IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Бетата на Сантандер по ми импонира за хубав отскок, и за спих де....

    Общо взето съм андъруейт на банките. 3.6% от дивидентното пф.

    Имам SAN, HSBC, EUFN. От на янките само 1 взятка WFC. Ослушвам се за по прилични нива и за JPM, GS...както и за допълване на наличните.
    Oт канадците - BMO. И някои други техни ми се нравят ( по скоро дивидентите им ), ама с тая им експозиция към суровинни клиенти - не ща засега.
    За Европейските банки - имам по-големи съмнения. Но може би пък трябва да ги погледна по-отблизо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Обаче първо питай Равновесие дали при бетата, която yahoo finance дава и прогнозите за растеж, 20% не е ли малко множко за едно диверсифицирано и ефективно портфолио
      Бетата на Сантандер по ми импонира за хубав отскок, и за спих де....

      Общо взето съм андъруейт на банките. 3.6% от дивидентното пф.

      Имам SAN, HSBC, EUFN. От на янките само 1 взятка WFC. Ослушвам се за по прилични нива и за JPM, GS...както и за допълване на наличните.
      Oт канадците - BMO. И някои други техни ми се нравят ( по скоро дивидентите им ), ама с тая им експозиция към суровинни клиенти - не ща засега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
        Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
        От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
        Какви скелети. Те просто имат бизнес в Китай и то голям. Нямат проблеми с капиталова адекватност, печеливши са, дават дивиденти и то доста добри. Сега народа е решил че Китай е проблем и изведнъж лошо е да си в китай. Само преди една година приказваха наобратно, пък Китай всъщност не е с нищо по-различен от Китай преди една година. Освен че икономиката му е още 600 милиарда по голяма.

        Сега приказва че е готино да се купуват акции на магазини за търговия на дребно в САЩ. Само преди една година мислеха че всичките подобни магазини ще фалират. Преди две години железниците бяха на мода, сега железниците се сриват. Пак тогава разправяха как трябва да се купува всичко което печели от шистовия газ и петрол, сега приказват как трябва да се продава всичко това.

        Вземете да прочетете някои новини за пазарите писани преди години ще се посмеете доста. Реално нищо от това което приказваха не се случи.

        2014 Русия и санкциите върху нея ще сринат европейската икономика. Възможна е инвазия на Русия и в прибалтика и източна европа. Нито Русия срина европейската индустрия, нито източна европа е завладяна

        2013 - пазарите в америка са балон и предстои неизбежен срив - Насдак е 20% над онези нива - въпреки настоящата корекция и всъщност коефициентите му сега са по-добри от тези тогава.

        2012 - година - европа ще се срине еврозоната пак е под заплаха - Стокс 50 е на 30% над нивота си от тогава еврото продължава да съществува - мисля

        2011 - САЩ ще фалира. това не се случи нали

        2010 - еврозоната ще се разпадне - всеки трябва да бяга от европа. Еврозоната не се разпадна а Стокс 50 е на 50% над онези нива.

        2009 - световната финансова система ще се срине САЩ ще изпаднат в хиперинфлация. - Световната финансова система си е съвсем добре - САЩ имат инфлация от малко над 1% а Насдак е на 150% над върха на истерията.

        2008 - няма нищо страшно - икономиката продължава нагоре - пазарите се сринаха с 50%

        2007 - всичко е цветя и рози растежът ще продължи до безкрай - никога не е имало общ спад на всички пазари на недвижими имоти и никога банкерите не са били толкова умни. Всички знаем какво последва

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
          Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
          От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
          Какво казва формулата при тези данни за HSBC:

          Next 5 Years (per annum) 1.40%
          Beta: 0.987535

          Сега... FT каза за бетата 1.34 ама не е ясно дали спрямо Футси. Какво казва там формулата? (Ама май изобщо не ясно за какви периоди и как ги смятат тези бети?)

          Last edited by Misho ILIEV; 03.10.2015, 18:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
            Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
            От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
            Обаче първо питай Равновесие дали при бетата, която yahoo finance дава и прогнозите за растеж, 20% не е малко множко за едно диверсифицирано и ефективно портфолио?
            Last edited by Misho ILIEV; 03.10.2015, 18:51.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Естествено че това ще каже - все пак това е разследване до колко шефа и е знаел че банката и в Швейцария е служила за място за криене на данъци.

              За другото - ми човек винаги може да си купува акции на компании в чиято цена няма вкарани никакви лоши новини. И да стиска палци и никакви лоши новини да не излизат, че иначе да не се окаже че е купил на връх
              Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
              Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
              От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Освен това не звучи много окуражително, когато шефът на една банка казава, че банката му има "ужасен списък от проблеми" и че той няма представа какво се случва в подразделенията й.

                http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000357312

                А какво има в book-а на HSBC предполагам също не е съвсем ясно (което е вярно за почти всяка инвестиционна банка).

                17% намаляване на печалбата през 2014 и спад на ROE от 10% на 6 и нещо

                http://www.independent.co.uk/news/bu...-10064159.html
                Естествено че това ще каже - все пак това е разследване до колко шефа и е знаел че банката и в Швейцария е служила за място за криене на данъци.

                За другото - ми човек винаги може да си купува акции на компании в чиято цена няма вкарани никакви лоши новини. И да стиска палци и никакви лоши новини да не излизат, че иначе да не се окаже че е купил на връх

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  1,Англичаните са супер консервативни при акциите. Хората се интересуват преди всичко от дивиденти, от какъв кеш им идва от портфейла и много много не ги е еня за някакви дългосрочни перспективи.
                  2.HSBC се търгува и в Хонг Конг и всъщност се търгува на значителна премия спрямо големите китайски банки които се търгуват там.
                  Освен това не звучи много окуражително, когато шефът на една банка казава, че банката му има "ужасен списък от проблеми" и че той няма представа какво се случва в подразделенията й.

                  http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000357312

                  А какво има в book-а на HSBC предполагам също не е съвсем ясно (което е вярно за почти всяка инвестиционна банка).

                  17% намаляване на печалбата през 2014 и спад на ROE от 10% на 6 и нещо

                  http://www.independent.co.uk/news/bu...-10064159.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Имате ли идея защо HSBC се търгува на P/B 0.73 а бразилската ITUB на P/B 1.73 .
                    Вярно са се набили здраво в Китай , но...
                    Може и по-зле - като DB P/B 0,45
                    Много страх, много ..
                    1,Англичаните са супер консервативни при акциите. Хората се интересуват преди всичко от дивиденти, от какъв кеш им идва от портфейла и много много не ги е еня за някакви дългосрочни перспективи.
                    2.HSBC се търгува и в Хонг Конг и всъщност се търгува на значителна премия спрямо големите китайски банки които се търгуват там.

                    Коментар


                    • Имате ли идея защо HSBC се търгува на P/B 0.73 а бразилската ITUB на P/B 1.73 .
                      Вярно са се набили здраво в Китай , но...
                      Може и по-зле - като DB P/B 0,45
                      Много страх, много ..
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Равен, дойде им реда и на банките ли...

                        Пу пу още 2-3 такива дни и да ходим на шопинг...
                        Според мене sell-off-а в началото на търговията беше трейдърско излизане от позиции при новината за малкото нови работни места и съотвенто очакване да няма rate hike тази година. Но иначе със сегашните дивиденти и изгледите за не чак толкова далечното бъдеще, когато лихвите ще тръгнат нагоре, малко трудно е да има няколко такива дни подред.

                        Успех с фармата. Но за мене банките (WFC, JPM, HBAN) са достатъчно сладка работа от 2012 насам. Без почти никакви притеснетия и търговия, само с добавяне по малко към позициите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                          Значи,сгромолясване може да има когато има кютек за пари и стоки!!!Такова нещо не се вижда!!!Тоест,няма инфлация!!!Всички движения в момента са си в рамките на играта!!!Изучавайте правилата на играта и няма да ви учудва нищо!!!Това е!!!
                          Сгромолясване - едва ли (но то може да се случи и без причини или пък ако стане double-dip без изобщо да се стига до пълен цикъл).

                          По-скоро може да има постепенна компресия на маржовете на печалбата на СП500, които в момента са на рекордно високо ниво от десетилетия насам и няма логика да продължават да растат (освен при банките, които пък имат рекордно ниски net interest margins). Увеличаването на заплатите и на лихвите са два от факторите, които могат да доведат до по по-ниски маржове. По-високите лихви означават и по-голямо дисконтиране. От друга страна увеличеното потребление ще компенсира ниските маржове с по-големи обороти, но пък това ще иска и повече capex (и съответно много по-малко buy-back).

                          Така че в следващите няколко години вероятно ще има много по-нисък растеж на цените на акциите в САЩ като цяло в сравнение с предишните пет години.
                          Last edited by Misho ILIEV; 03.10.2015, 18:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Викаш да не се занимаваме с глупости и да си гледаме фарма хартиите.
                            Другаде я има ръст, я не...

                            Това за петрола как го реши ?
                            Имат по 5-6 нефтеняка и в 2-та листа.
                            А това че викат за 20$ олио - вече ми е достатъчно потвърждение че не сме далеч от дъното.
                            Иначе и аз докъм 1 година не съм особено оптимистичен за някакъв голям възход на петрола, ала от 2017 натам - доста съм по булиш.
                            В късата страна са петролни компании на които им трябва по-висока стойност на петрола. В дългата страна петролни компании които ще се оправят добре и при настоящата цена на петрола.

                            Според мен 20 долара си е напълно възможно. Иран още не е почнал да изкарва петрол все пак. А Иран е огромен производител. Бюджетите на почти всички производители на петрол - без САЩ и от части Канада зависят силно от приходите от петрол. Така че ако цената стои ниска те имат силни стимули да продължават да помпат колкото се може повече. Т.е. дисбалансите съвсем да се повишават

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Всеки един списък за купуване или продаване се основава на някакви допускания за различни пазари. Отиграване на някакви теми.

                              Като им гледам техния списък те очакват че американската икономика ще се забави, но потреблението ще е добро. Че смартфоните ще продължат да растят, но не и десктоп компютрите. Че инфлацията ще се запази ниска, че лихвите няма да се вдигат, че петрола ще се движи в нисък рейнди, но със сигурност няма да расте и че СП ще върви настрани или дори надолу. Че растежът в света като цяло ще се забави и няма смисъл да се търси международна експозиция.

                              С тези допускания банките няма смисъл да се купуват.
                              Викаш да не се занимаваме с глупости и да си гледаме фарма хартиите.
                              Другаде я има ръст, я не...

                              Това за петрола как го реши ?
                              Имат по 5-6 нефтеняка и в 2-та листа.
                              А това че викат за 20$ олио - вече ми е достатъчно потвърждение че не сме далеч от дъното.
                              Иначе и аз докъм 1 година не съм особено оптимистичен за някакъв голям възход на петрола, ала от 2017 натам - доста съм по булиш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Toтално се излагат тоя път.
                                Обичайно в сел листа им има хубави идеи за купуване, сега не мога нищо такова да видя.
                                От бай листа и аз съм съгласен с тях за 3-4 позиции.
                                И никъде не мернах банки....
                                Всеки един списък за купуване или продаване се основава на някакви допускания за различни пазари. Отиграване на някакви теми.

                                Като им гледам техния списък те очакват че американската икономика ще се забави, но потреблението ще е добро. Че смартфоните ще продължат да растят, но не и десктоп компютрите. Че инфлацията ще се запази ниска, че лихвите няма да се вдигат, че петрола ще се движи в нисък рейнди, но със сигурност няма да расте и че СП ще върви настрани или дори надолу. Че растежът в света като цяло ще се забави и няма смисъл да се търси международна експозиция.

                                С тези допускания банките няма смисъл да се купуват.

                                Коментар

                                Working...
                                X