IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разбира се

    Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Много от горещите картофи са в самите компании чрез обратните изкупувания, които правиха през последните години и то със заемен капитал.

    Тъй като не съм много наясно, та да попитам:
    Когато една компания направи обратно изкупуване на акции, има ли някакъв начин впоследствие отново да ги продаде на пазара?
    Разбира се

    http://www.investopedia.com/ask/answ...tiredstock.asp

    Между другото все се каня да разбера за някой компании колко акции са унищожили и колко са задържали.

    Твоя въпрос е едина много добра работа която ме подсети че трябва да свърша тея дни.

    Сметни ако почнат пък и да продаат за да покрият дебита. Е тогава ще си ебе майката.
    Last edited by Iv_max; 15.09.2015, 00:55.

    Коментар


    • Това е един вид перверзно - цялото свят да чака какво ще направят няколко стари пъпеша.

      Аз мисля, че ще вдигнат лихвите, но минимално - с около 0.2-0.25% - пущиняците няма да рискуват срив на пазарът, макар за мен да е пълна идиотия пазарът да обръща чак такова огромно внимание на подобни нищожни повишения.

      Тоже мисля, че неголямо повишение на, вече е калкулирано от пазарите - тоест инвеститорите очакват точно туй.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Много от горещите картофи са в самите компании чрез обратните изкупувания, които правиха през последните години и то със заемен капитал.

        Тъй като не съм много наясно, та да попитам:
        Когато една компания направи обратно изкупуване на акции, има ли някакъв начин впоследствие отново да ги продаде на пазара?
        Може, ама при няколко условия. Първо трябва да не са анулирани, щото няма как да стане
        А после, трябва има решение на шефчетата и акционерите да одобрят на събранието.
        Ама то на практика почти няма как да стане.

        А за кой кара влака се знае: акционерите във всеки регионален клон на Фед, които са познатите ви търговски банки Голям капитализъм са измислили американците от 1 век насам Перпетуум мобиле

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Все си мисля...абе който кара влака - не успя ли да заеме за 4 месеца добри позиции да е подготвен за вдигане на лихвите?
          От 4 месеца реално подготовката започна и горещите картофи се прехвърляха полека лека на оптимистите пишман инвеститори. Въпроса е дали успяха или не.
          Много от горещите картофи са в самите компании чрез обратните изкупувания, които правиха през последните години и то със заемен капитал.

          Тъй като не съм много наясно, та да попитам:
          Когато една компания направи обратно изкупуване на акции, има ли някакъв начин впоследствие отново да ги продаде на пазара?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Влака кой го кара...най вероятно не можем да познаем....нямаме капацитет за това...но че ПАРИТЕ са в основата е сигурно.

            Мисля че ФЕД са в много кофти положение. Каквото и да направят - ще е адски погрешно.

            Аз съм пристрастен защото разбира се предпочитам охлаждане на страстите и падане на пазара за да мога да се включа пак от добра позиция но ако се опитам да се абстрахирам от моя интерес пак мисля че по погрешното решпение ще е да ги оставят лихвите нулеви.

            Все си мисля...абе който кара влака - не успя ли да заеме за 4 месеца добри позиции да е подготвен за вдигане на лихвите?
            От 4 месеца реално подготовката започна и горещите картофи се прехвърляха полека лека на оптимистите пишман инвеститори. Въпроса е дали успяха или не.

            Оня ден предположих правилно че този който е купил акциите на Icahn на нетфликс на 700 долара явно се е отървал окончателно от тях и нетфликс пое надолу.

            Та сега....дали който трябва се е отръвал от горещите си позиции и е подготвен за пазара надолу или ще чакаме деклември да се поосвободи напълно ))
            Ако чакаш да разтоварят и накупилите TSLA и AAPL ще мине доста време ...
            Шегичка
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Влака

              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Кой в крайна сметка кара влака и кой хвърля въглищата-ФЕД или GS
              Влака кой го кара...най вероятно не можем да познаем....нямаме капацитет за това...но че ПАРИТЕ са в основата е сигурно.

              Мисля че ФЕД са в много кофти положение. Каквото и да направят - ще е адски погрешно.

              Аз съм пристрастен защото разбира се предпочитам охлаждане на страстите и падане на пазара за да мога да се включа пак от добра позиция но ако се опитам да се абстрахирам от моя интерес пак мисля че по погрешното решпение ще е да ги оставят лихвите нулеви.

              Все си мисля...абе който кара влака - не успя ли да заеме за 4 месеца добри позиции да е подготвен за вдигане на лихвите?
              От 4 месеца реално подготовката започна и горещите картофи се прехвърляха полека лека на оптимистите пишман инвеститори. Въпроса е дали успяха или не.

              Оня ден предположих правилно че този който е купил акциите на Icahn на нетфликс на 700 долара явно се е отървал окончателно от тях и нетфликс пое надолу.

              Та сега....дали който трябва се е отръвал от горещите си позиции и е подготвен за пазара надолу или ще чакаме деклември да се поосвободи напълно ))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Винаги трябва много внимателно да се четат прогнозите (публичните!!!) на Голдман, независимо дали познават или не.
                Спор няма, както се казва - вещи са в занаята
                Но с тази прогноза за олиото на 20 мисля, че се опитват да манипулират ..и съм им контра
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  A малко преди това когато брента бе 120 те прогнозираха 150.
                  Мани ги тия боклуци...
                  Винаги трябва много внимателно да се четат прогнозите (публичните!!!) на Голдман, независимо дали познават или не.

                  Коментар


                  • На Голдман

                    На Голдман според мен едно им е хубавото - акциите.

                    Ако имаме късмет да видим по добри цени - това е нещото което независимо от краткосрочни каквито и да е сътресения никога няма да загубиш от парите си.

                    Дори и на тези нива ми се ще да купя и все мисля от няколко дена дали пък да не взема да купя.
                    Утре трябва да реша окончателно преди сряда щото след това мисля няма смисъл.

                    Реално след лихвите финансовия сектор ще отчита повече печалба и след първоначалния шок мисля че банковия сектор oсoбвнно Голдман и WFС ще са най смислени за покупка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Според мен Голдман относно тази прогноза за петрола е част от "натиска" върху ФЕД да не пипа лихвите. Нисък петрол и сурвини дълго време не обещава инфлация.

                      Така както навсякъде ПАРИТЕ казват кой ще кара влака.
                      Кой в крайна сметка кара влака и кой хвърля въглищата-ФЕД или GS
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Според мен Голдман отнонсо петрола

                        Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                        Те са им покъртителни прогнозите просто. Имам малко хартии Тотал, та в петък ги вкараха в "конвикшън бай лист". Не обърнах кой знае кво внимание, даже си викам кофти сигнал, явно вече са шорт. Същия ден обаче си намалиха прогнозите за цените на петрола за 2015 и 2016 и казаха, че можело да падне на 20 гущера. Е кое от 2те е вярно??? С едното от 2те играят срещу клиентите си.
                        Надявам се, че Ив е доволен от това, което получава за парите, които им плаща. Ама то дето се казва, кеф цена няма
                        П.С. Сега с разяснението на Ив, става по-ясно
                        Според мен Голдман относно тази прогноза за петрола е част от "натиска" върху ФЕД да не пипа лихвите. Нисък петрол и сурвини дълго време не обещава инфлация.

                        Така както навсякъде ПАРИТЕ казват кой ще кара влака.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Не четеш внимателно.
                          Едната прогноза на Голдман е от 28.10.2014 при нефт на 80 и те предвиждат спад до 70, което и се случва.
                          Другата прогноза е от 11.09.2015 и предстои да видим дали отново ще познаят.
                          Я да четем внимателно, може пък аз да бъркам, само първата статия.

                          http://www.arabianmoney.net/us-stock...s-time-around/

                          Two years ago the US investment house said crude would surge to $150 a barrel, now it has oil plunging to $70 next year.

                          Статията е от 2014. 2012 казват, че ще удари 150, той е около 115 - 45 долара разлика. 2014 казват, че 2015 ще падне до 70 долара, той слезе и до 40 - 30 долара разлика.

                          Както виждаш "преизпълняват бюджета" доволно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Не четеш внимателно.
                            Едната прогноза на Голдман е от 28.10.2014 при нефт на 80 и те предвиждат спад до 70, което и се случва.
                            Другата прогноза е от 11.09.2015 и предстои да видим дали отново ще познаят.
                            A малко преди това когато брента бе 120 те прогнозираха 150.
                            Мани ги тия боклуци...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                              ама да е ултра, та да сварим съвсем кокошката

                              Голдман като им гледам прогнозите - или ще стане или няма да стане ...

                              Ив, като си им клиент подобни прогнози ли дават?
                              Не четеш внимателно.
                              Едната прогноза на Голдман е от 28.10.2014 при нефт на 80 и те предвиждат спад до 70, което и се случва.
                              Другата прогноза е от 11.09.2015 и предстои да видим дали отново ще познаят.

                              Коментар


                              • Абе, различни неща ви казват, ама поне винаги са прави!
                                А тия от ФЕД според мен ще койнфлипнат преди събирането и ще го решат.
                                Last edited by andy2000; 14.09.2015, 21:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X