IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Патента няма значение, ако излезе ново лечение на конкурент, печалбата на Гилиъд ще се срине и както сега гледаш п/е 9, може бързо да отиде на 50.

    Десет години звучи много, но пресата върху акциите на Гилиъд ще дойде много преди крайното одобряване. А вече има компании, които разработват ново лечение за хепатит.




    Според мене това не си го преценил добре, главно защото хартията има много сегменти и IP няма как да ги избутат от всички едновременно. Но взимам предупреждението ти сериозно. Ако взема, няма да е много.
    ъхъм, поне за момента гилиъд зависи много от новото лекарство на мерк, имат много кеш, но последната покупка пазарът изобщо не я хареса. в китай за момента не могат да пробият, от голямо значение е и дали ще успят да пуснат на пазара първи лекарство за nash

    абе възможности много, но опасности също. за момента няма на хоризонта сериозен конкурент за лекарство за хепатит (това на abbvie не струва), така че може би комбинация от гилеад и мерк е най-добрата стратегия

    не е препоръка
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Вярно, аз съм тъп дългосрочен държател и не се плаша лесно, което в някои случаи не е хубаво.

      Но не мога да разбера, как така ти не виждаш риска в Гилиъд, които са в един супер динамичен пазар, където ако някой направи по-добро лечение на хепатита Гилиъд за месеци ще отидат по дяволите. А се притесняваш за бизнеса с хартиените опаковки, където промяната със сигулност ще е много плавна. Това наистина ме озадъчава
      E колко е риска според тебе ?
      Ебитда ще гони 6 след следващия отчет.
      Пазара е калкулирал в момента има няма 1/3 до 1/2 хеп С маркет дял за гилиъд при положение че е 90% реално.
      Силно ме съмнява да падне под 75 дори и ако мерк навлезе успешно идната година.
      Имат и 2 дузини продукти във 2 и 3 фаза.
      + мнооого кеш да си купят растеж и в други области.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Супер динамичен пазар при което ново лекарство излиза минимум десет години след започване на проучване За десет години Гилиъд ще събере 60 милиарда кеш. Или горе долу половината от сегашната и капитализация - без да броим другите и лекарства и че патента и всъщност е за 20 години
        Патента няма значение, ако излезе ново лечение на конкурент, печалбата на Гилиъд ще се срине и както сега гледаш п/е 9, може бързо да отиде на 50.

        Десет години звучи много, но пресата върху акциите на Гилиъд ще дойде много преди крайното одобряване. А вече има компании, които разработват ново лечение за хепатит.


        А при опаковките нов продукт може да излезе буквално за месеци. Та поне за мен съм си преценил кое е по-рисково - фармация или хартия
        Според мене това не си го преценил добре, главно защото хартията има много сегменти и IP няма как да ги избутат от всички едновременно. Но взимам предупреждението ти сериозно. Ако взема, няма да е много.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          Imat Nov produkt
          Това е друго нещо. Не знаех.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Вярно, аз съм тъп дългосрочен държател и не се плаша лесно, което в някои случаи не е хубаво.

            Но не мога да разбера, как така ти не виждаш риска в Гилиъд, които са в един супер динамичен пазар, където ако някой направи по-добро лечение на хепатита Гилиъд за месеци ще отидат по дяволите. А се притесняваш за бизнеса с хартиените опаковки, където промяната със сигулност ще е много плавна. Това наистина ме озадъчава
            Супер динамичен пазар при което ново лекарство излиза минимум десет години след започване на проучване За десет години Гилиъд ще събере 60 милиарда кеш. Или горе долу половината от сегашната и капитализация - без да броим другите и лекарства и че патента и всъщност е за 20 години

            А при опаковките нов продукт може да излезе буквално за месеци. Та поне за мен съм си преценил кое е по-рисково - фармация или хартия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Вярно, аз съм тъп дългосрочен държател и не се плаша лесно, което в някои случаи не е хубаво.

              Но не мога да разбера, как така ти не виждаш риска в Гилиъд, които са в един супер динамичен пазар, където ако някой направи по-добро лечение на хепатита Гилиъд за месеци ще отидат по дяволите. А се притесняваш за бизнеса с хартиените опаковки, където промяната със сигулност ще е много плавна. Това наистина ме озадъчава
              Imat Nov produkt

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Проблемът е че ти като се притесниш и цената вече може да е 70% надолу
                Вярно, аз съм тъп дългосрочен държател и не се плаша лесно, което в някои случаи не е хубаво.

                Но не мога да разбера, как така ти не виждаш риска в Гилиъд, които са в един супер динамичен пазар, където ако някой направи по-добро лечение на хепатита Гилиъд за месеци ще отидат по дяволите. А се притесняваш за бизнеса с хартиените опаковки, където промяната със сигулност ще е много плавна. Това наистина ме озадъчава

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  На мене не ми се отговаряше. Но като получа пратка от амазон в биоразградима пластмаса, вместо в картон или Икеа като почнат да опаковат с биопластмаса, може и да се попритесня леко за IP.
                  Проблемът е че ти като се притесниш и цената вече може да е 70% надолу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                    интересна позиция...аi през кои компании мислиш да отиграеш евентуалното възстановяване?
                    Вече се пробвам през SDRL ...или тук му е дъното или няма такова ...
                    Вчера се държа куражлийски - петрола надолу , облигациите му на 50% а той не пада... ..
                    Last edited by Protokol; 22.12.2015, 11:34.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                      Vomma беше пуснал линк за книгата Superforecasting, ето и интервю с автора ако ви се слуша.
                      http://econtalk.org/
                      http://files.libertyfund.org/econtal...orecasting.mp3
                      No more hints otherwise the intelectual level will increae substantilly haha

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Бльъ. "Биоразградимата" пластмаса всъщност се разпада на малки пластмасченца - парченца, които са още по-опасни от неразградимата, защото никой няма да е луд да изяде пластмасова торбичка, докато е цяла.
                        А изсичането на цепеняци вече в нормалният свят е бизнес, свързан с непрекъснато залесяване. Всъщност в Америка - чувал съм - заради хартиената промишленост сега има повече гори, отколкото преди 100 години.
                        На мене не ми се отговаряше. Но като получа пратка от амазон в биоразградима пластмаса, вместо в картон или Икеа като почнат да опаковат с биопластмаса, може и да се попритесня леко за IP.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          да няма растеж или да има спад и постепенно западане на компанията също влиза в полето на възможните резултати при реалистични допускания. Вече разработват биоразгражаще са пластмаса и то буквално от отпадъци. Въпрос на време е това да смени хартията като опаковки. Все пак никой не иска да се изсичат дървета, ако може и да не се изсичат.
                          Бльъ. "Биоразградимата" пластмаса всъщност се разпада на малки пластмасченца - парченца, които са още по-опасни от неразградимата, защото никой няма да е луд да изяде пластмасова торбичка, докато е цяла.
                          А изсичането на цепеняци вече в нормалният свят е бизнес, свързан с непрекъснато залесяване. Всъщност в Америка - чувал съм - заради хартиената промишленост сега има повече гори, отколкото преди 100 години.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Vomma беше пуснал линк за книгата Superforecasting, ето и интервю с автора ако ви се слуша.
                            http://econtalk.org/
                            http://files.libertyfund.org/econtal...orecasting.mp3

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Аз също не вярвам в предвижданията им, но предполагам, че предвижданията им показват един възможен резултат при някакви реалистични допускания. Вслучая това е достатъчно, защото IP ми се вижда да е оценена така, сякаш няма да има растеж.
                              да няма растеж или да има спад и постепенно западане на компанията също влиза в полето на възможните резултати при реалистични допускания. Вече разработват биоразгражаще са пластмаса и то буквално от отпадъци. Въпрос на време е това да смени хартията като опаковки. Все пак никой не иска да се изсичат дървета, ако може и да не се изсичат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ако сбъркат ревизии. Е аз не се играя да оценявам компании с екселски таблици. Не ми трябва да го правя - то вече една камара безделници са го направили. Аз това което правя е да се опитам да открия какво използват и къде бъркат безделниците

                                Искам да кажа че на анализатори не може да се вярва. те ако бяха много добри в оценките си нямаше да се занимават с ексел, а с търговия.
                                Аз също не вярвам в предвижданията им, но предполагам, че предвижданията им показват един възможен резултат при някакви реалистични допускания. Вслучая това е достатъчно, защото IP ми се вижда да е оценена така, сякаш няма да има растеж.

                                Коментар

                                Working...
                                X