IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Не можеш да имаш монопол над настроенията на тълпата. Колкото по - тясна корелация имаш с тях толкова си по волатилен.
    Не им трябва да имат връзка с тълпата. Те са булеварда и площада, няколко чешмички, пейки, малко сянка. 2-3 полицая, които да въдворяват реди...сигурно още нещо.

    Коментар


    • Фейсбук, нямат железен монопол защото хората могат просто да почнат да ползват друга социална мрежа. Както примерно дечурлигата ползват снапчат. Според мене е точно психология на тълпата, както казва Тодор

      Верно че има мрежови ефект, но всъщност той не е толкова силен и фейсбук не е чак толкова незаменим

      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

      Напротив.
      Facebook има железен монопол в дейността си. Ако не я подхване някой бизнесмен от прехода ни, като й постави няколко фирми от пред и отзад - тя просто няма фалиране.
      Проблемът и е, че наближава тавана на възможностите си.
      Ама това е проблем на всичките ФААНМГ. Просто не им е дошло времето на този отчет за останалите четири.

      Коментар


      • Аз вместо fang минах на bat и накупих и катинския Netflix

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          Напротив.
          Facebook има железен монопол в дейността си. Ако не я подхване някой бизнесмен от прехода ни, като й постави няколко фирми от пред и отзад - тя просто няма фалиране.
          Проблемът и е, че наближава тавана на възможностите си.
          Ама това е проблем на всичките ФААНМГ. Просто не им е дошло времето на този отчет за останалите четири.
          Не можеш да имаш монопол над настроенията на тълпата. Колкото по - тясна корелация имаш с тях толкова си по волатилен.

          Послеслов.
          Освен ако ти не ги контолираш в извстен смисъл.
          ,,Тълпата е женствена,,

          Алоф Хитлер
          Last edited by Todor Sabev; 26.07.2018, 23:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


            Едното е интерактивна медия която не е монополист и е уязвима на всякакви манипулации относно информацията. Другото е инфраструктура глобален монополист. Която в бъдеще не е застрахована да последва негативен сценарии като при фейса. Примерно ако се срине доверието в търсачката като достоверен начин за търсене на информация или се намери по надежден конкурент, или се наложат филтри от различни правителства.
            Да, нищо не е застраховано, но според мене Гугъл държи монопола си доста по-здраво. Това е въпрос не само на алгоритми, а и на количество информация. Гугъл имат в момета огромна преднина в количеството информация. Според мене това е огромна бариера за навлизане

            Освен всичко има и “регулаторен” риск

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


              Едното е интерактивна медия която не е монополист и е уязвима на всякакви манипулации относно информацията. Другото е инфраструктура глобален монополист. Която в бъдеще не е застрахована да последва негативен сценарии като при фейса. Примерно ако се срине доверието в търсачката като достоверен начин за търсене на информация или се намери по надежден конкурент, или се наложат филтри от различни правителства.
              Напротив.
              Facebook има железен монопол в дейността си. Ако не я подхване някой бизнесмен от прехода ни, като й постави няколко фирми от пред и отзад - тя просто няма фалиране.
              Проблемът и е, че наближава тавана на възможностите си.
              Ама това е проблем на всичките ФААНМГ. Просто не им е дошло времето на този отчет за останалите четири.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Импе, най-голямата загуба в историята на капиталовите пазари. Мисля, че заслужава споменаване

                За мене лично е интересно и защото имам Гугъл, които са в подобен бизнес макар и техният бизен модел да е по-различен



                Facebook's $100 billion-plus rout is the biggest loss in stock market history

                Едното е интерактивна медия която не е монополист и е уязвима на всякакви манипулации относно информацията. Другото е инфраструктура глобален монополист. Която в бъдеще не е застрахована да последва негативен сценарии като при фейса. Примерно ако се срине доверието в търсачката като достоверен начин за търсене на информация или се намери по надежден конкурент, или се наложат филтри от различни правителства.

                Коментар


                • Импе, най-голямата загуба в историята на капиталовите пазари. Мисля, че заслужава споменаване

                  За мене лично е интересно и защото имам Гугъл, които са в подобен бизнес макар и техният бизен модел да е по-различен



                  Facebook's $100 billion-plus rout is the biggest loss in stock market history

                  Коментар


                  • Мерси Ники ще ги разгледам.

                    Ами Импе не знам махнах ги заради многото goodwill. дойче банк и wereldhave ми се струваха по-изгодни към момента ама явно съм сбъркал

                    Коментар


                    • Не съм фен на тек компаниите. Винаги имат много надути P/E сякаш ще са вечни даже много от тях даже са и на загуба.
                      http://www.proflashgame.com

                      Коментар


                      • Бе на кой му пука за некво Букче?

                        Или... някой от вас да не би да си има, а?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Ха-ха, готино. Интересно Майкрософт защо не го бяха вкарали още в началото във ФАНГ

                          Мене леко ме е яд, че нямам Майкрософт, защото от поне две години си мисля, че може би трябва да взема и се се назландисвам


                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          След фейкбук фиаското вече няма фанг, има MAGA

                          Microsoft
                          Amazon
                          Google
                          Apple

                          Коментар


                          • След фейкбук фиаското вече няма фанг, има MAGA

                            Microsoft
                            Amazon
                            Google
                            Apple


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Пип, тези сметки дето ги гледаш са толкова бошлав, че няма накъде

                              Сега отвярам да видя аджеба колко е EPS-а на Гугъл. Ето тука се гледа: https://abc.xyz/investor/ тримесечие по тримесечие и ЕРS-а излиза $44.35. Като вземем за база цена на акцията от $1262 се получава p/e 28.46

                              И това е без да се вади кеша на Гугъл, който почти 100млрд. в момента. Ако кеша, който е $140 на акция се извади, TTM p/e става по мои сметки 25.30 т.е. по-малко от половината на това, което директно цитираш от сайтчето

                              Сериозно се съмнявам, че човек може да прави каквито и да било изводи от гледане на информация в подобни сайтове
                              Възможно е, бърз копи/пейст направих оттам, не знам дали е вкл.последното епс, не претендирам за точност, ти следиш по отблизо.
                              Иначе с 2 ръце имаш ъп от мене за това дето рече в другия пост.

                              За мене един по-генералните изводи от вчерашния спад на Фейсбук е, че при тека трябва да се набляга повече на ЕТФ-ите

                              Коментар


                              • SoHо, винаги съм имал доста повече резерви към Фейсбук. Според мене при тях рискът от намалено ползване на платформата им е съвсем реална. Аз самият ползвам Фейсбук в пъти по-малко отколкото преди 5-6 подини. И повечето ми познати казват същото

                                За мене един от по-генералните изводи от вчерашния спад на Фейсбук е, че при тека трябва да се набляга повече на ЕТФ-ите


                                Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Както вече ти писах уловката е как ще заложиш очакваният ръст а какво правим ако има криза и вместо ръст имаме спад на печалбата защото и този момент ще дойде. Това което се случва в момента с фейса имам в предвид въпреки че може да си измислят причина да го надуят отново ако искат партито да продължава.
                                Очакванията са красотата на борсата и когато тези очаквания станат прекалено високи е време е да си нащрек от къде ще дойде бухалката
                                Last edited by Money; 26.07.2018, 16:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X