IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

    А дали на този по-късен етап ще успеят да си "приберат" парите или този път вече ще имаме двуцифрена инфлация? Това, че 2008 нещо е сработило по един начин, не е гаранция за бъдещото развитие на ситуацията.
    Не знам, зависи доколко ще е агресивна във времето фискалната политика, засега не ми се вярва, още повече, че инфлацията при тази структура на потреблението е гарантирана стагфлация- срив в облигациите- в потреблението на пенсионерите- в кредитирането- в останалото частно потребление- в заетостта- държавни намеси- още по неефективна икономика..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение



      Вземи си акции на минни компании от златния сектор! Разпределяш в поне 3 от основните!
      Не само, сребърния с-р също тоже.
      Аз сега съм доволен че по сривовете слагах главно в сребро ( и ср.компании)...по едно време бе стигнало 125 GSR-то.
      И все още е отн. евтино спрямо жълтото, 115 е сега рейшото. Е, малко по волатилно...ама и пък повече възможности дава.

      Коментар


      • В тази връзка, току що взех и Automatic Data Processing (ADP) на $127.35

        Коментар


        • Споко, ще има ифлация, но като до сега - на цените на активите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Войни, разруха, ксенофобия, омраза и крайна некомпетентност на либерастията.
            +
            Добре си ги описал, ма недостатъчно, имат още доста гнусни качества.

            Коментар


            • И 20% мога да сложа, макар никога да не съм купувал такива книжа, други казват златни ETF-и, други си купуват къщи, гаражи. Трябва да има и ликвидност и тесни спредове - buy/sell. Няма я вече финансовата дисциплина, която имаше преди 2007-2008 г. Действията на Централните банки не са това което бяха....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                И мен инфлацията най-много ме притеснява. Но никой не казва как да се спасим от нея, конкретно какво ?
                Ако си имал акъл на времето, да си взимал стотинки!
                Сега вече няма, а и до колкото има са на кофти нива в момента от към цени!

                Вземи си акции на минни компании от златния сектор! Разпределяш в поне 3 от основните!

                Поне 10% от активите!

                Скоро предстоят нови големи спадове на американския пазар!
                Златото ще го засмуче пак, ще засмуче и добивачите! Тогава може да ги засечеш!

                Аз бих заложил и повече от 10%. Но тебе като те следя какво ти е мисленето като визия за нещата и икономиката, ти и 10% да сложиш пак ще е голям успех от към градация във възгледите!

                Ти си преценяш!

                Коментар


                • И мен инфлацията най-много ме притеснява. Но никой не казва как да се спасим от нея, конкретно какво ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                    А дали на този по-късен етап ще успеят да си "приберат" парите или този път вече ще имаме двуцифрена инфлация? Това, че 2008 нещо е сработило по един начин, не е гаранция за бъдещото развитие на ситуацията.
                    Мерките от 2008г. не доведоха до инфлация, просто защото парите не влезнаха в обръщение! Това бяха пари, които запушиха предимно дупките в ПФ и банките! Това се случи и в Европа!
                    Балансите на ФЕД и ЕЦБ, не са чак толкова гигантски, въпреки че за 10 год. са нараснали Х10!

                    Фактически икономиката се стабилизира, защото хората не изгубиха спестявания, тъй като дупките бяха запълнени! Намалиха лихвите на 0, което доведе до възможността за РЕФИНАНСИРАНЕ! Ипотекарите поведоха пзара! Така потреблението се върна и усещането за състоятелност на активите!

                    Фактически, не само ЦБ печатат пари, но и банките през кредитите, защото те мултиплицират "притежанието", на едни и същи Х пари!

                    Сега дупките са много по-гигантски и Х10 вече е Х 200.

                    Държавите ще трябва да харчат, пари които нямат, а централните банки да ги финансират на макс! Това от своя страна, ще доведе до стагфлационна спирала, защото колкото повече потъва икономиката, толкова повече пари, държавите ще трябва да разпределят към населението!

                    Голямата разлика е в това, че сега КРЕДИТНАТА имплозия, в комбинацията с апокалипсиса при вируса, НЕпозволява дупките във финансовата система, просто да бъдат запълнени! Вече и рефинансиране през сваляне на лихвите е невъзможно!

                    Единствената опция е държавата да субсидира населението си директно, както на калпак, така и с мерки, които на практика няма да са кредитни, а директни дотации към бизнеса. Под формата на кенсиянски модел и тн......

                    Венецуела прави същото. Стагфлацираща икономика и една държава, която разпределя към населението ресурс, който на практика не съществува!


                    ЕТО ТИ ИНФЛАЦИЯ и то от яката!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Каза го Факт Олиото направо разцепи рибата. И Утре да е нагоре и мидата изхвърча
                      На мидата ли залагаш? Там с олиото много политически игри се вихрят. Не знам какво ще стане.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Защото подобни мерки винаги са изоставащи и покриват едва част от спадналото търсене, едва на по-късен етап паричната маса ще започне да влияе на цените на активите.
                        А дали на този по-късен етап ще успеят да си "приберат" парите или този път вече ще имаме двуцифрена инфлация? Това, че 2008 нещо е сработило по един начин, не е гаранция за бъдещото развитие на ситуацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Войни, разруха, ксенофобия, омраза и крайна некомпетентност на крайно десните. Но трябва да се печели и от това. Щом не можем да го спрем
                          Каза го Факт Олиото направо разцепи рибата. И Утре да е нагоре и мидата изхвърча
                          Last edited by Muller; 25.03.2020, 19:34.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Amerika First
                            Войни, разруха, ксенофобия, омраза и крайна некомпетентност на крайно десните. Но трябва да се печели и от това. Щом не можем да го спрем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

                              споко, трябват им кеш - или ще ги dilute-ват или ще продават на под 100/парчето пак

                              гледал ли GE; UTX; Airbus safran От европейските.....

                              те първа ще чуваме profit warnings и lowered guidelines от този сектор --- не виждам защо всичкото акция на авиолинии се изстреля като ракета на spaceX
                              Ма верно ли не си разбрал, за авиолиниите?!
                              Тоя ник, има ли общо с града?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Така. Вече съм 1% нагоре само за минути
                                Amerika First

                                Коментар

                                Working...
                                X