IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Оставете автомивката, кажете кака ви Йелън какво направи? Би било добре да я дигнем лихвицата до края на годината, ама може и да не...
    След "Китайският президент се отправи към Вашингтон за дългоочаквана среща с Обама" онзи ден, явно са се разбрали нещо Китай и САЩ и веднага след това Йелън заяви, че ще вдигат до края на годината. Склонен съм този път да повярвам. Решението вече е взето във Вашингтон, а не във ФЕД.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      .... и почти се издрайфа....
      тъй,дай да видим кой ще е новия на този пост?
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Хахаха, загуби си реда бре!
        .... и почти се издрайфа....
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Оставете автомивката, кажете кака ви Йелън какво направи? Би било добре да я дигнем лихвицата до края на годината, ама може и да не...

          Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение

          Хахаха, загуби си реда бре!

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=xJ2U...utu.be&t=1m25s
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Получила е удар в края на изказването си. Сега е в болница.

              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Моя съвет е направи качественна автомивка с някакво яко ноу хау . Поне в София на пръстите на едната ми ръка се броят качествените автомивки и нито една не се приближава много до това което съм си представял че може да направи човек.
                Аз бих я направил с бранд "мокра фланелка"
                - все още няма такава
                - клиенти винаги ще има
                - труженички ще се намерят
                ....
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Защо?

                  Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                  long Bayer s 300k ei twa
                  Защо?

                  Коментар


                  • Много тривиално

                    Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                    мисля затворен цикъл за ремонт прегледи на коли и камиони и магазин за части към сервиза добро обслужване денонощен сервиз и ка4ествено отремонтиране
                    Много тривиално.
                    Шофьора ми ме кара от няколко години да ( му ) направя сервиз ...иска и автомивка даже.

                    Моите доводи да му кажа да не се заимава с глупости са следните:

                    1. Дори в България ( въпреки че на много хора все още са им скъпи ) фирмените автомобилни сервизи имат потенциала да останат почти единствените такива особенно в големите градове където на практика са истинските клиенти.
                    2. Обурудването софтуера и обучението на персонала е сложна и много скъпа задача ако се налага да подържаш и ремонтираш различни марки автомобили и ще става все по сложна с оглед на увеличаване на сложността на автоможилите и електрониката по тях.
                    3. Авточастите ги има във всеки фирмен сервиз ( наистина може би на по висока цена към момента ) но с по сериозна гаранция че не са менте. С увеличаване на жизнения стандарт на хората все по рядко за в бъдеще цената ще има най същественното значение когато искаш да си оправиш колата. Ако не ги внасяш директно ( което за много марки автомобили е почти невъзможно ) или цената ти ще бъде подобна на официалните сервизи и няма да имаш предимство или маржа ти на печалба ще бъде минимален и няма да печелиш.
                    4. 300 К - няма да ти стигнат за ремонт на помещенията и основно обурудване без специализираното. Да не говорим за първоначалния нужен капитал за заплати, обучение на персонала и т.н.
                    5, С оглед раходите за персонал и спецификата на дейността - дененощния сервиз ще бъде повече реклама която ще генерира загуби от колкото реално извършвана печеливша дейност.
                    6. Качественото отремонтиране е следствие на качествен персонал и обурудване. Качествения персонал иска и качествени пари и качествено обучение.Ще ти бъде много трудна конкуренцията със официалните сервизи.

                    Бъдещето ще доведе до по голям процент застраховани автомобили с пълно автокаско както и по малко на брой много стари автомобили . При пълно автокаско ( където са сериозните пари във всеки сервиз ) ремонта се поема от застрахователя и повечето се оринтират към фирмените сервизи. С намаляването на старите автомобили раходите за ремомт извън застраховката намаляват.
                    Все пак е нужно да мислим когато стратираме бизнес какви са переспективите защото никой не иска да инвестира пари в бизнес с хоризонт 3-5 години надявам се.

                    И допускам че разбираш от този бизнес защото ако не разбираш.....става страшно.

                    Моя съвет е направи качественна автомивка с някакво яко ноу хау . Поне в София на пръстите на едната ми ръка се броят качествените автомивки и нито една не се приближава много до това което съм си представял че може да направи човек. А автомивката не е за подценяване и има переспектива ако създадеш една много добра да направиш верига. А и бизнеса не е чак толкова скъп като първоначална инвестиция и сравнително лесно се управлява особенно сравнен със сервиза.
                    Обаче само автомивка и кафе . Без ремонт на гуми и подобни щуротии. Специализацията в даден бизнес ( според мен ) е винаги по добре пред разводняването му с предлагането на много услуги които ще ту бъде трудно да подържаш на ниво особенно в началото.
                    Last edited by Iv_max; 25.09.2015, 03:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                      мисля затворен цикъл за ремонт прегледи на коли и камиони и магазин за части към сервиза добро обслужване денонощен сервиз и ка4ествено отремонтиране
                      и задължително камери навсякъде в сервиза да е като биг брадър, а хората в чакалнята да има каво да си гледат
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Какъв бизнес ще направиш с 200-300К?
                        мисля затворен цикъл за ремонт прегледи на коли и камиони и магазин за части към сервиза добро обслужване денонощен сервиз и ка4ествено отремонтиране
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Мииии.... ДЦК-тата на Гърция също се смятат за безрисков актив. .... ДЦК-тата на всяка държава от еврозоната е без рискова...Такъв закон са си издали шшшшшушулките от ЕС... Така ги осчетоводяват счетоводителите...

                          S&P преди 2 години се опитаха да кажат, че царят е гол и понижиха кредитния рейтинг на империята на хаоса ама им се случи случка.... Трябваше да плащат няколко милиарда глоба!

                          Такива ми ти работи с "безрисковите" ДЦК.... На всеки усъмнил се незабавно му се показва, колко много рискува ако не ги приема за безрискови... хаха
                          Кой точно смята ДЦК на Гърция за безрискови? Дори и ЕЦБ не смята така и се мръщи когато гръцките банки искат кеш срещу ДЦК. Гръцките 10г. книжа затуй ли имат 8.45% доходоносност?

                          За S&P ще ме впечатлиш ако кажеш, че си купил McGraw Hill, когато обявиха разследването и си удвоил парите. Още повече ще ме впечатлиш, ако кажеш, че имаш намерение да ги държиш в следващите 5 години. Иначе няма да споря - човек който вярва в конспиративни теории не може да бъде убеден с разумни доводи.
                          Last edited by Misho ILIEV; 24.09.2015, 22:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Кога Фед ще намали лихвите за да помогне на фондовия пазар?
                            Кога Федът ще дигне лихвите, за да помогне на фондовия пазар?
                            Last edited by Misho ILIEV; 25.09.2015, 13:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Туй скъпичко бе....за мен не става за голям залог
                              offer for lv_max

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                                long Bayer s 300k ei twa
                                Туй скъпичко бе....за мен не става за голям залог

                                Коментар

                                Working...
                                X