IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нали знаеш, че когато всички мислят, че нещо е най-добрата инвестиция, то не е...

    А златото има потенциала да поевтинява още няколко години. Под $1200 май ще го видим съвсем скоро, да не кажа още другата седмица

    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Те тук си прав за разлика от акциите и облигациите. Суровините не могат да занулят. Купи ли златце или чакаш ново дънце.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Те тук си прав за разлика от акциите и облигациите. Суровините не могат да занулят. Купи ли златце или чакаш ново дънце.
      Купувам тия, дето го копат. Златце и сребърце - имам си бол.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Пък и аз очаквам следващият мечи пазар да е обикновена рецесия, а не тежка криза

        Коментар


        • Така де, само че представи си, че си бил взел Гугъл три-четири години преди 2008. Идва 2008, Гугъл пада с повече от 50%, но ако ги беше задържал до сега щеше да претеепвш пазара...


          Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение



          сигурно си го гледал много пъти уникални сцени има в тоя филм

          Margin Call - It's Just Money

          https://www.youtube.com/watch?v=82qH9_bTEX0

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Трудно е някой в тоя отрасъл да има железен монопол - винаги някой може да измисли нещо по-секси. За Гуглето си прав, ама и там не е сигурно. Пък и на хората в един момент може просто да им писне от социални мрежи например.

            Ей-затуй аз си обичам суровините. Газчица, слузчица, желязце, медец, алуминийчец - там нема лабаво без тях не може, освен ако не решим пак да ставаме маймуняци.
            Те тук си прав за разлика от акциите и облигациите. Суровините не могат да занулят. Купи ли златце или чакаш ново дънце.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Фейсбук, нямат железен монопол защото хората могат просто да почнат да ползват друга социална мрежа. Както примерно дечурлигата ползват снапчат. Според мене е точно психология на тълпата, както казва Тодор

              Верно че има мрежови ефект, но всъщност той не е толкова силен и фейсбук не е чак толкова незаменим


              Трудно е някой в тоя отрасъл да има железен монопол - винаги някой може да измисли нещо по-секси. За Гуглето си прав, ама и там не е сигурно. Пък и на хората в един момент може просто да им писне от социални мрежи например.

              Ей-затуй аз си обичам суровините. Газчица, слузчица, желязце, медец, алуминийчец - там нема лабаво без тях не може, освен ако не решим пак да ставаме маймуняци.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Ама ето че пък Амазон бият. А Гугъл си върви нагоре и вече е на $1290


                сигурно си го гледал много пъти уникални сцени има в тоя филм

                Margin Call - It's Just Money

                https://www.youtube.com/watch?v=82qH9_bTEX0

                Коментар


                • Не си мисля, че хората ще мигрират към снапчат. Снапчат е за децата да се снимат голи и да си пращат голи снимки... Не знам дали това е лошо. Може би е образователно... Пък и като правят виртуален секс, какво толкова... мисля че няма признаци че младите не се женят и не правят деца

                  Снапчат само го давам като пример

                  Коментар


                  • Next we need to know the effects of the new boldly nationalist US trade policy. It appears certain to ratchet up uncertainty and impede growth, which is a nasty cocktail for markets. The problem that trade policy presents is that it is so hard to model.

                    There is a lack of recent precedents, and there is also a need to make assumptions on the responses to any protectionist actions. Projecting the impact of trade policy is still as much about quite advanced game theory as it is about assessing impacts on corporate revenues and costs.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Това с гробищния свят е интересно... Но пак не съм сигурен че Фейса не може да остане постепенно на заден план

                      Едно време имаше едни доста по-примитивни дискусионни форуми, които се ползваха през имейл клиент. После Гугъл ги купиха, направиха във формат подобен на този, който ползваме тук. И накрая май всичките тези “безценни” дискусии май отидоха в небитието

                      Та мисля, че и фейсбук гробищата постепенно ще отидат в небитието. Просто профилите на хората починали отдавна ще се трият
                      Старите форуми и чатове са ясни. Те са като телефонни разговори. След това си заминаха и яху месинджър и ICQ. Контактите в хотмайл месинждър се сляха със Skype. Те пък се борят за оцеляване срещу Вайбър и т.н. Те всички бяха инфраструктура на ежедневната вербалната комуникация, която рядко има някаква стойност на следващия ден.
                      Във Фейсбук имаш вече преживяване, а то има продължаваща стойност.

                      А като каза за Снапчат, че младите го предпочитали...се сетих...
                      Абе няма да ти разказвам житейския си опит.
                      Но изглежда ми най-логично, след като младите се налудуват и навършат всичките неща, дето ще ги е срам, че са ги свършили на млади години в този Снапчат - да преминат на едно по-спокойно място, каквото в социалните мрежи е Фейсбук.
                      Логично ли е?
                      Сега - опитвам се да си представя, по каква причина миграцията би тръгнала от Фейсбук към Снапчат, ама ще мине време

                      Коментар


                      • Ама ето че пък Амазон бият. А Гугъл си върви нагоре и вече е на $1290

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          SoHо, винаги съм имал доста повече резерви към Фейсбук. Според мене при тях рискът от намалено ползване на платформата им е съвсем реална. Аз самият ползвам Фейсбук в пъти по-малко отколкото преди 5-6 подини. И повечето ми познати казват същото

                          За мене един от по-генералните изводи от вчерашния спад на Фейсбук е, че при тека трябва да се набляга повече на ЕТФ-ите

                          Фейсбук си промениха алгоритъма последната година и с това намалиха зависимостта на хората от тях. Защо го направиха? може би за да изпреварят кризата около кембридж аналитика или просто за доброто на хората, но огромната база данни която имат за хората по света е доста скъп ресурс!


                          ФААНГ са уникални компании но в един момент високите очаквания се сблъскват с края на цикъла и идва ред за падение. Този бичи цикъл може да стане и най дългият в историята на Уолстрийт но няма да е вечен




                          Коментар


                          • Казваха се Usenet, бяха безумно по-сложни за настройка и ползване от това, което имаме сега в http но за сметка на това там се пускаха супер интелигентни постове на всякакви теми

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Това с гробищния свят е интересно... Но пак не съм сигурен че Фейса не може да остане постепенно на заден план

                            Едно време имаше едни доста по-примитивни дискусионни форуми, които се ползваха през имейл клиент. После Гугъл ги купиха, направиха във формат подобен на този, който ползваме тук. И накрая май всичките тези “безценни” дискусии май отидоха в небитието

                            Та мисля, че и фейсбук гробищата постепенно ще отидат в небитието. Просто профилите на хората починали отдавна ще се трият

                            Коментар


                            • Това с гробищния свят е интересно... Но пак не съм сигурен че Фейса не може да остане постепенно на заден план

                              Едно време имаше едни доста по-примитивни дискусионни форуми, които се ползваха през имейл клиент. После Гугъл ги купиха, направиха във формат подобен на този, който ползваме тук. И накрая май всичките тези “безценни” дискусии май отидоха в небитието

                              Та мисля, че и фейсбук гробищата постепенно ще отидат в небитието. Просто профилите на хората починали отдавна ще се трият

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Фейсбук, нямат железен монопол защото хората могат просто да почнат да ползват друга социална мрежа. Както примерно дечурлигата ползват снапчат. Според мене е точно психология на тълпата, както казва Тодор

                                Верно че има мрежови ефект, но всъщност той не е толкова силен и фейсбук не е чак толкова незаменим


                                Ми не е изключено това, но с течението на времето става все по-малко вероятно.
                                Не знам дали си се опитвал да си представяш Фейсбук след 10-20-30 години....Той все повече ще приема и функциите на гробищен парк.
                                Един вид - ще е място и за поклонение и почит към загубилите битката за живота. И вероятно ще е много по-забавно място от Орландовци.
                                А тогава - да те видя - как ще пренасяш трупове, духчета и звездички от една социална мрежа към друга.
                                Въобще, тук виждам аз, че Императора е пропуснал голяма инвестиционна възможност. Той си падаше по гробищни паркове, щото потребителите непрекъснато растат.
                                И мисля да сменя пиенето. Уж беше някакъв спешъл едишън

                                Коментар

                                Working...
                                X