IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Не се напъвайте. Всичко свърши.

    http://www.blitz.bg/news/article/364834
    Той казва, че сгромолясването започва от днес, и е не само за ЕС, но и САЩ.
    Кога точно, не знае, но ще започне скоро.

    Защо, пенсионните фондове в САЩ по-добре ли са ????
    Викам си, един насочен фалит на Дойче Банк ще удари в сърцето и ЕС и Русия.(май скриха данните от crash теста и)
    Не се управлява добре този великан, нисък ливеридж, много деривати.
    И накрая пристига чичо Сам да помага.
    Няма да е края на света, просто умните пари ще напазаруват на смарт цени, както след Лемън Брадърс.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      Не се напъвайте. Всичко свърши.

      http://www.blitz.bg/news/article/364834
      И Аз имам модел,но няма да ви го кажа!!!

      Коментар


      • Не се напъвайте. Всичко свърши.

        http://www.blitz.bg/news/article/364834

        Коментар


        • Тест на 1900 задължителен.

          Иначе - скука...


          ПС Реших да видя къде сме и сметнах средното за една що годе предствителна извадка ( моя си ) за пазара по сектори.
          Ев/ебитда 5.2
          Надули сме сe като плондери амааа...

          GILD, AAPL, LPL, LUV, MGA, GM, MMM, VLO, TGA, NSU
          Last edited by pipbel; 01.10.2015, 19:56.

          Коментар


          • Вопли след вопли. Вече и Световната банка:

            WORLD BANK PRESIDENT JIM YONG KIM TO CNBC

            FED RATE RISE THIS YEAR WILL HAVE VERY SERIOUS NEGATIVE EFFECTS FOR EMERGING MARKETS

            ANY OF OIL AND GAS PRODUCERS ARE ALREADY IN A TERRIBLE SITUATION

            FED SHOULD WAIT TO RAISE UNTIL NEXT YEAR, NEED THE LEVERS, ALL ECONOMIES INTERCONNECTED

            Дано ФЕД устискат на натиска.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от benasipro Разгледай мнение
              Commodity Giant Trafigura Founder, Top Shareholder Claude Dauphin Has Died.......при странни обстоятелства на 64г. в Колумбия, работил е за Марк Рич преди, и фирмата има заеми само за 25 млрд, спрямо 30 млрд на Гленкор.
              http://www.redicecreations.com/article.php?id=4967

              А и Кралят на СА е нещо много болен
              темата е много далга, пове4ето от от4етите не се публикуват, имам ваzможност да ги аналиzирам като 4аст от работата от седем години. така 4е теzи 4исла беz контекст не могат да се талкуват. отделно ти като инвеститор требва да раzабарес две неста

              а) zасто компаниа като Гленкор е публи4на
              б) какво е наи важно zа една trading house

              ако zнеасй отговорите, сте zнаесх zасто бех от месеци short, но онzи ден просто ми раzбиха о4акваниата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                сега уважавам те, ама тук не си up to speed.

                1) Vitol
                2) Glencore
                3) Mercuria/ Trafigura
                .
                Commodity Giant Trafigura Founder, Top Shareholder Claude Dauphin Has Died.......при странни обстоятелства на 64г. в Колумбия, работил е за Марк Рич преди, и фирмата има заеми само за 25 млрд, спрямо 30 млрд на Гленкор.
                http://www.redicecreations.com/article.php?id=4967

                А и Кралят на СА е нещо много болен
                Last edited by benasipro; 01.10.2015, 08:13.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Tи бъзикаш ли се с мене може би... ?
                  Много добре знаеш че съм алергичен към тях, 6% от портфейла в небитието, да пукнат дано Добре поне че по него време не ползвах опции...
                  Благодарение на тях още догонвам спайчо и не мога го стигна...ма надявам се скоро за 2 годишнината ми на нисе да стане...

                  От сектора по бих заложил на Енско или Атууд, ма още е доста ранко, мисля по подходящ тайминг е 2-та половина на другата година или началото на 2017.
                  Искам да видя "мъртви" най калпавите фракаджии, а и да намалее малко предлагането - мейджърите поорязоха немалко капекса си, ала си има определен времеви лаг докато подейства и падне продакшъна.
                  Извинявай не знаех, че си алергичен към Сийдрил , е ако е само 6 % не е чак толкова драматично. Не мислиш ли, че ако петрола тръгне леко-леко нагоре не е лошо да се влезе около 5 долара?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение

                    от големите сам срестал само Eike Batista и неколко тупалки от DAX 30.

                    но наи интересни са историте от големит комодите треидари (Vitol, Trafigura, Gunvor, Mercuria). Glencore ми стана ма4но като отидоха на борсата стото много неста станоха публик
                    Сорос съм го виждал миналата година на беседа, която той изнасяше в зала с няколко стотин души. Нищо интересно, той обясняваше как вижда бъдещето на ЕС и финансирането на инфраструктурата в Европа.

                    Тази година го видях в много по-тесен кръг на конференцията на INET в Париж (дори не знаех, че той ще е там). Ставаше дума за systemic risk, credit intermediation, shadow banking, central bank backstop, и изобщо как да се направи финансовата система по-стабилна. Нищо конкретно за инвестиции. Просто пичът седеше близо до мене. Приятен дядка, добронамерен, не се надува или нещо от сорта. Хареса ми.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                      Пип, ще оцелее ли Сийдрил как мислиш?
                      Tи бъзикаш ли се с мене може би... ?
                      Много добре знаеш че съм алергичен към тях, 6% от портфейла в небитието, да пукнат дано Добре поне че по него време не ползвах опции...
                      Благодарение на тях още догонвам спайчо и не мога го стигна...ма надявам се скоро за 2 годишнината ми на нисе да стане...

                      От сектора по бих заложил на Енско или Атууд, ма още е доста ранко, мисля по подходящ тайминг е 2-та половина на другата година или началото на 2017.
                      Искам да видя "мъртви" най калпавите фракаджии, а и да намалее малко предлагането - мейджърите поорязоха немалко капекса си, ала си има определен времеви лаг докато подейства и падне продакшъна.

                      Коментар


                      • Пип, ще оцелее ли Сийдрил как мислиш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Но може за "по-кратко" първо да мине през 200.
                          Няма лошо, имам едни липсопшънс за разтоварване.....хубава волатилност е важното да има

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            170 спайчо
                            Но може за "по-кратко" първо да мине през 200.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение

                              Смятайте какво предстои, щом той го казва.
                              170 спайчо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Точно това имах в предвид че няма какво да научи човек. Колкото и да им се кефи човек на големите търговци е хубаво да признае, че за всеки един индивидуален спекулант има огромно значение играта да е честна. Ако играта не е честна значи то нормалния спекулант само ще губи. Аз лично за това и не се занимавам с комодитис. Който иска да бъде донор да заповяда, мен не мефи да пълня джобовете на нечестни и реално неконтролируеми търговци.
                                това не а zа форума. ако пием некои ден по една бира, могата да ти кажа 4е има и доста неста които zа теб като малак инвеститор могат да бадат полеzни.

                                така 4е не бади краен, винаги има несто кето може да се вzеме, особена ако си от касаста страна

                                Коментар

                                Working...
                                X