IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    При положение, че съм на компа нон стоп стопове много не ми се налага да ползвам. И не е вярно, че загубите не се приспадат. Те се вадят от печалбите и се плаща данък на останалото. Но данъкът е огромен и наистина народът избягва да трейдва - тук много мразят да плащат данъци. Аз обаче съм готова да си платя за печалбите отколкото да пропускам печалби заради данъци.

    Аз нещо в това демо не се ориентирам - не виждам цените на които съм напазарувала.

    Са относно данъка позициите които държиш на загуба и ако ги оставиш за след нова година няма да можеш да неутрализираш печалбата от тази година ако въобще ти остане. До края на годината хубаво е позициите който са ти на загуба да ги затвориш и отвориш на ново ако все пак държиш да ги имаш по този начин ще платиш по малка данък тази година. А за догодина при брокера сметките може да са на доверен човек който плаща данъци в България , са не знам да не проследяват IP адреса от къде влизаш да търгуваш , или по друг начин могат да те засекът или некои да те натопи. Трябва да се консултираш, тук репрезентативния писа нещо. Но имай предвид че това е измама и може да имаш проблеми.

    Същото важи за обратното ако баланса по затворените позиции е на минус а държиш дългосрочно печеливши отворени позиции и тъй като загубата няма да се призна за следващата година . Пак затваряш и отваряш позиции до неутрализиране на загубата . Това си е делавера щот няма как да пренесеш загубата на затворените позиции за следващата година. Това за теб не се отнася.

    Ако бъркам нещо колегите да поправят.
    Last edited by Todor Sabev; 14.09.2020, 23:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

      Николата под 30 е ок за купуване.Ще ти дам инфо за нея от кухнята .
      Чакам си инфото. Ще си проверявам пощата Не разбрах - в крайна сметка шефа на Nikola призна ли за измамите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        На демото само с купи/продай няма сми. Поне стопове трябва да ги разучиш много щателно. Аз определено не съм успял все още. Няколко пъти ядох дървото с прекалено близки, а с CXW - обратното. Направих се на тарикат и не сложих. В Елит трейдъра четох много щателно ето това https://www.elitetrader.com/et/threa...-helps.349834/ Определено няма консенсус, но към момента клоня към по-лабави стопове. Предвид резила с AM, където едноминутен рязък спад ме изкара от играта на едно +15%.

        Другото - докато плащаш в Дания трябва да спреш да търгуваш толкова активно. Наистина трябва. Доколкото знам при вас продадените на загуба позиции не се приспадат и плащаш като поп за всяко излизане на плюс. Накрая ще се окаже, че и +80% да докараш, пак ще си на загуба.
        При положение, че съм на компа нон стоп стопове много не ми се налага да ползвам. И не е вярно, че загубите не се приспадат. Те се вадят от печалбите и се плаща данък на останалото. Но данъкът е огромен и наистина народът избягва да трейдва - тук много мразят да плащат данъци. Аз обаче съм готова да си платя за печалбите отколкото да пропускам печалби заради данъци.

        Аз нещо в това демо не се ориентирам - не виждам цените на които съм напазарувала.

        Коментар


        • Айде стягайте се Фейслифта на грипа идва. Тунингован модернизиран с повече екстри. Но. Аз ще Ве излекувам Да. само Аз и никой друг. Скоро идва една от най-важните дати през годината. Есенното равноденствие. Само няколко са дните, които определят годината и това е един от тях. Идва и времееее Насдака да бъде заразен от подобрения съветско жълт вирус на възмездието, но Модерна и Файцера ще бъдем зад Вас. Хахххххххххххххххххххххххххххххх Дотогава инвестирайте хвърляйте всичко на технолгиите те са вечни, като мумията на Мао.

          Коментар


          • Баси бозата

            Хайде давайте тикърите с цени, на които купувате и на които продавате. Покажете, че можете

            Аз вяравам във вас

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              Този се конкурира с OPTION master-ите

              В тоя ред на мисли нали бЕгаше далече от техническия анализ?!? Тоя пич говори за CANDLE chart техники и други вуду магии!

              В общи линии като видиш някой да обяснява „това никъде няма да го видите, само тук и само от мен“, или „аз нямам saving account, всичките ми пари са в трейдинг сметката. А и защо да имам като правя по 1% седмично от сток маркета?!?!“ БЕГАЙ ДАЛЕЧЕ!
              ED занимавал ли си се някога със симулатори?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Nikola на какво отгоре излетя пък сега. Що не пробваш swing trading - има шанс за по-големи печалби, ама разбира се е малко по-рисково
                Николата под 30 е ок за купуване.Ще ти дам инфо за нея от кухнята .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Nikola на какво отгоре излетя пък сега. Що не пробваш swing trading - има шанс за по-големи печалби, ама разбира се е малко по-рисково
                  Не обичам да рискувам повече от колкото мога да поема.Алчноста понякога иска,но разума ми казва да спра . Пипам внимателно и засега стратегията ми работи перфектно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    Nikola на какво отгоре излетя пък сега. Що не пробваш swing trading - има шанс за по-големи печалби, ама разбира се е малко по-рисково
                    На демото само с купи/продай няма сми. Поне стопове трябва да ги разучиш много щателно. Аз определено не съм успял все още. Няколко пъти ядох дървото с прекалено близки, а с CXW - обратното. Направих се на тарикат и не сложих. В Елит трейдъра четох много щателно ето това https://www.elitetrader.com/et/threa...-helps.349834/ Определено няма консенсус, но към момента клоня към по-лабави стопове. Предвид резила с AM, където едноминутен рязък спад ме изкара от играта на едно +15%.

                    Другото - докато плащаш в Дания трябва да спреш да търгуваш толкова активно. Наистина трябва. Доколкото знам при вас продадените на загуба позиции не се приспадат и плащаш като поп за всяко излизане на плюс. Накрая ще се окаже, че и +80% да докараш, пак ще си на загуба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                      Я виж днес про ябълките и николчо как пак се заформя възможност за спекулка
                      Nikola на какво отгоре излетя пък сега. Що не пробваш swing trading - има шанс за по-големи печалби, ама разбира се е малко по-рисково

                      Коментар


                      • Ейййй разгеле най-накрая извъртях първата сделка . Днес нещо не им се търгува на робинхудовците

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Да се похваля - на демото съм на 14 хилки нагоре. Hvor er jeg bare goooood
                          Не ме плаши с петрола, щото нямам друг план за него освен да расте
                          Я виж днес про ябълките и николчо как пак се заформя възможност за спекулка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Поздравления, че опитваш на демото. С него може хубаво да усвоиш техническите аспекти на търговията, да не се преебваш като мен с OCO поръчките и др. Според мен обаче няма да ти помогне чак толкова за другите неща. Най-добре е на демото да тренираш истински day trading - избираш една компания, гледаш картинките и купуваш/продаваш 20-30 пъти за сесия. Тамън ще кажеш какъв е резултатът за седмица/месец... ако сляпо следваш техниката.

                            Дай списък на компаниите в демото, да се пробвам да вангувам.
                            срам ме е да си призная, че изобщо не знам как да ползвам trading view за анализи. Иначе на демото миналата седмица инвестирах в Tesla, Apple, SE, NIO, Brent Oil, Nvidia, CCL, SPG, Intel (всичките ги имам и реално без SPG), просто тоя път уцелих по-подходящ момент за влизане. И да ви кажа хич не го мислех - за секунди накупих буквално квото ми хрумна.
                            Демото на Plus500. Не знам още как се ползва - само знам как да кликна на buy and sell
                            Last edited by IvelinaJensen; 14.09.2020, 19:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Днеска си загубих девствеността на HKEX с WH group. Компанията е бетон, но валутата ме притеснява. Продължавам да нагазвам в месото. Ако пак се омацат със свинското грип, ще има яко захлебване.

                              Следващата борса е Москва, но ще изчакам да ги заринат с още някоя санкция по повод носенето на ушанки през зимата.
                              Туше! https://www.youtube.com/watch?v=qKon...=youtu.be&t=39

                              Brazil, South Africa, Mexico, Argentina and Singapore have joined China, South Korea and Japan in banning pork imports from Germany due to the risk of African Swine Fever, according to Bloomberg.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Уху, по 10% на месец върху тези 100К, ако смятаме 20 дена търговия. Ако реинвестираш нали знаеш какво ще стане

                                След 12 години ще си един от най-богатите хора не света. Супер, че си тук с нас



                                Не става точно така.Де да можеше.Нали знаеш оная приказка за хилядата коча и .........

                                Коментар

                                Working...
                                X