IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Точно това имах предвид - ще продам губещите позиции последния работен ден от тази година.
    За банката - аз се логвам с датски ЕГН така че няма значение държава и IP - все съм си аз и си плащам същите данъци. Ако се преселя в др държава тогава трябва да го докладвам тук на властите, да ми се зачеркне постоянни ядрес и вече не знам дали ще имам право да търгувам от същата банка - не съм проучила. Но в момента мога да си ходя по екскурзии и да се логвам от де си искам при положение, че постоянният ми адрес в Дания

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

      ED занимавал ли си се някога със симулатори?
      Смисъл има при автоматични системи, където всичко е предварително дефинирано. При discretionary decisions не ми е ясно как симулаторите се използват. НЕ съм ползвал софтуерен симулатор.
      Защо питаш?

      Коментар


      • Въпросът беше, че шикалкавиш в реално време във форума. Това го има черно на бяло. Другото може да е така, а може и да не е - не споря

        ***

        Между другото в щатите басовете не са enforceable. Преди в много от щатите басът можеше да се оформи като споразумение и да отидеш в съда и да засъдиш лузъра. Сега с федерален закон са направили басовете незаконни във всички щати. Вече бях почнал да мисля за другия бас за $100 000 кой да е приложимият закон към споразумението, че да не можеш да се измъкнеш. Ама трудно с тия басове за съжаление
        Last edited by Money; 15.09.2020, 08:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Не ми се прави на селски хитрец и ти, като един друг тука гуем сорка, сещаш се кой е сорката, нали

          Като кажеш "а" трябва да кажеш и "б", нали? Тръгна да пишеш в релано време, после пръц... и се уплаши. Бил продал той. После хоп, не съм продаааал, хахаха

          За това говорим, мойто момче


          Хайде, лека нощ на магьосниците в трейдърството
          Селски хитрец си ти.Аз съм направил него ден сигурно 50 сделки поне на стойност 300 000 $.За това ти говоря и не съм купувал само веднъж Ейпъл а много пъти го купих и продадох.Айде сега ми кажи че не е така да хванем едно басче по 100 000 $ да ти взема и гащите от гъза отворко.Айде да те видя.Давай! Вадя всички разпечатки за 11 септември и отиваме при двама нотариуса да узаконим баса.
          Last edited by X_Y; 15.09.2020, 08:57.

          Коментар


          • Не ми се прави на селски хитрец и ти, като един друг тука гуем сорка, сещаш се кой е сорката, нали

            Като кажеш "а" трябва да кажеш и "б", нали? Тръгна да пишеш в релано време, после пръц... и се уплаши. Бил продал той. После хоп, не съм продаааал, хахаха

            За това говорим, мойто момче


            Хайде, лека нощ на магьосниците в трейдърството

            Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

            Ти на тъп ли се правиш или си такъв.Аз не ти оспорвам какво имаш,но ти оспорваше моите сделки.Сиреч искаше да ме изкараш,че си приказвам ей така между другото.Добъзя те за баса и ми стана ясен.Аз не оспорвам твоите артии щото не мога да бъда сигурен дали имаш или нямаш.Ако имаш ок имай ди ги.Само,че ти оспорваше и после не застана зад думите си.Това е.Сега въртиш и сучеш да излезеш чист,но късно е либе за китка.Хората те имат за келеш и ми пишат на лични,че не ставаш.Трябва да се научиш да уважаваш останалите и са не се правиш на много велик,защото не си младежо.

            Коментар


            • Друго също ме интересува. Защо SLN е на +10% за деня, а XOM-а е на -0.65%




              Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Едно яко предложение за тикър за terziev/exss имам

              Тикърът е SLN и става дума за Silence

              Инвестиционната теза е следната, току що влязоха в НАСДАК и значи ще се дигат. Ще ти хареса Ексчо, защото тишината е злато


              Silence

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Същата работа и за твоите скрийн шотове, Ташунку. Същата работа. Снимай си ги. Да се хващаме на бас, че знаеш как се снима ли


                Ти на тъп ли се правиш или си такъв.Аз не ти оспорвам какво имаш,но ти оспорваше моите сделки.Сиреч искаше да ме изкараш,че си приказвам ей така между другото.Добъзя те за баса и ми стана ясен.Аз не оспорвам твоите артии щото не мога да бъда сигурен дали имаш или нямаш.Ако имаш ок имай ди ги.Само,че ти оспорваше и после не застана зад думите си.Това е.Сега въртиш и сучеш да излезеш чист,но късно е либе за китка.Хората те имат за келеш и ми пишат на лични,че не ставаш.Трябва да се научиш да уважаваш останалите и са не се правиш на много велик,защото не си младежо.

                Коментар


                • Я, аз искам един юнак-отворко на име terziev дето бил взел малко WELL да обясни от другите неща дето не е взимал малко като WFC, WASH, NTR и CXW колко парички е направил

                  Коментар


                  • Същата работа и за твоите скрийн шотове, Ташунку. Същата работа. Снимай си ги. Да се хващаме на бас, че знаеш как се снима ли

                    Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                    За какъв бас ми говориш бе момче? Обеснявам ти че сметките са лесни,но не винаги става точно така.Ти за твойте акции дето ги имаш ли искаш да хващаме бас.Ами имай си ги. Въобще не ме интересува какво имаш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Що да не става? Предлагам ти бас за нещо, за което ти твърдиш съвсем друго. А това което казвам е безкрайно точно и ясно дефинирано и безусловно доказуемо. Направо можем двамина да отидем в Deutsche Bank и те да ти го потвърдят лично ако искаш. И това мога да уредя
                      За какъв бас ми говориш бе момче? Обеснявам ти че сметките са лесни,но не винаги става точно така.Ти за твойте акции дето ги имаш ли искаш да хващаме бас.Ами имай си ги. Въобще не ме интересува какво имаш.

                      Коментар


                      • Що да не става? Предлагам ти бас за нещо, за което ти твърдиш съвсем друго. А това което казвам е безкрайно точно и ясно дефинирано и безусловно доказуемо. Направо можем двамина да отидем в Deutsche Bank и те да ти го потвърдят лично ако искаш. И това мога да уредя

                        Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        Не става точно така.Де да можеше.Нали знаеш оная приказка за хилядата коча и .........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          При положение, че съм на компа нон стоп стопове много не ми се налага да ползвам. И не е вярно, че загубите не се приспадат. Те се вадят от печалбите и се плаща данък на останалото. Но данъкът е огромен и наистина народът избягва да трейдва - тук много мразят да плащат данъци. Аз обаче съм готова да си платя за печалбите отколкото да пропускам печалби заради данъци.

                          Аз нещо в това демо не се ориентирам - не виждам цените на които съм напазарувала.
                          Хм, не мога да си представя активен търговец от Дания, но явно бъркам за данъците. Права си за печалбите, но при положение, че у нас имаш 5% дивидент и 10% капиталова... В пъти по-изгодно ти е да търгуваш на Нордикса от България, отколкото от Дания. В твоя случай можеш сериозно да увеличиш печалбата, без абсолютно никакъв риск. Заслужава си да станеш от компа и да се поразправяш малко с администрация.

                          За стоповете не си права. Просто няма начин да си нон стоп на компа. И наистина е хубаво да ги сложиш баш в момента, в който купуваш. А не после да ги мислиш и смяташ.

                          Коментар


                          • UNP днес на нов връх, Найки (NKE) също

                            Що ги не взехте бе, трейдърите? UNP от март до сега е +72%, Найкиту +78%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              При положение, че съм на компа нон стоп стопове много не ми се налага да ползвам. И не е вярно, че загубите не се приспадат. Те се вадят от печалбите и се плаща данък на останалото. Но данъкът е огромен и наистина народът избягва да трейдва - тук много мразят да плащат данъци. Аз обаче съм готова да си платя за печалбите отколкото да пропускам печалби заради данъци.

                              Аз нещо в това демо не се ориентирам - не виждам цените на които съм напазарувала.

                              Са относно данъка позициите които държиш на загуба и ако ги оставиш за след нова година няма да можеш да неутрализираш печалбата от тази година ако въобще ти остане. До края на годината хубаво е позициите който са ти на загуба да ги затвориш и отвориш на ново ако все пак държиш да ги имаш по този начин ще платиш по малка данък тази година. А за догодина при брокера сметките може да са на доверен човек който плаща данъци в България , са не знам да не проследяват IP адреса от къде влизаш да търгуваш , или по друг начин могат да те засекът или некои да те натопи. Трябва да се консултираш, тук репрезентативния писа нещо. Но имай предвид че това е измама и може да имаш проблеми.

                              Същото важи за обратното ако баланса по затворените позиции е на минус а държиш дългосрочно печеливши отворени позиции и тъй като загубата няма да се призна за следващата година . Пак затваряш и отваряш позиции до неутрализиране на загубата . Това си е делавера щот няма как да пренесеш загубата на затворените позиции за следващата година. Това за теб не се отнася.

                              Ако бъркам нещо колегите да поправят.
                              Last edited by Todor Sabev; 14.09.2020, 23:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                Николата под 30 е ок за купуване.Ще ти дам инфо за нея от кухнята .
                                Чакам си инфото. Ще си проверявам пощата Не разбрах - в крайна сметка шефа на Nikola призна ли за измамите?

                                Коментар

                                Working...
                                X