолет...всичко друго - какво пък чак толкова.

                        А истината е. Епъл представиха новия ИПАД про. Клавиатурата и молива. Това е с възможността на компютър. Сега се сети за обявеното им сътрудничество миналата година с ИБМ. Сети се и ИБМ какъв дял имат в медицинския софтуер...да оставим другите..ретайл системите и т.н. Всички си мислят кой знае какво - нов ипад....
                        Това ще стане стандарт ( заедно с ИБМ ) за медицинската техника, диагностика и т.н Това е нов свят за епъл....до сега беше крайния потребител - сега ще хванат най бързо развиващата се индустрия - медицината.
                        Това не може да стане за няколко месеца ккакто искат "инвеститорите" но който не може да види потенциала на епъл и продължава да смята екосистемата която бавно изграждат за мода....той просто не вижда по далеч от носа си и го интересува само цената на епъл на другия ден.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                          да жена сам. проблем ли е
                          Извикай и другите две тризначки и започнете да ползвате цялата азбука.

                          Коментар


                          • Напротив

                            Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                            да жена сам. проблем ли е
                            Напротив, по приятно е. Ако си красива. ))))

                            Коментар


                            • А къде работиш?

                              Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                              роаботим с голдман, мерил, бнп, вски немски банки, латински банки, и други олигофрени

                              с удоволствие сте си купа книгата ти. мога да ти дам моита през тва време, коита се сте баде приведен живот и зрдраве и на втори език


                              за Вале сам ти написал: ПРИМЕР
                              А къде работиш?

                              Коментар


                              • А кой е първия език

                                Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                                роаботим с голдман, мерил, бнп, вски немски банки, латински банки, и други олигофрени

                                с удоволствие сте си купа книгата ти. мога да ти дам моита през тва време, коита се сте баде приведен живот и зрдраве и на втори език


                                за Вале сам ти написал: ПРИМЕР
                                А кой е първия език на книгата ти.

                                Коментар

                                Working...
                                X