IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    ама да е ултра, та да сварим съвсем кокошката

    Голдман като им гледам прогнозите - или ще стане или няма да стане ...

    Ив, като си им клиент подобни прогнози ли дават?
    Те са им покъртителни прогнозите просто. Имам малко хартии Тотал, та в петък ги вкараха в "конвикшън бай лист". Не обърнах кой знае кво внимание, даже си викам кофти сигнал, явно вече са шорт. Същия ден обаче си намалиха прогнозите за цените на петрола за 2015 и 2016 и казаха, че можело да падне на 20 гущера. Е кое от 2те е вярно??? С едното от 2те играят срещу клиентите си.
    Надявам се, че Ив е доволен от това, което получава за парите, които им плаща. Ама то дето се казва, кеф цена няма
    П.С. Сега с разяснението на Ив, става по-ясно
    Last edited by snaky; 14.09.2015, 21:53.

    Коментар


    • )))

      Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      ама да е ултра, та да сварим съвсем кокошката

      Голдман като им гледам прогнозите - или ще стане или няма да стане ...

      Ив, като си им клиент подобни прогнози ли дават?
      Аз ако чаках на техните прогнози....

      Между другото обаче има и къси позиции в моето портфолио там.

      Принципно няма на този свят кой да ти каже сто процента....единствената далавера е понякога ако разбереш кое трейдърите някъде ще играят и в коя посока...но те принципно не казват много много...))

      Коментар


      • Те не ме съветват по принцип

        Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        Голдман не те ли съветват малко по-добри сратегии, които да ти позволят да бадеш неутрален или да се позиционираш спрямо волатилността на пазара преди значими решения. иначе е малко несириозно...
        Те не ме съветват по принцип.

        Управляват малко мои пари и в този смисъл имам идея какво правят и питам от време наввереме но не са ми консултанти. Отделно обаче получвам много предложения за инвестиции които аз по правило отхвърлям почти винаги.

        Аз съм неутрален защото имам запазени къси позиции от 211-212 SPY и друго нямам.

        С изключение че имам една къса позиция на нетфликс която половината я затворих преди седмица на малка печалба сега вече другата половимна на по голяма още не съм я затворил нямам никаква акция на нищо. Абсолютно нищо нямам.

        Плана ми е елементарен. Ако не вдигнат лихвите ще затворя късите си позиции всичките и така на 101% в кеш отивам на почивка ))) Ако ги вдигнат - си оставам какъвто съм си докато преценя.

        Аз лично не мисля че парите задължително трябва да бъдат някъде и да работят така да се каже. Ако имах няколко милиярда може би щях да мисля различно но сега съм си напулно ок да имам кеш. Като видя възможност ще вляза където преценя.

        Коментар


        • Investora - да направи една анкета - дали сега и кога Фед ще вдигне лихвите и с колко ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Ако си лонг на шорт ETF и те )))
            ама да е ултра, та да сварим съвсем кокошката

            Голдман като им гледам прогнозите - или ще стане или няма да стане ...

            Ив, като си им клиент подобни прогнози ли дават?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Ако си лонг на шорт ETF и те )))
              Голдман не те ли съветват малко по-добри сратегии, които да ти позволят да бадеш неутрален или да се позиционираш спрямо волатилността на пазара преди значими решения. иначе е малко несириозно...

              Коментар




              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                lv_max: как мога да бъда лонг и да направя пари, дори и пазара да падне?
                Ако си лонг на шорт ETF и те )))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  А кога ще бъде според теб по спокойно?

                  Така ти се иска...или така мислиш?

                  Кое е на ръба сега ми е интересно?

                  Несигурноста е точно от това че не ги вдигат и никой не знае кога. Би трябвало несигурността да изчезне ако ги вдигнат.
                  lv_max: как мога да бъда лонг и да направя пари, дори и пазара да падне?

                  Коментар


                  • Истината е, че не знам дали ми се иска... имам доларови позиции и американски акции но честно ми си струва съмнително да ги вдигнат. Имаше доста по сносни моменти, макар и ти да си прав, че това в Китай ще продължи поне още няколко месеца, а за Европа много време. Някой тук беше написал, че дори да ги вдигнат с 0,25 едва ли ще има някакво кой знае какво отражение... не знам....

                    Коментар


                    • А кога ще бъде според теб по спокойно?

                      Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                      Според мен ФЕД няма да рискуват да вдигнат лихвата преди изборите и особенно сега когато всичко е на ръба. Може да хукне на горе , а може да се върне и назад... просто е пълна несигурност. Никой мисля си аз няма да дразни пазара с още неясноти от последиците при вдигане на лихвите.
                      А кога ще бъде според теб по спокойно?

                      Така ти се иска...или така мислиш?

                      Кое е на ръба сега ми е интересно?

                      Несигурноста е точно от това че не ги вдигат и никой не знае кога. Би трябвало несигурността да изчезне ако ги вдигнат.
                      Last edited by Iv_max; 14.09.2015, 16:54.

                      Коментар


                      • Според мен ФЕД няма да рискуват да вдигнат лихвата преди изборите и особенно сега когато всичко е на ръба. Може да хукне на горе , а може да се върне и назад... просто е пълна несигурност. Никой мисля си аз няма да дразни пазара с още неясноти от последиците при вдигане на лихвите.

                        Коментар


                        • ))

                          Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          За мен е ясна работата :

                          1. Продаваш всичко сега - ФЕД не барват лихвата и SPY удря 215-220 до НГ.

                          2. Държиш и не продаваш - ФЕД вдигат лихвата и имаме 10-15% надолу.
                          ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Биотехнологиите са се повишили за година и нещо с 2 пъти.

                            Въпрос: С колко ще паднат ако пазара се срине?
                            Максимум 1 път

                            Коментар


                            • Биотехнологиите

                              Биотехнологиите са се повишили за година и нещо с 2 пъти.

                              Въпрос: С колко ще паднат ако пазара се срине?

                              Коментар


                              • За мен е ясна работата :

                                1. Продаваш всичко сега - ФЕД не барват лихвата и SPY удря 215-220 до НГ.

                                2. Държиш и не продаваш - ФЕД вдигат лихвата и имаме 10-15% надолу.

                                Коментар

                                Working...
                                X