IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Да бе, коментирахме го, но аз не разбрах защо всички ядат дървото?
    Ойловите компании и банките с експозиции към сектора и то към една част от компаниите от сектора също ще ядат дървото. Е,и? Що пада гилд или дисни? Нито хепатита бръмчи на скъп петрол, нито Мики Маус е акционер в XOM.

    Извинявам се, ако сте го избистрили, но съм го пропуснал. Нямаше ме няколко дни и може няколко страници да не съм изчел.
    Причината е проста, стига да си спомниш времето на Лемън Брадърс.
    Думата е "НЕДОВЕРИЕ". Появи ли се недоверие между банките (ако някоя закъса с шистоваците), и както сега ги няма ФЕД да спасяват, започват да се вдигат лихвите по кредитите.Първо междубанковите, после по бондовете и т.н. И Уолт Дисни и който и друг да се сетиш е с двата крака в кредити.

    П.П. както се оказа - дори и всемогъщата кеш машина Епъл е затънала в кредити.
    Last edited by anon6706; 28.01.2016, 20:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Нали го бистрихме този въпрос.
      Всичко идва от безметежните 8 години на евтини кредити. Те финансираха бума на шистоваците, които се набълбукаха с кредити и съответно и банките. Ако бяха разработвали находищата с по-малко банков заемен капитал, а с повече инвеститорски, сега нямаше да пада борсата или поне не много.

      Ти обърна ли внимание, че днес спряха от търговия няколко италиански банки поради спад над 5%?
      Да бе, коментирахме го, но аз не разбрах защо всички ядат дървото?
      Ойловите компании и банките с експозиции към сектора и то към една част от компаниите от сектора също ще ядат дървото. Е,и? Що пада гилд или дисни? Нито хепатита бръмчи на скъп петрол, нито Мики Маус е акционер в XOM.

      Извинявам се, ако сте го избистрили, но съм го пропуснал. Нямаше ме няколко дни и може няколко страници да не съм изчел.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
        Нали го бистрихме този въпрос.
        Всичко идва от безметежните 8 години на евтини кредити. Те финансираха бума на шистоваците, които се набълбукаха с кредити и съответно и банките. Ако бяха разработвали находищата с по-малко банков заемен капитал, а с повече инвеститорски, сега нямаше да пада борсата или поне не много.

        Ти обърна ли внимание, че днес спряха от търговия няколко италиански банки поради спад над 5%?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          икономиката расте, потреблението на петрол расте
          евтиния петрол ще допринесе за ръста на икономиката и от там и на борсите ама не харвардските спекуланти шортват щото така са ги нау4или
          Вся Власть Советам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
            икономиката расте, потреблението на петрол расте
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
              аз пък се чудя защо фед изобщо трябва да вдига лихвата?и като по4нат да реват скъп долар та скъп те пове4е от 1 % след време няма да иде 4е това скъп ли е?
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Някой може ли да ми каже защо сега се счупи корелацията между борсите и нефта?
                Та да му пиша една шестица.
                Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • биотехнологичния сектор се спука..
                  къси.. http://www.bloomberg.com/quote/BIS:US
                  Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    На IBB то направо му избиха зъбките.
                    Ма тренда на Целгеня кефи ме...

                    Вчера ми избиха стопа и на LCI, ма преди малко си ги върнах с 5$ по ниско..
                    Сега остана и на 21.5 да ми го избият и вече ще се ядосам...
                    Мани бегай! Купих си малко Майлан на пре-маркета, отвориха и се продъни. Сега върна малко. Баси каръка.
                    Туй LCI що толкова евтино го дават? Кво включва тази ниска цена?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Аз се закачам. Не е толкова важно дали някой споделя моето виждане по въпроса.

                      Според мен, едно изкуствено покачване на петрола ( не от търсене, а от съкращаване на добива) ще доведе да повишаване на инфлацията в САЩ, което пък ще доведе до покачване на лихвите.

                      простичко казано.
                      И ефекта ще е толкова крив, че ще забравят за второ покачване тази година, а инфлацията ще е изчезнала толкова бързо, колкото се е появила, независимо от нивата на петрола.

                      Коментар


                      • Какво ли не е готов да направи човек за една шестица

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Аз се закачам. Не е толкова важно дали някой споделя моето виждане по въпроса.

                          Според мен, едно изкуствено покачване на петрола ( не от търсене, а от съкращаване на добива) ще доведе да повишаване на инфлацията в САЩ, което пък ще доведе до покачване на лихвите.

                          простичко казано.
                          Аз се опитвам да разбера влиянието на днешните заплахи от към Европа, че ще прекратят ползите от операции в данъчни убежища.
                          Не съм сигурен разбира се, но много чист ефект върху фармацевтичния сектор днес

                          Коментар


                          • На IBB то направо му избиха зъбките.
                            Ма тренда на Целгеня кефи ме...

                            Вчера ми избиха стопа и на LCI, ма преди малко си ги върнах с 5$ по ниско..
                            Сега остана и на 21.5 да ми го избият и вече ще се ядосам...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Е, аз изобщо не мисля, че петрола е причината за спада по борсите, така че другите да отговарят.
                              Аз се закачам. Не е толкова важно дали някой споделя моето виждане по въпроса.

                              Според мен, едно изкуствено покачване на петрола ( не от търсене, а от съкращаване на добива) ще доведе да повишаване на инфлацията в САЩ, което пък ще доведе до покачване на лихвите.

                              простичко казано.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Това няма да има значение. Важното е, че покачването на нефта не се прехвърли върху борсата поне за 1 час.
                                Е, аз изобщо не мисля, че петрола е причината за спада по борсите, така че другите да отговарят.

                                Коментар

                                Working...
                                X