IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ама ето че пък Амазон бият. А Гугъл си върви нагоре и вече е на $1290

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      SoHо, винаги съм имал доста повече резерви към Фейсбук. Според мене при тях рискът от намалено ползване на платформата им е съвсем реална. Аз самият ползвам Фейсбук в пъти по-малко отколкото преди 5-6 подини. И повечето ми познати казват същото

      За мене един от по-генералните изводи от вчерашния спад на Фейсбук е, че при тека трябва да се набляга повече на ЕТФ-ите

      Фейсбук си промениха алгоритъма последната година и с това намалиха зависимостта на хората от тях. Защо го направиха? може би за да изпреварят кризата около кембридж аналитика или просто за доброто на хората, но огромната база данни която имат за хората по света е доста скъп ресурс!


      ФААНГ са уникални компании но в един момент високите очаквания се сблъскват с края на цикъла и идва ред за падение. Този бичи цикъл може да стане и най дългият в историята на Уолстрийт но няма да е вечен




      Коментар


      • Казваха се Usenet, бяха безумно по-сложни за настройка и ползване от това, което имаме сега в http но за сметка на това там се пускаха супер интелигентни постове на всякакви теми

        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Това с гробищния свят е интересно... Но пак не съм сигурен че Фейса не може да остане постепенно на заден план

        Едно време имаше едни доста по-примитивни дискусионни форуми, които се ползваха през имейл клиент. После Гугъл ги купиха, направиха във формат подобен на този, който ползваме тук. И накрая май всичките тези “безценни” дискусии май отидоха в небитието

        Та мисля, че и фейсбук гробищата постепенно ще отидат в небитието. Просто профилите на хората починали отдавна ще се трият

        Коментар


        • Това с гробищния свят е интересно... Но пак не съм сигурен че Фейса не може да остане постепенно на заден план

          Едно време имаше едни доста по-примитивни дискусионни форуми, които се ползваха през имейл клиент. После Гугъл ги купиха, направиха във формат подобен на този, който ползваме тук. И накрая май всичките тези “безценни” дискусии май отидоха в небитието

          Та мисля, че и фейсбук гробищата постепенно ще отидат в небитието. Просто профилите на хората починали отдавна ще се трият

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Фейсбук, нямат железен монопол защото хората могат просто да почнат да ползват друга социална мрежа. Както примерно дечурлигата ползват снапчат. Според мене е точно психология на тълпата, както казва Тодор

            Верно че има мрежови ефект, но всъщност той не е толкова силен и фейсбук не е чак толкова незаменим


            Ми не е изключено това, но с течението на времето става все по-малко вероятно.
            Не знам дали си се опитвал да си представяш Фейсбук след 10-20-30 години....Той все повече ще приема и функциите на гробищен парк.
            Един вид - ще е място и за поклонение и почит към загубилите битката за живота. И вероятно ще е много по-забавно място от Орландовци.
            А тогава - да те видя - как ще пренасяш трупове, духчета и звездички от една социална мрежа към друга.
            Въобще, тук виждам аз, че Императора е пропуснал голяма инвестиционна възможност. Той си падаше по гробищни паркове, щото потребителите непрекъснато растат.
            И мисля да сменя пиенето. Уж беше някакъв спешъл едишън

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Не можеш да имаш монопол над настроенията на тълпата. Колкото по - тясна корелация имаш с тях толкова си по волатилен.
              Не им трябва да имат връзка с тълпата. Те са булеварда и площада, няколко чешмички, пейки, малко сянка. 2-3 полицая, които да въдворяват реди...сигурно още нещо.

              Коментар


              • Фейсбук, нямат железен монопол защото хората могат просто да почнат да ползват друга социална мрежа. Както примерно дечурлигата ползват снапчат. Според мене е точно психология на тълпата, както казва Тодор

                Верно че има мрежови ефект, но всъщност той не е толкова силен и фейсбук не е чак толкова незаменим

                Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                Напротив.
                Facebook има железен монопол в дейността си. Ако не я подхване някой бизнесмен от прехода ни, като й постави няколко фирми от пред и отзад - тя просто няма фалиране.
                Проблемът и е, че наближава тавана на възможностите си.
                Ама това е проблем на всичките ФААНМГ. Просто не им е дошло времето на този отчет за останалите четири.

                Коментар


                • Аз вместо fang минах на bat и накупих и катинския Netflix

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Напротив.
                    Facebook има железен монопол в дейността си. Ако не я подхване някой бизнесмен от прехода ни, като й постави няколко фирми от пред и отзад - тя просто няма фалиране.
                    Проблемът и е, че наближава тавана на възможностите си.
                    Ама това е проблем на всичките ФААНМГ. Просто не им е дошло времето на този отчет за останалите четири.
                    Не можеш да имаш монопол над настроенията на тълпата. Колкото по - тясна корелация имаш с тях толкова си по волатилен.

                    Послеслов.
                    Освен ако ти не ги контолираш в извстен смисъл.
                    ,,Тълпата е женствена,,

                    Алоф Хитлер
                    Last edited by Todor Sabev; 26.07.2018, 23:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                      Едното е интерактивна медия която не е монополист и е уязвима на всякакви манипулации относно информацията. Другото е инфраструктура глобален монополист. Която в бъдеще не е застрахована да последва негативен сценарии като при фейса. Примерно ако се срине доверието в търсачката като достоверен начин за търсене на информация или се намери по надежден конкурент, или се наложат филтри от различни правителства.
                      Да, нищо не е застраховано, но според мене Гугъл държи монопола си доста по-здраво. Това е въпрос не само на алгоритми, а и на количество информация. Гугъл имат в момета огромна преднина в количеството информация. Според мене това е огромна бариера за навлизане

                      Освен всичко има и “регулаторен” риск

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                        Едното е интерактивна медия която не е монополист и е уязвима на всякакви манипулации относно информацията. Другото е инфраструктура глобален монополист. Която в бъдеще не е застрахована да последва негативен сценарии като при фейса. Примерно ако се срине доверието в търсачката като достоверен начин за търсене на информация или се намери по надежден конкурент, или се наложат филтри от различни правителства.
                        Напротив.
                        Facebook има железен монопол в дейността си. Ако не я подхване някой бизнесмен от прехода ни, като й постави няколко фирми от пред и отзад - тя просто няма фалиране.
                        Проблемът и е, че наближава тавана на възможностите си.
                        Ама това е проблем на всичките ФААНМГ. Просто не им е дошло времето на този отчет за останалите четири.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Импе, най-голямата загуба в историята на капиталовите пазари. Мисля, че заслужава споменаване

                          За мене лично е интересно и защото имам Гугъл, които са в подобен бизнес макар и техният бизен модел да е по-различен



                          Facebook's $100 billion-plus rout is the biggest loss in stock market history

                          Едното е интерактивна медия която не е монополист и е уязвима на всякакви манипулации относно информацията. Другото е инфраструктура глобален монополист. Която в бъдеще не е застрахована да последва негативен сценарии като при фейса. Примерно ако се срине доверието в търсачката като достоверен начин за търсене на информация или се намери по надежден конкурент, или се наложат филтри от различни правителства.

                          Коментар


                          • Импе, най-голямата загуба в историята на капиталовите пазари. Мисля, че заслужава споменаване

                            За мене лично е интересно и защото имам Гугъл, които са в подобен бизнес макар и техният бизен модел да е по-различен



                            Facebook's $100 billion-plus rout is the biggest loss in stock market history

                            Коментар


                            • Мерси Ники ще ги разгледам.

                              Ами Импе не знам махнах ги заради многото goodwill. дойче банк и wereldhave ми се струваха по-изгодни към момента ама явно съм сбъркал

                              Коментар


                              • Не съм фен на тек компаниите. Винаги имат много надути P/E сякаш ще са вечни даже много от тях даже са и на загуба.
                                http://www.proflashgame.com

                                Коментар

                                Working...
                                X